اهمیت اصطلاحات در یادگیری زبان

اهمیت اصطلاحات در یادگیری زبان

اهمیت اصطلاحات در یادگیری زبان | سال هاست که زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین المللی در جهان شناخته شده است. در حال حاضر، این زبان بیش از 1،000،000 کلمه دارد و این تعداد، نشان می دهد که زبان انگلیسی یکی از کاربردی ترین و منعطف ترین زبان ها در بین مردم جهان است. همان طور که می دانید دانستن لغات و شناختن همه آن ها، امری بیهوده است، بلکه زبان آموزان باید در راستای یادگیری زبان و کلمات آن، بتوانند آن ها را در جایگاه مناسب خود بکار ببرند. یکی از رایج ترین روش های آموزش زبان انگلیسی، استفاده از اصطلاحات می باشد، آن ها تمامی اطلاعات فرهنگی و تاریخی را به اشتراک گذاشته و به اطلاعات زبانی مردم می افزایند. اصطلاحات شامل همه عباراتی است که ما از آن ها استفاده می کنیم و منحصر به فرد به زبان انگلیسی هستند. در این مقاله اهمیت اصطلاحات در یادگیری زبان برجسته می شود و نقش آن ها در زندگی روزمره به صورت تخصصی بیان خواهد شد. جالب است بدانید که این عبارات مفید و کاربردی باید در بافت های زبانی آموزش داده شود و در غیر این صورت، یادگیری آن ها بی فایده خواهد بود و زبان آموز را از یاد گیری زبان انگلیسی باز خواهد داشت. به علاوه اگر این کار به طور نادرست انجام شود، ممکن است به یکی از دلایل اصلی ناکامی در آموزش زبان تبدیل شود، از این رو به علاقه مندان آموزش زبان انگلیسی توصیه می شود تا راه و روش های درست را بکار ببرند تا بتوانند در این راه موفق شوند. این زبان نه تنها محبوب ترین بلکه پر تقاضا ترین زبان در میان علاقه مندان به یادگیری می باشد و بدون شک سرشار از واژگان غنی است که آن ها نقش مهمی در درک جهان هستی، فرهنگ و تاریخ دارند. همان طور که می دانید، برای بر قراری ارتباط با بومی زبانان انگلیسی، علاوه بر یادگیری گرامر و واحد های تک بعدی زبانی، بایستی به تقویت مهارت هایی مانند خواندن، صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن پرداخته شود. امروزه روند یادگیری زبان انگلیسی کمی تغییر کرده و به کامل ترین شکل انتقال مفاهیم ذهنی تبدیل شده است. جالب است بدانید که هر چند در گذشته های دور مردم برای برقراری ارتباط از علائم و تصاویر استفاده می کردند اما در دنیای امروز اهمیت برقراری ارتباط، تعامل و هم فکری کلیه انسان ها نقش بسیار مهمی در ارائه کیفیت بهتر برای زندگی ایفا می نماید.

اصطلاحات زبان انگلیسی چیست؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، اهمیت اصطلاحات در یادگیری زبان انگلیسی به شدت توصیه شده است. در این بخش قصد داریم به توصیف و توضیح اصطلاحات یا همان Idiom ها بپردازیم. اصطلاحات به بخشی اطلاق می شوند که معنای دقیق و صحیح آن ها از معنای کلمه ها قابل برداشت نیست و مفهوم کلی را نمی توان با ترجمه تک تک واژگان بیان کرد. در حالت کلی باید توجه داشت که بیشتر مواقع معنای تشکیل دهنده اصطلاحات، کاملا با ترجمه لغوی بی ارتباط هستند. ممکن است با خود بگویید که من چطور می توانم اصطلاحات را از دیگر بخش های زبانی تشخیص دهم و آن ها را به درستی درک کنم. بهتر است بدانید که جدای از مشکلات در درک، فهم و استفاده از اصطلاحات در زبان انگلیسی، این گونه عبارت ها بخش بسیار مهم و جذابی از فرآیند یادگیری زبان می باشند که از انواع مختلفی تشکیل شده اند. به علاقه مندان توصیه می شود که به منظور یادگیری بهتر، با اعتماد به نفس قدم پیش گذاشته و به طور صحیح اصطلاحات را بفهمند و از آن ها به صورت کاربردی استفاده کنند. همان طور که گفتیم، اصطلاحات و عبارات بخش مهمی در بیان فرهنگ و تاریخ کشور خود دارند، از این رو برخی از آن ها بسیار غیر رسمی می باشند و بایستی در استفاده از آن ها نهایت دقت و توجه اعمال شود تا مبادا در مکان و شرایطی نادرست بکار گرفته نشود. به منظور یادگیری صحیح زبان، توصیه می شود که به مطالعه کتاب ها، مجلات و روزنامه های زبان انگلیسی مشغول شوید و علاوه بر آن برای بررسی آن ها از آموزش آنلاین زبان انگلیسی نیز بهره مند شوید. علاوه بر همه این مطالب برای طبیعی تر و زیبا تر کردن سخنان خود، در مکالمات روزمره و یا نگارشات غیررسمی خود از اصطلاحات استفاده کنید تا از ساختگی و مصنوعی بودن گفتار خود در جمع خود داری کرده باشید.

اهمیت اصطلاحات در یادگیری زبان

قوانین کاربردی برای یادگیری صحیح زبان انگلیسی

تجربه به ما نشان می دهد که امروزه کمتر کسی برای خوش گذرانی در کلاس های زبان حاضر می شود و معمولا همه علاقه مندان در این راه، هدفی را دنبال می کنند. ممکن است برای مهاجرت نیاز به مدرک آیلتس داشته باشند و یا به منظور استخدام در شغلی بهتر، نیاز به آموزش زبان انگلیسی داشته باشند. یکی از اصلی ترین سوال هایی که به گوش ما می رسد، این است که برای اخذ مدرک آیلتس و یا تافل، چقدر زمان نیاز است. از این رو باید بدانید که آموزش زبان انگلیسی به تلاش، تمرین، پشتکار و انگیزه نیاز دارد. یکی از کاربردی ترین روش ها، استفاده از یادگیری آنلاین زبان انگلیسی می باشد، زیرا در این هنگام است که شما انرژی و انگیزه خود را از دست نخواهید داد و در کوتاه ترین زمان می توانید به نتیجه مطلوبی برسید.

 • قانون اول: گوش کردن
  یکی از سریع ترین و بهترین راه ها برای فراگیری زبان، گوش کردن به پادکست ها و آهنگ های زبان انگلیسی می باشد. برای تقویت بخش شنیداری زبان خود می توانید از فیلم ها نیز استفاده کنید و پس ازآن که گوش تان به شنیدن فایل های صوتی عادت کرد، مشابه اصطلاحات و نکات مهم را از دیکشنری ها یاد داشته کرده و آن ها را با استفاده از فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی نیز مورد بررسی قرار دهید. می توانید متن های کتاب های زبان خود را به درستی گوش داده و عبارات مهم را به درستی درک کنید. شاید باورش سخت باشد ولی ممکن است تنها راه موفقیت در یادگیری اصطلاحات، همین باشد. پس بیاید برای مدتی خواندن کتاب های انگلیسی را کنار گذاشته و فایل های صوتی آن ها را به دقت گوش دهید تا مکالمه خود را بهبود ببخشید. پس بایستی برای موفقیت در یادگیری مکالمه به تقویت سیستم شنیداری مشغول شوید و حداقل به صورت روزانه 2 الی 3 ساعت فقط به پادکست و یا فایل های صوتی انگلیسی بپردازید. در این صورت است که به سرعت اصطلاحات کاربردی را فرا می گیرید و به راحتی می توانید با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید.
 • قانون دوم: یادگیری اصطلاحات زبانی
  همان طور که در قسمت قبل گفتیم، یادگیری لغت ها به تنهایی کاری به مراتب بیهوده است.
  در زندگی روزمره کسی را نخواهید دید که فقط با لغات بتواند ارتباط برقرار کند. حتی ممکن کسی را دیده باشید که سال ها برای حفظ کردن لغت نامه زبان انگلیسی، زمان گذاشته است ولی در حال حاضر چیزی را به یاد نمی آورد. از این رو به زبان آموزان توصیه می شود که به فراگیری عبارات یعنی گروه های اسمی و اصطلاحات بپردازند. جالب است بدانید که بر اساس تحقیقات علمی صورت گرفته یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با اصطلاحات و عبارات، به صورت تقریبی چهار تا پنج برابر سریع تر از یادگیری تک تک لغات می باشد. علاوه برا این، زبان آموزانی که به آموزش اصطلاحات می پردازند، به طور حتم از گرامر بهتری نیز برخوردار هستند. توصیه ما این است که از این پس هیچ گاه کلمات را به صورت جداگانه و منفرد آموزش نبینید و زمانی که یه کلمه یا فعلی جدید می بینید، عبارت مورد نظر و کاربردی آن را پیدا کرده و در دفترچه ای آن را یادداشت کنید. یکی از نکات دیگر، یادگیری افعال به صورت تنها نیز کار درستی نمی باشد، بهتر است هر فعل با صفت، قید و حرف اضافه مورد نظرش یاد گرفته شود.
 • قانون سوم: یادگیری گرامر به صورت کاربردی
  تعداد بسیاری از دانشجویان در سطوح بالا تر فکر می کنند که با یادگیری گرامر تنها می توانند فردی موفق در آموزش زبان باشند و این طرز فکر از آموزش های غلط دبیرستان و مدرسه نشئت گرفته است. همان طور که می دانید، اکثر افراد در یادگیری زبان انگلیسی به دنبال قواعد دستوری و گرامر آن هستند. از این رو به زبان آموزان توصیه می شود تا از این شیوه غلط دست بردارند و به صورت کاربردی گرامر را فرا بگیرند.
 • قانون چهارم: یادگیری اصطلاحات، گرامر و لغات در قالب یک داستان
  برای آموزش زبان به صورت طبیعی و واقعی، باید همه بخش های زبانی را در متن و بافت یاد بگیرید. بهتر است داستانی پیدا کنید که در آن از همه زمان های حال، گذشته و آینده استفاده شده باشد. از این رو می توانید لغات، گرامر و اصطلاحات را یکی از موضوعات زمانی به صورت جدا گانه ببینید. برای مثال افعال در زمان های مختلف، لغات کاربردی، صفات، اصطلاحات و قید هایی برای موضوع داستان خرید کردن و یا به سفر رفتن را فرا خواهید گرفت. در این حالت می توانید از فیلم ها و کتاب های متنوع و متحرک نیز کمک بگیرید و تمام بخش های زبانی را در آن ها پیدا کنید. همان طور که می دانید امروزه وب سایت های آموزش آنلاین زبان انگلیسی بسیاری تهیه شده است و زیر نظر متخصصان زبان انگلیسی و فناوری اطلاعات به روز سانی می شوند. در این صورت استفاده از منابع بروز و کاربردی در سایت های آموزشی زبان نیز می تواند یکی از روش های پیشرفت شما در این راه باشد.

اهمیت اصطلاحات در یادگیری زبان

نحوه شناختن اصطلاحات زبان انگلیسی

همان طور که در قسمت های قبلی به تعریف و توصیف اصطلاحات و عبارت های زبان انگلیسی پرداختیم، به طور حتم متوجه شده اید که معنی اصطلاحات با معنانی کلمه به کلمه یکسان نمی باشد، بنابراین اگر متوجه شدید که با استفاده از معنای تحت اللفظی نمی توانید به درک درستی از آن عبارت برسید، باید بدانید که باید معنی آن عبارت را در میان اصطلاحات زبان انگلیسی بیابید .در بعضی مواقع ممکن است بتوانید معنی اصطلاحات را فرهنگ های لغت پیدا کنید و همیشه این کار شدنی نیست. پس بهتر است در آموزش زبان و اصطلاحات از راه های دیگری نیز استفاده شود زیرا اهمیت اصطلاحات در یادگیری زبان، امری بسیار پیچیده می باشد.

 1. اگر در کتاب یا مجله ای عبارتی عجیب و یا اصطلاحی مشاهده کردید، حتما آن را یادداشت کنید تا در اسرع وقت به بررسی آن بپردازید.
 2. همان طور که همه شما می دانید، در تمامی فیلم‌ها، سریال ها و آهنگ ها تعداد بسیاری از اصطلاحات پیدا می‌شوند. هر وقت از آهنگی خوشتان آمد، متن انگلیسی ترانه آن را در اینترنت جست و جو کنید.
 3. سعی کنید معنی اصطلاح را حدس بزنید و آن را تجسم کنید، تجسم کردن عبارات و اصطلاحات در ذهن بسیار به فهم آن ها کمک می‌کند.

همان طور که می دانید و به طور مکرر مشاهده می کنید، اکثر آموزشگاه ها به دنبال ایجاد روش های مناسب آموزشی نیستند و فقط به کسب درآمد می اندیشند، در حالی که این کار به مردم و یادگیری زبان آموزان لطمه بسیاری وارد می کنند چه بسا که علاقه مندان را از این راه منصرف کنند. از این رو به زبان آموزان توصیه می شود از سایت های آموزشی زبان انگلیسی نیز بهره ببرند زیرا وب سایت های آموزشی توسط متخصصان در امر زبان انگلیسی و کامپیوتر طراحی شده است و روش های نوین یادگیری آنلاین زبان انگلیسی در آن ها به کار برده شده است.
همان طور که گفتیم، برخی از افراد زمان کافی برای رفتن به کلاس های حضوری ندارند، از این رو می توانند از وب سایت های آموزش آنلاین زبان استفاده کنند. وب سایت من و زبان با طراحی خاص خود، علاوه بر آموزش لغت، گرامر، اصطلاحات و به تقویت مهارت های خواندن و مکالمه تان نیز کمک ویژه ای می کند و شما می توانید به عنوان یک منبع آنلاین آموزش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که علاقه دارید، از آن بهره مند شوید. حال که به نکات مهمی را در یادگیری زبان انگلیسی پرداخته شد، آموزش زبان را با سایت من و زبان را امتحان کنید. در مقاله ی بعدی نکات دیگری را دنبال خواهید کرد، پس تا موارد کاربردی با ما باشید تا خیلی سریع و راحت به زبان انگلیسی مسلط شوید

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید