اهمیت یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت فردی

اهمیت یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت فردی

اهمیت یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت فردی | آیا شما هم جز آن دسته از افرادی هستید دوست دارید زبان آلمانی را یاد بگیرید، اما به اندازه کافی وقت و انگیزه برای این کار ندارید؟ اگر جز این دسته از افراد نیستید و در حال حاضر در حال یادگیری زبان آلمانی هستید که چه خوب، اما اگر جز این دسته هستید و هنوز آموزش زبان آلمانی را شروع نکرده اید، در این مقاله دلایلی را بررسی می کنیم که چرا یادگیری زبان اهمیت دارد و این موضوع چه تاثیری بر پیشرفت فردی می گذارد.

افزایش اعتماد به نفس

زمانی که آموزش زبان آلمانی و یا هر زبان جدید دیگری را شروع می کنید، متوجه می شوید که اعتماد به نفس شما چقدر سریع رشد می کند. به خصوص در ابتدای مسیر به دلیل اینکه انگیزه و هیجان یادگیری یک موضوع جدید در شما بالا است، یادگیری سریع تر اتفاق میفتد و همین موضوع باعث می شود تا اعتماد به نفس پیدا کنید. یادگیری زبان فرآیندی پویا است و زبان آموز همیشه در حال یادگیری است. برای آنکه انگیزه آموزش دیدن در شما کم رنگ نشود، بهتر است که آنچه می آموزید را با موضوعات و مسائل روزمره خود ترکیب کنید. با این کار متوجه می شوید که تمرین کردن علاوه بر اینکه به موضوعی لذت بخش تبدیل می شود، سرعت یادگیری نیز افزایش پیدا می کند.
زمانی که زبان جدیدی را یاد می گیرد علاوه بر اینکه می توانید به زبانی صحبت کنید که دیگران آن را نمی دانند و این موضوع باعث بالاتر رفتن اعتماد به نفس در شما می شود، اگر در موقعیتی قرار بگیرید که بخواهید با یک فرد بومی صحبت کنید باز هم به خود افتخار خواهید کرد که می توانید به زبان آن فرد با او ارتباط برقرار کنید. اصلا هم لازم نیست که نگران اشکالات گرامری یا تلفظی خود باشید، بدون شک هیچ فرد بومی از شما این انتظار را ندارد که مانند کسی که زبان مادری او آلمانی است صحبت کنید. همین که بتوانید ارتباط برقرار کنید و منظور خود را برسانید و متوجه صحبت های طرف مقابل بشوید، یعنی که آن زبان را بلد هستید و این موضوع بسیار با ارزش است و باید برای آن به خود افتخار کنید.

اهمیت یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت فردی
اهمیت یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت فردی

دوستان جدیدی پیدا خواهید کرد

یادگیری زبان آلمانی دریچه جدیدی را به سمت یک فرهنگ نو به سوی شما باز می کند که تا قبل از اینکه زبان آلمانی را آموزش ببینید چیزی از آن نمی دانستید. ارتباط با افراد جدید که فرهنگ جدید و متفاوتی نسبت به شما دارند، نه تنها فرصتی برای گسترش سطح دانش و آگاهی نسبت به سایر فرهنگ ها است بلکه موقعیتی برای ارتباط برقرار کردن با افراد جدید هم برای شما فراهم می شود و شبکه ارتباطی خود را به دنیایی وسیع تر گسترش خواهید داد. از طرف دیگر زمانی که در یک دوره آموزش زبان شرکت می کنید، افراد جدیدی را می بینید و می توانید تجربیات خود برای بهتر یادگرفتن زبان دوم را به اشتراک بگذارید و دستان جدید و بیشتری پیدا کنید.
حتی اگر از یادگیری آنلاین زبان آلمانی در سایت آموزش زبان آنلاین استفاده کنید باز هم می توانید دوستانی که مثل شما در حال آموزش دیدن زبان آلمانی هستند را در تالار گفتگوی سایت پیدا کنید. برای مثال در سایت آموزش آنلاین زبان من و زبان می توانید در کنار آموزش زبان مورد نظر خود از قسمتی که برای دوستان در نظر گرفته شده است استفاده کرده و با سایر زبان آموزان در ارتباط باشید.

ذهنتان ورزش می کند

شاید این حرف کمی عجیب به نظر برسد، اما این یک واقعیت اثبات شده است که یادگیری یک زبان جدید به سلول های مغزی کمک می کند تا در بهترین وضعیت خود قرار بگیرند. درست مثل ماهیچه های بدن که هر چه بیشتر از آنها استفاده کنید، ورزیده تر و بهتر کار می کنند، سلول های مغزی نیز با یادگیری زبان جدید به چالش کشیده شده و ورزیده می شوند. شنیدن، به یاد سپردن و استفاده درست از عبارات و کلمات ذهن را تقویت کرده و باعث سالم تر ماندن آن می شود.
مطالعاتی که در کالج دانشگاهی لندن بر روی تاثیر یادگیری زبان جدید و سلامت سلول های ذهنی انجام شده، نشان می دهد که یادگیری زبان جدید باعث تقویت مغز شده و تراکم ماده خاکستری در قشر تحتانی در قسمت چپ مغز در افراد دو زبانه نسبت به افراد تک زبانه ضخیم تر است. دانشمندان اعتقاد دارند که مغز خاصیتی شبیه به پلاستیک دارد و می تواند ساختار خود را تغییر داده و وسیع تر شود و یادگیری زبان جدید یکی از عواملی است که به تغییر ساختار مغز کمک می کند.
زمانی که یک زبان جدید را آموزش می بینید، قسمت هایی از مغز به ویژه قسمتی که به حافظه مربوط می شود رشد بیشتری پیدا می کند و این بخش همان قسمتی است که برای جلوگیری از آلزایمر مفید است. بنابراین ، یکی دیگر از مزیت های یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت شخصی به تاثیر این موضوع بر رشد و سلامت سلول های ذهنی مربوط می شود.

اهمیت یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت فردی
اهمیت یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت فردی

طرز فکر شما تغییر می کند

هر زبان یک شخصیت متمایز و جدید است و زمانی که زبان آلمانی و یا هر زبان جدید دیگری را یاد می گیرید، متوجه می شوید که هر زبان شیوه ای متفاوت برای بیان عقاید دارد. هر زبان ساختارهای زبانی متفاوت و مخصوص به خود را دارد و به همین دلیل گوینده را وادار می کند تا درباره نحوه بیان نظر و عقیده به شکل دیگری فکر کند. علاوه بر این، کلمات و کاربرد و معانی آنها در هر زبان با زبان دیگر متفاوت است. همین موضوع باعث می شود که به کلمات و تاثیر آنها به شکل دیگری نگاه کنید.
برای مثال صفت خوب در فرهنگ شما ممکن است با همین صفت در یک فرهنگ دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل گفته می شود که زمانی که می خواهید زبانی را یاد بگیرید باید فرهنگ مردمی که به آن زبان صحبت می کنند نیز آشنا باشید. فرهنگ یک زبان به طور کلی می تواند دید و طرز فکر شما را تغییر دهید. یادگیری زبان آلمانی را که شروع کردید، خیلی سریع متوجه می شوید که آلمانی ها مردمان بسیار دقیقی هستند و برای هر چیزی کلمه و صفت مخصوص به خود را دارند و عمق معنی هر صفت و کلمه را باید به خوبی درک کنید تا بتوانید آن را به درستی به کار ببرید.
در تحقیقی که در دانشگاه استکهلم بر روی تاثیر یادگیری زبان دوم بر روی پیشرفت فردی افراد انجام شده، محققان به این نتیجه رسیده اند که صحبت کردن به دو زبان تاثیر شناختی بر رفتار افراد می گذارد. به خصوص افراد دو زبانه هر بار که در محیط یکی از زبان هایی که به آن صحبت می کنند قرار می گیرند، مجبور به تغییر ذهنیت خود در مورد استفاده از کلمات و عبارات شده و منظور و جملات خود را به شیوه ای متفاوت بیان می کنند. این تحقیق بر روی افراد انجام شده است که به زبان انگلیسی یا آلمانی صحبت می کردند. نتایج این تحقیق نشان داد که انگلیسی زبان ها به بزرگ نمایی یک موضوع علاقه زیادی دارند و در نتیجه به لحاظ دستوری ساختاری برای این کار در زبان انگلیسی وجود دارد، اما جالب است که چنین ساختاری در زبان آلمانی وجود ندارد.
زمانی از افراد مورد تحقیق خواسته شد تا به ویدئویی نگاه کنند که در آن افراد حرکات عادی روزمره را انجام می دادند، آلمانی زبان ها بیشتر به این موضوع اهمیت می دانند که آیا هدف مشخصی برای انجام آن کار وجود دارد یا نه؛ اما انگلیسی زبان ها بیشتر به خود عمل توجه داشتند و دلیل و نتیجه آن اهمیت کمتری برای آنها داشت. در حالی که افراد دوزبانه که به این دو زبان صحبت می کردند، بسته به اینکه با چه زبانی این ویدئو را نگاه می کردند برداشت متفاوتی نسبت به حرکات داشتند. علاوه بر این، زمانی که از این افراد خواسته شد تا یک سری از اعداد را به یک زبان تکرار کنند، زبان دیگر ابتدا خودش را نشان می داد، یعنی اگر از آنها خواسته می شد که اعداد را به زبان آلمانی تکرار کنند ابتدا آنها را مطابق الگوی اعداد در زبان انگلیسی بیان می کردند و بالعکس.

اهمیت یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت فردی
اهمیت یادگیری زبان آلمانی در پیشرفت فردی

دید شما بازتر می شود

مطالعاتی در دانشگاه شیکاگو انجام شده نشان می دهد که بین صحبت کردن به یک زبان خارجی و توانایی انتخاب درست مالی به شکل عاقلانه تر ارتباطی وجود دارد. روانشناسان این دانشگاه متوجه شدند که وقتی افراد به زبانی غیر از زبان مادری خود صحبت می کنند، ذهن تحلیل گر تری پیدا می کنند و در مورد مسائل مالی جانب سود و زیان را بیشتر در نظر می گیرند. شاید به همین دلیل است که افرادی که توانایی صحبت کردن به دو زبان را دارند قبل از تصمیم گیری اعتماد به نفس بالاتری داشته و موضوعات را به زبان دومی که به آن صحبت می کنند نیز مورد بررسی قرار می دهند. بنابراین یادگیری زبان جدید در تصمیمات کوچک زندگی نیز تاثیر گذار است، چرا که ذهن ما پویاتر و بازتر عمل می کند و در نتیجه تصمیمات بهتری می گیریم.

یادگیری زبان آلمانی شما را جذاب تر می کند

زبان وسیله ای برای ارتباط برقرار کردن با دیگران است و در نتیجه برای یادگیری زبان مجبور به تعامل با دیگران می شوید. در کلاس آموزش زبان آلمانی با افرادی آشنا می شوید که آنها را هرگز نمی شناختید و ملاقات با افراد جدید از شما شخصیت اجتماعی تری می سازد. اگر قرار باشد زبان آلمانی را در یک کشور آلمانی زبان یاد بگیرید یک امتیاز دیگر نیز به شما اضافه می شود و آن لهجه شما است. مطالعات مختلفی بر روی لهجه افرادی که زبان جدید را یاد می گیرند انجام شده است و نتایج آنها نشان می دهد که صحبت کردن یک خارجی به زبان افراد بومی یک کشور برای آنها بسیار جالب است و باعث می شود که به شما به دید فرد جذاب تری نگاه کنند.
یادگیری زبان آلمانی و یا هر زبانی که به آن علاقه دارید، در صورتی به تجربه ای جذاب تبدیل می شود که از روشی مناسب و سرگرم کننده برای یادگیری استفاده کنید. خوشبختانه با کمک تغییراتی که در فناوری و گسترش دسترسی به اینترنت به وجود آمده، شیوه یادگیری آنلاین زبان نیز به سایر شیوه های آموزشی اضافه شده و باعث به وجود آمدن تاثیر قابل توجهی در یادگیری زبان شده است. در همین راستا سایت آموزش آنلاین من و زبان چندین زبان پرطرفدار و کاربردی دنیا را با این شیوه آموزشی در اختیار زبان آموزان علاقمند قرار داده است تا در کنار سرگرمی زبان مورد نظر خود را نیز آموزش ببیند. فقط کافی است در سایت آموزش آنلاین من و زبان ثبت نام کنید و زبان آلمانی و یا هر زبانی که به یادگیری آن علاقه دارید را آموزش ببینید.

حقوق بیشتری دریافت می کنید

یادگیری زبان آلمانی به عنوان زبان صنعت، موسیقی و فلسفه به شما کمک می کند تا شغل بهتری پیدا کنید. فردی که بتواند به زبان آلمانی صحبت کند، مسلما نسبت به فردی که چنین توانایی را ندارد فرصت های شغلی بهتری را می تواند بدست آورد. آلمانی به طور خاص به عنوان زبان صنعت و موسیقی شناخته می شود و هر کس که در این حوزه های فعالیت می کند با یادگیری زبان آلمانی می تواند درآمد بیشتر بدست آورد. چه به عنوان یک کارمند و چه به عنوان فردی که برای خودش کار می کند، مجهز بودن به زبان دوم باعث می شود که در سطح بالاتری قرار بگیرید و در نتیجه درآمد بیشتر هم بدست آورید.
امروزه اگر می خواهید ارتقا شغلی بگیرید با مسئولیت های بالاتری به شما داده شود و فرصت پیشرفت پیدا کنید، تقریبا بدون تسلط به یک یا دو زبان این کار سخت یا بسته به نوع فعالیتی که می کنید، تقریبا غیر ممکن است. از آنجایی که دنیا به سمت جهانی شدن همچنان در حال پیشرفت است، به افراد و کارمندانی نیاز است که نه تنها به یک زبان بلکه به چندین زبان تسلط داشته باشند. تعداد شرکت ها بین المللی در حال افزایش است و این شرکت ها از کارکنان خود انتظار دارند تا علاوه بر زبان مادری به زبان های دیگری نیز با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.
یادگیری یک زبان فقط به مطالعه گرامر یا واژگان محدود نمی شود. شما با فرهنگ ، سنت ها و نحوه تفکر آنها هم آشنا می شوید و حتی ممکن است موضوعات زیادی را زیر سوال ببرید که شاید قبلا حتی به آن هم فکر نمی کردید. یادگیری یک زبان خارجی کلید اصلی رفتن به خارج از کشور و کار در کشور دیگری است. بنابراین این امکان برای شما فراهم می شود که شغل بهتری بدست آورید و در نتیجه درآمد بیشتری داشته باشید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید