آموزش زبان آلمانی با ضرب المثل

آموزش زبان آلمانی با ضرب المثل

آموزش زبان آلمانی با ضرب المثل | اگر علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی باشید، باید به شما بگوییم که این زبان با همه سختی هایی که دارد، جزو کاربردی ترین زبان های دنیاست و طرفداران زیادی را از سر تا سر دنیا به خود جذب کرده است. اما اگر بخواهیم زبان آلمانی را آسان یاد بگیریم چه کاری باید بکنیم؟ این سوالی است که شاید هر فرد علاقه مند به زبان آلمانی در ذهن داشته باشد. ما در این مقاله از وبسایت من و زبان برای شما یک توصیه جالب داریم و آن این است که در فرآیند یادگیری زبان آلمانی از ضرب المثل های این زبان استفاده کنید تا یادگیری برایتان ساده و جذاب شود. به همین منظور در راستای ساده بودن یادگیری زبان آلمانی برای زبان آموزان، وبسایت منو زبان منبعی از بهترین و کاربردی ترین عبارات، اصطلاحات و ضرب المثل های آلمانی را جمع آوری کرده که شما با مراجعه به این سایت می توانید از تمامی آن ها استفاده نمایید. یادگیری و آموزش زبان آلمانی بدون شک با این روش هیجان انگیزتر و سرگرم کننده تر خواهد بود.

دانستنی های زبان آلمانی

همانطور که می دانید زبان آلمانی یک زبان اروپایی می باشد. این زبان، زبان رسمی کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، بخش های شمالی ایتالیا و لیختن اشتاین است. همچنین یکی از زبان های رسمی، البته نه به صورت گسترده، در کشورهای لوکزامبورگ و بلژیک می باشد. خوب است بدانید که از نظر ریشه، زبان آلمانی شباهت زیادی با زبان های هلندی و انگلیسی دارد.
زبان آلمانی بیش از 95 میلیون نفر متکلم در سراسر جهان دارد. این زبان گسترده ترین زبان مادری در اتحادیه اروپا و نیز سومین زبان آموزش داده شده در ایالات متحده، بعد از اسپانیایی و فرانسه می باشد. جالب است بدانید که به خاطر مقالات علمی بسیاری که به این زبان نوشته شده، زبان آلمانی جایگاه دومین زبان علمی جهان را از آن خود کرده است. از طرفی زبان آلمانی سومین زبان رایج در اینترنت بوده که بعد از زبان انگلیسی و روسی توانسته این رتبه را کسب نماید. همچنین کتاب های بسیاری به زبان آلمانی هر ساله منتشر می شوند و همه این موارد نشان از اهمیت و جایگاه بالای زبان آلمانی در میان ملل مختلف دارد.
برخی از واژه های زبان آلمانی دارای ریشه لاتین یا یونانی هستند و تعداد کمتری از آن ها از زبان فرانسه یا انگلیسی گرفته شده اند. از سویی زبان آلمانی به دلیل لهجه ها و گویش های گوناگونی که دارد، شهرت یافته است.

در صورتی که به یادگیری و آموزش زبان آلمانی علاقمند هستید می توانید از بخش آموزش زبان آلمانی وبسایت من و زبان کمک بگیرید. وبسایت من و زبان دارای آموزش 12 زبان خارجی است که البته یکی از آن ها زبان آلمانی می باشد. این روزها آموزش زبان آلمانی در هر موسسه و یا وبسایت، قابل اعتماد نیست. شما باید از روند آموزشی خود مطمئن باشید و بدانید که تلاش های بی وقفه تان در این راه بی نتیجه نمی ماند.

 

آموزش زبان آلمانی با ضرب المثل

 

آیا آلمانی سخت است؟

اگر شما در زبان انگلیسی خوب باشید، زبان آلمانی زیاد برایتان سخت نخواهد بود و میزان سختی آلمانی در واقع به وضعیت دانش زبانی شما بستگی دارد. اما واقعا آلمانی زبان چندان سختی نیست. فقط ساختار گرامر زبان آلمانی قدری نسبت به زبان انگلیسی پیچیده تر است و زمانی که این ساختار را یاد بگیرید متوجه می شوید که هیچ جای نگرانی نیست. اگر در پروسه آموزش زبان آلمانی از ضرب المثل ها نیز کمک بگیرید، فراگیری این زبان بسیار ساده تر خواهد شد.

آموزش زبان آلمانی با ضرب المثل شیرین تر است

آموزش زبان آلمانی به عنوان زبان دوم می تواند ایده بسیار جذابی باشد. در این راستا کمک گرفتن از ضرب المثل ها، آموزش زبان آلمانی را شیرین تر می کند و می تواند در یادگیری تاثیر بسزایی داشته باشد. فرآیند آموزش زبان اگر به صورت معمولی و با یک روش ثابت و روتین باشد، بعد از مدتی زبان آموز را خسته و کلافه می کند.
بنابراین استفاده از موارد آموزشی گوناگون همچون فیلم، پادکست، ویدئو، پوستر، مسابقه و یا ضرب المثل، به آموزش زبان آلمانی تنوع بخشیده و از بی رغبتی و عدم تمایل زبان آموز نسبت به ادامه فراگیری این زبان جلوگیری می کند. وب سایت من و زبان با برخورداری از آموزش های متنوع و زیبا، آموزش ضرب المثل های جالب آلمانی را نیز در برنامه آموزشی خود گنجانده است؛ تا شما بتوانید از بالاترین حس و انگیزه در زمان یادگیری برخوردار باشید.

یک روش تازه برای آموزش زبان آلمانی

شاید با خود بگویید که آموزش زبان آلمانی خشک و خسته کننده است و به دنبال یک روش جدید و کارآمد در زمینه فراگیری این زبان باشید. ضرب ‌المثل ها می توانند یک نواختی دروس را از بین ببرند. مثلا شما می توانید بعد از یادگیری مباحث گوناگون یا واژگان جدید آن ها را در قالب ضرب المثل ها نیز تمرین کنید. از طرفی یادگیری ضرب‌ المثل های یک کشور دیگر، می تواند برای شما جالب باشد. به دلیل اینکه هر ضرب المثل برگرفته از فرهنگ یک کشور می باشد با یادگیری آن ها می توانید هم با فرهنگ آن کشور آشنا شوید و هم بیش از پیش تسلط خود را در آموزش زبان آلمانی بالا ببرید.
شما می ‌توانید از ضرب المثل هایی که یاد می گیرید در مکالمات روزمره‌ خود استفاده کنید و حتی این کار باعث می شود که افراد بومی زبان ارتباط بهترو نزدیک تری با شما برقرار کنند. از آنجایی که معمولا ضرب المثل ها عبارات و جملات خاصی هستند بهتر در ذهن باقی می مانند؛ به همین دلیل یادگیری آن ها همراه با آموزش، باعث می شود که ذهنتان بهتر موارد آموزشی را ثبت کند.
می توانید یک کاغذ بردارید ضرب المثلی به زبان آلمانی روی آن بنویسید و سعی کنید با دانشی که از زبان آلمانی دارید مفهوم آن را متوجه شوید یا معادل فارسی آن را بیابید. این رویه، آموزش را برایتان دلچسب تر می کند و به نوعی ملکه ذهنتان می شود.
در آموزش زبان آلمانی برای درک هر چه بهتر مباحث خوب است که از تمامی قابلیت هایتان استفاده نمایید. مثلا همین نوشتن ضرب المثل، نوشتار شما را در زبان آلمانی تقویت می کند. دیدن فیلم و کلیپ های آموزش زبان آلمانی شنیدار، تلفظ و درک مطلب شما را بهبود می بخشد.

 

آموزش زبان آلمانی با ضرب المثل

 

چند ضرب المثل زیبا در زبان آلمانی

حالا که برای شما از زبان آلمانی، اهمیت آن و ویژگی هایش گفتیم؛ نوبت به آن رسیده که با چند ضرب ‌المثل زیبای آلمانی بیشتر حال و هوای شما را به سمت آموزش این زبان سوق دهیم. در زیر برای شما تعدادی از ضرب المثل های کاربردی زبان آلمانی را جمع آوری کرده ایم که عبارتند از:

 1. Anfangen ist leicht, Beharren eine Kunst
  شروع آسان است، پشتکار یک هنر است.
 2. Aus Schaden wird man klug
  شکست هوشمندانه به وجود می آید.
 3. Du siehst den Wald vor lauter Bäumen nicht
  شما جنگل را برای همه درختان نمی بینید.
 4. Erst denken, dann handeln
  ابتدا فکر کنید، سپس عمل کنید
 5. Taten sagen mehr als Worte
  بیشتر اقدام کنید، تا اینکه صحبت کنید.

 

آموزش زبان آلمانی با ضرب المثل

 

تجربه یک سیستم آموزشی عالی و منحصر به فرد

همه افراد به دنبال یافتن بهترین روش آموزش در موارد گوناگون هستند. آموزش زبان آلمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید برای یادگیری این زبان راه درستی را انتخاب کنید. اگر می خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید فارغ از میزان سختی و آسانی آن به دنبال یک منبع آموزشی جامع و موثر باشید. یادگیری سر دستی و غیر اصولی نمی تواند شما را به هدفتان یعنی آموزش صفر تا صد زبان آلمانی و تسلط کامل برساند. به این فکر کنید که با هر هدفی که از یادگیری این زبان دارید؛ خواه برای مهاجرت و یا تحصیل باشد، خواه برای قرار گرفتن در یک فرصت شغلی ایده آل، نیاز دارید که به صورت بدون نقص و کامل زبان آلمانی را یاد بگیرید.
من و زبان با ارائه آموزش های جامع و کاربردی، درب های آینده را برای شما گشوده است و بستری را در اختیارتان قرار داده که بتوانید استعداد زبانی خود را شکوفا کنید. هدف منو زبان، بهبود فضای آموزشی و دسترسی راحت تر برای زبان آموزان می باشد. این وبسایت هم اکنون شامل محتواهای آموزشی بسیاری در رابطه با زبان های آلمانی، ایتالیایی، فرانسه، ترکی، چینی و انگلیسی است. شما می توانید با مراجعه به این وبسایت به طیف وسیعی از منابع آموزشی دست پیدا کنید و به جای صرف وقت و هزینه اضافه و بجای حضور فیزیکی در کلاس های آموزشی بی حاصل با من و زبان، آموزش زبان آلمانی را شروع کنید. مدرسین با تجربه ای در این وبسایت همراه شما هستند که زیر و بم نکات آموزش زبان آلمانی را به خوبی برایتان بازگو می کنند. پیج اینستاگرام منو زبان نیز با برخورداری از پست های مفید و آموزنده، شما را به جایگاه بالایی از فراگیری زبان هدایت می کند.
همانطور که می دانید، آموزش زبان باید توسط مجموعه ای از کارشناسان زبان با هدف کمک به یادگیری زبان آموزان مختلف، ایجاد شود؛ تا هر کاربر از بدو مراجعه، به کیفیت و سطح بالای آموزش پی ببرد.
در مجموعه آموزشی من و زبان سعی بر این است که تمامی مباحث پایه ای برای یادگیری آنلاین زبان آلمانی در سطوح مختلف آموزش داده شود؛ به طوری که تمامی سوالات زبان آموزان در رابطه با نکات دستوری، لغات و ترکیبات آن ها، ساختار جملات و غیره، که شاید به راحتی در جایی و یا در کتابی کامل جمع آوری شده، پیدا نشود؛ پاسخ داده شوند.

سخن پایانی
فرآیند یادگیری در هر فرد با توجه به سن و میزان هوش متفاوت است. آموزش زبان آلمان متعلق به سن خاصی نیست و همه افراد می توانند با مداومت در آن، نسبت به فراگیری این زبان اقدام کنند. در دنیای امروزی نیاز به دانستن زبان دوم بیش از هر زمانی احساس می شود. اکثر شرکت ها در داخل و خارج از کشور به دنبال افرادی با قابلیت دو زبانگی هستند. چرا که یک فردی که دو زبان را به خوبی بداند مسلما بیشتر از یک فرد با تسلط بر یک زبان می تواند در کار موثر واقع شود. مهارت زبان آلمانی، شما را فرد توانمند تری نسبت به سایرین می کند و حتی ممکن است در سفر به آلمان برایتان سودمند باشد.

در سفر به آلمان با دانستن زبان آلمانی راحت تر می توانید به دیدن نقاط جذاب و دیدنی این کشور سر بزنید. سفارش غذا در رستوران، تهیه بلیط وسایل نقلیه، صحبت و برقراری ارتباط با مردم کشور آلمان، همگی از مواردی هستند که با تسلط به زبان آلمانی می توانید به آن ها دست پیدا کنید.
برای مهاجرت به کشور آلمان برای ادامه تحصیل یا پرداختن به کار ایده آل نیز آموزش زبان آلمانی حیاتی است. از دست دادن فرصت ها مساوی با ناکام ماندن و عقب ماندن از سایرین است. پس همین امروز با ساخت یک حساب کاربری و ثبت نام در وبسایت من و زبان، آموزش های هدفمند و اثر بخش این مجموعه آموزش آنلاین زبان را دنبال کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید