انگلیسی روان و بدون اشکال

انگلیسی روان و بدون اشکال

انگلیسی روان و بدون اشکال | برای همه شما پیش آمده که در محل کار یا در کلاس زبان به فردی برخوردید که بسیار روان و راحت انگلیسی صحبت می کند. با دیدن این افراد خودتان نیز دوست داشتید که در مکالمه انگلیسی روان و بدون تپق زدن منظورتان را برسانید. اگر تاکنون موفق نشدید به آرزوی خود برسید خواندن این مقاله را از دست ندهید. در ادامه این مطلب با 10 توصیه ساده برای داشتن مکالمه ای صحیح و روان آشنا می شوید.

 1. شما باید بپذیرید که انگلیسی زبان عجیبی است.

  شما در زبان انگلیسی گاها با الگوهای منطقی و منظم برخورد می کنید. اما بسیار پیش می آید که در این زبان می گوییم” این از کجا آمد ؟ ” برای مثال چرا کلمه “read” با توجه به این که در مورد زبان حال صحبت می کنید و یا زمان گذشته به دو شکل متفاوت تلفظ می شود؛ یکی (رید) و دیگری (رِد) ؟ و یا چرا واژه “mice” جمع واژه “mouse” است اما “horses” جمع واژه “horse” است؟
  متاسفانه در قواعد انگلیسی با این گونه استثناها بسیار مواجه می شوید. درصورتی که سعی کنید برای هر چیزی دلیلی پیدا کنید بسیار راحت در روان صحبت کردن انگلیسی متوقف می شوید. گاه انگلیسی عجیب و غیر قابل توضیح است پس به جای این کار بهتر است تنها استثناهای عجیب را حفظ کرده و پیش بروید.

 2. عمیق مطالعه کنید

  عموما 1 ساعت در هفته برای مطالعه انگلیسی برای رسیدن به پیشرفت واقعی کافی نیست. بهترین راه برای پیشرفت سریع در زبان انگلیسی این است که روزانه حداقل ۱۰ دقیقه وقت برای تمرین بگذارید. در هر زمانی که مطالعه می کنید بیشتر در آن غرق شوید و خود را برای شنیدن، خواندن، و گفتن چیزهایی که فکر می کنید برای شما بیش از حد مشکل باشد، به زبان انگلیسی، به چالش بکشید. اگر دوست دارید روان انگلیسی صحبت کنید باید آن را بخش ضروری زندگی روزانه خود قرار دهید. تنها با روزی ۱۰ دقیقه زمان کافی است مکالمه شما مورد توجه و تقویت قرار می گیرد.

 3. هنگام مطالعه در نقش زبان آموز نباشید

  شما با نگرش درست می توانید بین شکست و موفقیت تفاوت ایجاد کنید. دیگر نباید خود را به عنوان فردی که زبان انگلیسی یاد می گیرد ببینید، باید خود را به عنوان فردی ببینید که انگلیسی صحبت می کند یا این که می خواهد انگلیسی را خوب صحبت کند. ممکن است این تغییر را کوچک ببینید اما باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری احساس کرده و به شما کمک می کند تا از مطالب و قواعدی که آموختید به طور موثرتری استفاده کنید.
  همچنین این به این معنی است که باید انگلیسی فکر کنید. اگر می خواهید کلمه “apple” را به زبان انگلیسی بگویید برای مثال همین ابتدا در مورد این کلمه به زبان مادری خودتان فکر می کنید و پس از آن تلاش می کنید به کلمه درست در زبان انگلیسی فکر کنید. شما می توانید به جای این کار تصویر یک سیب را تصور کرده و پس از آن فقط به کلمه انگلیسی “apple” فکر کنید. شما زمانی می توانید مکالمه ای روان داشته باشید که دیگر در ذهنتان محاوره ها را ترجمه نکنید.

 4. این را بدانید که جواب در سوال وجود دارد

  هنگامی که فردی سوالی به انگلیسی از شما می پرسد ابتدا به دقت گوش دهید تا به خوبی پاسخ دهید. سوالات انگلیسی مانند آینه هستند.
  او می تواند…؟                          بله می تواند
  آیا او … انجام می دهد؟             بله انجام می دهد.
  این … است؟                            بله هست.

  Does he…..?                       Yes, he does

  Can she….?                        Yes, she can

  Is it….?                              Yes, it is

  درصورتی که فردی از شما سوالی می پرسد و شما مطمئن نیستید که چطور به آن پاسخ دهید به کلمات استفاده شده در سوال فکر کنید. چرا که او بیشتر کلماتی را که برای پاسخ نیاز دارد قبلا گفته است. به جای این که فقط دستور زبان انگلیسی حفظ کنید به دنبال الگوهایی مانند این بگردید. راه های ساده زیادی برای تقلب و یادآوری ساده تر کلمات صحیح وجود دارد. مکالمه روان نیاز به کمی زرنگی هم دارد.

 5. با بیشتر گوش دادن بیشتر بیاموزید

  زمانی که افراد به یک انگلیسی زبان گوش می دهند اکثرا بر درک تمام کلمات تاکید دارند. قطعا این مهم است اما می توانید بسیار بیشتر از گوش دادن یاد بگیرید. فقط برای درک معنی به کلمات گوش ندهید بلکه به روشی که فرد کلمات را می گوید نیز توجه کنید. به دقت توجه کنید کدام کلمات را در جمله به هم وصل می کند یا برای مثال چه زمانی به جای “you” از “ya” استفاده می کند. سعی کنید این جزییات را در زمان بعدی که خودتان صحبت می کنید استفاده کرده تا انگلیسی شما طبیعی تر به نظر برسد.
  ممکن است گفتن این روش ساده به نظر برسد. هنگامی که به انگلیسی زبانان گوش می دهید درک تمام کلمات انگلیسی است که گفته می شود. ممکن است از کلمات بسیاری که شما نمی دانید استفاده کنند، سریع صحبت کنند یا لهجه غلیظی داشته باشند. برای تقویت این مهارت می توانید از فیلم های زبان اصلی بدون زیرنویس و هم چنین کتاب های صوتی استفاده نمایید.

  انگلیسی روان و بدون اشکال
  انگلیسی روان و بدون اشکال
 6. درصورتی که از مهارت خود استفاده نکنید به هدر می رود

  در انگلیسی اصطلاحی هست که می گوید “اگر از آن استفاده نکنید به هدر می رود” این اصطلاح به این معناست که اگر یک توانایی را تمرین نکنید ممکن است از یادتان برود. این ایده به شما کمک می کند تا کلمات انگلیسی را به خاطر داشته باشید. بهترین راه برای به خاطر سپردن یک کلمه جدید این است که آن را فورا استفاده کنید تا در حافظه تان بماند. زمانی که کلمه جدیدی را یاد می گیرید سعی کنید هفته بعد آن را در جملاتی چندین بار تکرار کنید تا هرگز فراموش نکنید.

 7. عبارت ها را یاد گرفته و مطالعه کنید

  ممکن است بپرسید که روان صحبت کردن یعنی چه؟ روان صحبت کردن در انگلیسی یعنی بتوانید احساسات، افکار و ایده هایتان را ابراز کنید. هدف شما این است که با جملات کامل صحبت کنید پس چرا انگلیسی را با جملات کامل یاد نگیرید؟ متوجه می شوید که انگلیسی در زندگی روزانه شما مفیدتر خواهد بود به جای این که تنها کلمه و فعل بخوانید عبارات کامل را مطالعه کرده با تفکر در مورد عباراتی شروع کنید که معمولا در زبان مادری تان استفاده می کنید و پس از آن یاد بگیرید که چطور آن ها را به انگلیسی بگویید.

 8. دستور زبان انگلیسی را بیش از حد مطالعه نکنید.

  پیدا کردن تعادل بین مطالعه و تمرین، کلید یادگیری زبان انگلیسی است. هرگز این تصور اشتباه را نداشته باشید که روان صحبت کردن انگلیسی با دانستن خوب دستور زبان انگلیسی برابر است، جالب است بدانید که حتی انگلیسی زبان ها نیز اشتباهات گرامری دارند. در حقیقت روان صحبت کردن یعنی توانایی برقراری ارتباط. به همین دلیل گاهی مهم است که کتاب های دستور زبان را کنار گذاشت تا بتوان آن مهارت های نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن را در جهان واقعی تمرین کنید.

 9. از اشتباه خود نترسید.

  گاه قراردادن تمام آن قوانین و کلمات با هم در یک جمله ساده مشکل است. اجازه ندهید ترس از گفتن یک جمله اشتباه شما را از صحبت کردن باز دارد. حتی اگر فکر می کنید که در مکالمه تان اشتباه می کنید، به صحبت کردن ادامه دهید. اکثر وقت ها افراد متوجه می شوند که می خواهید چه بگویید حتی اگر اشتباه کنید. هم چنین هرچه بیشتر صحبت کنید ساده تر می شود و کلمات سریع تر به ذهنتان می رسد.

 10. از دیگران بیاموزید

  شما مجبور نیستید تنها با استفاده از کتاب ها و رفتن به کلاس، زبان  انگلیسی را بیاموزید ؛ هر فردی که انگلیسی صحبت می کند می تواند به شما کمک کند تا بیشتر تمرین کنید. تصور کنید اگر فردی در زبان خودتان از شما تلفظ کلمه ای را بپرسد چه احساسی پیدا می کنید؟ عصبانی می شوید؟ نه احتمالا از این که به آن شخص کمک کنید خوشحال می شوید، بیشتر انگلیسی زبان ها نیز خوشحال می شوند. اگر انگلیسی زبانی را می شناسید چه همکار باشد و چه دوست از این فرصت برای تمرین و یادگیری بیشتر استفاده کنید.

اکنون که دانستید چگونه و با استفاده از چه روش هایی زبان انگلیسی را بیاموزید و آن را روان صحبت کنید، احتمالا بیش از گذشته به این فکر افتادید که هرچه سریع تر یادگیری این زبان را شروع کنید، اما چگونه؟ چه کاری باید انجام دهید؟
مشکلی که همه‌ ما با یادگیری زبان انگلیسی و در کل دیگر اهداف مان در زندگی داریم، این است که زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن و حرف زدن در رابطه با آرزوهای مان می‌کنیم. اما زمان بسیار کمتری را صرف کارهایی می ‌کنیم که می ‌تواند در حقیقت ما را به اهداف مان برساند. ما به شما وب سایتی را معرفی می کنیم که می توانید با کمک آن و با استفاده از روش تمرین و تکرار، زبان انگلیسی را در کوتاه ترین زمان بیاموزید.
وب سایت من و زبان با طراحی خاص خود به تقویت مهارت های چندگانه، تقویت حافظه و افزایش اطلاعات شما در یکی از زبان هایی که گفته شد، کمک می کند. شما می توانید با ثبت نام در آن، در هر جا و در هر زمان با ورود به پنل کاربری خود به یادگیری و تمرین زبان مورد علاقه خود مشغول شوید. همانطور که گفتیم، خوشبختانه محیط و روند یادگیری زبان در این وب سایت به گونه ای است که شما می توانید هر مدت زمانی که می خواهید را به تمرین و تکرار مطالبی که آموختید، اختصاص دهید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید