بدون معلم، زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم

یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم | همانطور که برای بهبود مهارت های یادگیری زبان انگلیسی خود تلاش می کنید، داشتن ترفند ها و نکاتی خاص برای کمک به شما در ایجاد انگیزه مفید است.
با انجام این ترفندهای ساده به راحتی یاد می گیرید که با دیگران به راحتی با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. برای صحبت کردن معمولا نباید جملات را ذهن خود ترجمه کنید و یا تردید داشته باشید، چرا که صحبت کردن حین انجام ترجمه در ذهن و یا تردید داشتن ، به راحتی متوقف شده و رشته ی افکار را در هم می تند. اگر بتوانید ترفندهای زیر را رعایت کنید به راحتی می توانید به زبان انگلیسی حرف زده شوخی کرده و یا حتی جوک بگویید.

زمان و تلاش زیادی لازم است تا یک زبان جدید در این حد در مغز شما ریشه بگیرد. اما صدها هزار نفر هر ساله این کار را انجام می دهند پس شما هم می توانید، به بکار گیری این ترفندهای ساده صحبت کردن به زبان انگلیسی را تجربه کنید.
در این مقاله قصد داریم که نکاتی مهم برای یادگیری سریع زبان انگلیسی ارائه دهیم که مطمئنا برای کلیه ی افرادی که به نوعی با آموزش زبان انگلیسی و همچنین یادگیری زبان انگلیسی سر و کار دارند، مفید واقع شود.
اگر دوست دارید که یادگیری زبان انگلیسی را به صورت ادامه دار و موثر شروع کنید بهتر است نکات مهم و ترفندهایی را رعایت کنید که یادگیری زبان را برای شما آسانتر می کند. با ما همراه باشید و ترفندهای مهم در یادگیری زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم

 • اهداف خود را به اهداف کوچک ترتقسیم کنید.

یادگیری زبان انگلیسی یک فرایند طولانی است و ممکن است سالها طول بکشد تا فرد بتواند از یک سطح به سطح دیگر پیشرفت کند. به همین دلیل بسیارمهم است که خودتان اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید. مثلا اهداف بلند مدتان در یادگیری زبان را به اهداف کوچکتر و کوتاه مدت تقسیم کنید و برای هر کدام مدت زمان مشخصی تعیین کنید که به راحتی بتوانید از عهده ی ان بر آیید و به اصطلاح سنگ بزرگ در جلوی رویتان قرار نگیرد چون معمولا از قدیم گفته اند سنگ بزرگ علامت نزدن است!!!

 • برنامه مطالعه مناسبی برای خود تنظیم کنید.

اطمینان حاصل کنید که این برنامه در حدود مسئولیت های روزانه شما عمل می کند و برنامه ی بسیار ساده ای است که به راحتی بتوانید از عهده ی آن برآیید. حتما برنامه ی روزانه ی خود را همان روز انجام داده و آن را به روز بعد با روزهای آینده موکول نکنید چرا که احساس دلهره ی فراوان برایتان به همراه می آورد.

 • هر روز کمی تمرین شنیداری و گفتاری داشته باشید.

حتی اگر در شرایط خاصی هستید و نمی توانید تمرینات روزانه ی آموزش زبان انگلیسی خود را انجام دهید، حتما به پادکست های زبان انگلیسی گوش داده و یا حین خوردن صبحانه ، کلمات مورد علاقه ی خود و جدید را تکرار کنید. حتی انجام این تمرینات ساده به شما برای تقویت یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند.

 • کشف کنید که چه نوع یادگیرنده ای هستید: شنوایی، بصری یا لمسی.

از این کشف بزرگ به عنوان اصولی برای چگونگی انجام مطالعات و گذران وقت خود استفاده کنید. به عنوان مثال، یک یادگیرنده بصری ممکن است به راحتی با کارتهای فلش چیزهای زیادی یادبگیرد، در حالی که یک یادگیرنده ی بصری ممکن است از تماشای یک برنامه تلویزیونی یا سریالی به زبان انگلیسی بهره ببرد.

 • به موزیک های زبان انگلیسی زیاد گوش دهید.

ریتم و قافیه و موسیقی خاص برای تحریک مغز و بهبود یادگیری بسیار موثر است. در حقیقت، طبق تحقیقات اخیر، مشخص شده است که موسیقی می تواند یک وسیله ارزشمند در هنگام یادگیری زبان انگلیسی به شمار آید، چرا که به تلفظ، نوع لحن و واژگان کمک می کند.

 • فیلم ها را با دیالوگ انگلیسی و به زبان اصلی تماشا کنید.

فیلم منبع خوبی برای یادگیری مکالمات روزانه و واژگان بومی است. به علاوه، ماهیت بصری فیلم به شما امکان می دهد زمینه غیر کلامی – مانند بیان صورت و حرکات دست را نیز تجربه کنید. حین تماشای فیلم دیالوگ های کوتاه و مفید را برای خود تکرار کرده و در جایی یادداشت کنید. مهمتر از همه، تماشای فیلم روشی سرگرم کننده و انگیزشی برای رشد مهارت های زبان انگلیسی است.

 • مرتب لغات و واژگان جدید یاد بگیرید.

شاید حفظ کردن کلمات جدید در آموزش زبان انگلیسی جز قدیمی ترین ترفندها باشد، اما زبان آموزان در سرتاسر جهان هنوز از این ترفند قدیمی در یادگیری زبان انگلیسی استفاده می کنند چرا که هنوز تاثیر زیادی بر یادگیری دارد. صفحات روزانه ی کلمات جدید برای خود داشته باشید تا به راحتی بتوانید به طور روزانه تمامی واژگان جدیدی را که می آموزید یادداشت کنید.

 • پیشرفت خود را پیگیری کنید.

برای تجربه ی حس موفقیت و پیشرفت، مهم است که بدانید از کجا شروع کرده اید. این کار را به راحتی می توانید از مقایسه ی دانش زبانی خود در ابتدای کار و دانش زبانی فعلی خود به دست آورید. انجام بررسی پیشرفت یادگیری تان باعث حفظ انگیزه ی شما در یادگیری می شود. البته مهم است که بدانید بعضی از ترفندها برای بعضی افراد کارآیی ندارند.

اگر شرایطش را دارید با انگلیسی زبانان دوستی کنید و روزانه با آنها مکالمات روزانه داشته باشید، اما چون همیشه نمی توانید چهره به چهره با آنها مکالمه کنید، بیشتر وقت خود را برای برقراری ارتباط آنلاین با دوستان و مخاطبین انگلیسی زبان بگذارید.

 • سبک زندگی خود و مکان آن را تغییر دهید.

تقریباً ناگفته پیداست که بهترین راه برای یادگیری سریع به زبان انگلیسی ، رفتن به یک کشور انگلیسی زبان است. اگر کاملاً مصمم هستید که با زبان انگلیسی صحبت کرده و کاملا تسلط پیدا کنید و قادر به جابجایی چند ماهه باشید، انجام این کار باعث می شود خیلی سریعتر زبان انگلیسی را یاد بگیرید. با این حال، برای اکثر مردم، مهاجرت به مکانی دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت است. پس می توانید از راه ها و ترفندهای دیگر استفاده کنید.

 • یک شغل یا یک سرگرمی ساده به زبان انگلیسی برای خود مهیا کنید.

مثلا یک اتاق جدید را درست کنید و نیم کت و یا صندلیهای قدیمی را در آن بچینید و این مکان را به یادگیری زبان انگلیسی با افراد دیگر خانواده که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند، اختصاص دهید. اگر دیگران در خانواده شما مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستند، زمانی فراهم کنید که فقط با هم انگلیسی صحبت می کنید. مثلا هر هفته دوشنبه ها هنگام صرف نهار یا شام و یا صبحانه، این برنامه را به صورت ماهانه تغییر دهید تا خود را در موقعیت های دیگری قرار دهید تا بتوانید لغات و اصطلاحات متداول پر استفاده در آن موقعیت را یاد بگیرید. انجام تمامی این کارها، تغییرات بزرگی است، اما اگر 99٪ از زمان به زبان مادری خود صحبت می کنید، طبیعتا مدت زمان بیشتری طول می کشد تا بتواند روان انگلیسی صحبت کنید. اما اگر در روال زندگی شما شرایط صحبت کردن به زبان انگلیسی به طور معمول وجود داشته باشد، پیشرفت به طور جدی سرعت می یابد.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بتوانید روان به زبان انگلیسی صحبت کنید. تقریباً انجام تمامی توصیه و ترفندها نهایتا به تسلط بر زبان انگلیسی می انجامد. هر کار دیگری که انجام می دهید نمی تواند به این اندازه موثر باشد.

یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم

اگر در کشوری زندگی می کنید که به طور معمول انگلیسی صحبت نمی شود، یافتن فرصت برای صحبت کردن به زبان انگلیسی معمولا مشکل است. پس برای رفع این مشکل اقداملات زیر را انجام دهید:

 1. با یک فرد انگلیسی زبان دوست شوید. یا حضوری و یا از طریق شبکه های اجتماعی و روزانه با وی ارتباط داشته باشید و مکالمات روزانه را رد و بدل کنید.
 2. وقتی به یک سطح متوسط ​​رسیدید ، در وبینارهایی که به زبان انگلیسی برگزار می شود و یا آموزش آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید.
 3. برای خود کارهای روزانه تان را به زبان انگلیسی توضیح دهید. با خود با صدای بلند به زبان انگلیسی صحبت کنید و توصیف کنید که چه کاری انجام می دهید.
 4. اگر بتوانید روشهای خلاقانه ای برای متناسب کردن فرصت های منظم صحبت کردن انگلیسی در زندگی خود پیدا کنید ، همه چیز سریعتر از آنچه فکر می کنید پیش خواهد رفت.
 • خود را در زبان انگلیسی غوطه ور کنید.

قرار گرفتن هر چه بیشتر در معرض زبان انگلیسی ضروری است. شما باید هر روز کاری انجام دهید که بتوانید راحت تربه زبان انگلیسی صحبت کنید. برای کمک به این امر تغییرات ساده ای وجود دارد که می توانید در محیط خود ایجاد کنید:

 1. تنظیمات تلفن / رسانه اجتماعی / تبلت خود را به زبان انگلیسی تغییر دهید.
 2. رادیو خود را تنظیم کنید که به طور پیش فرض یک کانال انگلیسی زبان را پخش کند.
 3. به موسیقی انگلیسی گوش دهید.
 4. اخبار را به زبان انگلیسی بخوانید و گوش دهید.
 5. متعهد باشید که نیمی از برنامه های تلویزیونی و فیلم های خود را به زبان انگلیسی تماشا کنید.
 6. پادکست ها و مقالات را به زبان انگلیسی گوش دهید.
 7. انجام کارهای فوق روش “غوطه وری زبان” نامیده می شود. این روش، ترفندی بسیار عالی برای عادت کردن به صداهای یک زبان جدید و تقویت آنچه آموخته اید است.

یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم

 • بپذیرید که امکان دارد حین صحبت کردن به زبان انگلیسی اشتباهاتی داشته باشید.

تقریباً برای همه، صحبت کردن به هر زبان جدید به معنای نبرد با ترس است. این کاملاً طبیعی است! زبان مادری شما ابزاری بسیار دقیق برای توصیف مفاهیم است. با استفاده از زبان مادری خود، می توانید کلیه ی معناهای ضمنی ظریف واژگان را متوجه شوید اما این حالت هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی برای زبان آموزان مقدور نیست. مطمئنا اوایل یادگیری، دقیقا نمی توانید بگویید منظور تان چیست. ممکن است به کسی توهین کنید، یا خودتان را احمق نشان دهید. اما با همه ی اینها کنار بیایید چرا که با تمرین بیشتر به سرعت رفع می شود.
با این حال، همه افرادی که در حال حاضر بر زبان دیگری جز زبان مادری خود تسلط دارند، با این حس در اوایل یادگیری کنار آمده اند. پیشرفت واقعی زمانی به وجود می آید که از شرخجالت کشیدن خلاص شده و به خود اجازه دهید که اشتباه کنید و در واقع از اشتباه کردن نترسید.

 • در سایت آموزش آنلاین زبان انگلیسی من و زبان ثبت نام کنید

یکی از راه هایی که می توانید از این طریق تسلط خود بر زبان انگلیسی را بهبود ببخشید، شرکت در آموزش انلاین زبان انگلیسی در هر زمان و مکانی است. بدین ترتیب که هر زمان که اراده کنید، می توانید تبلت یا کامپیوتر خود را روشن کرده و به یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم مشغول شوید.

سخن آخر

حال که با تعدادی از ترفندهای مهم برای یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم آشنا شدید، اگر می خواهید که خیلی سریع زبان انگلیسی را یاد بگیرید، با استفاده از این نکات مهم و ترفندهای خاص به راحتی می توانید خیلی سریع به زبان انگلیسی صحبت کنید.
پس با ما در مقالات بعدی همراه باشید و تمامی نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید