آموزش زبان فرانسه و فرصت های اشتغال

آموزش زبان فرانسه و فرصت های اشتغال

آموزش زبان فرانسه و فرصت اشتغال | کشور فرانسه یکی از زیبا ترین کشور های جهان به شمار می رود و مناطق بسیاری برای گردشگری نیز دارد. فرانسه دومین کشور پر جمعیت اروپا محسوب می شود و یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد. دولت فرانسه نیز امکانات رفاهی بسیاری را برای مسافران و مهاجران فراهم می کند تا بتوانند با استفاده از زبان فرانسه با هم ارتباط برقرار کنند. یکی از مزیت های خوبی که این کشور دارد، همجواری با اقیانوس اطلس شمالی است که باعث شده زیبا ترین مناطق دنیا در فرانسه ظاهر شوند. همسایه های این کشور شرق، آلمان، ایتالیا و سوئیس می باشند. یکی از جاذبه های گردشگری این کشور، بخش های کوهستانی آن به ویژه، کوه های آلپ است و فرانسه را به یکی از مهم ترین قطب توریستی در جهان تبدیل کرده اند. از این رو، بیش از بیست و چهار شغل، بالا ترین درآمد حاصل از صنعت توریستی را برای فرانسه به وجود آورده است. زبان اصلی کشور فرانسه، زبان فرانسه می باشد. البته جالب است بدانید که برای سفر به این کشور بسیار زیبا، با زبان انگلیسی نیز به طور گسترده در مکان های توریستی، می توانید ارتباط برقرار کنید. اما مردم فرانسه کسانی هستند که به زبان خود بسیار افتخار می کنند و به توریست هایی با زبان فرانسه آشنایی دارند، احترام ویژه ای می گذارند. شهر پاریس نیز به دلیل مد، غذا، ماشین و مناطق نایاب آن، بسیار جذاب و دیدنی است. جالب است بدانید پایتخت این کشور یکی از خیره کننده ترین و گرم ترین مناطق توریستی در سراسر جهان به شمار می رود و مردم هر ساله برای سفر به این کشور اقدام می کنند. از این رو به علاقه مندان توصیه می شود که نسبت به یادگیری زبان فرانسه مشغول شوند.

بازار کار در کشور فرانسه

کشور فرانسه یکی از بزرگ ترین کشور ها در اروپا محسوب می شود و در غرب این قاره واقع است. جمعیت این کشور حدود 67 میلیون نفر می باشد و مساحت آن به صورت تخمینی، 640679 کیلومتر مربع تخمین زده شده است. علاوه بر این، فرانسه یکی از تاثیر گذار ترین کشور های عضو سازمان ملل به شمار می رود. همان طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، کشور فرانسه یکی از بزرگ ترین کشور های توریستی محسوب شده و سالیانه حدود 80 میلیون نفر به آن سفر می کنند، عده ای هم هستند که هدف شان مهاجرت، کار و اخذ ویزای اقامت کاری در این کشور ایده آل، است. بیاد داشته باشید که برای انجام این کار بایستی، از سمت کارفرمایی در فرانسه پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشید، در غیر این صورت فرصت های اشتغال برای کسی پیش نخواهد آمد. به منظور کار در این کشور، افراد باید مهارت های زبانی خود را بهبود ببخشندُ، از این رو آموزش زبان فرانسه جزو یکی از موارد ضروری طبقه بندی می شود. کارگرانی که مهارت شغلی متوسطی دارند، باید مهارت های کاری و زبانی خود را بالا ببرند تا کارفرما آن ها را اخراج نکند. یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود، مشکلی است که دسترسی به بازار کار یکی از نیازهای اصلی خارجیانی است که وارد فرانسه می‌شوند و در این کشور زندگی می‌کنند، اما بهتر است بدانید که قانون کار در فرانسه به شدت پیچیده تلقی می شود.

 

آموزش زبان فرانسه و فرصت اشتغال
آموزش زبان فرانسه و فرصت اشتغال

چه کسانی می توانند وارد بازار کار فرانسه شوند؟

در این زمان، سوالی پیش می آید که چه کسی می تواند وارد بازار کار فرانسه شود و همه متقاضیان پیدا کردن شغل، به دنبال جواب آن هستند. در ابتدا علاقه مندان بایستی به فراگیری زبان فرانسه بپردازند تا بتوانند بدون هیچ مشکلی به برقراری ارتباط با همکاران و کارفرمایان مشغول شوند. علاوه بر این، افرادی که در دارای غیرقانونی هستند، اجازه کار کردن در فرانسه را ندارند. در حالی که تعداد بسیاری از افراد هستند که از راه های غیر قانونی وارد بازار کار می شوند، به این افراد نه تنها اجازه کار داده نمی شود، بلکه استفاده از امکانات نیز از آن ها، سلب می شوند. از این رو افراد متقاضی کار در فرانسه می توانند در محل زندگی خود، قبل از مهاجرت یادگیری زبان فرانسه بپردازند تا دچار مشکلات پس از مهاجرت و یافتن شغل نباشند. از این رو بهتر است به دنبال روشی باشید که بسیار کاربردی و موثر است و سطح های مختلف آموزشی را پوشش می دهد. وب سایت های آموزشی با ارائه کلیه خدمات یادگیری آنلاین زبان فرانسه در سطح های مختلف، می تواند به طور کلی، آموزش همه قسمت های زبان را در نظر بگیرد و کمتر از یک سال فرد به زبان فرانسه مسلط شود تا برای حضور در بازار کار، آماده شود. اما باید بدانید که قبل از یادگیری هر زبان باید ذهن خود را آماده کنید و با دنبال کردن قدم های زیر به آموزش زبان فرانسه مشغول شوید.

 

پیدا کردن شغل در فرانسه

آموزش زبان فرانسه و فرصت های اشتغال آن، یکی از مهم ترین و بروز ترین مسائل در فرانسه به شمار می رود. به طور کلی اکثر کسانی که به فرانسه مهاجرت می کنند، بایستی به دنبال تقویت مهارت های خود باشند تا بتوانند شغلی که همگام با تحصیلات و تجربه کاری شان است را، پیدا کنند. کشور فرانسه نیز مانند دیگر کشور های صنعتی و پیشرفته، مشاغل مورد نیاز خود را به اداره مهاجرت و به دولت ها معرفی می کند. شرکت های معتبر و مهمی در این کشور موجود هستند و علاقه مندان به کار در فرانسه می توانند در جهت افزایش مهارت و دانش تخصصی خود، آموزش زبان فرانسه را جدی بگیرند. پیدا کردن شغل برای کسانی که شرایط و ضوابط اداره مهاجرت را رعایت نکرده اند، ممکن است سخت باشد. از این رو به متقاضیان توصیه می شود تا خود را با محیط وفق دهند و نسبت به یادگیری زبان فرانسه اقدام کنند. یکی از وب سایت هایی که بسیار مورد توجه زبان آموزان و مهاجران قرار گرفته است، من و زبان می باشد، زیرا از صفر تا صد نکات زبان مربوط به سفر و مهاجرت را در اختیار فراگیران، قرار می دهد.

 

آموزش زبان فرانسه و فرصت اشتغال
آموزش زبان فرانسه و فرصت اشتغال

چگونگی کسب و کار در فرهنگ فرانسه

شاید تا به حال فرصت کار در یک کشور خارجی مانند فرانسه برای تان پیش نیامده باشد، کار در فرانسه نسبت به استخدام شدن در یکی دیگر از کشور های مهاجرتی بسیار متفاوت است. قوانین و ضوابط در شرکت های فرانسوی بسیار سخت و پیچیده است و کارفرمایان شرایط سختی را برای برقراری نظم، حاکم می کنند. نکته جالب در فرهنگ کاری این کشور این است که، حتی منشی ها هم برای محافظت از رئیس های خود، سخت کار می کنند تا مشکلی برای محیط کاری پیش نیاید. تمامی راه حل و راه کار ها توسط کارفرماها و کارکنان انجام می شود. در این کشور به وقت و زمان بندی، اهمیت بسیاری داده می شود. قرار ملاقات ها و سر وقت رسیدن در آن ها، بسیار مهم هستند و نقش بسزایی در پیشرفت شرکت ها دارند و در صورت نا به سامانی، تمامی قرارداد ها لغو خواهد شد. کارکنان موظف اند حدود 35 ساعت در هفته کار کنند. جالب است بدانید که آن ها می توانند در یک سال، 5 هفته مرخص بگیرند. به علاوه برای برقراری ارتباط، به افراد توصیه می شود تا از دوره های آموزش آنلاین زبان فرانسه در وب سایت های آموزشی، بهره مند شوند.

 

فرصت های شغلی در فرانسه

افرادی که به دنبال کار در فرانسه و پیدا کردن شغل در این کشور هستند این نکته را باید مد نظر داشته باشید که در راستای پیدا کردن شغلی مناسب باید به زبان این کشور یعنی زبان فرانسه تسلط داشته باشند. در غیر این صورت نمی توانند شغلی مناسب پیدا کنند. در این مشاغلی را بیان می کنیم که به صورت فصلی در بین مهاجران مورد استفاده است و دانش و تحصیلات خاصی نمی خواهد. اما آموزش زبان فرانسه الزامی است.

 • مشاغل فصلی
  برای استفاده از کارهای فصلی کوتاه مدت فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد، از انتخاب انگور و میوه، برداشت میوه، استخدام پیشخدمت، استخدام سرآشپز، راهنماهای تور دو زبانه، رانندگان اتوبوس و حتی فروشندگان بستنی در سواحل جنوب فرانسه شامل این گونه مشاغل می شوند. البته بهتر است مقداری زبان فرانسه بدانید و در صورتی که نمی توانید در کلاس های حضوری شرکت کنید، نسبت به آموزش آنلاین زبان فرانسه در محل کار اقدام کنید.
 • مشاغل مربوط به برداشت انگور و میوه
  فرصت های شغلی بسیاری برای کار در مزارع و حیاط های انگور پیدا خواهید کرد. بهتر است به عنوان کارجو در فرانسه، در اواخر ماه آگوست به دنبال کار باشید، زیرا این میوه ها در فصل های خاصی رشد می کنند.
 • مشاغل درون هتل ها و رستوران ها
  پیدا کردن شغل در هتل ها و رستوران ها در سراسر جهان، جزو پرطرفدارترین و پر متقاضی ترین مشاغل، به شمار می رود و افرادی که مهارت های زبانی بالایی داشته باشند، می توانند در یکی از هتل ها و رستوران های بین المللی، مشغول کار شوند. این گونه مشاغل نیز فصلی هستند، اما کار تقریباً در تمام سال امکان پذیر است و مهاجران و بازدیدکنندگان در همه فصول سفر می کنند. مشاغلی همچون، پیشخدمت، نظافت چی، مسئول پذیرش و آشپز، جزو این مشاغل طبقه بندی می شوند. همان طور که گفتیم، بهبود مهارت های زبان فرانسه و انگلیسی بسیار در حرفه حایز اهمیت است. از این به علاقه مندان توصیه می شود تا در صورت نبود وقت، از وب سایت های یادگیری آنلاین زبان فرانسه استفاده کنند تا بتوانند از فرصت های شغلی خوبی بهره مند شوند.
 • کار در پیست های اسکی
  ایستگاه های اسکی و استراحت گاه های اسکی از ماه نوامبر تا عید پاک می توانند طیف گسترده ای از شغل های فصلی را ارائه دهند. مشاغلی از قبیل بارمن، راننده اتوبوس، نظافت چی، مسئول درست کردن غذا و راهنمای تور جزو این مشاغل، طبقه بندی می شوند. این شغل برای افرادی مناسب است که از برف و اسکی لذت می برند.
 • کار در قایق های بادبانی
  یکی از مشاغل جالبی که مورد علاقه بسیاری از مهاجران قرار می گیرد، کار در قایق های بادی است، زیرا آن ها علاوه بر امرار معاش از کاری که انجام می دهند هم لذت می برند.

 

آموزش زبان فرانسه و فرصت اشتغال

آموزش زبان فرانسه و فرصت اشتغال

با وب سایت من و زبان، فرانسوی بیاموزید

همان طور که در مقاله گفته شد، برخی از افراد زمان کافی برای رفتن به کلاس های حضوری ندارند، از این رو می توانند از وب سایت های یادگیری آنلاین زبان فرانسه استفاده کنند. وب سایت من و زبان با طراحی خاص خود، علاوه بر آموزش لغت، گرامر، اصطلاحات و به تقویت مهارت های خواندن و مکالمه تان نیز کمک ویژه ای می کند و شما می توانید به عنوان یک منبع آنلاین آموزش زبان فرانسه یا هر زبان دیگری که علاقه دارید، از آن بهره مند شوید. بهتر است بدانید که، تیم متخصص من و زبان تمام سعی خود را کرده است که با ارائه منابع آموزشی معتبر و به روز و ایجاد محیط آموزشی جالب و خلاقانه، بهترین خدمات آموزشی را به زبان آموزان خود ارائه دهد. از نکات مهم و جالب من و زبان این است که شما تمامی آموزش ها را به زبان های مختلف دریافت می کنید و آن را آموزش می بینید. همچنین با انجام آزمون های مختلف می توانید از روند یادگیری خودتان نیز مطلع و مطمئن شوید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • کیانوش

  با سلام
  برای کار در فرانسه آیا سایت کاریابی خاصی رو می شناسید که به بنده معرفی کنید؟ اگر زبان فرانسه رو در حد حرفه ای یاد بگیرم میتونم در اونجا در شغل های مهم و خاص مشغول به کار بشم؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود برشما. خوب زبان عامل اصلی برقراری ارتباط در هر کشوریه. و شما برای اینکه بتونید ارتباط برقرار کنید اول باید زبانتون رو قوی کنید تا بتونید صحبت کنید.

   پاسخ