با یادگیری زبان آلمانی به کجاها می توانید سفر کنید

یادگیری زبان آلمانی و سفر

یادگیری زبان آلمانی و سفر | زبان آلمانی رایج ترین زبان در اتحادیه اروپا از نظر تعداد افرادی است که به این زبان صحبت می کنند. بین 175تا200 میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان حرف می زنند و علاوه برای این یازدهمین زبان پرکار برد جهان است. زبان آلمانی زبان مادری حدود 95 میلیون نفر است و تقریبا به همین اندازه نیز زبان دوم بسیاری از مردم در سراسر دنیا است و آموزش زبان آلمانی در همه کشورهای وجود دارد. به همین دلیل آلمانی به همراه انگلیسی و فرانسه زبان رسمی اتحادیه اروپا است. بسیاری از مردم اروپای مرکزی و شرقی زبان آلمانی را به عنوان زبان دوم انتخاب می کنند. خارج از اتحادیه اروپا، این زبان سومین زبان خارجی است که تدریس می شود.

زبان آلمانی در چه کشورهایی صحبت می شود؟

زبان آلمانی جز آن دسته از زبان هایی است که فقط در یک کشور به آن صحبت نمی شود. در حقیقت در هفت کشور دنیا زبان آلمانی زبان رسمی و یا زبان دوم آنها است. کشورهای اروپایی که زبان رسمی آنها آلمانی است عبارتند از:

 • اتریش
 • سوئیس
 • لیختن اشتاین
 • ایالت خودمختار تیرول جنوبی

در بلژیک و لوکزانبورگ نیز یکی از زبان های رسمی زبان آلمانی است. جربه بسیاری از افراد که به کشورهای مختلف سفر کرده اند نشان می دهد که هم انگلیسی و هم آلمانی در سفر به کار می آیند و در بعضی کشورها افراد آلمانی را حتی بهتر از انگلیسی صحبت می کنند. زمانی که از آموزش زبان آلمانی را به عنوان زبان دوم شروع می کنید متوجه می شوید که این روزها افراد زیادی در سراسر دنیا این زبان را به عنوان زبان دوم آموزش می بینند.
در خارج از اروپا و شوروی سابق بیشترین تعداد افرادی که به زبان آلمانی صحبت می کنند را می توان در کشور آمریکا ،کانادا ، برزیل و آرژانتین پیدا کرد. دلیل استفاده از زبان آلمانی در این کشورهای به مهاجرت در ۲۰۰ سال گذشته مربوط می شود. آلمانی در نامیبیا و آفریقای جنوبی هم صحبت می شود. آلمانی در دو ایالت داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی کشور آمریکا پس از انگلیسی دومین زبانی است که مردم در خانه به آن صحبت می کنند. حتی بسیاری از آمریکایی معتقدند که اجداد آنها در حقیقت آلمانی بوده اند و تلاش هایی هم برای رسمی کردن زبان آلمانی در آمریکا انجام دادند اما بی نتیجه ماند. بنابراین آلمانی تقریبا همه جای دنیا صحبت می شود و با یادگیری زبان آلمانی نه تنها می توانید به بیشتر کشورهای اروپایی سفر کنید بلکه تا آفریقا و قاره آمریکا هم می توانید بروید.

یادگیری زبان آلمانی و سفر

چطور زبان آلمانی را یاد بگیریم؟

حال که رابطه یادگیری زبان آلمانی و سفر را دانستید باید بدانید که چطور آلمانی را یاد بگیرید. اکثر افراد زمانی که می خواهد یادگیری زبان آلمانی را شروع کنند نمی دانند که بهترین روش های یادگیری چیست و چطور باید آن را آموزش ببینند . شاید قبلا هم سعی کرده باشند که یک زبان جدید یاد بگیرند اما به دلیل استفاده از روش اشتباه و یا روشی که برای آنها مناسب نبوده است دلسرد شده اند و یادگیری زبان را کنار گذاشته اند. در هر حال فرقی ندارد که تجربه موفق یا ناموفقی در یادگیری زبان دوم داشته اید یا نه بهتر است که تجربیات نا موفقی گذشته توجه نکنید و به حرف افرادی که می گویند یادگیری زبان آلمانی سخت است گوش ندهید و تصور هم نکنید که در یادگیری زبان دوم این شما هستید که مشکل دارید . البته طبیعی است که تجربیات منفی بر روی هر کس تاثیر می گذارد و حتی ممکن است مانع تلاش مجدد و یا دلسردی یک فرد شود. اما واقعیت این است که به احتمال زیاد شما هیچ مشکلی در یادگیری زبان ندارید و فقط بهترین و مناسب ترین روش را تا به حال امتحان نکرده اید. برای مثال روش های یادگیری آنلاین زبان آلمانی و همینطور سایر زبان ها یکی از گزینه های مناسب و در عین حال موثر است که شاید تا به حال امتحان نکرده اید. برای امتحان این روش کافی است به سایت من و زبان مراجعه کنید و روش یادگیری آنلاین زبان آلمانی را هم امتحان کنید. در آموزش آنلاین زبان آلمانی من و زبان از روش ها بروز استفاده شده است تا تجربه یادگیری برای زبان آموز موثر، سرگرم کننده و آسان باشد.
روش یادگیری در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است روشی که برای یک فرد مناسب است برای دیگری مناسب نباشد. علاوه بر این اشتباه کردن بخشی از فرآیند یادگیری است. یادگیری به معنای تلاش ، شکست و تلاش دوباره است. نکته دیگر این است که از همان ابتدای مسیر آموزش زبان آلمانی صحبت کردن را شروع کنید. اصلا اهمیت ندارد که چقدر آلمانی بلد هستید و یا جملات و کلمات را درست می گویید و یا اشتباه تلفظ می کنید. موضوع مهم تلاش شما برای صحبت کردن است که هم زمان اعتماد به نفس شما را بالا می برد و باعث می شود راحت تر به زبان آلمانی حرف بزنید و از طرف دیگر برای آنکه درست صحبت کنید تلاش خود را برای یادگیری بالاتر می برید. در هر حال بهترین، موثرترین و سریع ترین روش یادگیری زبان آلمانی که متناسب با برنامه، بودجه و سبک یادگیری شما است را باید پیدا کنید و آن وقت است که متوجه می شود آموختن زبان دوم آنقدرها هم کار سختی نیست. برای مثال زمانی که از روش آموزش آنلاین زبان آلمانی سایت من و زبان استفاده می کنید و متوجه می شوید که این سبک مناسب شما است ممکن است حتی به آموختن ساری زبان های موجود در من و زبان هم علاقمند شوید، چرا یادگیری آنلاین زبان آلمانی برای شما تجربه بسیار شیرینی خواهد بود.

یادگیری زبان آلمانی و سفر

چرا زبان آلمانی را یاد بگیرید؟

دلایل مختلفی برای یادگیری یک زبان به عنوان زبان دوم وجود دارد. با این حال بعضی از دلایل رایج تر هستند و جز دلایل اصلی به حساب می آیند که افراد به یادگیری و آموزش زبان آلمانی روی می آورند. بعضی از این دلایل عبارتند از:

 1. کسب درآمد بیشتر
  آیا می دانید آلمان بزرگترین شریک تجاری اروپا با کشور آمریکا است؟ آلمان همه چیز از وسایل نقلیه و ماشین آلات گرفته تا محصولات شیمیایی و فلزات را به کشورهای مختلف صادر می کند. اگر علاقمند به ارتقا و رشد حرفه ای در شغل خود هستید پس بهتر است زبان آلمانی را یاد بگیرید. این کشور با داشتن اقتصاد بزرگ و جامعه ای نوآور از لحاظ اقتصادی رتبه فوق العاده عالی دارد و بسیاری از مشاغل پر درآمد در آلمان شکل گرفته اند و از آنجا شروع شده اند.
 2. تشابه زبان آلمانی و زبان انگلیسی
  آلمانی و انگلیسی به یک خانواده زبانی تعلق دارند. به همین دلیل یادگیری زبان آلمانی برای کسانی که زبان انگلیسی می دانند آسان تر است. بر خلاف زبان های فرانسوی ، ایتالیایی و اسپانیایی ، زبان های انگلیسی و آلمانی به زبان هند و اروپایی تعلق دارند. برخی از کلمات و اصطلاحات آلمانی هنوز در انگلیسی رایج است. هنگامی که آلمانی را به عنوان زبان خارجی یاد گرفتید متوجه می شوید که بسیاری از لغات آن مشابه انگلیسی است. در آموزش آنلاین زبان آلمانی به دلیل آنکه موضوعات آموزشی دسته بندی شده اند بهتر می توانید تشابه بین این دو زبان را ببینید.
 3. آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا
  در سال 2015، آلمان پس از چین، آمریکا و ژاپن به چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شد. شرکت های بین المللی مانند فولکس واگن ، آلیان ز، بیرکنست ، مرسدس بنز و زیمنس برندهای معروفی هستند که در سطح جهان به رسمیت شناخته می شوند. به طور کلی شرکت های آلمانی همیشه در بالای لیست شرکت های نوآور و سودآور قرار دارند. . اگرچه آلمانی از لحاظ ساختار گرامر و جملات، نسبتا پیچیده است اما پس از تسلط بر اصول زبان از یادگیری آن لذت می برید . بسیاری از افراد می گویند که آلمانی برای کسب و کار خوب است، زیرا تجارت های زیادی با استفاده از این زبان انجام می شود و با توجه به جریان برگزیت برخی از مشاغل ممکن است به فرانکفورت نقل مکان کنند ، بنابراین بهتر است که زبان آلمانی را یاد بگیرید تا بتوانید از فرصت های شغلی که وجود دارد و همچنان در حال بیشتر شدن است استفاده کنید.
 4. برلین کانون نوآوری
  پایتخت های کشورهای اروپای غالبا مراکزی برای بدست آوردن فرصت های بی پایان در مد ، سرگرمی و تجارت و مکان های فوق العاده عالی از لحاظ امکانات برای زندگی به حساب می آیند. اگر می خواهید در شهرهایی مانند پاریس و لندن با آسایش زندگی کنید، برای پرداخت هزینه های زندگی در این شهرها دچار مشکل می شوید و راه اندازی یک کسب و کار یا برند بسیار دشوار است. اما بر خلاف سایر پایتخت های اروپایی، برلین به عنوان پایتخت آلمان شهری است که در آن هزینه های زندگی کم و کیفیت زندگی بالا است. در هر 20 دقیقه یک استارت آپ جدید در این شهر به وجود می آید که این نشان می دهد این شهر کانون نوآوری است.
 5. آلمانی زبان اصلی علاقمند به علم
  در اواخر قرن بیستم آلمان به لطف موفقیت اندیشمندان برجسته خود مثل ماکس پلانک و زیگموند فروید به زبان رسمی علوم تبدیل شد. اگر به علم علاقمند هستید ، تسلط به آلمانی به درک شما در مورد آثار افراد بزرگ آلمانی از جمله آلبرت انیشتین کمک بسیاری می کند. بسیاری از افراد تصور می کنند که آلمانی ها مردمان خنده رویی نیستند، اما این موضوع صحت ندارد و اگر می خواهید فرهنگ و مردم این کشور را بشناسید باید زبان آنها را یاد بگیرید . هر چه زبانی را بهتر یاد بگیرید با ظرافت های آن بیشتر آشنا می شوید و منظور دیگران را بهتر درک می کنید.
 6. تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان
  چه کسی می گوید که برای درس خواندن باید پول خرج کنید؟ هزینه تحصیل در انگلستان 9000 پوند در سال است. در آمریکا نیز دانشجویان با وام شهریه خود را پرداخت می کنند. و اما در آلمان شهریه در اکثر دانشگاه ها رایگان است. برخی از موسسات حدود 500 یورو در هر ترم می گیرند. نکته قابل توجه این است که بسیاری از دانشگاه های آلمان در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در مورد دانشجویان بین المللی هزینه های تحصیل در کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا و استرالیا، برای دانشجویان خارجی دو برابر بیشتر از سایر دانشجویان داخلی است. اما در آلمان چنین نیست. دانشجویان داخلی و بین المللی در دوره های کارشناسی از آموزش رایگان بهره مند می شوند. سوئیس و اتریش نیز هزینه های بسیار کمتری را نسبت به سایر کشورها برای تحصیل دریافت می کنند. پس چرا از یادگیری آنلاین زبان آلمانی که به راحتی در دسترس است استفاده نکنید تا بتوانید رایگان تحصیل کنید.

یادگیری زبان آلمانی و سفر

آیا یادگیری آلمانی واقعا سخت است؟

در مقایسه با انگلیسی می توان گفت که بله اینطور است و یادگیری زبان انگلیسی بسیار آسان تر است. وقتی یادگیری زبان آلمانی را شروع می کنید با خودتان فکر می کنید که هرگز این زبان را یاد نخواهید گرفت، هرگز نمی توانم یک جمله به این زبان بگویید و هرگز نمی توانید با دیگران با این زبان ارتباط برقرار کنم. اما این اصلا درست نیست و فقط در ابتدا یادگیری است که سخت به نظر می رسد و باید گرامر زیادی را یاد بگیرید. اما وقتی با قواعد آن آشنا شدید و کمی به گرامر این زبان تسلط پیدا کردید یادگیری آن بسیار آسان می شود.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید