به کشور رنگ ها سفر کنید

سفر به چین کشور رنگ ها

سفر به چین کشور رنگ ها | مطالعه و یادگیری هر زبانی مزایای بسیاری دارد و و این جاست که باید تاکید کنیم که یادگیری هر زبانی جدا از ملیتش مزایای خاص خود رادارد. البته گذشته از شرایطی که این روزها در کشورهایی توسعه یافته مانند چین و ژاپن یا کره ی شمالی و … موجود است، یادگیری بعضی از زبان ها با مزایای بیشتری همراه است که قصد داریم در این مقاله به مزایای یادگیری زبان چینی بپردازیم.

یادگیری زبانها در واقع هیچ مزیتی بر هم ندارند و تنها شرایط شغلی و اقتصادی کشوری باعث می شود که یادگیری زبان ان کشور به نحوی از مزایای بیشتری بروردار باشد.
در حال حاضر چینی ها در تلاش هستند که یادگیری زبان چینی را به فعالیتی بین المللی تبدیل کرده و در واقع تبدیل به زبان اول دنیا کنند. آنها می خواهند که در قرن بیست و یکم، یادگیری زبان چیتی به صورت یک ضرورت در دنیای مدرن و پر رونق امروزی محسوب شود. بنابراین این بدین معناست که یادگیری زبان چینی می تواند شرایط زندگی اتان را متحول کند!

اما می خواهیم در این مقاله توضیح دهیم که مزایای برقراری ارتباط راحت با چینی ها از طریق یادگیری زبان چینی کدام است و چگونه می توان از تسلط بر زبان چینی موقعیت شغلی و زندگی خود را دگرگون کرد؟

سفر به چین کشور رنگ ها
سفر به چین کشور رنگ ها

بیایید با رایج ترین دلایل اهمیت یادگیری زبان چینی شروع کنیم:

 • چین پرجمعیت ترین کشور جهان با بیش از 1.4 میلیارد نفر جمعیت است. تقریباً یک میلیارد نفر در سطح جهان به زبان ماندارین صحبت می کنند. این زبان گسترده ترین زبان جهان از نظر تعداد گویشوران است. چرا که از هر پنج نفر یک نفر چینی است.
 • ماندارین در کشورهای زیادی مانند جمهوری خلق چین، تایوان، اندونزی، تایلند، مالزی، برونئی، سنگاپور، فیلیپین و مغولستان صحبت می شود.
 • دانستن زبان چینی به دانشجویان این امکان را می دهد تا در محیط تجاری آینده به طور موثر رقابت کنند.
 • چین یکی از بزرگترین شرکای تجاری آمریکا است.
 • بسیاری از شرکتهای معتبر آمریکایی در چین کار می کنند و در واقع شرکت اصلی آنها در این کشور مستقر است از جمله موتورولا ، کوکا کولا و فورد.
 • یادگیری زبان چینی هنگام مصاحبه های شغلی به عنوان یک مزیت بزرگ محسوب می شود. تقاضا برای افرادی که زبان چینی را می دانند زیاد است.
 • در حال حاضر، چین نقش اصلی در امور جهانی دارد و به این کار ادامه خواهد داد.
 • مقاله ای در نیوزویک در می 2006 نقل کرده است که: ” در بسیاری از خانه های ایالات متحده، چینی ها، فرانسوی ها، آلمانی ها و ایتالیایی ها زندگی می کند و این باعث شده که سومین زبان رایج دنیا بعد از انگلیسی و اسپانیایی، زبان چینی باشد.
 • با یادگیری زبان چینی، دانشجویان از فرهنگ و تاریخ چینی قدردانی می کنند.
 • یادگیری زبان دوم، مهارت های تفکر انتقادی و خلاق را پرورش می دهد.
سفر به چین کشور رنگ ها
سفر به چین کشور رنگ ها

مطمئنا با تمامی مزایای یادگیری زبان چینی آشنا هستید اما اگر می خواهید که با مهمترین مزیت یادگیری زبان چینی در زندگی امروزی آشنا شوید با ما در سایت آموزش آنلاین زبان چینی من و زبان همراه باشید.

اگر بتوانید به زبان چینی تسلط پیدا کرده و یادگیری ان را آغاز کنید قطعا درب ارتباطی با یک میلیارد مردم جهان را برای خود گشوده اید. چینی ها مردمانی تحصیل کرده و پیشرفته هستند و آشنایی با آنها زندگی هر کسی را کامل تر و جالب تر می کند.

اگر امکان سفر به این کشور زیبا و پرزرق و برق را دارید، می توانید از مزایای تسلط بر زبان چینی بهره ببرید. سفر به دور چین و دیدن و تجربه کشور و فرهنگ آنها فوایدی بی اندازه ای برای زندگی افراد دارد، چرا که در پس همین سفرها و وقت گذرانی با مردم کشورهای مختلف، کسب تجربه های زیادی وجود دارد و افراد می توانند با فرهنگ و آداب و رسوم ملل مختلف آشنایی پیدا کنند.

با باز شدن درهای ارتباطی به مردم کشور چین از طریق یادگیری زبان چینی می توانید به مزایای مبادلات فرهنگی، تاریخی، هنر و البته تجارت نیز اشاره کنید.
شاید سفر به کشور چین، خیلی به چشم نیاید و این پرسش ر ا در ذهن ایجاد کند که چگونه ممکن است یادگیری زبان چینی و سفر به چین، درهای ارتباطی با یک میلیارد نفر برای شما گشوده شده و منبعی عظیم از اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد؟

برای روشن شدن هر چه بیشتر این مطلب بایستی بگوییم که دسترسی به بخش بزرگی از فرهنگ چینی، از افراد غیر چینی سلب شده است چرا که تنها بخش کوچکی از کتاب های و آثار فرهنگی هنری این کشور که تصور می شد سودآوری بیشتری داشته باشد، ترجمه شده و در دسترس افراد جهان قرار دارد که البته قسمت اعظم آن نیز به دلیل اینکه افراد به زبان چینی تسلط ندارند از نظرها پنهان مانده است.

سفر به چین کشور رنگ ها
سفر به چین کشور رنگ ها

حتی آثار ترجمه شده ی موجود و در دسترس فعلی، تنها بخش کوچکی از فرهنگ و اطلاعات این کشور را ارائه می دهد و موارد بیشماری از این فرهنگ وجود دارد که هنوز در انتظار کشف و دیده شدن هستند که فقط باید از طریق تسلط بر زبان و فرهنگ این کشور مقدور شود.

این بقایای فرهنگ و آثار چینی ترجمه نشده در واقع مانند تکه الماس هایی هستند که در انتظار، استخراج، جلا و برش هستند و می خواهند که توسط مردم تمامی دنیا دوباره کشف شوند.

هر فردی که سفری کوتاه به چین داشته و یا مدت زمان کمی را در چین گذرانده، تاریخچه ی فرهنگ چینی ها به حداقل 5000 سال پیش می رسد و خوبی آن اینجاست که بسیاری از اتفاقات و وقایع این 5000 سال ثبت شده است.
پس با داشتن چنین دلایل مهمی که هنوز هم تمامی آنها شرح داده نشده، چرا باید به دنبال یادگیری زبان چینی نبود و در واقع راه های یادگیری زبان چینی را بررسی نکرد.

پس اگر می خواهید زبان چینی را یاد بگیرید و یا به دنبال آموزش آنلاین زبان چینی هستید، با سایت من و زبان همراه باشید و همین حالا در دوره آموزش آنلاین زبان چینی شرکت کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • کریمی

  واقعا خیلی رنگ توی این کشور هست. مخصوصا قرمز و طلایی. فکر میکنم اون رو نشونه قدرت می دونن.

  پاسخ
  • مدیر

   👍🏻👍🏻👍🏻

   پاسخ
 • لیدا

  برای یادگرفتن زبان چینی چند سال باید آموزش ببینیم و مدرک معتبری برای اون وجود داره؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما . بستگی به مدت زمان و میزان یادگیریتون داره. مدرک معتبر مورد تایید وزارت علوم ارائه میشه.

   پاسخ
 • بیتا

  من زبان چینی رو وقتی صحبت می کنن تا حدی متوجه میشم. مشکل من با نوشتار زبان چینیه. همه حروف به صورت نقاشی هست و توی ذهنم نمیمونه. اما چون زیاد فیلم چینی دیدم میدونم تا حدودی معنای بعضی از جملاتشون چی میشه. توی دوره آموزش زبان چینی شما می تونم نوشتن این زبان رو یاد بگیرم؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. بله در آموزش های ما نوشتار به سبک پین ین آموزش داده میشه.

   پاسخ
 • نیک نژاد

  زبان چینی در سایت شما به صورت ویدئو کفرانس و همگانی هست یا اینکه هر فرد به شکل خصوصی و مجزا مورد آموزش قرار می گیره؟ هزینه دوره آموزش زبان چینی شما از صفر تا صد آموزش این زبان چقدر میشه؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. نه آموزش ها کاملا خصوصی و مجزاست. هزینه ها را با مراجعه به سایت manozaban.ir میتونید مشاهده کنید.

   پاسخ