برای سفر به دنیای تجارت بین الملل زبان انگلیسی را بیاموزید

یادگیری زبان انگلیسی برای تجارت بین الملل

یادگیری زبان انگلیسی برای تجارت بین الملل | توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی آن هم در حد تسلط، برای افراد در بسیاری از مشاغل امتیاز بزرگی به حساب می آید. حتی در اغلب شرکت ها، افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند و می توانند خیلی روان صحبت کنند، امتیازات بسیاری مثل پاداش یا ترفیع مقام شامل حال شان می شود. به طور کلی نقش یادگیری زبان انگلیسی در عرصه تجارت بین الملل بر هیچکس پوشیده نیست.
این روزها یکی از مواردی که در مصاحبه ای شغلی خصوصا مصاحبه های شرکت های بین المللی، بسیار مورد توجه قرار می گیرد، تسلط کامل بر زبان انگلیسی است. دانستن زبان انگلیسی در تجارت و در چنین شرکت هایی به شما این امکان را می دهد که در بحث ها شرکت کنید. همچنین می توانید به گنج های عظیمی از منابع دست یابید. برای مثال با یادگیری زبان انگلیسی می توانید به انبوه بی شمار مقالات و کتاب های انگلیسی زبان دست یافته و دائما در جریان اخبار روز تجارت قرار بگیرید.
کارشناسان من و زبان در ادامه این مقاله به شما می گویند که چرا یادگیری زبان انگلیسی در تجارت بین الملل مهم است و چه مزایایی دارد، همچنین شما را با روش نوین و جدید آموزش آنلاین زبان انگلیسی آشنا می کنند. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

یادگیری زبان انگلیسی برای تجارت بین الملل 
چرا تسلط بر انگلیسی تجارت مهم است؟

بیش از ۹۰۰ میلیون نفر در کل دنیا وجود دارند که به انگلیسی صحبت می ‌کنند. البته اگر افرادی هم که دست و پا شکسته چیزی را هم بلد هستند، اضافه کنید، به مراتب رقم خیلی بیشتر خواهد شد. در حقیقت این درجه نفوذ زبان انگلیسی را نشان می دهد. براساس این آمار این طور می توان نتیجه گیری که زبان انگلیسی از نظر رتبه ‌بندی در دنیا رتبه دوم را دارد. اولین زبان در دنیا چینی است و بعد انگلیسی. البته این درست است که انگلیسی از نظر ملیت رتبه دوم را در جهان دارد، اما از نظر تنوع کاربردی، زبانی است که بین تمام تجار مشهور است.
فرض کنید که عرب زبان هستید، برای مثال در دبی زندگی می کنید و قصد دارید کالایی را به کشور دیگری وارد کنید. درحالی که می دانید آن کالا تولید کشور چین است، اما به زبان چینی جستجو نمی‌ کنید، بلکه به زبان انگلیسی جستجو می کنید. حتی جالب است بدانید که افراد داخل ایران یا همان تاجرها، زمانی که می خواهند کالایی را از چینی‌ ها خریداری کنند، به زبان چینی جستجو نمی کنند، بلکه به زبان انگلیسی درباره محصول مورد نظر تحقیق می کنند. حتی افرادی هم که به زبان چینی، کار می‌ کنند تسلط بالایی به این زبان ندارند و نمی توانند خیلی حرفه ای کار کنند.
به طور کلی زبان انگلیسی رایج ترین زبان دنیاست و در زمینه کسب و کار نیز متداول است، به گونه ای که حتی شرکت های حاضر در کشورهایی که زبان رسمی شان انگلیسی نیست هم از این زبان برای مدیریت تجارت بین المللی استفاده می‌ کنند؛ مانند ایران. در حقیقت دنیای کسب و کار و تجارت، محلی است پر از اصطلاحات و عبارت های ویژه و تخصصی که درک آن می تواند برای تازه واردان کمی سخت باشد.
لازم به ذکر است که در این مورد، اغلب افرادی که حتی سالیان سال به یادگیری و آموزش زبان انگلیسی پرداخته اند هم کماکان در مذاکرات درباره قراردادهای تجاری، یا در جلسات کاری با مشکلات بسیاری روبرو می شوند، چرا که با عبارات یا کلماتی برخورد می کنند که قبلا ندیده ‌اند.
به همین علت لازم است که به طور خاص به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. اگر هم شاغل هستید و زمانی برای شرکت در کلاس های مختلف انگلیسی را ندارید، کارشناسان من و زبان ورود و ثبت نام در سایت من و زبان را پیشنهاد می کنند. من و زبان یکی از وب سایت های آموزش آنلاین زبان خارجی است که به شما این امکان را می دهد در هر کجا و ر زمانی هستید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. جالب است بدانید که یکی از بخش های مهم در آموزش این زبان بخش بیزینس است که دقیقا شما را برای ورود به تجارت و موفقیت در این راه هدایت می کند.
هرگز فراموش نکنید که تسلط بر زبان انگلیسی در تجارت بین الملل، نیازمند درک بیشتر و تمرین و تکرار کلمه ها و اصطلاحات صحیح و مناسب است؛ اگر قصد دارید در این زمینه فعالیت کنید پس باید بیاموزید که چطور افراد را خطاب قرار دهید و از گفتن و نوشتن چه چیزهایی اجتناب کنید. به همین دلایل، افرادی که علاوه بر دانستن زبان انگلیسی و تسلط کامل بر آن، از اصطلاحات و عبارات زبان انگلیسی در تجارت بین الملل باخبر هستند و می دانند چطور به کمک آن با شرکت های خارجی ارتباط برقرار کنند، ارزش بیشتری برای مدیران و کارفرمایان دارند. اگر در حال حاضر به کاری مشغول نیستید و این مهارت را دارید، نگران نباشید چرا که این یک مزیت فوق العاده برای شما به حساب می آید. اما اگر چیزی از زبان انگلیسی نمی دانید می توانید به کمک آموزش آنلاین زبان، آن را فرابگیرید. وب سایت من و زبان همیشه در دسترس شماست.

یادگیری زبان انگلیسی برای تجارت بین الملل 
چه زمانی در تجارت بین الملل به زبان انگلیسی نیاز دارید؟

اگر قصد دارید به طورحرفه ای وارد تجارت آن هم از نوع بین الملل شوید، همان طور که گفته شد یادگیری زبان انگلیسی و تسلط بر آن در زمینه های مختلف مانند واجب و ضروری است. شما به عنوان فردی که در این حوزه فعالیت می کنید باید بدانید که چطور یک نامه بنویسید، از چه عبارت ها و مخفف هایی استفاده کنید و چطور خیلی روان صحبت کنید. در حقیقت علاوه بر یادگیری زبان باید قوانین لازم را نیز بدانید. در ادامه با برخی از این موارد در زبان انگلیسی آشنا می شوید.

 • مکاتبه
  این روزها در مکالمات جهانی، تخصص یافتن در فرم نوشتاری انگلیسی تجارت بسیار مهم است. چه در حال نوشتن نامه به مدیر و مافوق تان هستید و چه درحال ارسال ایمیل به ارباب رجوع می ‌باشید یا روی یک قرارداد تجاری با شرکت خارجی مذاکره می ‌کنید، باید به چند نکته توجه کنید و آن ها را به یاد داشته باشید.
  یکی از مهم ترین بخش ها در مکاتبه به زبان انگلیسی، لحن صحیح می باشد. مکاتبه کردن به زبان انگلیسی در تجارت بین الملل، معمولا به معنای انتخاب یک ساختار و لحن رسمی تر در مقایسه با زمانی است که برای یک دوست یا یکی از اعضای خانواده تان می ‌نویسید. به عنوان مثال
  Dear Mr. John Smith (آقای جان اسمیت عزیز) یا Dear Sir or Madam (آقا یا خانم محترم) عبارت های قابل قبولی برای شروع یک نامه هستند در حالی که عبارتی مثل Hey there (سلام چطوری) اصلا مناسب نیست.
  همین روال باید در پایان نامه نیز به طور مشابه رعایت شود. در پایان یک ایمیل یا نامه باید عبارات رسمی مانند kind regards (درود) یا Yours sincerely (ارادتمند شما) استفاده کنید. سعی کنید از عبارت های تقریبا غیررسمی مانند thanks (متشکرم) یا Bye! (خدانگهدار) در نامه ها و مکاتبات رسمی استفاده کنید.
  یا اگر به طور رسمی در تجارت قصد دارید فردی را مورد خطاب قرار دهید، باید توجه خاصی به عنوان قبل از اسم وی داشته باشید. در اغلب موارد باید از هر دو اسم کوچک و نام فامیل استفاده کنید. بسیار حواس تان را جمع کنید و مراقب باشید که زمانی با یک آقا صحبت می کنید کلمهMr. (آقا) و وقتی با یک خانم صحبت می کنید کلمات Missیا Mrs و یا Ms را به کار ببرید. چرا که با جا به جا گفتن این موارد به راحتی می توانید باعث دلخوری افراد شوید.
  به طور کلی سعی کنید پیام خود را با سبکی آرام، واضح و دقیق بیان کنید. برای کل کلمات از حرف بزرگ استفاده نکنید، از به کار بردن علایم تعجب اجتناب کنید و سعی کنید پیام تان را تقریبا کوتاه بیان کنید. در کل، بهتر است از صحبت های کوتاه غیر ضروری یا مکالمات نامربوط اجتناب کنید و باید سعی کنید تا حد ممکن در بخش یا پاراگراف اول متن، منظور خود را برسانید. حتی در بسیاری از موارد هم بهتر است از عبارت ها و لغات تخصصی اداری استفاده کنید و از جمله ‌های خیلی فنی اجتناب کنید. ترجیح تان این باشد که بیشتر از جملات ساده و کوتاه که منظور شما را می رسانند، استفاده کنید تا جملات بلند که فقط نشان دهنده تسلط شما بر لغات این زبان است.
 • مکالمه شفاهی
  در تجارت، صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز تفاوت هایی با نوشتن و مکاتبه دارد. چرا که در صحبت کردن و مکالمه های شفاهی، به دلیل طبیعت فی البداهه بودنش کمتر رسمی است. در نتیجه، ممکن است با کلمات و عبارات غیر معمول و تخصصی مواجه شوید که طی مکالمه برای شما توضیح داده نمی ‌شوند. بنابراین، یادگیری بیشتر لغات در این حوزه و گسترش دایره ی آن ها برای شما مهم است.
 • اصطلاحات و عبارات کاری
  به دلیل این که در تجارت بین الملل با شرکت های بسیاری فعالیت می کنید و همان طور که گفته شد، الب این ارتباط هم به زبان انگلیسی است، ممکن است با برخی از کلمات و عباراتی برخورد کنید که کاملا تخصصی هستند. حتی امکان دارد در طول مطالعات یا مکالمات روزمره با آن ها مواجه نشده باشید. پس فراگیری این موارد نیز بسیار مهم است.
 • اختصارات و مخفف ها
  یکی دیگر از مواردی که شاید در این حوزه بسیار با آن بر بخورید، استفاده از اختصارات و مخفف هاست. حتی این مورد در زمینه هایی مانند، اقتصادی و مالی بسیار دیده می شود. فردی که قصد ورود به تجارت بین الملل را با یادگیری زبان انگلیی دارد، باید در این موضوع نیست دقت کافی ررا داشته باشید و به خوبی آن را بیاموزد.

یادگیری زبان انگلیسی برای تجارت بین الملل 
مزایای یادگیری زبان انگلیسی در تجارت

تا به این جا متوجه شدید که زبان انگلیسی به ‌عنوان یک زبان کاربردی و کاملا تجاری برای افرادی که در زمینه تجارت کار می ‌کنند، بسیار موثر و تاثیرگذار است. حتی اگر بخواهید به انگلیسی به‌ عنوان یک زبان کاربردی نگاه کنید، باید بدانید که زبان تخصصی تجارت است و تجار هم از آن استفاده می ‌کنند، یعنی زبان انگلیسی بین دو ملیت با دو فرهنگ متفاوت، تاثیرگذار بوده و توانسته نظر بسیاری از افراد را جلب کند. تنها دلیل آن هم سادگی کاربرد این زبان است.
کارشناسان من و زبان معتقدند که افرادی که تمایل زیاد به یادگیری این زبان دارند و می خواهند از آن در تجارت استفاده کنند، می ‌توانند به‌ راحتی آن را فرابگیرند، لغات و اطلاحات زبان انگلیسی آسان است، دستور زبان پیچیده ‌ای ندارد و در حقیقت، بی نظمی و بی ‌قاعدگی بسیاری از زبان ‌های دیگر را ندارد. به همین علت، افراد زیادی توانستند به‌ راحتی با آن ارتباط برقرار کنند. حتی از لحاظ تلفظ نیز زبان انگلیسی بسیار راحت تر و ساده تر از زبان های خارجی دیگر است. اگر شما بخواهید انگلیسی را با زبان‌ های دیگر مقایسه کنید، خواهید دید که پیچیدگی‌ های خاص این زبان ‌ها بسیار زیاد است. این سبب می شود که این زبان‌ ها نتوانند زبان تجاری بین تجار باشند، یعنی آن ‌قدر راحت نباشد که تجار بتوانند از آن‌ ها استفاده کنند و پیچیدگی‌ های مکالمات را زیاد کند. در حقیقت مهم ترین مزیت زبان انگلیسی در تجارت، همین آسان بودن آن است.

چگونه به زبان انگلیسی مسلط شوید

کارشناسان من و زبان به شما پیشنهاد می کنند اگر قصد دارید به تازگی وارد دنیای تجارت بین الملل شوید و یا قصد پیشرفت در این حوزه را دارید می توانید علاوه بر یادگیری آنلاین زبان انگلیسی از طریق وب سایت معتبر من و زبان، برای تسلط بیشتر، به خواندن کتاب های حوزه تجارت و بازرگانی به زبان انگلیسی بپردازید. حتی دیدن فیلم ها و برنامه های انگلیسی زبان مرتبط با تجارت را تماشا کنید. حتی از تماشای برنامه های تلوزیونی نیز غافل نشوید و در کنار آموزش آنلاین زبان با این وب سایت، اخبار یا برنامه های تلوزیونی مرتبط با تجارت را دنبال کنید.

برنامه های تلویزیونی کلمات خاصی را تکرار می کنند و تکرار همراه با تصاویر در حفظ و یاد آوری کلملت با کمترین تلاش بسیار موثر است. بنابراین تماشای منظم برنامه ها و فیلم های زبان اصلی در زمینه تجارت به شدت مهارت های چهار گانه زبان را تقویت می کند. حتی خواندن روزنامه های انگلیسی در زمینه صنایع مختلف را نیز در یادگیری تاثیرگذار است. البته در این زمینه نیز من و زبان کار شما را راحت تر کرده و با قرار دادن بخش های مختلف reading در طول روند آموزشی به شما کمک می کند تا با خواندن آن ها، یادگیری زبان انگلیسی برای تان راحت تر شود.

با من و زبان خیلی سریع در میدان تجارت موفق شوید

یکی از راه های رسیدن به موفقیت در بازار کار و تجارت، یادگیری دانش و مهارت های جدید، کاربردی و لازم است. شاید با خودتان بگویید که فراگیری زبان انگلیسی و تسلط بر آن که جدید نیست، بله درست است اما جزو مهارت یا دانش هایی است که بسیار لازم و کاربردی می باشد. فرض کنید مدیر یک کسب و کار بین المللی شدید اما یک کلمه هم نمی توانید انگلیسی صحبت کنید؛ خب این یک کابوس است که نباید هیچ یک از شما که چنین قصدی را در آینده دارید برای تان اتفاق بیافتد. کارشنایسان من و زبان هم به فکر شما عزیزان هستند و برهمین اساس وب سایتی را طراحی کردند که هر فردی می تواند به کمک آن به طور کامل به زبان انگلیسی مسلط شود.

ما با بهره گیری از متدهای روز دنیا اقدام به طراحی و راه اندازی وب سایت آموزش آنلاین زبان های خارجی نموده ایم. درصورتی که شما هم به دنبال یادگیری این زبان پرکاربرد هستید، من و زبان همین حالا در دسترس شماست. ما به عنوان متخصصین زبان های خارجی سعی داریم تا با بکارگیری روش های روز آموزش مانند تمرین و تکرار، به شما عزیزان کمک کنیم تا در یکی از زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ترکی، چینی و … حرف اول را بزنید.
یکی از مزایای بالقوه ی این وب سایت این است که با تمرین و تکرار زیاد شما را در یادگیری زبان مورد علاقه تان یاری می کند. خوشبختانه محیط و روند یادگیری زبان در این وب سایت به گونه ای است که شما می توانید هر مدت زمانی که می خواهید را به تمرین و تکرار مطالبی که آموختید، اختصاص دهید. پس درنگ نکنید و همین حالا آموزش زبان مورد علاقه تان را آغاز کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید