با یادگیری زبان فرانسه جهان را تجربه کنید

با یادگیری زبان فرانسه جهان را تجربه کنید

با یادگیری زبان فرانسه جهان را تجربه کنید | اگر همیشه دوست داشته اید که یادگیری زبان فرانسه را دنبال کنید، بدانید که تنها نیستید، میلیون ها نفر روزانه در سراسر جهان این زبان را مطالعه می کنند و جای تعجب نیست که زبان فرانسه در جهان گویشوران زیادی دارد. زبان فرانسه فرهنگ و تاریخ غنی دارد. این زبان می تواند شما را در سرتاسر جهان، از اروپا گرفته تا آمریکای شمالی، آفریقا و حتی جزایر کارائیب ببرد.
اما ممکن است سوالات زیادی در مورد این که چرا باید فرانسه را یاد بگیرید یا اینکه برای شروع یادگیری زبان فرانسه چه کاری باید انجام دهید و یا اینکه آیا ارزش دارد که زبان فرانسه یاد بگیرم، ذهن تان را به خود مشغول کرده است.
خبر خوب این است که یادگیری زبان فرانسه ارزشش را دارد که اگر ساعت ها وقت تان را به یادگیری آن اختصاص دهید. با استفاده از تکنولوژی های درست به منظور یادگیری زبان فرانسه می توانید مطمئن باشید که تلاش های تان بی ثمر نمانده و کار مناسبی انجام داده اید. مثلا اگر شاغل هستید و وقت کافی برای یاد گیری زبان فرانسه به صورت حضوری ندارید، می توانید آموزش آنلاین زبان فرانسه را دنبال کنید و یا اگر نمی خواهید که که خیلی در گیر تمرین حل کردن و یاد گیری های طولانی مدت روزانه فرانسه شوید می توانید با مراجعه به سایت من و زبان، اولین سایت آموزش آنلاین زبان در ایران و ثبت نام در دوره ی مورد نظر به راحتی و به آرامی زبان فرانسه را یاد بگیرید.

چرا زبان فرانسه را یاد می گیرید؟

یادگیری هر زبان جدید چالشی است که می تواند ذهن شما را به سمت چشم اندازهای جدید باز کند و باعث شود که بتوانید با مردمانی با فرهنگ ها و قومیتی مختلف ارتباط برقرار کنید. خصوصا هنگامی که صحبت یادگیری زبان فرانسه می شود، این دلایل به خوبی آشکار هستند.
برای شروع، اگر تا حدودی زبان فرانسه را بلد هستید، می توانید، خود را از گویشوران زبان فرانسه در سرتاسر جهان حساب کنید. بیش از 300 میلیون نفر در کره زمین وجود دارند که تا حدودی به زبان فرانسه صحبت می کنند. در واقع زبان فرانسه، ششمین زبان مکالمه در سراسر جهان است که زبان رسمی 29 کشور است، بعد از زبان انگلیسی، بیشترین تعداد کاربر را داشته و دومین زبان پر طرفدار دنیا است.

با یادگیری زبان فرانسه، جهان را تجربه کنید
با یادگیری زبان فرانسه، جهان را تجربه کنید

شما می توانید گویشوران زبان فرانسه را نه تنها در کشور فرانسه بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر جهان، از جمله در سراسر آفریقا، آمریکا، اتریش، بلژیک و … سایر کشور های جهان که در سراسر زمین پراکنده است، پیدا کنید، که البته این آمار بیشتر نتیجه میراث استعماری و امپریالیستی فرانسه در دهه 1800 و اوایل دهه 1900 است. امروزه حدود 50 درصد از گویشوران بومی زبان فرانسه، در کشورهایی مانند الجزایر، تونس، جیبوتی، نیجریه، موریس و ساحل عاج در آفریقا زندگی می کنند و با رشد گسترده جمعیت این قاره به تنهایی، پیش بینی می شود تا سال 2050 این تعداد به شمار بیش از 700 میلیون نفر برسد.
بعد از زبان آلمانی و روسی، زبان فرانسه در اروپا بسیار گسترده است. تعداد بسیار زیادی از گویشوران بومی این زبان را می توان در بلژیک، سوئیس و لوکزامبورگ یافت، در این میان بسیاری از کشورهای دیگری مانند لهستان، یونان و جمهوری چک هستند که زبان فرانسه جزئی از فرهنگ آنها شده است.

در سراسر اقیانوس اطلس در آمریکای شمالی و کانادا حدود 10 میلیون گویشور بومی زبان فرانسه وجود دارد که بسیاری از آنها در استان کبک ساکن هستند، جایی که زبان فرانسه تنها زبان رسمی است (در این کشور در اکثر استان های دیگر زبان انگلیسی رایج است.)
فرانسوی، چهارمین زبان در ایالات متحده است که جمعیت زیادی از این کشور در مکان هایی مانند لوئیزیانا وجود دارند و اگر به سمت جنوب بروید، تقریباً 10 میلیون گویشور در هئیتول کرئول و هائیتی پیدا خواهید کرد. به هر کجا که بخواهید سفر کنید تقریبا کمبود گویشوران بومی زبان فرانسه را احساس نخواهید کرد.
شاید بخواهید زبان فرانسه را به خاطر پیوندهای آن با سایر زبانهای دنیا بیاموزید. زبان فرانسه، یک زبان عاشقانه است که با تمام زبانهای دیگر در همان خانواده، مانند اسپانیایی، ایتالیایی و پرتغالی، ارتباط نزدیکی دارد. همه آنها از زبان Vulgar Latin ، مشتق شده اند که قبل ها زبان مردم عادی امپراتوری روم بوده است.
این بدین معناست که این زبانها تعداد زیادی کلمات مشترک دارند، یا کلماتی که به متفاوت تلفظ شده اما در هر کدام از این زبان ها معانی مختلفی دارند.
مسلما یادگیری زبان فرانسه، به شما کمک کند سریعتر و راحت تر به سایر زبان های متداول تسلط پیدا کنید و یا درک جدیدی از زبان انگلیسی به شما می دهد، شکی نیست که اگر زبان فرانسه را یاد بگیرید، از همان ابتدا یک مزیت بزرگ نصیب خود خواهید کرد.

با یادگیری زبان فرانسه جهان را تجربه کنید
با یادگیری زبان فرانسه جهان را تجربه کنید

مزایای یادگیری زبان فرانسه

یادگیری مهارت های جدید می تواند برای خلاقیت، تحریک ذهن، نوآوری و کمک به کشف موضوعات جدید بسیار پر اهمیت باشد. یادگیری یک زبان جدید مانند زبان فرانسه نیز از این قاعده مستثنا نیست!
درادامه ی این مقاله به چند مورد از مزایای مختلف یادگیری زبان فرانسه اشاره خواهیم کرد که می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر زندگی تان داشته باشد.

  • زبان فرانسه را برای سفر کردن یاد بگیرید. وقتی شم ماجراجویی تان بر انگیخته می شود، اجازه ندهید که موانع زبانی و عدم تسلط به زبان فرانسه جلوی شما را بگیرد.
    وقتی زبان فرانسه را بلد باشید، انگار گذرنامه ای معتبر برای ورود به یک دنیای کاملاً جدید دارید. یادگیری زبان فرانسه نه تنها به این معناست که با خواندن علائم جاده، منوها و بلیط قطار می توانید به شهرهای جدید بروید، بلکه این امکان را برایتان ایجاد می کند که با افراد جدیدی که در سفر ملاقات می کنید، به راحتی ارتباط برقرار کنید. غالباً گفته می شود که بهترین راه برای کشف مکان های جدید از طریق ارتباط برقرار کردن با افراد بومی آن منطقه و دید یک محلی است و یادگیری زبان فرانسه به شما امکان می دهد تا از دنیای واقعی جدا شوید و بتوانید دنیا را از زاویه ی دید بومیان یک منطقه ببینید.
    چه سواحل سنگی بریتانیایی باشد و چه خیابان های عاشقانه پاریس، یادگیری زبان فرانسه این امکان را ایجاد می کند که راحت تر بتوانید این مکان ها را شناسایی کرده و در مورد انها اطلاعات کسب کنید. از غذاهای خوشمزه ی محلی اشان گرفته تا فرهنگ و آداب و رسوم خاص کشور شان.
  • زبان فرانسه را برای مهاجرت به این کشور یاد بگیرید. چه به دنبال مهاجرت به فرانسه باشید و چه به دنبال ثبت نام در دانشگاه های خارجی این کشور و سایر کشورها به راحتی با یادگیری زبان فرانسه می توانید مزیتی خاص برای خود ایجاد کنید به نحوی که اگر خواستید به فرانسه مهاجرت کنید و یا برای تحصیل به این کشور سفر کنید به راحتی بتوانید کار پیدا کرده و از فرصت های شغلی موجود نهایت استفاده را بکنید، بدین ترتیب هم می توانید درس بخوانید و هم درآمد کافی برای پوشش دادن به هزینه های خود داشته باشید.
    با قرار دادن خود در محیطی که مجبور باشید به زبان فرانسه صحبت کنید، خیلی سریع به این زبان تسلط پیدا خواهید کرد. زندگی تان با مسافرت به مکان های ناآشنا، جذابیت های جدیدی پیدا می کند. بدین معنی که در دنیای فرانسوی زبان ها، چیزهای زیادی برای کشف کردن و تجربه کردن وجود دارد. وقتی زبان فرانسه را یاد می گیرید ، دروازه ای جدید برای یک ماجراجویی جذاب، رنگارنگ و خاص باز می کنید!
با یادگیری زبان فرانسه، جهان را تجربه کنید
با یادگیری زبان فرانسه، جهان را تجربه کنید
  • کسب و کار خود را با تسلط بر زبان فرانسه گسترش دهید. امروزه دنیا از نظر اقتصادی، بهم پیوسته تر از گذشته است. موج گسترده جهانی شدن بدان معنی است که شرکت ها و سازمان ها امروز در مرزهای بین المللی فعالیت می کنند. اگر در کارتان یک حرفه ای هستید و به دنبال راه هایی برای رقابت و تثبیت جایگاه جهانی خود هستید، یادگیری زبان فرانسه، می تواند موفقیتی بزرگ نصیب تان کند. اروپای غربی و قاره آفریقا هر دو دارای بازارهای نوظهور پر از فرصت برای مشاغل هستند. یادگیری زبان فرانسه، راهی خارق العاده برای ارتباط با همکاران سایر کشورها، به منظور جذب مشتری جدید، ایجاد روابط محکم با شرکای فرانسوی زبان و سرمایه گذاران و نشان دادن ماهیت چند فرهنگی و بین المللی برندتان است.
  • مغز خود را ورزش دهید. یاد گیری هر مهارت جدیدی، راهی مطمئن برای گسترش افق های فکری شما است. یادگیری زبان فرانسه، خصوصا در سنین بزرگسالی، راهی ویژه برای تمرین دادن به مغزتان و فعال نگه داشتن آن است. یادگیری یک زبان جدید، مستلزم برقراری ارتباط بین کلمات، جدا کردن و کنار هم قرار دادن ساختارهای گرامری، صحبت کردن به صورت خودجوش و فکر کردن های سریع در مواقع دشوار و گیج کننده و گوش دادن به همه موارد بالا بوده و با چالشی دشوار همراه است. به نظرتان چه روش های بهتر دیگری وجود دارد که بتواند به این شدت ذهن تان را ورزش دهد؟

نکاتی در مورد یاد گیری زبان فرانسه

همیشه زبان فرانسه را با فایل های صوتی مطالعه کنید.

به دلیل اینکه نحوه تلفظ اصوات زبان فرانسه کاملاً با زبان‌های دیگر فرق می کند و در واقع فرم نوشتاری با خواندن و تلفظ آن کاملاً متفاوت است، بهتر است زمانی را که به مطالعه ی زبان فرانسه اختصاص می‌دهیم حتماً زمانی باشد که بتوانیم همراه با این کتاب فایل های صوتی دروس را هم گوش دهیم، بدین ترتیب به راحتی می توانیم با تطابق بین فرم نوشتاری و گفتاری، تلفظ صحیح کلمات آنها را در ذهن خود جایگزین کرده و دفعه بعد تلفظ آن ها را به درستی انجام دهیم. درست است که خواندن رمان ها و یا کتاب های داستان به زبان فرانسه به یادگیری این زبان کمک می‌کند، اما شما صرفاً با خواندن این گونه کتاب ها می توانید واژگان خود را قوی کنید بدون اینکه به تلفظ کلمات دقتی داشته باشید. پس بهتر است فایل های صوتی کتاب ها و یا رمان ها را نیز گوش دهید. از آنجایی که زبان فرانسوی نوشتاری و فرانسوی گفتاری تقریباً 2 زبان مختلف است، پس دقت کافی داشته باشید که هر دوی این مهارت ها را تقویت کنید.

به جز روش سنتی یاد گرفتن زبان فرانسه در روش های دیگر نیز تمرکز کنید

بسیاری از دانش‌آموزان هنوز زبان فرانسه را با روش های سنتی یا مطالب نوشتاری یاد می‌گیرند. برنامه های درسی رسمی زبان فرانسه معمولا بر کاربرد دستور زبان افعال متمرکز هستند. پس اگر می خواهید که زبان فرانسه را بهتر یاد بگیرید جدای از یادگیری آن به صورت سنتی، روشهای دیگر یادگیری زبان فرانسه را نیز امتحان کنید. مثلاً می توانید به سایت های آموزش آنلاین مراجعه کرده و با استفاده از روش ها و متدهای جدید زبان فرانسه را به خوبی یاد بگیرید. تمرکز اکثر این نوع دوره های زبان فرانسه معمولاً بر مکالمه و فرم شنیداری زبان فرانسه است. از آنجایی که اکثر افراد دوست دارند با یادگیری زبان موردنظرشان با دیگران ارتباط برقرار کنند به راحتی می توانند با شرکت در دوره‌های آموزش آنلاین یا حضوری زبان فرانسه مهارت شنیدن و صحبت کردن خود را تقویت کنند.

مواظب اول انتخاب اولین کتاب صوتی زبان فرانسه خود باشید

از آن جایی که خواندن کتاب اول به زبان دیگر، اولین چالش یادگیری زبان مورد نظرتان است و انتخاب این کتاب خیلی به موفقیت یا عدم موفقیت شما در یادگیری زبان فرانسه بستگی دارد، پس مواظب باشید که کتاب اول تان را حتماً با توجه به سطح تسلط خودتان بر زبان فرانسه انتخاب کنید، چرا که اگر سطح کتاب از شما بالاتر باشد قطعاً با بی انگیزگی و سرخوردگی روبرو خواهید شد و از ادامه مطالعه دست خواهید کشید و اگر هم سطح کتاب از سطح تسلط شما بر زبان فرانسه کمتر باشد، مسلماً بازهم بی انگیزه خواهید شد، چرا که این گونه کتاب، چیز جدیدی برای ارائه به شما ندارد و با خواندن آن مطمئناً نکات جدیدی یاد نخواهید گرفت

سبک یادگیری زبان فرانسه خود را انتخاب کنید

آیا فردی هستید که نیاز به نوشتن برای یادگیری دارید و یا اینکه معمولاً برای یاد گرفتن چیزی به آن گوش می دهید یا اینکه می توانید از طریق تجسم و تصویرسازی معانی کلمات را به ذهن بسپارید. نحوه یادگیری شما هر چه که باشد، بایستی متناسب با آن بتوانید سبک یادگیری خود را انتخاب کنید. در غیر اینصورت مطمئناً نمی توانید به راحتی زبان فرانسه را یاد بگیرید. پس در انتخاب روش های یادگیری متناسب با روحیات و شخصیت خود دقت کافی داشته باشید.

حال که با مزایای یادگیری زبان آشنا شدیم، اگر میخواهید که در دوره ی آموزش زبان فرانسه شرکت کنید، وقت را از دست ندهید و همین حالا به سایت آموزش آنلاین من و زبان، مراجعه کنید ثبت نام در دوره های آموزش آنلاین این سایت خیلی سریع می توانید به زبان مورد نظرتان تسلط پیدا کنید. لازم به ذکر است که سایت من و زبان ارائه دهنده ی دوره های آموزش آنلاین شش زبان زنده دنیا ایتالیایی، فرانسه، آلمانی، چینی، انگلیسی و ترکی است.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید