بازار کار یادگیری زبان فرانسه

بازار کار یادگیری زبان فرانسه

بازار کار یادگیری زبان فرانسه | بسیاری از افراد زمانی که می خواهند زبان جدیدی را آموزش ببینید، به این موضوع فکر می کنند که آیا یادگیری آن زبان تاثیری بر آینده شغلی آنها خواهد داشت یا نه؟ این موضوع درباره یادگیری زبان فرانسه نیز صادق است.

آیا پس از یادگیری زبان فرانسه فرصت های شغلی کافی وجود دارد؟ یادگیری زبان فرانسه چطور باعث ایجاد فرصت های شغلی جدید می شود؟ بازار کار یادگیری زبان فرانسه چطور است؟ یادگیری یک زبان جدید فواید بسیاری دارد.

در عصر جهانی شدن و با تغییرات زیادی که در ارتباط افراد با یکدیگر در سراسر دنیا به وجود آمده، تسلط به یک یا چند زبان خارجی به یک مهارت ضروری تبدیل شده است. با یادگیری یک زبان جدید، نه تنها به یک مهارت جدید مجهز می شوید، بلکه زندگی شخصی شما نیز متفاوت تر خواهد شد.

مشاغلی که می توانید با آموزش زبان جدید از جمله آموزش زبان فرانسه بدست آورید، بدون شک تاثیر متفاوتی در زندگی شخصی شما خواهد داشت. زمانی که فقط به زبان مادری خود صحبت می کنید، فقط به همان کشوری که در آن زندگی می کنید محدود می شوید، اما زمانی که زبان جدید یاد می گیرید یک شهروند جهانی می شوید.

بازار کار یادگیری زبان فرانسه
بازار کار یادگیری زبان فرانسه

با یادگیری زبان فرانسه چه مشاغلی در انتظار شما است؟

بیش از 270 میلیون نفر در دنیا زبان فرانسه را به عنوان زبان اول و یا زبان دوم استفاده می کنند. زبان فرانسه تنها زبانی است که بعد از انگلیسی در هر پنج قاره دنیا به آن صحبت می شود. یادگیری این زبان به عنوان زبان رسمی 29 کشور و یکی از زبان های پرطرفدار در کره زمین ، مزایای زیادی دارد.

صنعت و شغل شما هرچه باشد ، تسلط به زبان فرانسه تقریبا در همه جا مفید است و به پیشرفت شغلی شما کمک می کند. مهارت صحبت به زبان فرانسه سرمایه ای شغلی برای پیدا کردن کار در طیف وسیعی از صنایع است.

برخی از این مشاغل شامل صنعت گردشگردی ، صنعت هتل داری ، مد و زیبایی ، سفارتخانه ، بازاریابی ، هوانوردی ، تجارت بین المللی ، موسسات آموزشی و شرکت های صادراتی و غیره است. هر یک از این مشاغل را می توانید با یادگیری زبان فرانسه و تسلط به آن برای آینده شغلی خود در نظر بگیرید.

علاوه بر این، فرانسوی یکی از زبان های رسمی در سازمان های بین المللی است. به همین دلیل، بازار کار یادگیری زبان فرانسه تنها به شرکت ها و موسسات داخلی محدود نبوده و با آن می توانید گزینه های شغلی در سازمان های مختلف بین المللی مانند سازمان ملل ، یونسکو ، اتحادیه اروپا ، کمیته بین المللی المپیک ، ناتو ، لاهه و صلیب سرخ بین المللی را نیز بدست آورید. به طور کلی می توان برای بازار کار یادگیری زبان فرانسه به مشاغل زیر اشاره کرد:

مترجم زبان فرانسه

یکی از مشاغلی که با یادگیری زبان فرانسه می توانید در آینده به آن مشغول شوید، شغل مترجمی است. تقریبا در اکثر زبان ها، مترجمی از جمله مشاغلی است که پس از تسلط کافی به زبانی که در حال یادگیری آن هستید، می تواند در آن مشغول به کار شوید.

کار مترجمی به دو صورت کتبی و شفاهی انجام می شود. در ترجمه شفاهی مترجم هم زمان صحبت های فرد دیگر را از زبان مبدا به زبان مقصد و بالعکس ترجمه می کند. برای این کار مترجم باید تسلط زیادی به زبان مادری و زبان فرانسوی داشته باشد.

ترجمه کتبی نیز مانند ترجمه شفاهی از زبان مبدا به مقصد و بالعکس انجام می شود. برای این نوع ترجمه نیز مترجم به تسلط کافی به زبان مادری و زبان فرانسوی نیاز دارد.

معلم زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه یکی دیگر از مشاغلی است که پس از تسلط کافی به این زبان می توانید به آن مشغول شوید. آموزش دادن یکی از مشاغلی است که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند و هر چه تسلط بیشتری به آن داشته باشید، درآمد بیشتری نیز بدست خواهید آورد.

مهماندار هواپیما

اگر به شغل مهمانداری علاقه دارید، یکی دیگر از فرصت های شغلی در بازار کار یادگیری زبان فرانسه، همین شغل است. همانطور که می دانید، مهمانداران در هواپیما از مسافران پذیرایی می کنند. از آنجایی که خطوط هوایی بین المللی زیادی در دنیا وجود دارد، می توانید برای کار در یکی از این خطوط بین المللی درخواست دهید.

مسلما مهمانداری که بتواند به یک یا چند زبان تسلط داشته باشد، شانس بیشتری برای بدست آوردن شغل در سطح بین المللی و خطوط هواپیمایی معتبر خواهد داشت. علاوه بر این، فرصت سفر و دیدن بسیاری از نقاط دنیا را خواهید داشت.

بازار کار یادگیری زبان فرانسه
بازار کار یادگیری زبان فرانسه

تور لیدر

بدون تردید یکی از مشاغلی که با آموزش دیدن زبان فرانسه می توانید در آن فعایلت کنید، شغل تو لیدری است. با افزایش جمعیت و بیشتر شدن وسایل هم و نقل بین المللی، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری افراد از نقاط مختلف دنیا برای دیدن مکان های گردشگری و دیدنی به کشورهای مختلف سفر می کنند.

این افراد در زمان ورود به یک کشور جدید مسلما به یک راهنما یا به اصطلاح صنعت گردشگری به یک تو لیدر نیاز دارند، و واضح است که برای چنین شغلی تسلط به زبان فرانسوی می تواند شما را به یک تور لیدر تبدیل کند. البته باید مهارت های لازم را برای این کار آموزش ببیند، اما اصلی ترین مهارت یادگیری زبان فرانسه است.

بازار کار یادگیری زبان فرانسه چطور است؟

همانطور که در بالا اشاره شد، در دنیای امروز صحبت کردن با یک زبان خارجی کافی نیست. افرادی که زبان فرانسه آموزش دیده اند شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل ، چه در خارج از کشور و چه در داخل کشور دارند.

توانایی صحبت به زبان فرانسوی یک مزیت بزرگ در بازار کار بین المللی است. از سازمان های بین المللی مانند کمیته بین المللی المپیک ، سازمان ملل ، فیفا و یونسکو گرفته تا شرکت های بزرگ و بین المللی فرانسوی مانند لورال، شل، شنل و بسیاری دیگر جز بازار کار زبان فرانسه محسوب می شوند.

بازار کار یادگیری زبان فرانسه
بازار کار یادگیری زبان فرانسه

چه کسی باید زبان فرانسه را بیاموزد؟

این که آیا شما یک نوجوان هستید که به آینده شغلی خود فکر می کنید، دانشجوی دانشگاه هستید که می خواهید برای ادامه تحصیل زبان فرانسه را در کوتاه ترین زمان ممکن آموزش ببیند یا یک فرد بزرگسال هستید که قصد تغییر مسیر شغلی یا گذراندن دوره بازنشستگی خود در فرانسه را دارید، فرقی ندارد.

مهم این است که روش مناسبی را برای یادگیری زبان جدید انتخاب کنید. علاوه بر این داشتن انگیزه درست و کافی نیز از جمله نکته های اصلی برای آموزش دیدن زبان فرانسه و یا هر زبان دیگری است. روش های یادگیری زبان دوم مختلف است. برخی از آنها صرفا برای گروه سنی مشخصی طراحی شده اند و برخی دیگر برای گروه سنی وسیعی مناسب هستند.

واقعیت این است که هیچ باید و نباید و یا محدودیت سنی برای یادگیری یک زبان جدید وجود ندارد. مهم این است که هدف شما از آموزش دیدن آن زبان چه چیزی باشد و بخواهید چه استفاده ای از آن بکنید.

چرا یادگیری زبان دوم مفید است؟

جدا از مزایای مختلف ذهنی و افزایش دانش با یادگیری یک زبان جدید مانند زبان فرانسه، مسافرت کردن به کشورهای فرانسوی زبان، افزایش فرصت های شغلی و آشنایی در مورد مردم و فرهنگ های مختلف از دیگر مزایای یادگیری زبان دوم است.

تحقیقات مختلفی بر روی مزایای یادگیری زبان دوم انجام شده است. در یکی از مقالات چاپ شده در نیویورک تایمز، به نتایج تعدادی از این مطالعات اشاره شده است. این نتایج نشان می دهد که دوزبانه بودن عملکرد به اصطلاح اجرایی مغز را بهبود می دهد.

عملکرد اجرایی مغز یک سیستم فرماندهی است که برای برنامه ریزی، حل مسئله و انجام سایر وظایف ذهنی دیگر، مغز از آن استفاده می کند. این فرایند شامل نادیده گرفتن حواس پرتی برای تمرکز بر یک موضوع ، توجه عمدی از یک چیز به چیز دیگر و حفظ اطلاعات در ذهن، مانند به خاطر سپردن توالی کارها در هنگام رانندگی است.

جمع بندی

یادگیری زبان فرانسه به عنوان یکی از زبان های پر طرفدار دنیا، می تواند فرصت های شغلی مختلفی برای شما به همراه داشته باشد. بازار کار یادگیری زبان فرانسه کاملا متنوع است و بیشتر به میزان تسلط شما به این زبان بستگی دارد.

از معلمی و مترجمی گرفته تا تور لیدری و کار در شکرت های بین المللی، با توجه به علاقه و هدف خود می توانید در هر یک از آنها مشغول به فعالیت شوید. اما برای یادگیری زبان فرانسه، از کجا شروع کنید؟ ما به شما من و زبان را پیش نهاد می کنیم.

من و زبان به عنوان یک سایت آموزش آنلاین زبان، در حال حاضر 6 زبان زنده دنیا را با استفاده از به روز ترین روش های آموزش آنلاین زبان در اختیار زبان آموزان قرار داده است. تنها کافی است که در من و زبان ثبت نام کنید و با ورود به پنل کاربری خود هر زبانی را که به آن علاقه دارید، در هر کجا و هر زمان که خواستید آموزش ببیند.

 

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید