تاثیر یادگیری زبان بر زندگی

تاثیر یادگیری زبان بر زندگی

تاثیر یادگیری زبان بر زندگی | سال هاست که تب زبان آموزی، تمام دنیا را فراگرفته و قطعا به این زودی‌ ها این اشتیاق فروکش نخواهد کرد. در هر خیابان اصلی شهر که پا می گذارید، حداقل با یک یا دو آموزشگاه زبان مواجه می شوید. در میان دوستان و آشنایان تان نیز حتما افرادی هستند که به یک، دو یا چند زبان خارجی مسلط هستند. اما تاکنون پیش آمده با خودتان فکر کنید که واقعا چرا این روزها تا این حد به تعداد متقاضیان یادگیری زبان های خارجی افزوده شده؟ راستش را بخواهید دلایل بسیاری برای یادگیری یک زبان خارجی وجود دارد؛ از کار کردن در یک کشور خارجی گرفته تا برقراری ارتباط با افرادی که نمی ‌توانند به زبان شما صحبت کنند. اما به طور کلی چه دلایلی هستند که ما را قانع به یادگیری یک زبان جدید می کنند؟
امروزه زبان نقش بسیار پر رنگی در امور مختلف دارد. در ارتباطات، اقتصاد، علوم مختلف و مواردی از این قبیل، نیاز به زبان بسیار مشهود و قابل لمس است. از یک س اقتصاد و فرهنگ جهانی بیش از پیش به یکدیگر متصل شدند و از سویی دیگر اینترنت و فناوری اطلاعات تغییرات عمده ‌ای را در زندگی فردی و اجتماعی بشر امروز پدید آورده. تمام این ها سبب می شوند که نیاز به دانستن و یادگیری زبان جدید کم‌ کم به یکی از مهارت‌ های ضروری شهروندان جهان امروز تبدیل شود.
کارشناسان من و زبان قصد دارند در ادامه به برخی از فواید یادگیری زبان اشاره کنند و به شما بگویند که چطور می توانید در خانه و بدون رفتن به کلاس های مختلف زبان و پرداخت هزینه های گزاف، به آموزش زبان خارجی مثلا آموزش زبان انگلیسی بپردازید. پس خواندن این مطلب را تا پایان آن ادامه دهید.

بهبود عملکرد مغز با یادگیری زبان

یکی از نتایج تاثیر یادگیری زبان بر زندگی بهبود عملکرد مغز است. مطالعات و تحقیقات فیزیولوژیکی یکی پس از دیگری این موضوع را ثابت می کنند که صحبت به دو زبان یا بیشتر برای فرایند شناختی بسیار مفید است. عمل ‌کرد مغز افراد دوزبانه با افراد تک ‌زبانه متفاوت است و همین تفاوت‌ ها فوایدی ذهنی ایجاد می ‌کنند. باهوش تر شدن، دور کردن آلزامیر و زوال عقلی و … تعدادی از مزایای یادیگیری یک زبان دیگر به جز زبان مادری است. این تحقیق نشان می ‌دهد که بدون توجه به سن و سال، حافظه‌ افرادی که یادگیری یک یا چند زبان خارجی را آغاز می کنند بهبود پیدا می ‌کند، تمرکزشان افزایش می ‌یابد و خطر افت توان ذهنی در سنین بالاتر کمتر برای شان کمتر می شود.
فراگیری هر زبانی سبب می شود که ذهن انسان، فعال و آماده مقابله با چالش ها شود. در حقیقت آموختن زبان، فعالیت ها و جریان های الکتریکی نورون های مغز را دستخوش تغییرات و تحولاتی می کند. هرگز نگران نباشید که از چه سنی یادگیری را آغاز می کنید، تنها بدانید که با این کار به شدت ذهن خود را پرورش خواهید داد. ذهن با یادگیری مداوم کلمات و اصطلاحات جدید درگیر می شود، دقیقا همانند زمانی که مدام مغز خود را ورزش می دهید و در پایان ذهنی بیدار و قوی خواهید داشت. بنابراین اگر قصد دارید مغزتان را پروش دهید و آن را جوان و بیدار نگاه دارید، یادگیری زبان را در صدر لیست کارهایی که باید انجام دهید، بگذارید.

آموزش آنلاین زبان

بهتر شدن تصمیم گیری ها با فراگیری زبان جدید

شاید این عنوان کمی برای تان عجیب باشد اما حقیقت دارد. هنگامی که یک تصمیم جدید را در زبان جدید می‌ گیرید، بیش از پیش ممکن است که منطقی فکر کنید و تصمیم احساسی نگیرید. براساس تستی که در سال 2012 در دانشگاه شیکاگو انجام شد، این طور می توان نتیجه گرفت که استفاده از زبان جدید، دخالت تعصبات در فرایند تصمیم گیری را به حداقل می ‌رساند. به زبان ساده تر زمانی که گزینه‌ های موجود را در زبانی دیگر بررسی می کنید احتمال کمتری وجود دارد که در دام احساس و جهت‌ گیری بیافتید. بر اساس این پژوهش، زبان جدید فاصله احساسی بیشتری را در تصمیم‌ گیری در مقایسه با زبان مادری فراهم می ‌کند. حتی جالب است بدانید که براساس این مطالعات، زبان جدید خلاقیت را افزایش می ‌دهد که خود نقش مهمی در تصمیم ‌گیری دارد.

یافتن فرصت های شغلی بیشتر

اجازه دهید این بخش را با یک جمله مهم شروع کنیم؛ “در یادگیری زبان دوم درنگ نکنید”. همیشه برای رسیدن به موفقیت در کار و کسب درآمد برای تامین هزینه های زندگی و مخارج آن و یا استخدام در شغلی جدید، به مدرک تحصیلی یا سابقه و تجربه نیاز نیست. دانش جدید کسب کنید، مهارت های خود را افزایش دهید، می توانید این کار را با یادگیری زبان شروع کنید. این روزها اهمیت یادگیری زبانی به غیر از زبان مادری دو چندان شده. درصورتی که به دنبال شغل جدیدی هستید و یا تمایل دارید در شغلی که فعالیت می ‌کنید به پیشرفت های بیشتری برسید، در مسیر آموزش زبان خارجی قدم بگذارید تا نسبت به دیگران به برتری بیشتر برسید.
با توجه به سرعت رشد دنیا، شرکت ها نیز بیشتر از قبل به امور بین المللی می پردازند و به افرادی نیاز دارند که تفکری جهانی داشته باشند و بتوانند حداقل به یک زبان دیگر سخن گویند. در شرکت‌ها و سازمان‌ های کوچک‌ تر نیز فرصت رشد برای کارکنانی که می توانند به حداقل به یک زبان صحبت کنند، بیشتر است.

داشتن ارتباطات بیشتر

شاید بسیار برای تان اتفاق افتاده باشد که در خیابان به یک توریست برخوردید اما زبان آن را ندانستید و نتوانستید با او ارتباط برقرار کنید. ممکن است در این لحظه آرزو کردید که ای کاش زبان آن فرد را می دانستید و ارتباطی عمیق‌ با وی برقرار می کردید و به کمک این ارتباط دانش‌ تا را از آن فرهنگ غنی ‌تر می کردید.
به طور کلی فراگیری یک زبان جدید دیدگاهی مثبت در افرادی که زبان و فرهنگ متفاوت دارند ایجاد می‌ کند و به این ترتیب فرصت‌ های فراوانی برای دوستی ‌های تازه میان‌ فرهنگ های مختلف پدیدار می‌ شود. همه شما می دانید که فرصت این را ندارید که با تمام فرهنگ های دنیا آشنا شوید، اما می توانید حداقل یک یا دو فرهنگ که به آن علاقه بیشتری دارید را انتخاب کنید، بدون شک یکی از بهترین راه‌ ها آموختن زبان آن فرهنگ یا فرد است.
اگر هم احساسا می کنید که این کار بسیار زمان بر است، ما به شما وب سایت من و زبان را معرفی می کنیم؛ وب سایتی معتبر در زمینه آموزش انلاین زبان های خارجی. شما می توانید در هر ساعت و هر مکانی که هستید تنها با داشتن شبکه اینترنت و یک دستگاه لپ تاپ وارد سایت من و زبان شوید و آموزش زبان را آغاز کنید. در حال حاضر امکان یادگیری زبان هایی مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، ترکی و چینی برای شما وجود دارد.

پیشرفت تحصیلی تنها با یادگیری زبان

شاید شما هم مانند هزاران افرادی باشید که تمایل دارند در کشوری دیگر تحصیل کنند، مسلما در این شرایط به اولین چیزی که نیاز دارید، دانستن زبان کشور موردنظر است. اما مزیت یادگیری زبان در پیشرفت تحصیل تنها در این مورد خلاصه نمی شود. براساس پژوهش ها و تحقیقات انجام شده، مهارت‌ های تحلیلی دانش ‌آموزانی که یک زبان جدید را فرا می ‌گیرند پیشرفت می‌ کند. همچنین یادگیری یک زبان جدید مهارت‌ های شنیداری را تقویت می‌ کند ، این بدان معناست که میزان تمرکز و بهره‌ وری دانشجویان و دانش آموزان در طول کلاس درس افزایش می یابد.

داشتن درکی عمیق ‌تر از فرهنگ خودتان

همیشه این موضوع را به یاد داشته باشید که با مواجه به یک فرهنگ جدید به درکی بیشتر و عمیق تر از فرهنگ خودتان خواهید رسید. قرارگیری در مسیر آموزش زبان خارجی جدید به شما این امکان را می دهد که از دو طریق فرهنگ تان را بهتر بشناسید. یکی از طریق مطالعه آثاری که به زبان مقصد درباره فرهنگ خودتان نوشته شده و دیگری از طریق مقایسه و تحلیل ارزش ‌های فرهنگی منعکس در زبان مادری و زبان جدید.
حتی جالب است بدانید که در اکثر زبان ها وازه های مشترکی وجود دارند. به طور کلی زبان ‌های متفاوت با یکدیگر در ارتباط هستند، به عبارتی به همدیگر واژه قرض می ‌دهند و بر ساختارهای هم اثر می ‌گذارند. در بسیاری از اوقات ممکن است با یادگیری یک زبان جدید نکات و اطلاعات جدیدی را درباره زبان خودتان نیز بیاموزید. به علاوه آموختن زبان جدید کمک می ‌کند تا قدر تنوع فرهنگی را بیشتر بدانید و با تعصبات قومی مبارزه کنید.

آموزش آنلاین زبان

به هر مقصدی که دوست دارید، سفر کنید

از دیگر نتایج تاثیر یادگیری زبان بر زندگی سفر به هر کجایی است که میخواهید. یادگیری یک زبان جدید سفر کردن و تفریح در کشورهای خارجی را نیز برای تان راحت تر می کند. به عنوان مثال یادگیری زبان انگیسی به عنوان یکی از زبان های پرکاربرد که تقریبا در همه جا به کارتان می آید، به شما کمک می کند که بسیار راحت و بدون دغدغه برای گذراندن اوقات فراغت تان به یکی از کشورهای خارجی بروید و مدتی را در آن جا بگذرانید
به جز این که بیشتر از 60 درصد کشورهای دنیا انگلیسی زبان هستند، بسیاری از کشورهای اروپایی هم انگلیسی را به عنوان زبان دوم یا زبان غیر رسمی خود می دانند. این یعنی شما به عنوان یک گردشگر خارجی می توانید به این کشورها رفته و بدون هیچ مشکلی با شهروندان آن ها ارتباط برقرار کنید.
این تنها یکی از زبان های پرکاربرد بود که با فراگیریش می توانید به اسانی سفر کنید؛ یادگیری زبان های خارجی دیگر هم تقریبا به همین اندازه می توانند فرصت سفر و تفریح را برای شما به وجود آورند. پس اگر اهل سفر و گشت و گذار هستید، از همین حالا حداقل یادگیری یک زبان را اغاز کنید.

از فیلم ها، کتاب ها و موسیقی های زبان اصلی لذت ببرید

آیا از تماشای فیلم و گوش کردن به موسیقی و خواندن کتاب لذت می برید؟ احتمالا یکی از این ها باید جزو علاقه مندی های تان باشد. تا به حال به این موضوع فکر کردی که چقدر تماشای یک فیلم زبان اصلی می تواند جالب باشد یا خواندن کتابی که هیچ مترجمی در آن دخل و تصرفی نداشته؟؟؟
شاید هم به یک زبان خارجی خاص علاقه دارید، زبانی مثل انگلیسی یا حتی آلمان و چینی، پس چه بهتر که برای شروع آموزش و تقویت این زبان ها به تماشای فیلم های زبان اصلی روی بیاورید و یا موسیقی را گوش کنید که محصول یک کشور انگلیسی زبان است، قطعا از تماشای آن فیلم یا گوش دادن به آن موسیقی بیشتر لذت خواهید برد. پس اگر به زبانی خاص علاقه دارید، یاگیری آن را آغاز کنید؛ تماشای یکی از آثار فاخر آن کشور با زبان اصلی و بدون زیرنویس چنان لذت بخش است که پس از یک بار امتحان، قطعا به آن علاقه مند می شوید. همچنین فراموش نکنید که وب سایت من و زبان همراه همیشگی شما در یادگیری یک زبان خارجی است!

من و زبان؛ معلمی همراه برای یادگیری زبان خارجی

تا به این جا با تاثیر یادگیری زبان بر زندگی اشنا شدید و دانستید که باید هرچه سریع تر در این راه قدم بگذارید اما احتمالا تعجب می کنید که چطور ممکن است همین حالا و بدون فوت وقت یادگیری یک زبان خارجی را آغاز کنید، در حالی که هنوز به موسسه ی زبانی مراجعه و ثبت نام نکردید. همه ما می دانیم که برای یافتن یک مرکز آموزشی معتبر باید تحقیق و پرس و جو کنید که این خود زمان زیادی لازم دارد. اما وب سایت آموزش آنلاین زبان خارجی من و زبان در 24 ساعت شبانه روز، هر زمانی که بخواهید در دسترس شماست تا آموزش را آغاز کنید.
همچنین خیال تان از نوع آموزش من و زبان راحت باشد! مسلما شما هم شنیدید که در روش های یادگیری نوین، تمرین و تکرار حرف اول را می زند. این دقیقا اساس و پایه وب سایت من و زبان است. در حقیقت یکی از مزایای بالقوه ی این وب سایت این است که با تمرین و تکرار زیاد شما را در یادگیری زبان مورد علاقه تان یاری می کند. خوشبختانه محیط و روند یادگیری زبان در این وب سایت به گونه ای است که شما می توانید هر مدت زمانی که می خواهید را به تمرین و تکرار مطالبی که آموختید، اختصاص دهید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید