با یادگیری زبان چینی موفقیت خود را تضمین کنید

با یادگیری زبان چینی موفقیت خود را تضمین کنید

با یادگیری زبان چینی موفقیت خود را تضمین کنید | یادگیری هر علم و دانشی مزایای بسیاری دارد و یادگیری زبان های مختلف نیز از این قاعده مستثنی نیست. یادگیری هر زبان جدیدی در زندگی شخصی و کاری هر فرد مزایای خاص خود را دارد. اما در حال حاضر با پیشرفت گسترده و روز به روز کشور چین، یادگیری زبان چینی شاید یکی از اقدامات بسیار مهمی باشد که هر فردی بایستی در راستای توسعه ی مهارت های فردی خود انجام دهد چرا که با این سرعتی که چینی ها به پیش می روند، جای هیچ تعجبی ندارد که زبان رایج ورسمی بین المللی دنیا در قرن بیست و یک زبان چینی باشد.
بنابراین می توان چنین نتیجه گیری کرد که یادگیری زبان چینی تنها یادگیری یک زبان نیست بلکه با مطالعه و تسلط بر آن می‌توان کیفیت زندگی کاری افراد را تغییر داد. با یادگیری زبان چینی به راحتی می توان با چینی ها که امروز کشورشان مهد تولید صنایع و لوازم خاص است، ارتباط برقرار کرد.
در ادامه ی مقاله با ما در سایت من و زبان همراه باشید که مهم ترین دلایل یادگیری زبان چینی را با هم مرور کنیم.

رایج ترین دلایل یادگیری زبان چینی شروع کنیم

چین در حال حاضر یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است که جمعیتی حدود یک و چهار میلیارد نفر دارد تقریبا یک میلیارد نفر از این جمعیت به زبان ماندارین صحبت می‌کنند، این زبان پرگویش ترین زبان در کل دنیا است به طوری که در سطح بین الملل از هر پنج نفر، یک نفر به زبان چینی صحبت می کند.
تسلط و یادگیری زبان چینی، هنگام رقابت های اسخدامی و یا پیدا کردن شغل قطعا یک مزیت محسوب می شود. تقاضا برای افرادی که زبان چینی را بلد هستند، بسیار زیاد است.

با یادگیری زبان چینی موفقیت خود را تضمین کنید
با یادگیری زبان چینی موفقیت خود را تضمین کنید

در حال حاضر چین نقش اصلی تجارت جهانی را دارد و به این کار ادامه خواهد داد.

در مقاله ای در مجله ی نیوزویک در می 2006 این طور عنوان شد که: ” خانه های ایالات متحده، مملو از چینی ها، فرانسوی ها، آلمانی ها و ایتالیایی هاست و سومین زبان رایج بعد از زبان انگلیسی و اسپانیایی، زبان چینی است”

با مطالعه ی زبان چینی، قطعا زبان آموزان با فرهنگ و خصوصیت قدردانی چینی ها آشنا می شوند و این مسئله را در زندگی شخصی خود نیز پیاده می کنند.
یادگیری زبان دوم معمولا مهارت های تفکر انتقادی و خلاق را پرورش می دهد.

مهم ترین دلایل یادگیری زبان چینی

همانطور که همه می دانند و شاید بارها این را شنیده باشید، آشکارترین فایده ی یاد گیری زبان چینی، باز گشایی درب ارتباطی با 1 میلیارد و نیم نفر است.
چینی ها تحصیل کرده و پیشرفته هستند و آشنایی با آنها زندگی هر کسی را کامل تر و جالب تر می کند. با امکان سفر به چین نیز می توانید مزیت های بسیاری را از آن خود کنید اگر زبان چنی بلد باشید، راحت تر می توانید به چین سفر کنید. توانایی سفر به دور چین و دیدن و تجربه کشور و فرهنگ آنها فوایدی بی اندازه ای برای زندگی اشخاص دارد.
با باز شدن این درهای ارتباطی، چه چیزی عاید شما خواهد شد؟ مبادلات فرهنگی، تاریخی، هنر و البته تجارت. این ها چهار مورد مهم هستند که با یاد گیری زبان چینی به راحتی می توان این فاکتورها ر ا تحت پوشش قرار داد.
دسترسی به بخش بزرگی از فرهنگ غنی چینی ها از غیر چینی ها سلب شده است چرا که فقط کتاب ها و آن دسته از عوامل فرهنگی و تاریخی جذابی که قطعا خواندن آنها طرفداران زیادی داشته و برای مولف یا مترجم سودآوری خوبی می کنند، ترجمه شده و در سطح بین الملل ارائه شده است، اما بسیاری از جنبه هایی که شاید از نظر عموم جذابیتی نداشته است به صورت آثار غیر ترجمه شده باقی مانده اند که به راحتی می توان با تسلط بر زبان چینی از چند و چون آن ها آگاه شد.

مطالب موجود و ترجمه شده در دسترس، حتی کسری از درصد حقایق و منابع اصلی را نشان نمی دهند. در واقع دسترسی به ناب ترین و خاص ترین مطالب سهم کسی است که به زبان چینی تسلط داشته باشد. این مطالب گرانبها، مانند الماسهایی هستند که استخراج شده، جلا داده شده و برش خورده اند و التماس می کنند که توسط سایر نقاط دنیا دوباره کشف شوند. هر کس که حتی مدت کمی را در چین گذرانده باشد، به خوبی می فهمد که با یادگیری زبان چینی، به چه مقدار از فرهنگ و تاریج تکرار نشدنی دست پیدا می کند. د ر واقع خیلی زود متوجه می شود که این کشور از لحاظ فرهنگی غنی، پر جنب و جوش و دارای بینشی عمیق است.
چینی ها فرهنگی دارند که می توان گفت قدمت آن به حداقل 5000 سال پیش می رسد که توانسته است بسیاری از آنچه اتفاق افتاده و گفته شده و به وجود آمده است را در طول این سال ها ثبت کند.

با یادگیری زبان چینی موفقیت خود را تضمین کنید
با یادگیری زبان چینی موفقیت خود را تضمین کنید

بدون داشتن تسلط بر زبان چینی، مجبور می شوید به گفته های کسی اعتماد کنید که شاید به اندازه ی شما کنجکاو و حقیقت طلب نباشد و بدین ترتیب بخش عمده ی ماجرا را از دست می دهید. تلسط و یادگیری زبان چینی، به شما اجازه می دهد تا بتوانید با کنجکاوی تمام به دنبال حقایق رفته و آنها را درک کنید.
علاوه بر این مطالعه و شناخت شخصیت های چینی مانند به چالش کشیدن یک معما بسیار جذاب است. هر کس زبان چینی بلد باشد به راحتی امکان دسترسی به هنرهای چینی که بسیار متنوع هستند را دارد. در حقیقت، شناخت شخصیت ها ی معروف و فلاسفه ی چینی، خود نوعی هنر هستند. خوشنویسی نیز نوعی هنر باستانی چینی ها است و مطالعه آن به نوعی تقدیر از هنر است.
چینی ها روز به روز ثروتمندتر می شوند و از آنجایی که هر روز بر دانش تولید و کسب و کار خود اضافه می‌کنند، این روند نیز ادامه پیدا خواهد کرد که تخمین زده می‌شود که ۶۰۰ میلیون نفر در آینده ای نه چندان دور به طبقه متوسط در این کشور برسند این طبقه متوسط نمایانگر بزرگترین پایگاه مصرف کننده در جهان است که به راحتی می توان از طریقجذب انان به عنوان مشتری به پول زیادی دست پیدا کرد که لازمه ی همه ی این ها تسلط بر زبان چینی است.
تمام افرادی که برای یادگیری زبان چینی خیلی تنبل هستند، مسلما برای برقراری ارتباط با این مشتریان به اشخاصی که به زبان چیزی تسلط دارند، نیاز دارند. این بدان معناست که یادگیری زبان چینی فرصتی شغلی را برای هر کس فراهم می کند تا بتواند زمان و تلاش خود را برای یادگیری این زبان زیبا سرمایه گذاری کند.
اما مسلماً تعداد چنین افرادی که در زبان چینی تسلط داشته و به راحتی بتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند بسیار کم است ، معقول ترین و ساده ترین راه برای حل این مشکل این است که خود زمانتان را به یادگیری زبان چینی اختصاص داده و خیلی زود بر این زبان فراگیر دنیا تسلط پیدا کنید. به منظور یادگیری زبان چینی می توانید اقدامات اولیه ای انجام دهید که راحت تر بتوانید با این زبان ارتباط برقرار کرده و خیلی زود آن را فرا بگیرید.

عوامل بازدارنده یادگیری زبان چینی

یکی از مهمترین اقداماتی که در جهت تسلط و یادگیری زبان چینی می توانید انجام دهید این است که به طور کلی نفرت از یادگیری این زبان را کنار گذاشته و عدم علاقه تان را نادیده بگیرید.

یکی از رایج ترین واکنش ها و البته مشکلاتی که افراد هنگام یادگیری زبان چینی با آن مواجه می شوند سختی این زبان است. زبان آموزان معمولاً از سخت بودن یادگیری این زبان گله و شکایت دارند اما به واقع اینطور نیست.
شاید زبان های دیگری که نسبت به زبان چینی ساده تر هستند وجود داشته باشد، اما زبان چینی به هیچ عنوان دشوارترین زبان نیست چرا که با کمی تمرکز و توجه و گذاشتن وقت برای آن می توان به راحتی این زبان را یاد گرفت.

با یادگیری زبان چینی موفقیت خود را تضمین کنید
با یادگیری زبان چینی موفقیت خود را تضمین کنید

چرا مردم فکر می کنند زبان چینی خیلی سخت است؟

به دلایل متعددی افراد فکر می‌کنند که یادگیری زبان چینی بسیار سخت است. از جمله سیستم نوشتن زبان چینی که اکثر افراد هیچ آشنایی با آن نداشته و به طور کلی با این طرز نوشتن بیگانه هستند. این یکی از دلایلی است که مردم فکر می کنند که یادگیری زبان چینی و مهارت نوشتن آن بسیار سخت است. برخلاف اکثر زبان ها که الفبای آوایی دارند، الفبای چینی ها از از الفبای نیمه آوایی تشکیل شده است.
خبر خوب در یادگیری زبان چینی این است که مردم به علت اینکه با نوشتن زبان چینی کاملاً بیگانه هستند فکر می‌کنند، جنبه‌های دیگر این زبان نیز بسیار پیچیده هستند، اما به واقع این طور نیست. اگر زبان چینی را با زبان فنلاندی مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که این در مقایسه با زبان فنلاندی بسیار ساده و آسان است. اگر بخواهید زبان فنلاندی را یاد بگیرید دیگر نمی گویید که زبان چینی بسیار سخت است. یکی دیگر از عواملی که باعث شده یادگیری زبان چینی ساده باشد این است که چینی ها هیچ گرامر و یا دستور زبانی ندارند.
هنگامی که مسئله پیچیدگی دستور زبان عنوان می‌شود، زبان چینی یکی از ساده ترین زبان هایی است که هیچ دستور زبانی نداشته و به راحتی می شود آن را یاد گرفت.

سایر مزایای یادگیری زبان چینی

بر خلاف اکثر زبان‌های اروپایی، زبان‌چینی دستور زبان پیچیده‌ای مانند جنس کلمات و صرف افعال به صورت های مختلف مطابق با جنسیت فاعل را ندارد. زبان چینی گرامر بسیار ساده ای دارد که به راحتی قابل استفاده است، علاوه بر این بر خلاف سایر زبان‌های آسیای شرقی مانند ژاپنی و کره ای، دستور زبان پیچیده ی اضافی نیز ندارد.
اگر به دنبال یادگیری زبان دوم دیگری باشید و ببینید که برای یادگیری ترکیب فعل و جنسیت، مجبورید چقدر زمان بگذارید، به راحتی متوجه خواهید شد که این قسمت جایی است که زبان آموزان چینی به راحتی از شما پیشی می گیرند، چرا که در دستور زبان چینی مطابقت فعل با جنسیت فاعل وجود ندارد.
حتی اگر از یادگیری لحن ها و آواهای زبان چینی میترسید، بایستی به شما اطمینان خاطر دهیم که با کمی تمرکز و کوشش می توانید سخت ترین قسمت زبان چینی که همان نمادها هستند را به راحتی یاد بگیرید چرا که در مورد پیچیدگی آنها نیز بسیار اغراق شده است.
یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان چینی نسبت به دیگر زبان ها این است که هر کلمه در زبان چینی صرفاً یک معنی دارد ضمن اینکه در زبان های دیگر گاها یک کلمه ده معنی دارد.
برای یادگیری کاراکترهای زبان چینی نیز یک روش بسیار جالبی وجود دارد چرا که شخصیت ها و نمادهای زبان چینی تصادفی نیستند، بلکه سیستم کاملاً منطقی سازمان یافته از عناصر و آواهایی هستند که درک آنها هم چندان سخت نیست، علاوه بر این یک زبان آموز چینی تنها بایستی ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کاراکتر را یاد بگیرد تا بتواند به زبان چینی تسلط پیدا کند.

با یادگیری زبان چینی دنیایی از فرصت ها پیش روی شما گشوده می شود پس نه تنها به خاطر یادگیری زبان دوم بلکه به خاطر مزایایش که برای شما ایجاد می شود، یادگیری زبان چینی را دنبال کنید.

در هر حال در این مقطع زمانی زبان چینی ماندارین، بهترین زبان برای یادگیری زبان دوم و شروع کار در زندگی هست. ازآنجایی که اقتصاد چین در حال شکوفایی است و رشد اقتصادی چین و وضعیت رو به بهبود آن، این کشور را به عنوان یک ابرقدرت جهانی رو به رشد معرفی می کند، در واقع امروزه بهترین راهکار برای پیشرفت یادگیری زبان چینی است، چرا که چین در طول ۳۵ سال گذشته کشور خود را از یک کشور فقیر جهان سومی تبدیل به بزرگترین اقتصاد جهانی کرده است.

اگرچه یادگیری لحن ها اهمیت دارد اما درک آنها لزوماً ضروری نیست، در واقع مردم چین تمایل دارند که از متن ها بیشتر از لحن ها و آواها استفاده کنند. پس این یک مزیتی است که زبان آموز چینی دارد. به واقع با درک نمادهای زبان چینی به راحتی متوجه خواهید شد که فرد در مورد چه چیزی صحبت میکند.
روش های بسیار زیادی برای یادگیری زبان چینی وجود دارد، یادگیری با کمک رایانه یا آموزش آنلاین زبان چینی می تواند برای تسلط به این زبان بسیار موثر باشد. در واقع با استفاده از رایانه یادگیری تان را آسان تر و سرگرم کننده می کنید. یادگیری زبان چینی در گذشته فرایندی دشوار بود چراکه شامل حفظ و درک لغت های بسیار و لیست نمادهای نامحدود و نوارهای ضبط شده ضعیف بود و خوشبختانه در حال حاضر روش های بسیار بهتری برای یادگیری زبان چینی وجود دارد. یکی از این روش آموزش آنلاین زبان چینی است. برای یادگیری هرچه بهتر زبان چینی می توانید به سایت آموزش آنلاین زبان من و زبان مراجعه کرده و در دوره زبان چینی ثبت نام کنید.
محتوای جذاب، مکالمات زیبا، اصطلاحات و … از جمله موارد جالبی هستند که برای یادگیری و آموزش آنلاین زبان چینی در سایت من و زبان ارائه شده است.

حال که تا حدی با زبان چینی و مشکلات و موانع یادگیری این زبان آشنا شدید اگر قصد دارید که خیلی سریع به زبان چینی تسلط پیدا کنید، می توانید به وب سایت من و زبان مراجعه کرده و دوره آموزش آنلاین زبان چینی را خریداری نمایید. این سایت اولین سایت رسمی آموزش زبان آنلاین در ایران است که شش زبان زنده دنیا را به صورت آنلاین آموزش می‌دهد. با ما همراه باشید و خیلی سریع به زبان مورد نظرتان تسلط پیدا کنید .

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید