بررسی اهمیت زبان ترکی در جوامع جهانی

زبان ترکی در جوامع جهانی

زبان ترکی در جوامع جهانی | زبان آموزی این روز ها بنا به دلایل مختلفی در میان افراد بسیار بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. اما در عصر جدید یادگیری زبان دیگر تنها به زبان انگلیسی محدود نمی شود. روابط بین الملل و ارتباطات میان کشور ها آنقدر عمیق و نزدیک تر شده است که هر کشوری بر خود لازم می بیند، زبان کشوری را که قرار است با آن به داد و ستد بپردازد و یا به آن به هر دلیلی سفر کند، بیاموزد. از جمله کشور هایی که در همسایگی ما قرار دارد و هر ساله گردشگران و تاجران بسیار زیادی به آن سفر می کنند، کشور ترکیه است. ترکیه مدت هاست که مورد توجه ما ایرانی ها هم برای سرمایه گذاری و هم گردش و تفریح بوده است. البته برخی در این میان کشور ترکیه را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل بر می گزینند. شاید دلیل آن شباهت های فرهنگی باشد که میان ما و ترکیه دیده می شود.
در مقاله امروز، تیم متخصص من و زبان قصد دارد اهمیت یادگیری زبان ترکی را بررسی کند و در سطح جهانی به آن بپردازد. زبان ترکی با ترک زبان های ایران نزدیکی زیادی دارد، پس اگر می خواهید با یک تیر دو نشان بزنید، انتخاب زبان ترکی بسیار هوشمندانه می باشد، چرا که در انتها نه تنها بر یکی از زبان های متداول جهان تسلط دارید، بلکه می توانید با ترک زبانان ایرانی نیز ارتباط بیشتری برقرار سازید. در ادامه این مقاله مزایای آموزش زبان ترکی را بررسی خواهیم کرد و در انتها با یادگیری آنلاین زبان ترکی در وب سایت من و زبان آشنا خواهید شد. پس خواندن این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید…

زبان ترکی در جوامع جهانی

چرا باید زبان ترکی را بیاموزید؟

زبان ترکی یک زبان آوایی می باشد، به این معنا که به راحتی می توانید هرآنچه به زبان ترکی را نوشته است بخوانید. یعنی در نوشتار و گفتار زبان ترکی تفاوت زیادی وجود ندارد. پس این یک خبر خوب برای زبان آموزان می باشد و می تواند روند یادگیری شما را تسهیل کند. جامعه جهانی این روزها دریافته است که زبان ترکی در سراسر جهان کاربرد دارد و هر جای این کره خاکی که پا بگذارید، قطعا با یک ترک زبانان روبه رو می شوید. از طرفی ترکیه و ترک زبانان روابط جهانی بسیار زیادی دارند. به گونه ای که در هر بخش و حوزه ای در جهان مشارکت داشته اند.
کشور ترکیه در سال های اخیر خیلی سریع تر از حد انتظار، به رشد اقتصادی رسید و همین موضوع باعث شد کسب و کار های بین المللی زیادی راه انداری کند. پس یادگیری زبان ترکی امروز به امری مهم و جهانی تبدیل شده است خصوصا برای آن دسته از افرادی که می خواهند با کشور ترکیه تعاملات اقتصادی و بازرگانی داشته باشند و از بازار کار پویا و فعال این کشور کسب سود و درآمد کنند. زبان ترکی دوزادهمین زبانی است که در جهان رواج دارد. تنها در کشور ترکیه هفتاد و چهار میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند. در سراسر جهان هم در حدود هفتاد و هشت هزار نفر بر این زبان تسلط دارند و از آن برای برقراری روابط با دیگران استفاده می کنند.

زبان ترکی فراتر از یک زبان

ترکیه به عنوان یک کشور در موقعیت جغرافیایی بسیار استراتژیک و خاص قرار گرفته است و جالب است که میان دو قاره اروپا و آسیا می باشد. پایتخت این کشور آنکارا می باشد و استانبول بزرگترین شهر آن است که بیشتر به عنوان یک شهر جهانی و بین المللی شناخته می شود و مرکز اصلی اقتصاد و فرهنگ ترکیه است. بیشتر مبادلات تجاری و نشست های بازرگانی در این شهر برگزار می شود و به همین دلیل هرساله پذیرای تاجران ، سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار ها است.
کشور ترکیه جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر را دارد که در حدود نود و یک درصد آن ها به زبان ترکی صحبت می کنند. پس می توان نتیجه گرفت که زبان رسمی این کشور، ترکی است. دیگر ساکنین ترکیه بیشتر به زبان هایی مانند عربی و کردی صحبت می کنند. اما ورای ترک زبانان اصلی، مردمی که در اروپای شرقی هم زندگی می کنند به زبان ترکی صحبت می کنند. در آلمان دومین زبانی که بیشتر در میان مردم رایج است، ترکی است که نشان از وجود مهاجرین بیشمار ترک در آلمان است. تمام این موارد باعث شده است یادگیری زبان ترکی از اهمیت ویژه ای برخوردار شود. متخصصین من و زبان در ادامه چند دلیل عمده دیگر برای یادگیری این زبان شیرین و جذاب را برای شما آماده کرده اند که مطالعه آن ها خالی از لطف نمی باشد.

زبان ترکی در جوامع جهانی

دلایل مختلف یادگیری زبان ترکی

معمولا گفته می شود که یادگیری یک زبان دید شما را نسبت به جهان و هستی تغییر می دهد. همانطور که شعار من و زبان هم ” زبان جدید، زندگی جدید” می باشد، از همین روی امکان آموزش آنلاین زبان ترکی را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید تجربیات بسیار ارزشمندی را در فرایند زبان آموزی جمع آوری کنید. به طور کلی با یادگیری هز بان خارجی می توانید با فرهنگ و آداب رسوم آن کشور آشنا شوید و از مشاهده تفاوت های میان افراد در جوامع مختلف، چیز های زیادی بیاموزید. با یادگیری زبان دوم، خیلی راحت تر می توانید خود را در جوامع خارجی جا دهید و قطعا بیشتر مورد پذیرش مردم آن جامعه قرار خواهید گرفت. زبان ترکی برای آن دسته از افرادی که زبان مادری شان انگلیسی است و یا زبان دوم شان انگلیسی بوده است، خیلی می تواند ساده و راحت باشد، زیرا پر از کلماتی است که به طور مشترک در هر دو زبان استفاده می شوند. دلایل زیر از جمله دلایلی هستند که می توانند شما را ترغیب به این زبان شیرین کنند…

 1. با یادگیری زبان ترکی، دیگر زبانان ترکی تبار را راحت تر می توانید بیاموزید.
  اگر زبان ترکی را یاد بگیرید، یادگیری دیگر زبان های ترکی تبار به مراتب برای شما ساده تر می شود، از جمله این زبان ها می توان به ترکی استانبولی، ترکی آذربایجانی، ازبکی، قزاقی، اویغوری، ترکمنی، تاتاری و قرقیزی اشاره کرد. این زبان ها از آنجایی که در چندین نقطه استراتژیک جغرافیایی مورد استفاده می باشند، از اهمیت زیادی برخوردار هستند. پس اگر علاقه مند به دسته زبان های ترک تبار هستید، باید از زبان ترکی استانبولی شروع کنید، تا دیگر زبان ها برای شما ساده شود. این یکی از تاثیرات مهم زبان ترکی بر جوامع جهانی است که باعث شده به دلیل قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک بر دیگر کشور ها نیز تاثیر گذارد، به گونه ای که تمامی سیاستمدار ها و بازرگانان بر خود لازم و ضروری می دانند که به این زبان مسلط باشند.
 2. ترکی زبان بسیار با نفوذی است.
  کشور ترکیه شانزدهمین کشور ازلحاظ رشد، اقتصادی در جهان می باشد که هر روز بر این رشد و پیشرفت افزوده می شود. همچنین در زمینه های سیاسی و اقتصای بسیار کشور با نفوذی می باشد. به همین دلیل تسلط بر این زبان می تواند شما را با منبعی از اطلاعات در این زمینه ها رو به رو کند. همانطور که گفتیم بسیاری از کسب و کار های بین المللی در کشور ترکیه فعال می باشند و از سراسر جهان برای بهره مندی از منافع اقتصادی به این کشور سفر می کنند. پس به جرات می توان گفت ترکیه در حوزه اقتصادی و سیاسی بسیار با نفود است و همین نفوذ باعث شده است زبان این کشور نیز در کسب و کار و تجارت و البته سیاست، نفوذ ویژه ای داشته باشد.
 3. فرص های شغلی بی نظیر و متنوع
  فرصت های شغلی در حوزه های مختلف در کشور ترکیه یکی از ویژگی هایی است که این روز ها فکر هر فردی را در هر جای جهان، به سمت شروع کار در این کشور می اندازد. در ترکیه در زمینه هایی مانند امنیت سایبری، فناوری، امور مالی و حسابداری، گردشگری و حقوق کسب و کار خیلی راحت تر می توانید کار پیدا کنید. چراکه این حوزه ها، حوزه های مورد توجه ترک ها هستند و وقت و هزینه زیادی برای پیشرفت و بهبود آن ها پرداخت می کنند، زیرا در نهایت منجر به کسب سود بیشتر برای کشور شان نیز می شود. دولت امریکا، زبان ترکی را به عنوان یک زبان حیاتی و ضروری معرفی کرده است که در سمت هایی در بخش نظامی، سربازان و افسران رده بالا حتما باید بر این زبان مسلط باشند. به هر حال با یادگیری این زبان می توانید شانس کار در کشور ترکیه را برای خود مهیا کنید و از مزایای آن و زندگی در این کشور استفاده کنید.
 4. تاریخچه زبان ترکی غنی و تاثیر گذار می باشد.
  اگر علاقه مند به تاریخ هستید و یا در این رشته تحصیل می کنید، دانستن زبان ترکی بک امتیاز بزرگ برای شما به حساب می آید. با آشنایی به این زبان می توانید بخش های مهمی از تاریخ را که ترک ها بر آن مسلط بوده اند، خیلی راحت تر مطالعه کنید و دانش و بینش جدیدی نسبت به آن زمان کسب کنید. علاوه براین با سفر به این کشور مناطق تاریخی و گردشگری خاص و منحصر به فردی پیش روی شما خواهد بود که در و دیوارش سخن از هزاران سال می گویند. اما تمام این ها منوط به این است که زبان ترکی را با عشق آموخته باشید و با آشنایی با آن پا به سرزمین ترکیه بگذارید. این بخش های مهم تاریخی تاثیر شگرفی روی تاریخ وابسته به جوامع دیگر گذاشته است و همین موضوع باعث اهمیت زبان ترکی در جهان از دید تاریخی شده است. در ترکیه می توانید آثاری را مربوط به ایرانی ها، رومی ها، عاشوری ها و مسلمانان ببینید. یک تاریخچه غنی از ادوار مختلف که سخنگوی هزاران سال پیش است.
 5. زبان ترکی در آمیخته شده در جهان است.
  با یادگیری زبان ترکی، نه تنها در کشور ترکیه بلکه در بسیاری از کشور های دیگر دارای امتیاز خواهید بود و می توانید از این زبان برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده کنید. جالب است بدانید ترکیه ای ها خیلی کم سفر های بین المللی و خارجی می روند و این می تواند یک نکته مثبتی برای شما در برقراری ارتباط با جهان ترک باشد. حالا که ترک ها سفر نمی کنند شما می توانید با مجهز شدن بر زبان ترکی، به سراسر جهان سفر کنید و در نشست ها و جلسات تجاری ترک های سراسر جهان شرکت کرده و به دنبال دست یابی به اهداف حرفه ای خود باشید.
 6. از خاصیت و ویژگی مدرن بودن کشور ترکیه استفاده کنید.
  کشور ترکیه یک کشور عقب مانده نیست، در واقع ترکیه فرهنگ بسیار مدرن و لوکسی دارد. هنر و خصوصا فیلم، تلویزیون و سینما در ترکیه بسیار پیشرفته و خاص می باشد. موسیقی ترکیه را نیز نباید از قلم انداخت. اگر چه موسیقی ترکیه بر گرفته از پاپ غربی می باشد، اما این کشور توانسته است سبک خاص خود را نیز وارد آن کند. همه این ها باعث شده کشور ترکیه در دید جوامع جهانی بسیار ثروتمند، مدرن و لوکس شناخته شود. شما هم با یادگیری این زبان، شانس بهره مندی از این ویژگی های مدرن را خواهید داشت.

زبان ترکی در جوامع جهانی

حالا که دیدید، ترکیه چطور تمامی جوامع جهانی را تحت تاثیر خود قرار داده است و چه جایگاهی در جهان دارد، وقت آن رسیده، در یک دوره مناسب آموزشی شرکت کرده و هرچه سریع تر این زبان شیرین و خاص را فرا گیرید. پیشنهاد ما استفاده از آموزش آنلاین زبان ترکی در من و زبان با بهترین کیفیت و قیمت مطلوب و البته استفاده رایگان از دوره تست این دوره، می باشد. پس با ما همراه باشید…

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید