@{{operator_name}} X
کیفیت پاسخگویی:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
سلام دوست گرامی
مشاوران ما اینجا آماده هستند تا هر زمان که مطالعه ی سایت برایتان کافی بود ، به هر سوالی که داشتید سریعا در چت پاسخ بدهند.
اگر شماره تماس خود را هم بگذارید ، همین الان با شما تماس می گیریم.
خدمت به شما ، افتخار ماست.
@{{comment.message}}
@{{comment.message}}
پشتیبانی

انگلیسی را بازی کنید و یاد بگیرید

انگلیسی را بازی کنید و یاد بگیرید

انگلیسی را بازی کنید و یاد بگیرید | این روزها یادگیری زبان انگلیسی جایگاه بسیار رفیعی در بین افراد پیدا کرده است به گونه ای که آن هایی که به این زبان و استفاده از آن تسلط نداشته باشند بی سواد محسوب می شوند، چرا که بسیاری از کارها امروزه به واسطه علم به این زبان و استفاده از آن انجام می شود. از لازمه برقراری ارتباط با افراد در کشورهای دیگر گرفته ( به منظور انجام کارهایی همجون بستن قراردادهای سیاسی و تجاری) گرفته تا کارهایی که به واسطه علم روز از طریق کامپیترها انجام می شود. می توان اینگونه گفت که بدون تسلط به زبان انگلیسی امکان استفاده از علم و تکنولوژی روز وجود ندارد.

گروهی از افراد نیز رویای مهاجرت، تحصیل، زندگی وکار در کشورهای خارجی را در سر می پرورانند بنابراین بایستی به خاطر بسپارند که اولین قدم برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته تسلط به زبان انگلیسی می باشد و افراد بایستی بتوانند به منظور اثبات توانایی خود در آزمون آیلتس شرکت کنند و نمره بالایی در این آزمون کسب کنند.

اصولا افرادی که به قصد ادامه تحصیل و از طریق ویزای تحصیلی می خواهند به یک کشور خارجی مهاجرت کنند بایستی در آزمون آکادمیک شرکت کنند و نمره 7 را در این آزمون کسب کنند و اما آن دسته از افرادی که از طریق کار و زندگی تصمیم به مهاجرت گرفته اند با شرکت در آیلتس عمومی که در مقایسه با آکادمیک کمی آسان می باشد و کسب نمره 6 به بالا می توانند برای پروسه ای که پیش رو دارند آماده شوند، البته فراموش نکنید که که برخی از برنامه ها و روش های مهاجرتی نمره خاصی می طلبد و تمامی به یک روال نمی باشد. به طور کلی یادگیری زبان دوم  در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است.

انگلیسی را بازی کنید و یاد بگیرید
انگلیسی را بازی کنید و یاد بگیرید

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

از طرفی با توجه به این که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی می باشد واضح است که یادگیری این زبان به افراد کمک می کند تا با یادگیری این مهارت منجر به پیشرفت شخصی خودشان شوند و البته زمینه پیشرفت و ترقی را برای خود فراهم کنند. با توجه به تمامی مواردی که به آن ها اشاره شد از اهمیت یادگیری این زبان نمی توان غافل شد اما آنچه مهم است در پیش گیری روشی مناسب برای یادگیری زبان می باشد. در بعضی مواقع دیده می شود که افراد در کلاس های آموزشی شرکت می کنند اما بعد از مدتی، خسته کننده بودن محیط کلاس خود تبدیل به عاملی برای ترک زبان می شود. علاوه بر کلاس های خسته کننده ای که زمینه را برای ترک یادگیری فرهم می کند، اختصاص دادن زمانی مشخص برای رفت و آمد در مسیر کلاس و خانه علاوه بر اینکه می تواند تاحد زیادی کلافه کننده باشد هزینه آور نیز است.

از طرفی این روزها اغلب آموزشگاه ها برای منفعت خودشان کتاب ها را به چندین قسمت تقسیم می کنند و به ازای هر قسمت مبلغ زیادی را از زبان آموزان دریافت می کنند که این مسئله نیز تا حد زیادی به عنوان عاملی برای ترک یادگیری این مهارت می شود چرا که بسیار پرهزینه می باشد. اگر شما نیز نسبت به یادگیری زبان انگلیسی انگیزه ها و دلایل خود را دارید اما نتوانستید بنابر دلایل شخصی تان آموزش خود را ادامه دهید مژده ای برای تان داریم و آن هم این است که از هم اکنون می توانید با استفاده از سایت من و زبان در هر زمان و مکانی بر روی مهارت تان کار کنید و انگلیسی را به راحتی بیاموزید. البته لازم به ذکر است که این سایت اقدام به آموزش 6 زبان زنده دنیا کرده است و شما با بازدید از این سایت می توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید و قدم در راه یادگیری بگذارید. با توجه به برآوردهای صورت گرفته، یادگیری از طریق سایت آموزشی من و زبان برای زبان آموزان تا حدی سرگرم کننده بوده و با توجه به طراحی خوب آن افراد از محیط آن خسته نمی شوند و هر بار ترغیب به استفاده بیشتر از این روش آموزش مجازی زبان می شوند.

چه بازی هایی برای یادگیری زبان وجود دارد؟

به طور کلی اغلب افراد ترجیح می دهند که مفاهیم و آموختنی ها را به صورت سرگرم کننده بیاموزند و شاید به همین دلیل است که این روزها حضور در کلاس ها و تکیه بر روش های قدیمی زیاد باب میل افراد نیست. چرا که از جنبه های فان و سرگرم کننده آن کاسته شده و بیشتر جنبه جدی دارد و خب این مسئله گاهی با روحیه افراد جور در نمی آید. اما چگونه می توان از طریق بازی زبان انگلیسی را آموخت؟ یکی از روش های مرسوم و البته رایج بین افراد برای یادگیری کلمات انگلیسی استفاده از کارت ها می باشد. به این صورت که شما تعدادی از کلمات که قصد یادگیری آن ها را دارید بر روی کارت ها می نویسید وسمت دیگر کارت معنی کلمه را می نویسید. بعد از آن بایستی با نگاه کردن به کلمه سعی کنید تا معنی آن را بدون نگاه کردن به سمت دیگر کارت حدس بزنید چنانچه موفق شدید کارت ها را در دسته اول قرار می دهید و کلماتی که معنی آن را نمی توانید حدس زنید سعی کنید یاد گرفته و به خاطر سپرده و در دسته دوم قرار دهید. بعد از اینکه کارت های تان تمام شد بایستی به سرغ کارت های دسته دوم روید و مجددا آن ها را چک کنید و باز هم اگر کارتی بود که معنی آن را فراموش کرده بود در دسته ای مجزا قرار دهید و این فرآیند را تا زمانی ادامه دهید که کل کارت های موجود در دسته دوم را بتوانید به خاطر بسپارید. بعد از این بایستی به مرور کل کارت ها بپردازید. این روش منجر به انتقال واژگان جدید به حافظه بلند مدت شما می شود و اگرچه به نظر پیچیده می آید اما بعد از اینکه شروع کردید متوجه می شوید که چقدر سریع در این مسیر پیش می روید.

انگلیسی را بازی کنید و یاد بگیرید
انگلیسی را بازی کنید و یاد بگیرید

از دیگر روش هایی که تا حد زیادی بین افراد جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است این است که بتوانید بین کلمه و معنی آن ارتباطی برقرار کنید تا بتوانید به عنوان یک نشانه از آن برای یادآوری مفهوم کلمات استفاده کنید. برای مثال کلمه ( jealousجلس) به معنای حسود می باشد. برای ایجاد ارتباط می گوییم آدم حسود همیشه در “جلز ولز” است. (جلس/ جلز) این روش در یادگیری و به یاد آوری کلمات می تواند روشی بسیار خوب باشد.

نصب بازی هایی که به زبان انگلیسی می باشد و کاربر را ترغیب به یادگیری و به خاطر سپاری عبارات و کلمات جدید می کند می تواند روشی بسیار مناسب باشد. این دسته از بازی ها علاوه براینکه جنبه سرگرمی دارند و می توانید با مشغول شدن به آن زمان خود را پر کنید به شما کمک می کنند که کلماتی جدید را آموخته و از این طریق علم خود را نیز توسعه بخشید. با توجه به در دسترس بودن این بازی ها در از اپ استورها و یا فروشگاه های اینترنتی تمامی افراد می توانند آن ها را بر روی گوشی خود نصب کنند و از این طریق بازی مورد نظر را مورداستفاده قرار دهند. بازی های آموزشی اصولا از سطح مقدماتی شروع شده و به تدریج دامنه زبان آموزی به واسطه یادگیری عبارات و واژگان جدید بیشتر می شود.

از جمله بازی هایی که بسیار مورد توجه زبان آموزان قرار گرفته است بازی چینش کلمات است. این بازی به این شکل است که شخص بایستی متضاد کلمات اصلی را انتخاب کند و از این طریق به کاربر کمک می کند تا از واژگان موجود و کلمات درک بالایی کسب کند و از این طریق به دانش خود اضافه کند. در این بازی افراد از طریق کامل کردن و اتصال کلمات و واژگان متضاد به بازی ادامه می دهند البته این بازی می تواند برای نوآموزان و سایر زبان آموزان در رده های مختلف یاری رسان باشد. بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که در زمان های آزاد تان سرگرم گوشی می شوید و به بازی علاقمند هستید با نصب این دسته از بازی ها علاوه براینکه زمان خالی خود را پر می کنید موفق می شوید تا به مهارت های خود نیز اضافه کنید که این کار تا حد زیادی می تواند به شما کمک کند تا به مرور زمان اطلاعات خود را در زمینه مذکور گسترش دهید.

البته فراموش نکنید که به بازی ها تنها می توان به عنوان یک سرگرمی نگاه کرد و ساخته شده اند تا در زمان هایی که به دنبال انجام یک کار نه چندان جدی هستیم به ما کمک کنند تا بتوانیم زمان خود را به گونه مفید پر کنیم. حال اینکه به جای دنبال کردن روش های استاندارد تنها به استفاده از بازی ها اکتفا کنیم چندان مطلوب و البته نتیجه بخش نخواهد بود. بنابراین بهتر است که در کنار یک روش استاندارد و حساب شده به این کار روی آورید. پیشنهاد ما به شما بازدید از سایت آموزشی “من و زبان” است. این سایت با استفاده از متد آموزشی موسسه مک‌گرو هیل سعی کرده است تا به کاربران خود کمک کند به خوبی، مفاهیم و دستور زبان انگلیسی را آموخته و از این طریق به پیشرفت خود کمک کنند.

 

 

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید