اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در گردشگری

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در گردشگری

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در گردشگری | این روزها کمتر کسی وجود دارد که اهمیت تاثیر تسلط بر زبان انگلیسی در روابط علمی، تجاری، بین المللی و گردشگری را در ایران نداند. کاربرد زبان انگلیسی در تمامی زمینه های کاری مشهود بوده و معمولاً باعث به وجود آوردن حلقه ارتباطی به منظور معرفی محصولات و موضوعات مختلف به دنیا می شود. صنعت گردشگری از مهمترین زمینه های در حال رشد است و توسعه و گسترش آن نیاز به برنامه‌های مناسب و همه جانبه دارد تا بتوان به عنوان یک گردشگری موفق در زمینه بین المللی از آن نام برد.

امروزه یکی از مهمترین صنایع موجود در دنیا گردشگری و ارائه خدمات گردشگری نوین در سطح ملی و بین المللی است، چرا که شکل گیری عصر مدرنیته با فاکتور اصلی آن یعنی بین المللی شدن، همراه شده و عصر جدیدی را در تعاملات فرهنگی و اجتماعی انسان ها در قالب صنعت گردشگری رقم زده است. مطمئناً توسعه صنعت گردشگری بدون یادگیری زبان انگلیسی غیر ممکن خواهد بود، چرا که به منظور ایجاد ارتباطات و تعاملات فرهنگی با افراد سایر کشور ها بایستی به زبان انگلیسی، زبان رایج دنیا، تسلط داشت تا زبان مشترکی برای برقراری ارتباط با مردم سرتاسر در اختیار داشت.

در بسیاری از کشورهای جهان، صنعت گردشگری به عنوان اولین منبع درآمد و رشد بخش خصوصی و توسعه یافته، اشتغال و گسترش ساختار زیربنایی، شناخته می شود و همواره فاکتور مهمی برای توسعه اقتصادی به شمار می آید. طبق پیش‌بینی کارشناسان تا سال 2121، صنعت گردشگری به سودآورترین صنعت جهان تبدیل شده و در واقع منابع درآمدی بسیاری را به خود اختصاص می‌دهد، به شکلی که از آن به عنوان صادرات نامرئی در سطح بین الملل نام برده می شود.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی و همچنین گسترش آن در بین افراد جامعه بر تعاملات فرهنگی و اجتماعی آنان با سایرافراد جهان تاثیرگذار است. با توجه به این که زبان رسمی بین المللی زبان انگلیسی است، یادگیری زبان انگلیسی جهت جذب گردشگران خارجی در کشور بسیار مهم بوده و به عنوان ابزاری محسوب می‌شود که مبادله اطلاعات و توسعه اقتصادی در کشور را سبب می‌شود.

ایران یکی از کشورهای بسیار غنی از نظر جاذبه های گردشگری محسوب شده و در این زمینه تنوع بسیاری دارد. در واقع به سبب همین فاکتورها می تواند به عنوان یکی از مقاصد مهم‌ بازدید گردشگری مطرح باشد. از آنجایی که کشور ایران تاریخ هزار ساله باستانی را با خود یدک می کشد فرهنگ غنی و جاذبه های تاریخی بسیاری دارد که مردم و گردشگران و همچنین کاوشگران از سرتاسر جهان علاقمند هستند که از این کشور زیبا و پرجاذبه دیدن کنند.

ضرورت شناخت کلیه ی این جاذبه ها و همچنین معرفی آنها به تمامی کشورهای جهان یکی از فاکتورهای مهم راه اندازی موتور گردشگری در ایران است. هر کشور یا منطقه ای قبل از ایجاد بسترها و زیربنا های گردشگری خود و همچنین عرضه خدمات و محصولات مناسب، بایستی بتواند مزایای سفر به آن منطقه را بیان کرده و تصویر بسیار مناسبی از منطقه یا کشور خود در ذهن گردشگران داخلی و خارجی ایجاد کند.
کلیه دست اندرکاران و افراد ذیربط در حوزه ی گردشگری بایستی با یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مهارت مکالمه در زبان انگلیسی و همچنین تمامی شهروندان بایستی به جذب گردشگران و رونق اقتصادی این صنعت مهم کمک کنند.

تمامی شهروندان ایرانی می توانند با تسلط و یادگیری زبان انگلیسی به تبلیغات ارزش های گردشگری، فرهنگی و جاذبه های توریستی شهر خود بپردازند و آن مناطق را به عنوان مناطق خاص گردشگری به طور کامل به گردشگران خارجی معرفی کنند.

قطعاً توسعه و پیشرفت صنعت گردشگری بدون یادگیری زبان انگلیسی و تسلط بر آن مقدور نخواهد بود. اما متاسفانه مشکل اینجاست که بسیاری از شهروندان ایرانی به آموزش زبان انگلیسی و یادگیری آن اهمیتی نداده و به طور کامل به آن مسلط نیستند. البته این مسئله به کارمندان آژانسهای هواپیمایی که یکی از ضرورت‌ها و الزامات مهم زمینه شغلی آنها یادگیری زبان انگلیسی است، نیز تعمیم داده شده است.

بسیاری از کارمند های آژانس گردشگری نیز به طور کامل به زبان انگلیسی مسلط نیستند، این نیز به نوبه ی خود ضعف مهمی در پیشرفت و توسعه صنعت گردشگری در ایران به شمار می‌رود و نهایتاً باعث می شود که جذب گردشگران به ایران کاهش یابد. راهنمایان تور گردشگری با تسلط به زبان انگلیسی می توانند موقعیت مکانی، تاریخی و باستانی منطقه و نقاط گردشگری را در شهرهای مختلف ایران به توریست ها معرفی کرده و باعث جذب سرمایه ارزی برای کشور باشند و به توسعه پایدار منطقه کمک کنند.

در دنیای امروزی زبان انگلیسی یکی از ابزارهای بسیار مهم برای علاقمندان و فعالان حوزه گردشگری بوده که با یادگیری و تسلط بر آن می توانند پیشرفت زیادی در زمینه گردشگری را تجربه کنند. امروزه با توسعه یافتن ارتباطات جهانی نیاز به برقراری ارتباطات افراد جامعه با سایر جوامع بسیار بیشتر احساس می شود. بدین منظور بایستی مهارت های لازم در برقراری تعامل با سایر مردم جهان فرا گرفته شود که البته یکی از مهمترین این مهارت ها، یادگیری زبان انگلیسی و آشنا بودن به زبان های مختلف است که از میان آنها زبان رسمی بین المللی یعنی زبان انگلیسی بیشترین اهمیت را دارد.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در گردشگری
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در گردشگری

چرا زبان انگلیسی بیاموزیم؟

امروز یکی از پرمخاطب ترین زبان های دنیا زبان انگلیسی است. ۴۰۰ میلیون نفر زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری و ۵۰۰ میلیون نفر از این زبان به عنوان زبان دوم استفاده می کنند. اگرچه امکان دارد که گویشوران زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان ها مانند زبان چینی به علت جمعیت فراوان آنها قابل توجه نباشد و از نظر گویشوران در ردیف سوم بعد از زبان اسپانیولی و چینی قرار بگیرد، اما همانطور که واقف هستید زبان انگلیسی زبان رسمی و متداول مبادله اطلاعات در جهان محسوب می شود.

به صورتی که اگر بخواهید به دانش و اطلاعات روز دنیا دسترسی پیدا کنید، حتماً بایستی به این زبان مسلط باشید. از سوی دیگر ۸۰ درصد اطلاعات پردازش و برنامه‌های کامپیوتری به زبان انگلیسی انجام می شود و ۸۰ درصد مطالب سایت های اینترنتی و همچنین ۷۰ درصد ایمیل ها به زبان انگلیسی رد و بدل می‌شوند.

بنابراین اهمیت این زبان نه تنها به علت تعداد گویشوران به زبان انگلیسی بلکه به سبب رسمیت آن در سایر کشورهای جهان و پذیرش آن به عنوان زبان رسمی و مشترک ساکنان زمین است. در واقع یادگیری زبان انگلیسی به آن اندازه مهم است که تسلط به این زبان از شروط مهم پذیرش مهاجر حتی برای کشورهای غیر انگلیسی زبان به شمار می رود.

چرا که مشخصا افرادی که به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشند نمی توانند از منابع علمی و به روز دنیا مطلع شده و نتیجتا در حوزه فعالیت های بین المللی بسیار ناتوان هستند. در نتیجه امروزه تعاملات ما در دنیای پیشرفته و مدرن با زبان انگلیسی به قدری زیاد است که عدم تسلط بر آن معادل با عدم ادامه حیات در دنیای مدرن و در مقابل یادگیری و تسلط بر آن برابر با پیشرفت شگرف در دنیای مدرن امروزی است.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در گردشگری
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در گردشگری

یادگیری زبان انگلیسی و گردشگری

بعد از تشریح جایگاه زبان انگلیسی و تسلط بر آن در دنیای امروز و همچنین ارتباط تنگاتنگ و دائم ما که روز به روز نیز بیشتر می شود، بایستی به بیان نقش یادگیری زبان انگلیسی در دایره صنعت گردشگری بپردازیم. نکاتی که در ارتباط با اهمیت یادگیری زبان انگلیسی و همچنین تسلط بر آن در دنیای مدرن مطرح شد، عموماً اهمیت زبان انگلیسی را برای مردمی که روزانه با زبان انگلیسی سرو کار دارند را بیان می کند.

اما برای فردی که در زمینه ی صنعت گردشگری مشغول به فعالیت و انجام وظیفه است، قطعاً تسلط به زبان انگلیسی نقشی حیاتی و تعیین‌کننده دارد، چراکه تسلط بر این زبان را نمی‌توان از تعاملات مستمر بین المللی جدا کرد و در واقع مهارت زبان انگلیسی برای فردی که در حوزه ی گردشگری فعالیت می کند جزء ابزار های ضروری و الزامات کاری است.

بنابراین افراد فعال در زمینه گردشگری به عنوان راهنمای گردشگری و چه به عنوان کارآموز در این زمینه و یا به طور کلی افراد شاغل در زمینه صنعت گردشگری به علت ایجاد ارتباط بی واسطه با گردشگران خارجی و همچنین نیاز به دانش پژوهش های علمی، ملزم به یادگیری زبان انگلیسی هستند.

با یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر ایجاد ارتباطات و تعاملات بین المللی به راحتی می توان از علوم و دانش انتشار یافته در سطح بین‌الملل آگاهی پیدا کرده و همگام و هم مسیر با رشد و توسعه جهانی قدم برداشت. علاوه بر این با تسلط بر زبان انگلیسی به راحتی می توان به ۴۵ کشور دنیا بدون نیاز به مترجم بومی سفر کرد.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در گردشگری
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در گردشگری

سخن آخر

حال که به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در زمینه توسعه و پیشرفت صنعت گردشگری پی بردید، اگر در زمینه گردشگری مشغول به فعالیت هستید، قطعاً بایستی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. چراکه عدم تسلط بر زبان انگلیسی برای فردی که در این زمینه فعال است به منزله ی ناتوانی تام است. پس هرچه سریع تر اقدامی در زمینه آموزش زبان انگلیسی و همچنین تسلط بر آن انجام داد دهید تا بتوانید در زمینه ی شغلی خود پیشرفت‌های چشمگیری حاصل کنید.

پست درنگ نکنید و همین حالا آموزش زبان انگلیسی را دنبال کنید. اگر شاغل هستید و نمی توانید در کلاس های حضوری آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید می توانید از آموزش آنلاین زبان انگلیسی در سایت من و زبان استفاده کرده و در دوره آموزش آن ثبت نام کنید.

همین حالا دست به کار شوید و در دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی در سایت من و زبان شرکت کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید