اهمیت زبان ایتالیایی در گردشگری

اهمیت زبان ایتالیایی در گردشگری

اهمیت زبان ایتالیایی در گردشگری | گردشگری به عنوان یک صنعت مهم برای تمامی کشور ها به حساب می آید که می توانند به کمک آن کسب درآمد کنند. اما گردشگری برای گردشگران هم یک تجربه بسیار عالی است که می توانند با سفر تجارب زیادی را کسب کنند و خاطرات بسیار خوبی را برای خودشان رقم بزنند. برای داشتن یک سفر جذاب و پر هیجان ضروری است که بتوانید با مردم کشور مقصد ارتباط خوب و تاثیر گذاری برقرار کنید. در مقاله امروز کارشناسان من و زبان قصد دارند اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی را برای سفر به این کشور بررسی کنند و یک راه عالی برای آموزش زبان ایتالیایی به شما معرفی کنند.
کشور ایتالیا یکی از کشور های تاریخی و گردشگر پذیری است که در اروپا واقع شده است. این کشور که در قلب خود سرزمین واتیکان را دارد، بنا های تاریخی بی شماری دارد که تجربه قدم زدن در خیابان های اطراف آن و مشاهده این بنا ها می تواند یک تجربه خاص و منحصر به فرد در زندگی شما باشد. اما اگر بتوانید زبان این کشور را هم یاد بگیرید و با مردم ایتالیا به زبان خودشان صحبت کنید، این تجربه می تواند متفاوت تر از قبل باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با ضرورت یادگیری زبان ایتالیایی برای سفر به ایتالیا صحبت کنیم…

 

اهمیت زبان ایتالیایی در گردشگری
اهمیت زبان ایتالیایی در گردشگری

چرا باید برای سفر به ایتالیا، زبان این کشور را بدانیم؟

یکی از ضروریات روابط بشر برقراری ارتباط از طریق زبان است. انسان ها بسیاری از نیاز های خودشان را با زبان برطرف می کنند. به همین دلیل اهمیت زبان آموزی امروز در تمامی جوامع پر رنگ تر شده است. شاید چند سال پیش تنها زبانی که کافی بود برای روابط بین الملل بلد باشید، زبان انگلیسی بود، اما امروزه با توسعه روابط میان ملت های مختلف و البته پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی ارتباطات صورت گرفته است، نمی توان تنها بر زبان انگلیسی اکتفا کرد. یکی از بهترین کار هایی که می تواند منجر به برقراری یک رابطه تاثیر گذار شود، این است که با هر فردی به زبان خودش صحبت کنید.
حال تصور کنید که به کشور ایتالیا سفر کرده اید و می خواهید بیشتر درباره این کشور و آثار باستانی اش بدانید و یا می خواهید از یک ایتالیایی زبان آدرس موزه ها، رستوران ها و دیگر مکان های دیدنی را بپرسید. برای این کار اگر بتوانید به زبان ایتالیایی با آن ها ارتباط برقرار کنید، یک رابطه صمیمی و هدفمند میان شما شکل خواهد گرفت که شاید مکالمه شما دیگر فراتر از یک پرسش و پاسخ باشد و درباره موضوعات مختلف دیگر هم با هم صحبت کنید و یا فرهنگ و آداب رسوم تان را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.
برای این کار بهتر است که قبل از سفر به این کشور زیبا زبان ایتالیایی را فرا گیرید و یک سری عبارت و جمله کاربردی را برای سفر به ایتالیا آماده کنید. درست است که در ایتالیا تعداد افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند هم زیاد است، اما برای ایجاد یک رابطه تاثیر گذار تر و خلق یک تجربه سفر منحصر به فرد توصیه ما به شما این است که به زبان ایتالیایی با ایتالیایی ها صحبت کنید. با این کار در این کشور احساس راحتی و امنیت بیشتری هم خواهید کرد. ضمن اینکه ایتالیایی ها به دلیل ویژگی قدرشناسی که دارند، وقتی ببینند شما انقدر به زبان آن ها علاقه داشته اید که می توانید به این زبان صحبت کنید و برای یادگیری این زبان، وقت گذاشته اید از شما تشکر و قدردانی ویژه ای خواهند کرد.

 

اهمیت زبان ایتالیایی در گردشگری
اهمیت زبان ایتالیایی در گردشگری

چه عبارت هایی برای سفر به ایتالیایی لازم است؟

تا اینجا با دلیل اهمیت زبان ایتالیایی برای این سفر آشنا شدید، اما چه چیز هایی را باید برای سفر به این کشور بدانید؟ چقدر زمان باید برای یادگیری زبان ایتالیایی صرف کنید؟ بهترین راه یادگیری زبان ایتالیایی چیست؟ برای پاسخگویی به این پرسش ها تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به تک تک آن ها پاسخ دهیم.
برای سفر به ایتالیا شما باید بتوانید یک سری عبارت ها و جملات ابتدایی را بدانید تا بتوانید نیاز های اولیه تان را در سفر برآورده کنید. نیاز به زبان ایتالیایی را قبل از سفر به این کشور ممکن است احساس کنید، مثلا برای بازدید از وب سایت های هتل ها و رستوران ها و یا خواندن مطالبی درباره موزه ها و امکان دیدنی. گرچه تمامی این اطلاعات برای گردشگران به زبان انگلیسی هم موجود است، اما منابعی که به زبان ایتالیایی هستند جذابیت بیشتری دارد و می تواند شما را بیشتر به این کشور نزدیک کند.
اما نیازی نیست وقت و هزینه زیادی برای یادگیری این زبان شیرین صرف کنید. اگر هدف تان سفر به ایتالیا برای تفریح و بازدید از مکان های دیدنی این کشور است، می توانید با یادگرفتن تنها یک سری عبارت ضروری خود را برای این سفر آماده کنید. اما اگر می خواهید در این کشور تاریخی تحصیل کنید و یا دنبال کار و مهاجرت به این کشور هستید، قضیه فرق می کند و باید دانش خود را درباره این زبان تکمیل کنید تا تمامی نیاز های شما برای تحصیل و زندگی در این کشور تامین شود. پس میزان تسلط و یادگیری زبان ایتالیایی به اهداف شما از یادگیری این زبان بستگی دارد. خیلی از افراد هم تنها به دلیل علاقه شخصی به زبان های مختلف اقدام به یادگیری یک زبان می کنند. حتی اگر هدف شما این هم باشد، ما پیشنهاد ویژه ای برای شما داریم!

یادگیری زبان ایتالیایی با وب سایت من و زبان

همانطور که در بالاتر هم اشاره کردیم، هدف شما از زبان آموزی و یادگیری زبان ایتالیایی هرچه که باشد، می توانید این زبان شیرین و جذاب را خیلی راحت یاد بگیرید. وب سایت من و زبان این فرصت را برای شما فراهم کرده است. این وب سایت آموزشی که شش زبان زنده دنیا را پوشش می دهد با روش های نوین آموزشی و با کمک گرفتن از تکنولوژی های نوین، توانسته است یک فرصت آموزشی بی نظیر برای دانشپذیران و کاربران خود ایجاد کند. در این وب سایت شما با یک ثبت نام ساده و وارد کردن شماره همراه تان می توانید با انتخاب زبان مورد نظرتان، دوره های آموزشی را مشاهده کنید و بعد از انتخاب آن، خیلی ساده آموزش خود را شروع کنید.
از آنجایی که در این وب سایت می توانید آموزش آنلاین زبان ایتالیایی را تجربه کنید، در هر جا و هر مکانی که باشید، شانس یادگیری را خواهید داشت و از بسیاری از محدودیت ها و معایب کلاس های حضوری به دور خواهید بود. پس با یک تجربه یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی می توانید این زبان را با اهداف ویژه یاد بگیرید. در من و زبان می توانید دروس را به صورت دسته بندی شده و موضوعی مشاهده کنید و بعد از آن بر اساس نیاز خود از آموزش دست به انتخاب بزنید. علاوه بر این ایتالیایی با اهداف ویژه مانند ایتالیایی برای سفر، تجارت و مهاجرت را خواهید داشت که با ورود به هر دوره، عبارت ها و کلمات مرتبط با همان موضوع را یاد خواهید گرفت.
با این توضیحات توصیه ما به شما این است که همین امروز در من و زبان ثبت نام کنید و یادگیری ایتالیایی را شروع کنید و از سفری که به این کشور دارید، نهایت لذت را ببرید…

 

اهمیت زبان ایتالیایی در گردشگری
اهمیت زبان ایتالیایی در گردشگری

عبارت های ضروری برای سفر به ایتالیا

در ادامه می خواهیم درباره عبارت ها و جملاتی را برای شما بیان کنیم که می تواند برای ورود به کشور ایتالیا و سفر به آن به کارتان آید. سعی کنید این عبارت ها را تا می توانید تمرین کنید و برای یادگیری بهتر تلفظ ها و عبارت های بیشتر از من و زبان هم کمک بگیرید.

 1. برای سلام کردن
  سلام کردن اولین کاری است که وقتی به یک ایتالیایی زبان می رسید باید انجام دهید. برای این کار هم می توانید از عبارت های buongiorno (صبح بخیر) یا buonasera (عصر بخیر) استفاده کنید و برای خداحافظی کردن هم از arrivederci (خداحافظ).
 2. سوال کردن درباره زبان
  وقتی می خواهید به یک ایتالیایی بگویید: “من نمی توانم ایتالیایی صحبت کنم” می توانید از عبارت Non parlo italiano استفاده کنید. اگر تسلط شما به زبان انگلیسی بیشتر است، بهتر است بعد از این عبارت از او بپرسید، شما انگلیسی صحبت می کنید؟ (Parla inglese?)
 3. برای تشکر کردن
  یکی از مهمترین عبارت هایی که باید بلد باشید، نحوه احترام گذاشتن و تشکر کردن می باشد. بهتر است که این عبارت ها را به زبان ایتالیایی بلد باشید و هر کاری که یک ایتالیایی برای شما انجام داد، به زبان خودش از او تشکر کنید. برای این کار می توانید از per favore، grazie و prego استفاده کنید که همگی به معنای ممنون و تشکر می باشند.
 4. برای سوال پرسیدن درباره اوضاع و احوال
  ممکن است ایتالیایی ها با مشاهده شما در کشور شان از شما بپرسند همه چیز خوب است؟ همه چیز رو به راه است؟ برای این کار به سادگی از جمله Va bene? استفاده می کنند. اگر پاسخ شما مثبت باشد باید بگویید Si, bene! و اگر منفی باشد می گویید non mi piace یعنی “نه دوست نداشتم/خوب نبود”. پس برای بیان بله خیلی خوب بود هم باید بگویید: Mi piace.
 5. برای صحبت درباره قیمت ها
  یکی از مهمترین بخش های سفر هر فردی صحبت درباره قیمت هاست. اگر می خواهید حساب کتاب تان خراب نشود باید بتوانید به زبان ایتالیایی درباره قیمت اجناس بپرسید. این قیمت ها می تواند شامل قیمت غذا، بلیط هواپیما، موزه و قیمت سوغات و دیگر چیز ها باشد. برای این کار می تواند از عبارت Quanto costa? به معنای “قیمتش چقدر است؟” استفاده کنید.
 6. برای غذا خوردن در رستوران
  یکی از تفریحات و لذت هایی که در ایتالیا می توانید داشته باشید، تست غذا های ایتالیایی است. برای کار لازم است که چند عبارت را به ایتالیایی بدانید، مانند “آیا میزی برای دو/ چهار/ شش نفر دارید؟ (Hai un tavolo per due/quatro/sei persone?). بعد از آن ممکن است از شما بپرسند چه چیزی سفارس می دهید؟ (Che cosa mi consiglia?). اگر گیاهخوار هستید باید بگویید: Sono vegetarian (یعنی من گیاهخوارم). و در انتها وقتی می خواهید فاکتور دریافت کنید باید بگویید: Il conto, per favore (رسید را بدهید لطفا).

اجازه دهید یک سری کلمه ضروری هم برای سفر به ایتالیا برای شما ذکر کنیم. استفاده از این کلمات در موقعیت های مختلف در کشور ایتالیا می تواند احساس صمیمیت بیشتری در روابط شما ایجاد کند و یک لبخند بر لب های شما بنشاند…

 • بله: No
 • خیر: No
 • معذرت میخواهم: Mi scusi (برای شروع مکالمه درباره آدرس و سوال پرسیدن)
 • ببخشید: Permesso (وقتی می خواهید از کسی جدا شوید و یا به منزلی وارد می شوید)
 • متاسفم: Scusa(در شلوغی ها به کسی برخورد می کنید)
 • ممکن است لطفا به من اطلاعات بدهید؟: Un informazione, per favore
 • متوجه نشدم: Non capisco

اگر می خواهید عبارت ها و جملات بیشتری یاد بگیرید حتما به من و زبان سر بزنید و آموزش ایتالیایی را با این وب سایت آموزشی که به زبان فارسی هم می باشد، شروع کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • حسین

  برای سفر بنظرم باید مکالمات روزمره و مفید توی رستورانا و هتلا و مغازه ها و ادرس پرسیدنا رو یاد گرفت. یعنی مکالمه محور باشه اموزش نه نگارشی و گرامری و اینا

  پاسخ
  • مدیر

   بله درسته اما گرامر رو هم باید تا حدودی بلد باشیم.

   پاسخ