آلمانی یاد بگیرید و آن را آموزش دهید

آلمانی یاد بگیرید و آموزش دهید

آلمانی یاد بگیرید و آموزش دهید | زبان آلمانی یکی از مهم ترین و پر کاربردترین زبان های خارجی خصوصا در اروپا است. این زبان با در اختیار داشتن بیش از 95 میلیون گویش ور در اروپا، پر گویش ترین زبان اتحادیه اروپا می باشد. در سال های اخیر، با توجه به کاربرد و اهمیت زبان آلمانی در امور مختلف، این زبان محبوبیت خاصی بین مردم در کشور های مختلف پیدا کرده است و از این رو، روز به روز به تعداد متقاضیان یادگیری آن افزوده می شود. یکی از موضوعاتی که ذهن فراگیران این زبان را به خود مشغول کرده است، امکان تدریس و درآمد زایی از این زبان است. در این مقاله قصد داریم ابتدا با اهمیت بالای یادگیری زبان آلمانی آشنا شده و سپس فرصت ها و امکان تدریس این زبان پس از یادگیری را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

زبان آلمانی و گستردگی آن

افراد بسیاری در کشورهای مختلف به زبان آلمانی صحبت می کنند. تخمین زده می شود تعداد افرادی که زبان آلمانی را به عنوان زبان مادری و زبان اصلی خود به کار می برند در حدود 95 الی 100 میلیون نفر می باشند. همچنین در حدود 15 الی 25 میلیون نفر نیز آن را به عنوان زبان دوم خود فرا گرفته و به آن صحبت می کنند. علاوه بر این ها، در حدود 80 الی 100 میلیون نفر نیز در دنیا، در حال فراگیری زبان آلمانی به عنوان زبان خارجی هستند. از این رو می توان گفت تعداد گویش وران این زبان در دنیا بین 190 الی 220 میلیون نفر می باشد. زبان آلمانی در آلمان، اتریش، لیختن اشتاین، بخشی از سوئیس، جنوب ایتالیا و بخشی از بلژیک زبان رسمی می باشد.

زبان آلمانی در بلژیک، لوکزامبورگ، آلتو آدیجه، آلزاس، رومانی و نامیبیا به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

زبان آلمانی همچنین جایگاه بسیار ویژه ای در علم و دانش در اختیار دارد به گونه ای که این زبان دومین زبان اسناد علمی پس از انگلیسی است. آلمان پس از ایالات متحده آمریکا و انگلستان، دارای بیشترین تعداد دانشجویان خارجی است. بسیاری از این دانشجویان برای ادامه تحصیل یا زندگی در آلمان یا سایر کشورهای آلمانی زبان، این زبان مهم را فرا می گیرند. از این روز زبان آلمانی جایگاه بسیار ویژه ای در کرسی های علمی پژوهشی در دنیا در اختیا دارد به طوری که گفته می شود در حدود 10 درصد کل کتاب هایی که در دنیا منتشر می شوند، به زبان آلمانی است.

آلمانی یاد بگیرید و آموزش دهید
آلمانی یاد بگیرید و آموزش دهید

اهمیت یادگیری زبان آلمانی

تا به این جا دیدیم که زبان آلمانی نه تنها در آلمان، بلکه در بسیاری از کشورهای بزرگ و کوچک گویش وران متعددی داشته و از پر کاربرد ترین زبان های اروپا و دنیا است. همچنین دیدیم که این زبان یکی از مهم ترین زبان های علمی دنیا بوده و از جایگاه ویژه ای در این زمینه نیز برخوردار است. از همین رو می توان آن را یکی از بهترین گزینه ها برای یادگیری زبان های خارجی دانست. در کشور ما نیز هر ساله افراد بسیاری با اهداف و مقاصد مختلف اقدام به یادگیری این زبان می کنند. برخی از آن ها به دنبال اخذ ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در کشورهای آلمانی زبان هستند، برخی نیز به دنبال مهاجرت کاری یا انواع دیگر برای ادامه زندگی در این کشورها بوده و برخی نیز آن را به عنوان یکی از مهم ترین زبان های بین المللی فرا گرفته و علاوه بر یادگیری این مهارت های ارتباطی با این زبان، به دنبال بهره گیری از فرصت های پیش روی آن نیز می باشند.

با هر دلیل و هدفی که می خواهید زبان آلمانی را فرا بگیرید، می توانید با ثبت نام در وب سایت من و زبان، اقدام به یادگیری آنلاین زبان آلمانی کرده و این زبان زیبا را در کوتاه ترین زمان فرا بگیرید.

فرصت های پیش رو با یادگیری زبان آلمانی

با یادگیری زبان آلمانی، علاوه بر افزایش مهارت های خود و کسب دانش در یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین زبان های خارجی، می توانید از فرصت های و مزایای بسیار آن نیز استفاده کنید. یادگیری این زبان شما را قادر به برقراری ارتباط با بیش از 200 میلیون نفر در دنیا می گرداند. علاوه بر آن، می توانید از فرصت های ادامه تحصیل در کشورهای مطرح و توسعه یافته ای همچون آلمان، اتریش و دانمارک بهره مند شده و در این کشورها به ادامه تحصیل خود بپردازید.
کسب مهارت در آلمانی همچنین، می تواند زمینه ساز مهاجرت کاری شما به کشورهای مختلف نیز باشد. همه ما آلمان را کشوری صنعتی و یکی از قدرت های اقتصادی دنیا می نامیم. این کشور پس از آمریکا و چین، سومین قدرت اقتصادی دنیا و برترین قدرت اقتصادی قاره سبز است. این کشور با توجه به در اختیار داشتن این سیستم اقتصادی قوی، حوزه های تجاری و اقتصادی بسیاری را دارا می باشد که با در اختیار داشتن مهارت و تخصص می توانید ویزای کاری آلمان را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنید. لازم به ذکر است برای مهاجرت کاری به آلمان، می بایست زبان آلمانی را فرا گرفته و در آن مهارت کسب کنید.
همچنین یادگیری این زبان می تواند در روش های دیگر مهاجرت نیز به شما کمک کرده و روند اخذ ویزا را برای شما راحت تر کند. اگر هم به حوزه های گردشگری و توریسم علاقه مندید، یادگیری زبان آلمانی می تواند فرصت بسیار خوبی برای فعالیت شما در این حوزه باشد. با یادگیری این زبان می توانید به راهنمای تور، مدیر تور و مترجم در این صنعت درآمد زا و گسترده مشغول به کار شده و کسب درآمد کنید.

آلمانی یاد بگیرید و آموزش دهید
آلمانی یاد بگیرید و آموزش دهید

آموزش زبان آلمانی

یکی از فرصت های پیش رو برای متقاضیان یادگیری زبان آلمانی، تدریس آن است.

در کشورهایی که زبان آلمانی زبان رسمی و دوم نیز نمی باشد، افراد بسیاری به دنبال یادگیری این زبان به عنوان یکی از مهم ترین زبان های خارجی می باشند. در کشور ما نیز زبان آلمانی پس از انگلیسی، از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و مشتاقان بسیاری را به خود جذب کرده است. این شرایط فرصت بسیاری مناسبی برای تدریس و مشاغل مربوط به تدریس مهیا کرده است. در واقع با افزایش متقاضیان یادگیری این زبان، بازار تدریس نیز گسترش پیدا کرده و فرصت های بیشتر و بهتری در آن فراهم شده است. با کسب مهارت های زبان آلمانی و اخذ مدرک آن می توانید به عنوان مدرس زبان آلمانی مشغول به کار شده و علاوه بر توسعه مهارت های فردی و دانش خود، به در آمد زایی برسید.

فرصت های پیش رو با آموزش زبان آلمانی

هم اکنون تعداد زیادی از متقاضیان یادگیری این زبان در آموزشگاه ها و موسسات مختلف و یا با شرکت در کلاس های خصوصی آ ن را فرا می گیرند. در صورتی که به این زبان مسلط شوید می توانید در آموزشگاه های و مراکز مختلف مشغول به کار شده و یا به صورت خصوصی اقدام به آموزش زبان آلمانی کنید. از مزایای دیگر این موضوع می توان به بازار بسیار مناسب و فرصت های بسیار خوب در آن اشاره کرد. زبان آلمانی بر خلاف انگلیسی اشباع نبوده و تعداد مدرسین و اساتید آن در سطح کشور نسبت به زبان انگلیسی بسیار کمتر است. با توجه به رشد روز افزون تعداد متقاضیان یادگیری این زبان، ورود به حوزه تدریس زبان آلمانی می تواند فرصت های بسیار خوبی در اختیار شما قرار دهد.

طبق بررسی های صورت گرفته، متقاضیان یادگیری زبان آلمانی در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. این موضوع عوامل متعددی دارد که از آن جمله می توان به افزایش انواع مهاجرت ها به کشورهای آلمانی زبان همچون آلمان و اتریش اشاره کرد. دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل کشورهای توسعه یافته ای همچون آلمان و اتریش را انتخاب می کنند. ادامه تحصیل در این کشورها مستلزم مهارت های زبان آلمانی است. همچنین افراد بسیاری نیز برای زندگی در این کشورها به طرق مختلف در صدد مهاجرت هستند و از این رو در صدد یادگیری زبان آلمانی هستند. این رشد روز افزودن و گسترش زبان آلمانی فرصت ها بسیاری برای فعالیت در این حوزه فراهم آورده است که با تسلط بر این زبان می توانید در این زمینه مشغول به کار شده و به درآمد زایی برسید.

علاوه بر این ها، آموزش زبان آلمانی نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورها بازار بسیار خوبی در اختیار دارد. همان طور که گفته شد، حدود 80 الی 100 میلیون نفر در دنیا در حال یادگیری این زبان به عنوان زبان خارجی هستند.

کشورهای مختلفی همچون ژاپن، هند، کره و آمریکا متقاضیان بسیاری برای یادگیری زبان آلمانی در اختیار داشته و بازار خوبی در این زمینه در این کشورها وجود دارد. در حال حاضر 13.6 میلیون دانش آموز دبیرستانی در سرتاسر دنیا در حال یادگیری زبان آلمانی هستند که با در نظر گرفتن افرادی که در دانشگاه ها و موسسات آموزشی خصوصی در حال یادگیری زبان آلمانی هستند، این رقم به 15.5 میلیون نفر می رسد. دور مورد از کشورهایی که سرمایه گذاری وسیعی در آموزش زبان آلمانی انجام داده اند، همان طور که گفته شد ژاپن و هندوستان هستند. یکی از سیاست های خارجی مهم کشور آلمان، توسعه و گسترش زبان آلمانی است که با با همکاری سایر کشورها در صدد آموزش هر چه بیشتر مردم دنیا و آشنایی آن ها با زبان آلمانی دارد. یک نمونه بسیار موفق در این زمینه هندوستان می باشد که با توجه به توافقات صورت گرفته با دولت
آلمان، برنامه ها و تدارکات مهم یادگیری آموزش زبان آلمانی را در کشور فراهم آورده و متقاضیان یادگیری این زبان در این کشور رشد فزاینده ای داشته اند.
گسترش زبان آلمانی در دنیا و روی آوردن کشورهای مختلف به آموزش آن، فرصت های مختلفی نیز در این زمینه در اختیار قرار می دهد که می توانید از دانش زبان خود بهره برده و در این حوزه مشغول به کار شوید. از جمله مناطقی که زبان آلمانی در آن در حال گسترش و توسعه می باشد می توان به آسیای شرقی، آسیای جنوب شرقی، آفریقا و آمریکا اشاره کرد.
لازم به ذکر است با آموزش زبان آلمانی در کشورهای خارجی، حقوق شما به ارزهای خارجی و رایج آن کشورها پرداخت می شود. اساتید زبان های خارجی در برخی از این کشورها دارای درآمد بسیار خوبی بوده و می توانند به راحتی با آموزش زبان های خارجی به درآمد زایی برسند. همچنین شما می توانید از مزایای بسیار اخذ اقامت این کشورها و زندگی در آن ها نیز بهره مند شوید.

آلمانی یاد بگیرید و آموزش دهید
آلمانی یاد بگیرید و آموزش دهید

سخن پایانی

زبان آلمانی را می توان یکی از بهترین و مهم ترین زبان هایی دانست که هر فرد می بایست به یادگیری آن اقدام کند. این زبان کاربردهای بسیار فراوانی در حوزه های مختلف در سطح بین المللی داشته وکشورهای مختلف با سرمایه گذاری بر روی آن به دنبال ایفای نقش در این زمینه هستند. یادگیری زبان آلمانی علاوه بر مزایای که در امر یادگیری و همچنین دسترسی به فرصت های بیشمار که در اختیار شما قرار می دهد، می تواند شما را به یک شغل پردرآمد و مناسب به نام استاد تدریس زبان آلمانی برساند. با تسلط بر این زبان و اخذ مدرک آن نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای مختلف دنیا نیز می توانید به تدریس آن مشغول شده و به درآمد برسید.
اگر شما نیز به دنبال یادگیری زبان آلمانی هستید، ما به شما من و زبان را پیشنهاد می کنیم. وب سایت من و زبان با بهره گیری از جدید ترین متدها واستانداردهای روز دنیا، با برگذاری کلاس ها آموزش آنلاین زبان آلمانی، این زبان مهم را به شما آموزش دهد. لازم به ذکر است مدرک صادره از این مرکز، مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین سازمان wes کانادا بوده و قابلیت ترجمه نیز دارد.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید