بهترین روش برای یادگیری گرامر انگلیسی چیست؟

بهترین روش برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین روش برای یادگیری گرامر انگلیسی | یکی از چالش هایی که هر زبان آموز در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری که قصد دارد آن را به عنوان زبان دوم یاد بگیرید با آن مواجه می شود این است که چطور گرامر آن زبان را باید یاد گرفت. به خصوص اینکه بعضی از زبان ها گرامر پیچیده تری نسبت به زبان مادری زبان آموز داشته باشد. از طرفی یک زبان آموز برای آنکه بتواند به صحبت کردن به زبان انگلیسی مسلط شود حتما باید به گرامر و قواعد دستوری این زبان تسلط پیدا کند، چرا که جملات از کنار هم گذاشتن کلمه ها در یک کنار یکدیگر و با ترتیبی که در هر زبان متفاوت است ساخته می شود. بنابراین یادگیری گرامر نه تنها برای یادگیری زبان انگلیسی بلکه برای یادگیری هر زبان دیگری کاملا ضروری است.

برای یادگیری گرامر روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید گرامر انگلیسی را بهتر یاد بگیرید و به آن مسلط شوید. به طور کلی نمی توان گفت که فقط یک روش خوب برای یادگیری دستور زبان وجود دارد و فقط یک روش خوب یا عالی است. این موضوع بیشتر به خود شما بستگی دارد، چرا که بعضی از نکات و روش ها برای همه مناسب است و به اصطلاح عمومی است اما ممکن است فقط برخی از آنها برای شما مفید باشند و برای دیگری مفید نباشد. به همین دلیل بهتر است نکات و روش های مختلف برای یادگیری را امتحان کنید تا ببیند که کدام روش و چه نکاتی در میزان یادگیری شما تاثیر بیشتری دارد. در ادامه بعضی از نکات کلی که می تواند به یادگیری گرامر و یافتن بهترین روش برای یادگیری گرامر انگلیسی به شما کمک کند اشاره شده است و شما می توانید از بعضی و یا همه آنها استفاده کنید.

 

بهترین روش برای یادگیری گرامر انگلیسی چیست؟

گرامر را با نقش دستوری کلمات یاد بگیرید

هر یک از کلمات در زبان انگلیسی نقش مخصوص به خود را دارد و با توجه به نقشی که هر کلمه دارد می توان آنها را دسته بندی کرد. این دسته بندی کمک می کند تا مفهوم کنار هم قرار گرفتن کلمات را بهتر متوجه شوید و در نتیجه گرامر را بهتر یاد بگیرید. نقش دستوری در مورد کلمه معنی صحبت نمی کند بلکه در مورد اینکه آن کلمه چطور استفاده می شود صحبت می کند. بر همین اساس کلمات نقش های مختلفی در یک جمله دارند که عبارت است از :

 • اسم: یک اسم می تواند یک شخص، مکان یا شی باشد. برای مثال کلمه school، pencil یک کلمه است.
 • ضمیر: ضمیر کلمه ای است که به جای اسم در جمله قرار می گیرد، برای مثال he, she, they.
 • حرف اضافه : حروف اضافه به کلماتی گفته می شود که ویژگی یک اسم را در یک جمله مشخص می کنند. حروف اضافه در زبان انگلیسی شامل سه حرف اضافه است که عبارتند از: a, an, the
 • صفت: یک صفت اسم یا ضمیر را توصیف و تغییر می دهد. برای مثال red, tall.
 • فعل: یک فعل کلمه ای است که یک عمل و یا حالت را توصیف می کند. برای مثال be, run, sleep.
 • قید: قید توصیف کننده حالت یک فعل است. قید علاوه بر این صفت را نیز توصیف می کند. برای مثالhappily, wonderfully.
 • حرف ربط: حروف ربط برای ارتباط دادن دو قسمت از یک جمله استفاده می شوند. برای مثال and, but.
 • حرف اضافه: حروف اضافه در ترکیب با اسم و ضمیر برای درست کردن یک عبارت که سایر نقش های دستوری را تغییر می دهد استفاده می شوند. برای مثال up, down, of, from.
 • حرف ندا: حروف ندا برای نشان دادن حالت احساسی استفاده می شوند. برای مثال wow, ouch, hey.

زمانی که نقش دستوری هر کلمه را بدانید دسته بندی مشخص و واضحی در ذهن خواهید داشت و این موضوع باعث می شود که استفاده و به کار گیری کلمات در جای درستشان را بهتر متوجه شوید و یادگیری گرامر انگلیسی برایتان راحت تر باشد. در آموزش زبان انگلیسی از روش های مختلفی برای آموزش گرامر استفاده می شود. برخی به طور خاص بر اساس دسته بندی آموزش داده می شود و در برخی دیگر از روش ها از روش های غیر مستقیم برای آموزش استفاده می شود. در آموزش آنلاین زبان انگلیسی هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم هر دو برای آموزش گرامر استفاده می شود. اگر با یادگیری آنلاین زبان انگلیسی آشنایی زیادی ندارید به سایت من و زبان بروید و با این نحوه یادگیری زبان انگلیسی آشنا شوید.

 

بهترین روش برای یادگیری گرامر انگلیسی چیست؟
قواعد اصلی یک جمله انگلیسی را یاد بگیرید

یک نمونه از بهترین روش برای یادگیری گرامر انگلیسی میتوان به یادگیری قواعد اصلی اشاره کرد. به طور کلی یک جمله ساده از یک موضوع و یک عمل تشکیل شده است. جمله ای که این دو مورد را در خود نداشته باشد یک جمله نامناسب به حساب می آید. موضوع معمولا یک اسم یا ضمیر است و عمل با استفاده از فعل نشان داده می شود. برای مثال در جمله The dog ran یک فاعل عملی را که دویدن است انجام می دهد، اما اگر بگویید Yesterday afternoon یک جمله اشتباه است زیرا چرا که موضوع یا عملی را نشان نمی دهد. بنابراین برای تسلط به زبان انگلیسی ابتدا باید هسته اصلی یک جمله انگلیسی را یاد بگیرید و با کمک آن و به تدریج با یادگیری بیشتر آن جمله را پیچیده تر و طولانی تر کنید.

تناسب بین فعل و فاعل را یاد بگیرید

زمانی که یادگیری زبان انگلیسی را شروع کردید متوجه می شوید که در این زبان فاعل و فعل در یک جمله باید از لحاظ جمع یا مفرد بودن با هم تناسب داشته باشند. برای مثال شما نمی توانید از شکل مفرد فعل برای فاعل جمع استفاده کنید. اگر این کار را بکنید در واقع یک جمله اشتباه و نادرست به کار برده اید. برای نمونه They are at school حمله صحیح است و They is at school یک جمله اشتباه است. بنابراین زمانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید حتما به این نکته توجه کنید تا اینکه جملات درستی بسازید.

نحوه استفاده از عبارات را یاد بگیرید

برای ساخت جملات پیچیده از عبارات استفاده کنید. عبارات قسمت های تشکیل دهنده جمله هستند که می توانند با کنار هم قرار دادند آنها جملات طولانی و پیچیده تری بسازید. عبارات می توانند مستقل یا وابسته باشند. یک عبارت مستقل عبارتی است که خودش به تنهایی یک حمله کامل است اما یک عبارت وابسته به تنهایی معنای کاملی نمی دهد و برای تکمیل معنا به جمله دیگر نیاز دارد.

 

بهترین روش برای یادگیری گرامر انگلیسی چیست؟

جملات شرطی را یاد بگیرید

یک جمله شرطی وضعیتی را توصیف می کند که در آن یک قسمت از جمله فقط در صورتی که قسمت دیگر درست باشد معنا پیدا می کند. این ساختار برای زبان آموزان زبان انگلیسی جز ساختارهای نسبتا پیچیده است اما اگر نحوه استفاده و ساخت آن را یاد بگیرید متوجه می شود که اصلا هم پیچیده نیست. یادگیری جملات پیچیده بهش ما کمک می کند تا سطح گرامر و در نتیجه صحبت کردن خود را بالاتر ببرید. علاوه بر این یادگیری این ساختار باعث می شود تا با نحوه تفکر انگلیسی ها بیشتر آشنا شوید و موقع صحبت کردن به اصطلاح انگلیسی فکر کنید.

قواعد گرامر را مقایسه کنید

اگر زبان انگلیس را به عنوان زبان دوم یاد می گیرد قواعد و قوانین دستوری زبان انگلیسی را با قوانین دستور زبان خود مقایسه کنید. شاید در برخی از موارد ساختارهای شبیه به هم پیدا کردید. در صورتی هم که ساختار و گرامر زبان انگلیسی با زبان مادری تفاوت زیادی داشته باشد باز هم مقایسه کردن آنها با هم مفید است. به این دلیل که متوجه می شوید که چرا در ساخت جملات انگلیسی جای صحیح کلمات را جا به جا می کند. در واقع به دلیل اینکه زبان مادری در ذهن شما کاملا جا افتاده است به صورت ناخود آگاه هر زبان جدیدی که بخواهید یاد بگیرید را با دستور و قواعد زبان مادری ترکیب می کنید. این اتفاق کاملا طبیعی است و به مرور و با تمرین قواعد و گرامر جدید را یاد خواهید گرفت. بنابراین مقایسه گرامر زبان خودتان با گرامر زبان انگلیسی باعث می شود که خطاهای خود را تشخیص دهید و بتوانید آنها را اصلاح کنید.

متن انگلیسی بخوانید

تا جایی که می توانید برای خواندن انگلیسی وقت بگذارید. افرادی که متن انگلیسی بیشتر می خوانند بهتر می توانند بنویسند و صحبت کنند. در حقیقت با خواندن متن انگلیسی به طور غیر مستقیم با گرامر زبان انگلیسی آشنا می شوید و ذهن شما به تدریج ساختار درست جملات انگلیسی را به حافظه بلند مدت ی فرستد بدون آنکه مجبور باشید به صورت موضوعی و یا دسته بندی شده گرامر را یاد بگیرید. شاید اگر در مراحل و سطوح اولیه آموزش زبان انگلیسی باشید خواندن متن انگلیسی برایتان مشکل باشد. برای این کار می توانید از متونی که در سطح خودتان است استفاده کنید. علاوه بر این لازم نیست که نگران این باشید که تمام متن را باید بفهمید. هدف اصلی شما در این مرحله از خواندن یک متن انگلیسی آشنایی شما با ساختار و گرامر زبان انگلیسی است نه اینکه متن را به طور کامل بفهمید. در صورتی هم که با این روش چندان راحت نیستید و دوست دارید به صورت موضوعی و دسته بندی شده آموزش زبان انگلیسی را داشته باشید می توانید از سایت من و زبان استفاده کنید. در این سایت یا استفاده از روش آموزش آنلاین زبان انگلیسی می توانید گرامر و کلیه نکات مربوط به یادگیری زبان انگلیسی را آموزش ببینید.

روش یادگیری خودتان را پیدا کنید

بهترین روش برای یادگیری گرامر انگلیسی را خودتان پیدا کنید. زمانی که صحبت از یادگیری زبان و گرامر می شود موضوع نحوه یادگیری و شیوه های مختلف آن نیز مطرح می شود. بعضی از این روش ها روش های عمومی و کلی هستند و استفاده از آنها ممکن است برای همه مفید نباشد. برای مثال بسیاری از افراد دوست دارند که به صورت غیر مستقیم و در حین دیدن و یا خواندن یک متن انگلیسی کلمات و گرامر را یاد بگیرند. بعضی دیگر از افراد دوست دارند که آموزش زبان انگلیسی همراه با سرگرمی باشد و از اینکه کاملا جدی سر کلاس درس بنشینند و موضوعات دسته بندی شده را پشت سر هم یاد بگیرند هیچ علاقه ای ندارند. بنابراین بهتر است علاوه بر استفاده از نکاتی که می توانند به شما در یادگیری کمک کنند روش مناسب خود را پیدا کنید. یکی از روش های مفید که با سبک زندگی این روزهای ما هم بسیار سازگار و قابل دسترسی است استفاده از روش یادگیری آنلاین زبان انگلیسی است. با کمک این روش می توانید با کمک یک محیط جذاب و سر گرم کننده زبان انگلیسی را نیز آموزش ببینید. برای آنکه با این نحوه آموزش آشنا شوید به سایت من و زبان بروید و با ثبت نام در این سایت از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • jj123

  من هر بار گرامر زبان انگلیسی رو یاد می گیرم ولی بعد از مدتی کاملا قوانینش رو فراموش میکنم. چیکار کنم که گرامر تو ذهنم بمونه؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. با تکرار و تمرین در ذهنتون تثبیت میشه

   پاسخ
 • jj123

  من خیلی زود گرامر فراموشم میشه. چیکار کنم که زود یادم نره؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. با تکرار و تمرین در ذهنتون تثبیت میشه

   پاسخ
 • حسینی

  من خیلی زود گرامر یادم میره. راهی هست که توی ذهنم بمونه و اینقدر زود از یادم نره؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. در واقع گرامر با تمرین و تکرار در ذهن شما پایدار میشه

   پاسخ
 • سارا خانوم

  من خیلی سخت گرامر رو یاد میگیرم، روش آموزش شما چطوریه؟ کمکی بهم میکنه؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما
   با تمرین یادگیری خیلی راحت میشه. آموزش های ما علاوه براینکه گرامر را جداگانه برای هر درسی توضیح میده ازش در تمرین ها هم استفاد میکنه که میتونه باعث تقویت و سرعت در یادگیری بشه.

   پاسخ
 • سارا خ

  من خیلی سخت گرامر رو یاد میگیرم، روش آموزش شما چطوریه؟ کمکی بهم میکنه؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما
   با تمرین یادگیری خیلی راحت میشه. آموزش های ما علاوه براینکه گرامر را جداگانه برای هر درسی توضیح میده ازش در تمرین ها هم استفاد میکنه که میتونه باعث تقویت و سرعت در یادگیری بشه.

   پاسخ