آموزش زبان چینی در خانه

آموزش زبان چینی در خانه

آموزش زبان چینی در خانه | یادگیری زبان های مختلف می تواند فرصت بسیار خوبی برای کسب تجربه های بی نظیر برای شما باشد. به کمک زبان های مختلف می توانید دایره ارتباطی تان را وسیع تر کنید و به منابع زیادی دسترسی داشته باشید. یکی از زبان هایی که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، زبان چینی است. این زبان که به ظاهر سخت و پیچیده می باشد در عصر جدید برای ارتباطات بازرگانی و اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است. اما آنچه توانسته این زبان را از دیگر زبان ها متمایز کند، خط و سیستم نگارشی اش می باشد. شاید به همین دلیل است که از نظر خیلی از افراد یادگیری زبان چینی سخت و غیر ممکن در نظر گرفته می شود. اما امروز ما کارشناسان من و زبان در این مقاله قصد داریم روش های آموزشی را به شما معرفی کنیم که به کمک آن می توانید در خانه زبان چینی بیاموزید و تمام سختی هایی که برای این زبان فرض می کردید را کنار بگذارید.

زبان چینی به عنوان یکی از زبان های متداول در جهان که توسط میلیون ها نفر مورد استفاده قرار می گیرد، یک زبان پیچیده و عین حال جالب و جذاب است که اگر به شکل یک سرگرمی به آن نگاه کنید بسیاری از پیچیدگی های آن برای شما ساده می شود. امکان یادگیری زبان در خانه فرصتی بی نظیر به حساب می آید که به کمک آن می توانید بسیاری از محدودیت هایی که کلاس های زبان برای شما داشتند را پشت سر گذارید. پس با این فرصت بی نظیر می توانید یک زبان بی نظیر را نیز یاد بگیرید و برای خود و آینده کاری تان یک امتیاز ویژه خریداری کنید. اما چگونه؟ در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این باره صحبت کنیم.

آموزش زبان چینی در خانه
آموزش زبان چینی در خانه

چطور زبان چینی را خودمان در منزل یاد بگیریم؟

شرکت در کلاس های زبان سختی ها و دشواری های خاص خودش را دارد. برای این کار شما باید زمان و هزینه های زیادی را صرف کنید. ضمن آنکه مجبور هستید هر روز در ساعت مشخصی در مکان مشخصی حضور داشته باشید و منابع آموزشی ثابتی را مطالعه کنید. اما این ها تنها محدودیت های کلاس های حضوری نیستند. زمانی که در کلاس زبان شرکت می کنید، مجبور هستید خودتان را با سرعت کلاس تطبیق دهید و هر روز تکالیف مشخصی را انجام دهید. بعضی از افراد مطالب را سریع تر یاد می گیرند و برخی دیگر نیاز به تمرین و تکرار بیشتری دارند. اینجاست که مشکلات شما در کلاس های حضوری بیشتر می شود، اما تصور کنید بتوانید خودتان را با سرعت یادگیری خودتان تطبیق دهید. در این شرایط همه چیز به نفع و مطابق با نیاز شما است.

به هر حال شما تصمیم گرفته اید زبان چینی خود و مهارت های مربوط به آن را تقویت کنید. اما برای اینکه از این محدودیت ها به دور باشید، باید خودتان دست به کار شوید. منابع زیادی برای خودآموزی زبان چینی وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توانید این منابع آموزشی را مشاهده کنید و از آن ها برای یادگیری زبان استفاده کنید. خوشبختانه چینی ها برای راحتی ما زبان آموز ها یک سیستم نگارشی جدیدی ارائه کرده اند که با استفاده از حروف لاتین می توانید زبان چینی را بخوانید و بنویسید. نام این سیستم نگارشی پین یین می باشد. پس برای راحتی کار خودتان هم که شده به دنبال منابع آموزشی باشید که در آن ها از پین یین استفاده شده باشد. اما چطور بفهمیم کدام منبع آمزشی مفید و مناسب است؟ برای یافتن پاسخ این سوال تا انتهای مقاله همراه ما باشید…

آموزش زبان چینی در خانه
آموزش زبان چینی در خانه

چرا یادگیری زبان چینی اهمیت دارد؟

یادگیری آنلاین زبان چینی در خانه و بدون استفاده از کلاس های آموزشی ممکن است کمی برای شما عجیب باشد. اگر شما نیز چنین حسی نسبت به زبان چینی دارید، بد نیست ادامه این مقاله را نیز مطالعه کنید. شاید برای تان جالب باشد که زبان چینی پر از سرگرمی است. پشت هر ریشه کلمات در زبان چینی یک دنیا داستان نهفته است که شما در حین آموزش می توانید سرگرم این مطالب جالب شوید. پس با شروع یادگیری زبان چینی خیلی زود درخواهید یافت که این زبان آنقدر ها هم که به نظر می رسد، سخت و دشوار نیست. اما در ادامه دلایلی که برای یادگیری زبان چینی وجود دارد را عنوان کرده ایم:

 • آشنایی با یک زبان جهانی
  زبان چینی از آنجایی که توسط میلیون ها نفر استفاده می شود، می تواند یک پدیده جهانی در نظر گرفته شود. چین و اقتصاد آن تاثیر زیادی روی جهان و جهانیان گذاشته است به همین دلیل انتظار می رود افراد در سال های آینده بیشتر رو به یادگیری این زبان آورند. همانطور که تا کنون نیز دانشجو های زیادی در این کشور مشغول به تحصیل هستند و در کنار آن زبان چینی را نیز آموزش می بینند. علاوه براین بازرگانان و تُجاری که این روز ها داد و ستد های زیادی با چین و شرکت های چینی دارند، بیشتر نیاز به یادگیری زبان چینی را احساس می کنند. چرا که تا با کسی به زبان مادریش صحبت نکنی نمی توانید در قلب و روح او نفوذ کنی.
 • کارایی زبان چینی خیلی زیاد است!
  یکی از دلایلی که باعث شده است زبان چینی مورد علاقه زبان آموز ها قرار گیرد، کارایی آن می باشد. زمانی که چین در هایخ ود را به سوی تجارت جهانی باز کرد سرمایه گذاران و کارآفرینان نیز از این فرصت بی نظیر نهایت استفاده را کردند. برخی از آن ها به این کشور سفر کردند تا بتوانند فعالیت های اقتصادی بیشتری داشته باشند و سود بیشتری از بازار های چین به دست آورند، و برخی دیگر ارتباط خود را با تجار چینی نزدیک تر کردند و در کشور خود پذیرای این افراد بودند. در هر دو حالت آنچه مورد نیاز این افراد بود، تسلط به زبان چینی بود. پس بهترین کار این است که خود را برای حضور در جمع چینی ها آماده کنید تا بتوانید از میدان رقابتی بازار و تجارت این کشور موفق و پیروز بیرون آیید.
 • با یادگیری زبان چینی با تاریخ و فرهنگ غنی این کشور آشنا می شوید
  چین یکی از قدیمی ترین سرزمین ها در جهان می باشد. تاریخ این کشور به بیش از هشت هزار سال پیش بر می گردد. پس جای تعجب نیست که چرا مردم زیادی در سراسر جهان تمایل به یادگیری این زبان شیرین دارند. زبان چینی را به تنهایی می توان یک هنر تصور کرد. به راستی که این زبان پر از هنر و خلاقیت است. وقتی شروع به یادگیری این زبان می کنید می بینید که چقدر زیبا و هنرمندانه هر کاراکتر در این زبان در کنار هم معانی را می سازند و چطور این کاراکتر ها با فرهنگ و تاریخ غنی این کشور وابسته هستند. بااین اوصاف خیلی زود عاشق یادگیری بیشتر این زبان خواهید شد و به واسطه آن می توانید فرهنگ و تاریخ غنی این کشور را کشف کنید و با مطالعه آن به علم و دانش خود بیافزایید. اما برای اینکه این زبان را در خانه یاد بگیرید یک سری توصیه هایی برای شما داریم…
 • توصیه هایی برای یادگیری زبان چینی در خانه
  حالا که دیگر به زبان چینی به چشم یک زبان سخت و پیچیده نگاه نمی کنید، بهتر است با روش هایی آشنا شوید که بتوانید خودتان در خانه این زبان جالب و جذاب را یاد بگیرید. پس این توصیه ها را جدی بگیرید و کار آموزش زبان چینی را آغاز کنید.
 • گوش خود را با صداهای چینی حسابی آشنا کنید
  آشنایی با صدا های زبان چینی یکی از اولین کار هایی است که برای یادگیری این زبان باید انجام دهید. برای این کار می توانید فیلم های چینی را به زبان اصلی مشاهده کنید و یا از کلیپ های آموزشی که در اینترنت به وفور پیدا می شود استفاده کنید. اما ما پیشنهاد بهتری برای شما داریم. آموزش آنلاین زبان چینی با من و زبان امکانی است که این وب سایت برای علاقه مندان به زبان آموزی برای شما فراهم کرده است. در این وب سایت شما می توانید هر کلمه و عبارتی را با فایل های صوتی و تصویری یاد بگیرید و با تلفظ آن دقیقا آشنا شوید. صدا ها و تلفظ در زبان چینی از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر می خواهید خیلی زود به این زبان مسلط شوید از همان ابتدا باید به فکر آشنایی با این صدا ها باشید.

  آموزش زبان چینی در خانه
  آموزش زبان چینی در خانه
 • به فکر تمرین و تکرار زیاد باشید!
  برای اینکه بتوانید خیلی زودتر در مهارت های زبان چینی تسلط کامل پیدا کنید، باید هدف خود را از یادگیری این زبان به طور واضح و مشخص در ذهن داشته باشید. برای مثال شاید شما برای کسب و کار، سفر و یا فقط یک سرگرمی تصمیم به یادگیری زبان چینی گرفته اید. اما دلیل شما هرچه که باشد می توانید از آن به عنوان یک انگیزه و محرک برای تمرین و تکرار بیشتر استفاده کنید. پس زمان هایی که احساس می کنید برای یادگیری زبان چینی بی انگیزه شده اید، بهترین کار نگاه به این هدف ها است تا انگیزه شما برای ادامه یادگیری بیشتر از قبل محرک شما باشد.
  برای تمرین و تکرار بیشتر هم من و زبان بستر مناسب آن را برای شما فراهم کرده است. از آنجایی که در من و زبان شما هیچ محدودیتی در زمان و مکان ندارید، می توانید هر لحظه که احساس کردید برای یادگیری مناسب است، از آموزش های این وب سایت استفاده کنید. آموزش های من و زبان به گونه ای است که هر زمان که شما کلمه یا عبارت و یا نکته گرامری را یاد می گیرید، آنقدر در تمرین ها و دروس بعدی تکرار می شود تا در ذهن شما نهادینه شود.
 • به کلمات و مکالمات چینی به دقت و بارها گوش دهید
  تکرار بهترین راه برای یادگیری و به خاطر سپاری آن چیزی است که به تازگی یاد گرفته اید. اما آنچه مهم تر است استفاده از منابع آموزشی است که در آن از مکالمات، کلمات و عبارت های روزمره و متداول استفاده شده باشد و همراه با تمرین و تکرار زیاد باشد. وب سایت من و زبان این امکان را برای شما فراهم کرده است. در این وب سایت می توانید منابع آموزشی را مشاهده کنید که همراه با فایل های صوتی و تصویری است و از موضوعاتی تشکیل شده است که برای استفاده های روزمره از زبان چینی بسیار کاربرد دارد. ضمن اینکه شما در من و زبان می توانید تمامی دروس را به صورت دسته بندی شده مشاهده کنید و بر اساس نیاز خود موضوع مورد نظر تان را انتخاب کنید. شاید در ابتدای راه این کار برای شما کمی سخت باشد، اما به مرور زمان گوش و چشم شما به این عبارت ها عادت می کند و بهتر می توانید رابطه معنای میان آن ها را درک کنید.
 • علایق و سلیقه خود را وارد روند یادگیری زبان چینی کنید!
  زمانی که شما این کار را انجام دهید، یادگیری زبان چینی تبدیل به یک سرگرمی می شود و بیشتر از آن لذت می برید. پس یادگیری این زبان را در بستر خیلی جدی و رسمی قرار ندهید و سعی کنید دست خود را در یادگیری باز گذارید تا با این زبان احساس راحتی کنید. برای مثال اگر به موسیقی علاقه دارید، پس سراغ موزیک های چینی بروید و به آن ها گوش کنید و سعی کنید با مطالعه متن آن مطالبی را از این ترانه ها بیاموزید. یا اگر عاشق فیلم و سریال هستید، فیلم های چینی را به زبان اصلی دنبال کنید.
 • هر روز تمرین کنید!
  هیچ وقت دست ار تمرین برندارید. مهم نیست که چقدر در زندگی کاری و شخصی مشغله دارید، باید زمانی را صرف تمرین آن چیزی که یاد گرفته اید کنید. خوشبختانه در من و زبان شما مشکلی برای این کار ندارید. چون می توانید در هر جایی که احساس کردید می توانید تمرین کنید با استفاده از لپ تاپ یا گوشی همراه تان این کار را انجام دهید. با این کار می توانید هر آنچه فرا گرفته اید را راحت تر در ذهن بسپارید و مطالب بیشتری هم در کنار آن بیاموزید.
  • از موسیقی و فیلم ها کمک بگیرید
  استفاده از موسیقی یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان خارجی می باشد چرا که هم جالب است و هم سرگرم کننده. اما توصیه ما این است که موزیک ویدئو های چینی را هم تماشا کنید. اما چرا؟ به این دلیل که با تماشای ویدئوی موسیقی یک پیش زمینه در ذهن شما ایجاد می شود که به کمک آن می توانید مضمون آهنگ را حدس بزنید، در نتیجه یادگیری آن برای شما ساده تر می شود.
  • یک شریک آموزشی برای خودتان پیدا کنید
  یکی از راه هایی که به کمک آن می توانید خیلی زودتر بر زبان چینی مسلط شوید این است که آموزش را همراه با فرد دیگری شروع کنید. حتی زمانی که تصمیم دارید زبان چینی را در خانه یاد بگیرید، بهتر است با یک دوست این کار را انجام دهید. ضمن آنکه توصیه می کنیم در صورت امکان با یک فرد چینی ارتباط حضوری و یا مجازی داشته باشید. این کار به شما کمک زیادی می کند و می توانید چیز های زیادی به واسطه او بیاموزید. حضور دوست و همراه نیز در مسیر آموزش می تواند به شما انگیزه بیشتری برای یادگیری دهد. پس این دو مورد را جدی بگیرید.
  • از کتاب های صوتی چینی استفاده کنید
  یکی از روش های تقویت مهارت های شنیداری و خواندن استفاده از کتاب های صوتی چینی می باشد. با این کار هم تلفظ و لهجه شما تقویت می شود و هم گوشتان به صدا های چینی عادت می کند. ضمن آنکه می توانید مهارت خواندن را نیز در خود تقویت کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • ویدا

  من تازه یادگیری زبان چینی با من و زبان رو شروع کردم تا اینجا که راضی بودم ممنون از شما

  پاسخ
 • سهیلا آقایی

  توی هر درس تقریبا چندتا تمرین دارید؟ بعضیا میگن تمرین ولی خوب تعدادش خیلی کمه

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. تعداد تمرین بسته به نوع محتوای آموزشی تعیین شده .ما در آموزش هامون بعد از هر توضیحی تمرین قرار دادیم که بسیار کمک دهند هست.

   پاسخ
 • رونیکا

  وااااای من خیلی زبان چینیو دوست دارم!!!! عاشق قهرمان بازیاشونم!
  به نظرتون با پیکجای آموزش زبان شما چقدر طول می کشه بتونم از این زبان استفاده کنم؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما
   این بستگی به خودتون داره که چقدر تایم میذارید و میزان یادگیریتون چطوره.اما اگر خب کار کنید تا ۶ ماه میتونید یاد بگیرید.

   پاسخ
 • محمدعلی

  زبان چینی خیلی سخته خب چطوری میشه تو خونه یاد گرفت ؟!؟؟! نمیدونم چرا نمیتونم باور کنم :))))

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. آموزش ها از پایه شروع میشه و تا پیشرفته ادامه داره. با تمرین و تکرار میشه در مدت کوتاهی یاد گرفت.

   پاسخ
 • حسینی

  واقعا ۶ ماهه میشه زبان چینی رو یادگرفت؟؟؟؟ خیلی عجیبه که چنین زبان سختی رو تو مدت زمان به این کوتاهی بشه یاد گرفت!

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما . یادگیری هر زبانی بسنگی به زمانی که برای یادگیری میذارید و تمرینی که می کنید داره.

   پاسخ