تاثیر یادگیری زبان ترکی در کسب و کار

تاثیر یادگیری زبان ترکی در کسب و کار

تاثیر یادگیری زبان ترکی در کسب و کار | به دلیل رشد فناوری های ارتباطی این روز ها دیگر تمام جهان با هم ارتباط نزدیکی دارند و توانسته اند مبادلات تجاری خود خیلی سریع تر و راحت تر از قبل انجام دهند. اما آنچه در این میان از اهمیت بیشتری برخوردار می شود، اهمیت زبان و مهارت های مربوط به آن است. وقتی شما زبان کشوری که قصد تجارت و راه اندازی کسب و کاری با آن را دارید بدانید و بتوانید به زبان خودشان با آن ها صحبت کنید، قطعا موفقیت بیشتری نصیب شما خواهد شد. در مقاله امروز هم متخصصین من و زبان قصد دارند شما را با اهمیت زبان ترکی برای کسب و کار های مختلف آشنا کنند، پس با ما همراه باشید…
یادگیری هر زبان در عصر جدید می تواند یک امتیاز مهم برای شما تلقی شود و قطعا مزایای زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. اما محدوده انتخابی شما این روز ها دیگر محدود به زبان انگلیسی نیست. امروزه اگر می خواهد در هر کسب و کار موفق باشید، باید بتوانید به زبان های مختلفی صحبت کنید و توانایی برقراری ارتباطات تاثیر گذار به زبان های مختلف را داشته باشید. به همین دلیل امروز قصد داریم تمرکز خودرا روی یادگیری زبان ترکی بگذاریم و ببینیم یادگیری این زبان چه اهمیتی می تواند در کسب و کار های ما داشته باشد.

تعریف مفهوم ارتباطات در کسب و کارها

ارتباطات در کسب و کار ها شکل و رنگ و بوی خاصی دارد که با نحوه برقراری ارتباط شما با دوستان و خانواده تان متفاوت است. در کسب و کار های مختلف هدف ما فروش و ارائه خدمات و محصولات مان می باشد و به همین دلیل باید به گونه ای با دیگران ارتباط برقرار کنیم که بتوانیم آ نها را برای خرید این محصولات و خدمات متقاعد کنیم. پس لازم است که عادت ها و الگو های رفتاری مشتری ها را بشناسید و متناسب با آن ها استراتژی های مربوط به فروش را اعمال کنید. وقتی بتوانید ارتباط موثر تری براقر کنید، در واقع به مشتری ها و البته کسب و کار خود نزدیک تر می شوید و با فرهنگ خرید و فروش آشنایی بیشتری پیدا خواهید کرد. در نتیجه موفقیت بیشتری هم عاید تان می شود.
ارتباطات در حوزه های مختلف کسب و کاری می توانند به بخش های مختلفی تجزیه شوند. همانطور که برقرای ارتباطات شخصی از اهمیت زیادی در زندگی شخصی ما اهمیت دارد، عادت های ارتباطی غیر کلامی هم اهمیت زیادی دارد. پس بیایید ببینیم انواع ارتباطات چهره به چهره در کسب و کار ها چه هستند و چه تاثیری در فروش محصولات و خدمات ما دارند.

 

تاثیر یادگیری زبان ترکی در کسب و کار
تاثیر یادگیری زبان ترکی در کسب و کار

ارتباطات غیر کلامی

برای اینکه در کشور ترکیه از یک روابط تجاری خوبی برخوردار باشید، باید بتوانید علاوه بر ارتباطات کلامی، با مردم ترکیه ارتباطات غیر کلامی هم برقرار کنید. برای مثال موارد زیر در برقراری روابط تجاری در ترکیه از اهمیت زیادی برخوردار هستند:

 • مردم ترکیه مانند مردم بسیاری از کشوره ای جهان، زمانی که به هم می رسند با دست دادن با یکدیگر سلام و احوال پرسی می کنند. پس دست دادن را جدی بگیرید.
 • وقتی فرد مسنی وارد اتاق می شود، انتظار دارد شما برای خوش آمد گویی به او از جای خود بلند شوید.
 • مراقب باشید وقتی با مردم ترکیه صحبت می کنید دست به سینه نایستید و یا دست های تان را در جیب تان نکنید. چرا که ممکن است این رفتار شما بی ادبانه تلقی شود.
 • اگر مردم ترکیه به شما نزدیک می شوند، شما یک گام به عقب نروید. آن ها می خواهند کاملا به شما نزدیک باشند.
 • حفظ نگاه چشمی در زمان صحبت کردن با مردم ترکیه اهمیت زیادی دارد و نشان دهنده ادب و دقت شما است.
 • استفاده از حرکات دست و صورت در زمان صحبت کردن هم از در میان مردم ترکیه بسیار متداول است.

این ها مواردی بودند که شما در ارتباطات غیر کلامی خود با مردم ترکیه باید در نظر بگیرید. اما بخش مهم دیگر ارتباطات کلامی است که باید نگاه ویژه ای به آن داشته باشید و خود را برای آن آماده کنید.

ارتباطات کلامی

زمانی که برای اولین بار با مردم ترکیه رو به رو می شوید یک زمان بسیار مهم در روابط شما تلقی می شود. پس سعی کنید خاطره خوبی از این لحظه به جای گذارید. برای اینکار تنها کافی است کمی با زبان ترکی آشنا باشید و بتوانید چند کلمه ای به ترکی صحبت کنید. البته باید برخورد شما خیلی طبیعی و صمیمی باشد. در ضمن باید سعی کنید در کلام تان هیجان و علاقه موج بزند تا بتوانید توجه آن ها را بیشتر به خود جلب کنید.
پس به عنوان یک بازرگان و یا فروشنده کالاها و خدمات باید بتوانید با رعایت این موارد با مردم ترکیه رابطه حرفه ای و خوبی برقرار کنید که هم برای شما سود داشته باشد و هم طرف مقابل تان. اینجاست که اهمیت یادگیری زبان ترکی بیشتر به چشم می خورد. توصیه ما به شما این است که قبل از سفر به این کشور با قصد امور تجاری، مهارت های زبان ترکی را در خود تقویت کنید. چرا که به هر حال امروزه ترکیه به دلیل داشتن روابط اقتصادی و سیاسی نزدیک با کشور ما، می تواند یک مقصد تجاری خوبی برای بسیاری از صاحبان کسب و کار ها باشد و لازمه داشتن یک رابطه تجاری موفق با مردم ترکیه هم، استفاده از زبان ترکی می باشد.
زبان رسمی کشور ترکیه، زبان ترکی است که توسط بالغ بر شصت و سه میلیون نفر در کشور های ترکیه، آلمان، بلغارستان، یوگوسلاوی یونان و دیگر بخش های اروپای شرقی و بخشی از آسیای مرکزی به این زبان صحبت می کنند. زبان های دیگری که در کشور ترکیه استفاده می شوند، عربی و کردی هستند. کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد با کشور های مختلفی در طول تاریخ سر و کار داشته است و همین باعث شده فرهنگ غنی و متنوعی داشته باشد. پس برای برقراری ارتباط با ترک زبان ها و آشنایی با این فرهنگ غنی لازم است که زبان این مردم را بدانید تا کلام تان از تاثیر گذاری بیشتری برخوردار باشد.

 

تاثیر یادگیری زبان ترکی در کسب و کار
تاثیر یادگیری زبان ترکی در کسب و کار

اهمیت یادگیری زبان ترکی برای تاجران و صاحبان کسب و کار ها

تا اینجا با ترکیه و اهمیت ارتباطات با مردم ترک زبان آشنا شدیم، اما واقعا چرا لازم است برای داشتن یک کسب و کار موفق در کشور ترکیه و برقراری روابط تجاری با ترک زبان ها، زبان شان را یاد بگیریم؟ برای یادگیری زبان ترکی دلایل مختلفی وجود دارد. این را مد نظر داشته باشید که همیشه یادگیری زبان تاثیرات مثبتی روی ذهن و روح شما خواهد داشت و فرقی نمی کند زبانی که یاد می گیرید چه زبانی است. با فراگیری هر زبانی افق دید شما نسبت به جهان و دنیای اطراف تان تغییر می کند و می توانید به کمک آن فرهنگ ها و آداب رسوم های مختلفی را بشناسید و با تفاوت های فرهنگی آشنا شوید.
یادگیری زبان ترکی از چند منظر اهمیت خاصی دارد، در ادامه با ما همراه باشید تا به چند مورد از آن ها اشاره کنیم…

 • با یادگیری زبان ترکی می توانید گویش های مختلف ترکی را نیز سریع تر یاد بگیرید: وقتی در حال یادگیری زبان ترکی هستید، راحت تر می توانید زبان های ترکی دیگر را یاد بگیرید.
 • با یادگیری زبان ترکی به یک زبان تاثیر گذار مسلط می شوید: از آنجایی که کشور ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان را در اختیار دارد کسب مهارت در زبان ترکی می تواند مزایای اقتصادی بسیار خوبی برای شما به همراه داشته باشد.
 • با یادگیری زبان ترکی فرصت های شغلی بهتری سر راه شما قرار می گیرد: داشتن مهارت کافی در زبان ترکی موقعیتی است که می تواند برای یافتن شغلی مناسب برای شما امتیاز ویژه ای به حساب آید. در این روز ها که همه به دنبال داشتن روابط تجاری و بازرگانی با کشور های خارجی هستند، کشور ترکیه هم یک موقعیت عالی برای تجارت به حساب می آید، به همین دلیل اگر بر این زبان تسلط داشته باشید، فرصت های شغلی زیادی پیش روی شما خواهد بود.
 • با یادگیری زبان ترکی، دوست داران تاریخ می توانند مطالعات عمیق تری داشته باشند: علاقه مندان به تاریخ با فرا گیری زبان ترکی می توانند به منابع غنی تاریخی دسترسی داشته باشند و دانش خود را از موضوعات و مسائل تاریخی بیشتر کنند، چرا که کشور ترکیه دارای تاریخ غنی و فرهنگی چند هزار ساله است.

با این توضیحات حتما به اهمیت یادگیری زبان ترکی پی برده اید، پس اگر به دنبال راه اندازی کسب و کاری در کشور ترکیه هستید و یا می خواهید در ایران با شرکت ها و کمپانی های ترکی ارتباطات تجاری و بازرگانی داشته باشید، باید بر زبان ترکی مسلط شوید، اما چگونه؟ در ادامه دوره های آموزش زبان ترکی را به شما معرفی خواهیم کرد که بسیاری از نیاز های شما را در زبان آموزی برطرف می کند.

 

تاثیر یادگیری زبان ترکی در کسب و کار
تاثیر یادگیری زبان ترکی در کسب و کار

یادگیری زبان ترکی با وب سایت آموزشی من و زبان

امروزه به دلیل مشغله های کاری و شخصی زیادی که افراد دارند، کمتر کسی فرصت رفتن به کلاس های زبان را دارد. از طرفی کلاس رفتن هزینه های زیادی هم می تواند برای شما به همراه داشته باشد. محدودیت هایی که کلاس رفتن برای شما ایجاد می کند می تواند شامل مواردی مانند این ها باشد: سر زمان مشخصی باید در کلاس حاضر شوید، هر روز مسافت مشخصی را طی کنید و هزینه ای برای این رفت و آمد پرداخت کنید، هزینه زیادی برای خرید منابع آموزشی و کتاب ها کنید، در کلاسی حاضر شوید که همه در یک سطح علمی نمی باشید و محدودیت های دیگر.

اما راه چاره و رهایی از این محدودیت ها چیست؟ در عصر جدید با رشد و توسعه فناوری های ارتباطی و نفوذ اینترنت در زندگی ها کمتر کسی است که برای رفع نیاز های خود از اینترنت استفاده نکند. شما به راحتی برای خرید هر محصول و کسب اطلاع از هر موضوعی می توانید از اینترنت استفاده کنید. پس چرا برای یادگیری زبان از این بستر استفاده نکنید. وب سایت آموزشی من و زبان با هدف تسهیل آموزش ها اقدام به برگزاری دوره های آموزشزبان آنلاین کرده است و توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خوب جلب کند. آنچه من و زبان برای شما فراهم کرده است این است که شما در هر جایی که باشید و هر موقع از شبانه روز که باشد می توانید از آموزش های این وب سایت استفاده کنید و شش زبان زنده دنیا را به انتخاب خودتان یاد بگیرید. نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است، این می باشد که تمامی آموزش های من و زبان به زبان فارسی است و شما دیگر دغدغه استفاده از دیکشنری و ترجمه ندارید. من و زبان همه چیز را برای شما به راحتی فراهم کرده است.

تجربه یادگیری آنلاین زبان ترکی در این وب سایت می تواند فرصت بی نظیری برای آماده شدن شما جهت ورود به بازار کار ترکیه باشد. چرا که در این وب سایت شما می توانید هدفمند آموزش ببینید. آموزش آنلاین زبان ترکی شما را از بسیاری از محدودیت هایی که کلاس های حضوری برای تان ایجاد می کرد، خلاص می کند و می توانید با شروع یک آموزش زبان ترکی در بستر بازی و ریاضی و تجربه یک یادگیری متفاوی را داشته باشید. پس همین امروز در این وب سایت ثبت نام کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با مشاورین من و زبان از طریق همین صفحه در ارتباط باشید.

حالا که با اهمیت زبان ترکی برای کسب و کار آشنا شدید، بد نیست کمی هم درباره شرایط کار در کشور ترکیه بدانید. کار در ترکیه یک سری قوانین و مقررات دارد که باید حتما از آن ها اطلاع داشته باشید و آن ها را رعایت کنید. نکاتی که برای کار در کشور ترکیه باید در نظر گیرید موارد زیر می باشد:

 • آیا برای کار در کشور ترکیه نیازمند پروانه کار و یا مجوز می باشید؟ این مورد می تواند برای مشاغل مختلف متفاوت باشد.
 • آیا می دانید کجا ها باید به دنبال شغل مورد نظرتان باشید؟ بسته به مهارت و تخصص تان باید در حوزه های مرتبط به دنبال شغل ایده آل خود در ترکیه باشید.
 • آیا از قوانین کشور ترکیه برای استخدام و شرایط کار در حوزه های مختلف اطلاع دارید؟ در غیر این صورت ممکن است سرتان کلاه رود و حق و حقوق تان ضایع شود. پس حتما با افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه دارند، مشورت کنید.

بد نیست بدانید اگر فقط قرار است برای ملاقات مشتری خود به کشور ترکیه سفر کنید نیازی به مجوز و پروانه کار ندارید. همچنین اگر می خواهید اقتصاد و بازار کار کشور ترکیه را ارزیابی کنید همین که بر زبان ترکی تسلط داشته باشید کفایت می کند و لزومی ندارد برای این کار مجوز خاصی را دریافت کنید. حتی در این سفر می توانید با مشتری های بین المللی هم ملاقات داشته باشید و خوب و بد راه اندازی کسب و کار در کشور ترکیه و یا داد و ستد با این کشور را بررسی کنید. پس برای این شرایط می توانید با یک ویزای توریستی اقدام به سفر به کشور ترکیه کنید. اما اگر قرار است در تعطیلات در ترکیه مشغول به کار شوید و یا کالا و خدمتی دارید که می خواهید در این کشور آن را به فروش رسانید، یا قرار است در یکی از شرکت های ترکیه ای استخدام شوید باید ویزای کار این کشور را حتما داشته باشید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • رضا

  ممنون از مطلبی که گذاشتید، نکات خوبی بود

  پاسخ
 • جلیلی

  من می خوام زبان ترکی رو برای تجارت یاد بگیرم. شما دوره ویژه ای مختص یادگیری این زبان برای تجارت دارید که با استفاده از اون بتونم راحت کارای تجاریمو انجام بدم و توی واردات از کشورر ترکیه به مشکل برنخورم؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما بله برای تمامی موضوعات آموزش وجود دارد.

   پاسخ