تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد

تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد

تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد | چین رسما از ژاپن پیشی گرفته و توانسته به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود. چین از آلمان نیز که بزرگترین صادر کننده جهان می باشد، پیشی گرفته است. از طرفی از ایالات متحده آمریکا که بزرگترین بازار خودرو در جهان می باشد نیز سبقت گرفته است. در حالی که بهبود در دنیای غرب متوقف شده، چین تقریبا در هر بخش به رشد خود ادامه می دهد. همه این مواردی که گفتیم، برای هر کسی که در مورد حرفه خود فکر کند این سؤال را ایجاد می کند که: آیا باید شروع به یادگیری زبان چینی کنم؟ در این مقاله از من و زبان قصد داریم که به شما تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد را یادآور شویم؛ بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مزایای یادگیری زبان چینی به عنوان زبان دوم

اگر می خواهید به چین بروید و در آنجا تجارت کنید و یا برای یک تجارت چند ملیتی در آنجا کار کنید، در صورتی که یادگیری زبان چینی را آغاز نکرده باشید، دچار مشکل و ضرر می شوید. حتی اگر قصد اقامت در ایالات متحده را دارید، با شرکت های بسیاری در چین باید به تجارت بپردازید و اگر امکان صحبت با یک مشتری یا تامین کننده بالقوه را نداشته باشید، واقعا فاجعه است. همانطور که می دانید چین قطب صنعتی دنیاست و تجارت آن در سراسر دنیا گسترده شده است. کلیه کالاها و خدمات از چین به اقصی نقاط دنیا منتقل می شوند و بنابراین در هر کجای دنیا که باشید به اهمیت یادگیری زبان چینی پی خواهید برد. وبسایت من و زبان از جمله مراجعی است که شما می توانید با اطمینان کامل در ان به یادگیری زبان چینی بپردازید؛ چرا که کلیه آموزش های آن بر اساس جدیدترین متدهای روز دنیا و زیر نظر موسسات معتبر اروپایی ارائه می شود. با من و زبان می توانید یادگیری زبان چینی را از صفر تا صد و با توجه به هر سطحی دنبال نمایید.

 • کارفرمایان به دنبال شما هستند
  بر اساس آمار استخدام در سال 2020 چیزی در حدود 39 درصد از کارفرمایان اعلام کردند که قصد دارند افراد دو زبانه را استخدام کنند. چار که مسلما یک فرد دو زبانه قابلیت بیشتری در کار دارد. به خصوص در تجارت که می توان با اغلب کشورها وارد سرامایه گذاری شد.
 • زبان چینی در تکنولوژی، صنعت و تجارت نفوذ دارد
  با این حساب خوب است که نسبت به یادگیری زبان چیزی اقدام کنید تا هم از فرصت های شغلی بیشتری برخوردار شوید و هم از سایر مزایای این زبان کاربردی استفاده نمایید. برای فراگیری همه مزایای بالقوه مهارت های زبان چینی، به نظر می رسد که باید به دنبال منبع آموزشی معتبری باشید. جایی که بتوانید یادگیری زبان چینی را به بهترین و کامل ترین نحو سپری کنید. زبان چینی گویندگان بسیاری را در سراسر جهان دارد و با سرعت بسیار بالایی در حال نفوذ میان تکنولوژی ها ، صنایع و تجارت ها است.
 • بازار کار خوبی در انتظار شماست
  مهارت های زبان چینی می تواند به شما در ایستادگی در یک بازار کار پیچیده و دشوار کمک کند. درست است که یادگیری زبان چینی تضمینی برای اشتغال شما ندارند ولی با نزدیکتر شدن شرکت های چینی به دنیای جهانی، کسانی که تخصص تجاری آن ها بالاتر باشد موفقیت های کاری بیشتری را تجربه می کنند.

 

تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد
تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد

یادگیری زبان چینی راه پیشرفت شما

تجربه زندگی در چین
ممکن است بخواهید زندگی در یک کشور خارجی مثل چین را با هر هدفی همچون ادامه تحصیل، اشتغال و یا سرمایه گذاری، تجربه کنید. وقتی چنین شرایطی به وجود می آید، یادگیری زبان چینی ضروری است. چرا که کلیه تعاملات و ارتباطات شما در گرو صحبت کردن با سایر مردم ساکن در چین است. یکی از مزایایی که یادگیری زبان چینی با من و زبان را نشان می دهد، این است که شما به صورت آنلاین در هر کجای جهان که باشید، می توانید از آموزش های آن بهره مند شوید. از طرفی اگر در پروسه آموزش زبان چینی در همان کشور چین نیز باشید، یک محیط و بستر عالی برای تکرار و تمرین شما به شکل فوق العاده ای محیاست.

 • یک سفر ایده آل و مناسب به چین
  حال فرض کنید که به قصذد زندگی به چین نرفته اید و تنها می خواهید یک سفر خاطره انگیز به کشور زیبای چین داشته باشید. یادگیری زبان محلی این کشور علاوه بر اینکه برایتان راحت تر می شود، بلکه می توانید هزینه های سفرتان را تا حد چشمگیری بکاهید. چرا که با ارتباط برقرار کردن با بومیان چین می توانید اقامت گاه، رستوران و یا مراکز خرید ارزان تری را بیابید.
 • مطالعه منابع ارزشمند چینی و آشنایی با فرهنگ غنی این کشور
  زمانی که زبان چینی را بیاموزید بیشتر با فرهنگ آن آشنا می شوید، می توانید کتاب هایی که منشاء فرهنگ غنی این کشور هستند را مطالعه نمایید و از خواندن آثار ارزشمند به زبان چینی لذت ببرید.
 • مزایای یادگیری زبان چینی برای کسب درآمد
  یادگیری یک زبان جدید در حین کار مزایای زیادی دارد. زبان چینی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در زیر مزایای یادگیری این زبان را در رابطه با کسب درآمد مورد بررسی قرار می دهیم.
 • فرصت کار و زندگی در چین
  با کار و زندگی در چین می توانید درآمد بسیار بالاتری را بدست بیاورید. واحد پولی کشور چین یوان است و شما به راحتی می توانید با بهره مندی از دانش زبان چینی به کارهای مختلفی که با تخصص شما مرتبط است بپردازید و درآمد بالایی کسب کنید.
 • سرمایه گذاری هوشمندانه در چین
  اگر شما سرمایه دار باشید و بخواهید پول هایتان را در کشور چین سرمایه گذاری کنید، خوب است که یادگیری زبان چینی را پشت سر گذاشته باشید. به این ترتیب برای خرید ملک، ثبت شرکت و یا راه اندازی یک استارتاپ می توانید هوشمندانه عمل کنید و دیگر به اصطلاح سرتان کلاه نمی رود. چین پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری دارد و از سویی تجارت موفق باعث شده که اقتصاد قدرتمندی داشته باشد. بنابراین سرمایه گذاری در این کشور قطعا با سوددهی بالا رو برو خواهد شد و درآمد بالایی را نسیبتان خواهد کرد.

 

تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد
تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد
 • تدریس زبان چینی
  شما به صورت خصوصی در خانه یا عمومی در آموزشگاه ها، می توانید به تدریس زبان چینی بپردازید. تدریس باعث می شود که بتوانید درآمد بالایی را بدست بیاورید.
 • تور لیدر چین شوید
  شغل تور لیدر بودن برای همه زبان ها وجود دارد. با یادگیری زبان چینی نیز می توانید تور لیدر کشور چین باشید و موارد مهم را برای بازدید کنندگان از چینی به فارسی بازگو نمایید. همچنین با این شغل علاوه بر اینکه خودتان از سفر در شهرهای مختلف چین لذت می برید، بلکه پول خوبی نیز عایدتان خواهد شد.
 • مترجم چینی زبانان توریست در ایران شوید
  بسیاری از توریست های چینی به منظور بازدید از ایران به کشورمان می آیند. شما اگر به عنوان راهنما و مترجم در کنار آن ها قرار بگیرید، می توانید درآمد مناسبی را بدست بیاورید.
 • مترجم زبان چینی شوید
  با یادگیری زبان چینی می توانید در جایگاه یک مترجم، به ترجمه متون به این زبان مشغول شوید. متن ها را از فارسی به چینی و بالعکس از چینی به فارسی ترجمه نموده و درآمد بسیار بالایی را کسب کنید.
 • به عنوان پذیرش هتل استخدام شوید
  بسیاری از هتل های بین المللی نیاز دارند که یک فرد را برای پذیرش مهمانان چینی خود در هتل استخدام نمایند. وجود شما به عنوان یک فرد موثر در هتل می تواند به افرادی که از چین به ایران آمده اند کمک کند.
 • در رستوران یا کافه های چینی به عنوان پیشخدمت کار کنید
  معمولا خیلی ها در ایران این شغل را در شان خومد نمی دانند ولی باید بدانید که در چین اینگونه نیست و یک فرد مثلا پزشک با یک مستخدم از یک جایگاه اجتماعی یکسان برخوردارند. هر دو انسان هستند و برای کسب درآمد تلاش می کنند. از آنجایی که چینی ها به غذا خوردن اهمیت بسیاری می دهند، رستوران ها و کافه های متعددی در چین وجود دارد. اگر یادگیری زبان چینی را در کارنامه تجربیات خود داشته باشید، می توانید به عنوان یک پیشخدمت در این رستوران ها و کافه ها به کار مشغول شوید.
 • به عنوان یک سرآشپز چینی فعالیت کنید
  غذاهای چینی تنوع زیادی دارند. در پشت این همه نوع غذای متفاوت تاریخچه و افسانه ای نهفته است. رنگ ها و مواد معانی خاصی را القا می کنند. بنابراین سبک غذا و آشپزی چینی ریشه در فرهنگ و سنت دیرینه چین دارد. شما با یادگیری زبان چینی می توانید این دستورهای غذای تاریخی را امتحان کنید و به عنوان یک آشپز بین المللی به کسب درآمد بالا بپردازید.

همه مواردی که در بالا نام بردیم تنها بخش کوچکی از کارهایی هستند که می توانید با یادگیری زبان چینی انجام دهید. شما در ابتدا آموزش های وبسایت من و زبان را شروع کنید و در نهایت با تحقیق و بررسی می توانید به مشاغل بهتر و پولساز تر نیز دست یابید.

 

تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد
تاثیر یادگیری زبان چینی در کسب درآمد

زندگی و کار در چین چگونه است؟

چین یکی از پویاترین و پر جنب و جوش ترین کشورهای جهان است. کار کردن در چین اغلب می تواند برای “بیگانگان” دلهره آور به نظر برسد. چرا که نظم و یکپارچگی بی نظیری در چین حکمفرماست. افرادی که در چین زندگی و کار می کنند، شرایط ویژه ای را تجربه می کنند. اگر می خواهید با این شرایط آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید.
قبل از رفتن به چین باید بدانید اگر می خواهید در سیاست، فناوری یا امور مالی فعالیت کنید، به احتمال زیاد به شهرهای مهم درجه یک همچون پکن، شانگهای، شنژن و گوانگژو محدود خواهید شد. این مکان های جذاب و پر جنب و جوش برای تجربه سبک زندگی مدرن چینی می باشند.
اگر تصمیم دارید که در چین کار کنید ، مطمئناً همکاران دوست و مهمان را پیدا خواهید کرد. حتی در شرکت هایی که به داشتن کارگر خارجی عادت دارند، برخی از افراد محلی هنوز هم ملاقات با شخص دیگری از کشور دیگر را هیجان انگیز می دانند و دوست دارند با شما درباره تفاوت فرهنگ ها و تجربیات خود صحبت کنند.
اما مکان های کاری چینی ها اغلب ساعت کار طولانی دارند، که بعضی اوقات ممکن است ناامید کننده به نظر برسد. در بسیاری از دفاتر، کارمندان در نیمه شب 90 دقیقه وقت ناهار را تعطیل می کنند، اما بعد از ظهر تا اواخر شب می مانند تا تمام کارهای خود را انجام دهند. دفاتر چینی نیز اغلب دارای سلسله مراتب سخت و فاقد انعطاف پذیری هستند.

در مقایسه با کار در غرب، برای چینی ها در هر سال تنها 10 روز تعطیلات ملی وجود دارد. پس اگر در یک شرکت چینی کار می کنید، باید بدانید که تعطیلات غربی مانند کریسمس در چین به رسمیت شناخته نمی شود.
کارمندان چینی و کارمندان خارجی ناهار را به طور جداگانه می خورند. این ممکن است به این دلیل باشد که چیزهای مختلفی را برای ناهار انتخاب می کنند. اما این دلیل نیز وجود دارد که به طور واضح، کارمندان چینی نمی خواهند وقت ناهار خود را صرف صحبت کردن بکنند. اگر به جای یادگیری زبان چینی، زبان انگلیسی را یاد بگیرید باید بدانید که بسیاری از مهاجران بدون یادگیری ماندارین در چین کار می کنند. این امر در شهرهای بزرگ مانند پکن و شانگهای امکان پذیر است، اما حتی در آن مکان ها نیز اگر فقط انگلیسی صحبت کنید احتمالا با مشکل روبرو خواهید شد.

هزینه زندگی در چین، بسته به مکان زندگی شما بسیار متفاوت است. زیرا برخی شهرها بسیار گران تر هستند. مثلا در پکن می توانید یک آپارتمان را با هزینه 9000 یوان (تقریباً 1000 پوند استرلینگ) در هر ماه اجاره کنید و جالب است بدانید که بسیاری از شرکت های بین المللی اجاره شما را به عنوان بخشی از حمایت اشتغال شما پرداخت می کنند.

یادگیری زبان چینی راهی برای درک فرهنگ چینی است. مطالعه چینی باعث شده است که افراد اولین قدم خود را در دنیای گسترده تجارت چین بردارند. همانطور که می دانید کشور چین دارای اقتصاد و تجارت قدرتمندی می باشد. هر کس که به زبان چینی تسلط دداشته باشد به نوعی توانسته است آینده مالی خود را تامین کند. یادگیری زبان چینی فرصت های شغلی گوناگون و بی نظیری را در پیش روی شما قرار می دهد. با ورود به هر یک از این مشاغل، شما می توانید به دنیای فوق العاده کسب درآمد با دیدگاه چینی وارد شوید. یادگیری زبان چینی به عنوان زبان دوم یا سوم یک روند جهانی در چند سال گذشته بوده است. در آفریقا ، افزایش سریع سرمایه گذاری ها و تجارت چین به صورت قابل توجه و چشمگیری بوده است. چرا که چین در حال حاضر بزرگترین شریک تجاری قاره های مختلف است. دولت ها برای تقویت روابط دو جانبه خود با چین بسیار آگاه هستند و به خوبی می دانند که چین در هر حال روند اقتصادی خوبی را دنبال خواهد کرد.

چین همیشه به داشتن مردمانی سخت کوش و کاری معروف بوده است. به طور کلی چینی ها اعتقاد دارند که برای رسیدن به هر چیز باید تلاش و پشتکار ویژه ای صورت گیرد. شما این تلاش و پشتکار را در کلیه امور روزمره زندگی آنان می توانید مشاهده کنید. به عنوان مثال آن ها در اغلب کارها همچون غذا خوردن، مطالعه کردن و حتی یادگیری زبان به سختی تلاش می کنند. شما نیز به عنوان یک زبان آموز زبان چینی باید سختی هایی را به جان بخرید تا بتوانید در آینده از این زحمات خود بهترین نتایج را دریافت نمایید. زبان چینی دارای یک چهارچوب از کانجی هاست که زبان های دیگر از جمله ژاپنی و کره ای نیز از آن به وجود آمده اند. شما با یادگیری زبان چینی در واقع شرایط را برای یادگیری این دو زبان نیز در خود ایجاد کرده اید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • علی

  اگه زرنگ باشی به کمک چین چین خیلی راحت می تونی پول در بیاری

  پاسخ
 • شهلا ب

  مسئله اینجاست که همه میگن اگه زرنگ باشی میتونی پول دربیاری به کمک زبان چینی ولی اون اول کار مهمه :))) همونجایی که باید این زبون رو یاد بگیری واقعا سخته خب!

  پاسخ
 • منیژه

  چه مشاغلی رو میشه به واسطه یادگیری زبان چینی توی این کشور بدست آورد؟ اگر دوره آموزش زبان چینی رو تا گذروندیم واقعا راحت کار پیدا می کنیم؟

  پاسخ