بهترین روش یادگیری زبان ترکی چیست؟

بهترین روش یادگیری زبان ترکی چیست

بهترین روش یادگیری زبان ترکی چیست | ترکیه مقصد جهانگردی و کاری بسیاری از کشورها از جمله ایران است. به همین خاطر یادگیری زبان ترکی استانبولی این روزها طرفداران بسیاری دارد. حدود هشتاد میلیون نفر در سراسر جهان به زبان ترکی تکلم می کنند و بیشترِ این گروه را ساکنان ترکیه و قبرس تشکیل می دهند. برای یادگیری زبان ترکی، خوب است که ابتدا به فراگیری حروف الفبای این زبان بپردازید. چرا که در پروسه یادگیری زبان با دانستن حروف الفبا نصف راه را رفته اید. یادگیری الفبا به شما این امکان را می دهد که بتوانید کلمات را بخوانید و پس از آن قواعد دستوری پایه ‌ای و ساختار جملات را شروع کنید. این باور را داشته باشید که تنها با کمی تمرین و پشتکار می ‌توانید به زبان ترکی مسلط شوید و صحبت کنید. در این مقاله از من و زبان به شما بهترین روش یادگیری زبان ترکی استانبولی را خواهیم گفت تا شما هم بتوانید به این زبان بی نظیر خیلی زود تسلط پیدا کنید.

درباره زبان ترکی و ریشه آن بیشتر بدانید

برای پاسخ به سوال بهترین روش یادگیری زبان ترکی چیست ابتدا نیاز است کمی درباره این زبان بدانیم. زبان ترکی متعلق به شاخه زبان‌ های آلتایی از خانواده زبان ‌های «اورال آلتایی» می باشد. خوب است بدانید که زبان‌ های فنلاندی و مجارستانی نیز متعلق به همین خانواده هستند و به طور کلی از زبان ‌های ترکی و مشابه آن تحت عنوان زبان‌ های اغوز یاد می ‌شود. در واقع زبان های اغوز شامل موارد زیر هستند:

 • ترکی
 • آذری
 • قزاق
 • قرقیزی
 • تاتار
 • ترکمنی
 • ازبکی

زبان‌ هایی که از آن ها نام بردیم در مناطق بالکان تا آسیای مرکزی و شما غربی چین و جنوب سیبری مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین روش یادگیری زبان ترکی چیست

چگونه یادگیری زبان ترکی را با بهترین شیوه شروع کنیم؟

یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت فردی و بدون حضور در کلاس های سنتی، ممکن است برای شما این تصور را به وجود بیاورد که عدم حضور در کلاس مساوی با عدم یادگیری است. در صورتی که امروزه آموزش آنلاین زبان ترکی یکی از بهترین روش ها در یادگیری زبان است. اگر هنگام یاد گرفتن مبحثی، سوالی برایتان پیش بیاید به راحتی می توانید به شکل آنلاین آن را مطرح کنید و با دیدن نتایج حاصل از این دوره های آموزشی، انگیزه و اشتیاق مضاعفی را در مسیر تحقق اهدافتان از یادگیری زبان ترکی بدست بیاورید
امروزه با وجو وبسایت های آموزش آنلاین زبان ترکی همچون من و زبان جای هیچ گونه نگرانی نیست و شما به راحتی می توانید، نه تنها یادگیری زبان ترکی استانبولی بلکه هر زبان دیگری را به صورت خود آموز و بدون نیاز به کلاس های حضوری دنبال کنید. در واقع با وجود اینترنت و وبسایت های خوبی همچون منو زبان، آموزش زبان های خارجی را در هر کجای جهان که باشید بدون نیاز به صرف وقت و هزینه اضافی می توانید پشت سر بگذارید. پیشرفته ترین و جدیدترین متد آموزشی روز دنیا در وبسایت من و زبان برای یادگیری زبان ترکی وجود دارد تا شما بتوانید این زبان را راحت و بی دردسرتر یاد بگیرید. شیوه های جدید آموزش زبان همواره سریع تر، مطمئن تر و ارزان تر می باشند و مهم ترین مسئله این است که آرامش و راحتی بیشتری در این نوع آموزش وجود دارد.

مزایای یادگیری زبان ترکی به شیوه آنلاین در دنیای امروز

حالا که درباره ریشه و اهمیت زبان ترکی گفتیم خوب اس با هم بعضی از مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت فردی را نیز بررسی کنیم. سه مزیت مهم برای یادگیری زبان ترکی به صورت آنلاین به شرح زیر می باشد:

 1. به شیوه آنلاین با سرعت و طبق برنامه خودتان پیش می روید
  در دنیای امروز که زمان با سرعت زیادی در گذر است، تقریبا زمانی برای حضور در کلاس های آموزشگاه های زبان باقی نمی ماند. ولی خوشبختانه وجود کلاس و دوره های آنلاین زبان به کمک ما آمده اند تا این خلاء را پر کنند. با ثبت نام در این کلاس های آنلاین می توانید زمان و روزهای کلاستان و همچنین مدرس خود را انتخاب کنید. از طرفی به راحتی زبان مورد نظرتان را در خانه و به دور از ترافیک و آلودگی با تمرکز کامل یاد بگیرید. با توجه به شرایط کنونی زندگی در دنیای مدرن، این سبک آموزش، یادگیری را برایتان میسر کرده است. یادگیری زبان ترکی استانبولی را حتی می توانید در تخت خوابتان به صورتی که دراز کشیده اید و یا در هر زمان که با اوقات فراغت و زمان های خالی شما هماهنگ بود انجام دهید. این سبک یادگیری نه تنها باعث خستگی شما نمی شود، بلکه رسیدن به اهداف تان را که همان تسلط و مهارت به یک زبان خارجی است، از همیشه راحت تر می سازد.
 2. یادگیری آنلاین یک زبان خارجی استرس و اضطراب را کاهش می دهد
  رویای بیشتر مردم برای یادگیری هر زبان خارجی این است که بدون استرس و ترس بتوانند آن را فرابگیرند. همه ما کم و بیش تجربه استرس و اضطراب صحبت کردن در مقابل جمع و یا رفتن به پای تخته برای پاسخگویی به مدرسان را در ذهن داریم. کوییزها، سوالات ناگهانی مدرسین و تمرین حل نکردن، تنها تعدادی از عواملی می باشند که باعث ایجاد تشویش، نگرانی و اضطراب در حین یادگیری زبان ترکی یا هر زبان دیگری می شوند. این عوامل، همگی دلایل خارجی هستند که یادگیری را با مشکل مواجه می کنند. اما وقتی زبان ترکی را به صورت آنلاین یاد بگیرید، هیچ استرسی از خارج وجود ندارد و شما می توانید بدون استرس و اضطراب خارجی، یادگیری زبان را به شکلی ساده و سرگرم کننده سپری کنید.
 3. یادگیری آنلاین زبان عملکرد شناختی و موفقیت کلی را بهبود می بخشد
  یادگیری یک زبان به شیوه آنلاین ممکن است خیلی چالش برانگیزتر و سخت تر از زمانی باشد که در کلاس های درس و آموزشگاه ها زبان را یاد می گیرید. اما در واقع، اگرچه شیوه یادگیری در کلاس درس به صورتی است که نیازمند به خاطر سپردن و پیروی از دستورالعمل هاست، ولی مطالعه و یادگیری زبان به صورت آنلاین نیازمند مهارت های حل مسئله و عملکرد شناختی بالاتری می باشد تا بتوانید زبان را به خودتان یاد بدهید و به اهدافتان برسید. بنابراین یادگیری زبان به صورت آنلاین در تمام طول زندگی مزایای زیادی دارد و می تواند شما را برای فرصت های اجتماعی و کسب و کار در آینده آماده کند.

بهترین روش یادگیری زبان ترکی چیست

یادگیری زبان ترکی با منابع آنلاین موجود در اینترنت

پاسخ دیگر برای سوال بهترین روش یادگیری زبان ترکی چیست استفاده از منابع آنلاین است. زبان ترکی از 8 حرف صدا دار و 21 حرف بی ‌صدا تشکیل شده است. جالبت است بدانید که بیش از نیم میلیون نفر دارای زبان مادری‌ ترکی هستند و بیش از 16 میلیون نفر زبان ترکی را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده و با آن صحبت می کنند. آموختن زبان ترکی به دلیل شباهت های موجود میان واژگان و دستور زبان برای فارسی‌ زبانان بسیار ساده است. بنابراین با مراجعه به منابع آنلاین موجود در اینترنت همچون وبسایت من و زبان، می توانید برای یادگیری زبان شیرین ترکی اقدام کنید. در زیر بهترین روش های یادگیری زبان ترکی را گردآوری کرده ایم.

 1. دسترسی به بزرگ ترین منابع آموزش دروس صوتی و تصویری به زبان ترکی
  یکی از بهترین روش های یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت آنلاین این است که از مدرسین و بومیان ترک، این زبان را فرا بگیرید. در شرایط ایده آل، باید از دروس صوتی و تصویری استفاده نمایید که واژگان و گرامر را به شما یاد بدهند و مکالمات و دیالوگ های طبیعی را از بومیان ترک زبان بشنوید و یاد بگیرید. در اینترنت صدها ساعت دروس صوتی و تصویری وجود دارد که توسط مدرسان ترک زبان تهیه شده است. این دروس هفت روز هفته و 24 ساعته در اختیار شما هستند و با استفاده از گوشی موبایل و یا کامپیوتر شخصی می توانید از این آموزش های ارزشمند استفاده کنید. منو زبان مجموعه ای کامل از آموزش آنلاین زبان ترکی را برای شما عزیزان فراهم کرده است.
 2. طبقه بندی روش های تدریس با توجه به نیازها و اهداف شما
  از آنجایی که بیش از صدها منبع یادگیری در اینترنت موجود می باشد؛ نیازی نیست همه آن ها را تک تک مورد بررسی قرار دهید تا زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید. در واقع، وبسایت من و زبان در اینترنت ویژگی های بارزی دارد که مسیر یادگیری زبان ترکی را برای شما هموار می کند و می توانید با توجه به نیازها و اهدافتان، درس یا محتوای مناسب را انتخاب و یادگیری را آغاز نمایید.
 3. زمان یادگیری با استفاده از ابزار مناسب کاهش می یابد و حافظه تقویت می شود
  اگر در پروسه یادگیری زبان از ابزار مناسب استفاده نمایید و منابع خوب و باارزش یادگیری زبان ترکی را بشناسید، آموزش هر زبانی برایتان بسیار راحت و ساده می شود. در طی سال ها تست و ارزیابی ابزارهای آموزشی زبان، تحقیقات نشان داده است که استفاده از ابزار مناسب، یادگیری را سریع تر کرده و قدرت حافظه شما برای به خاطر سپردن مطالب را تقویت می کند.

بهترین روش یادگیری زبان ترکی چیست

یادگیری هر چه بهتر زبان ترکی

ترکیه کشوریست که تعاملات بسیاری با سایر کشورهای جهان دارد و به همین دلیل پذیرای مهاجرین گوناگونی در زمینه آموزش و سایر زمینه های کاری، اقامتی، سلامت و… می باشد. در شهرهای بزرگ ترکیه می توانید به زبان انگلیسی صحبت نموده و نیاز خود را مطرح کنید؛ اما تسلط به زبان یک کشور می تواند به معنای کسب اطلاعات در زمینه فرهنگ و نحوه زندگی آن کشور نیز باشد. بنابراین لازم است هر چند در حد کم، اما زبان کشوری که به آن سفرمی کنید را بدانید و برای یادگیری آن زمان صرف کنید.
امروزه به مدد سایت های آنلاین آموزش زبان همچون منو زبان، آموختن یک زبان جدید و تمرین با آن بسیار ساده شده است. این وبسایت ها که به راحتی امکان فراگیری زبان ترکی را ایجاد کرده اند، به سادگی در دسترس شما هستند و خوب است اگر تا به حال از آن ها استفاده نکرده اید فرصت را از دست ندهید و با ساز و کار آن ها آشنا شوید.
آنچه در یادگیری یک زبان خارجی اهمیت ویژه‌ای دارد، کیفیت آموزش است. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی آموزشگاه زبان در کشورمان تاسیس شده اند که همگی زبان ترکی را آموزش می ‌دهند. حقیقتا انتخاب بین تمام این آموزشگاه‌ ها و مراکز آموزشی آسان نیست. تضمین وب سایت منو زبان برای آموزش زبان ترکی بر اساس کادر آموزشی حرفه‌ ای، تحصیل کرده در ترکیه و دوره ‌دیده به منظور آموزش زبان، ارائه روش تدریس تخصصی و پالایش مداوم فرآیند یادگیری زبان ‌آموزان در طول دوره است.
در بخش آموزش زبان ترکی استانبولی در وبسایت خوب من و زبان، هدف اصلی علاوه بر آموزش این زبان، معرفی فرهنگ کشور ترکیه به زبان آموزان نیز می باشد. متقاضیانی که هدفشان یادگیری زبان ترکی است، می توانند با مراجعه به این وبسایت و تحت نظر کارشناسان و مدرسان با سابقه، زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرند و فراگیری این زبان مهم را آغاز نمایند. هر انسانی ممکن است در مراحل زندگی خود به واسطه مهارت های زبانی اش بیش از سایرین به موفقیت و پیشرفت برسد. قطعا دانستن زبان ترکی و یادگیری آن، دریچه تازه ای از پیشرفت را به سوی شما باز خواهد کرد.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • موسوی

  زبان ترکی رو با وبسایت آموزشی شما میشه تا چه سطحی یادگرفت؟ من یه پیشنهاد کاری از طرف یکی از آشناهای خانوادگیم در ترکیه دارم. میخواستم بدونم با آموزش های شما میتونم این زبان رو سریع یاد بگیرم؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. بله در صورتی که خوب کار کنید و وقت بگذارید خیلی زود میتونید یاد بگیرید.

   پاسخ