تکنیک های طلایی در آموزش زبان فرانسه

تکنیک های طلایی در آموزش زبان فرانسه

تکنیک های طلایی در آموزش زبان فرانسه | یادگیری زبان فرانسه، زبانی دوست داشتنی و جذاب بوده که ممکن است شما نیز مانند میلیون ها انسان علاقه مند به فراگیری آن باشید. شاید از خودتان بپرسید که بهترین راه برای یادگیری زبان فرانسه چیست؟ ما در این مقاله از وبسایت آموزشی من و زبان برای شما راه حل هایی را داریم که با استفاده از آن ها می توانید زبان فرانسه را به طور دقیق و کامل یاد بگیرید و از شیرینی آموختن این زبان زیبا لذت ببرید و به اهدافتان از پیگیری آن برسید. راه هایی که در پایین آورده شده است را در روند یادگیری خود دنبال کنید.

غرق در یادگیری زبان فرانسوی شوید

زمانی که تصمیم به یادگیری یک زبان جدید می کنید باید تا جایی که می توانید خودتان را در آن غوطه ور کنید. این بدان معناست که باید همه فکر و ذهنتان را به آن بسپارید و زبان جدید را جزئی از زندگی خود کنید. به عنوان مثال، تفکر خود را به فرانسه تبدیل کنید، شمارش اعداد را به این زبان انجام دهید، در مکالمات روزمره تان فرانسوی صحبت کنید، سعی کنید نیازهایتان را با این زبان مطرح کنید، با خودتان فرانسوی صحبت کرده و پاسخ سوالات خودتان را در این زبان جستجو کنید. یک راه موثر و جذاب تماشای تلویزیون و دنبال کردن برنامه های فرانسه است. حتی می توانید به رادیوی فرانسه گوش بسپارید و روزنامه ها و مجلات فرانسوی را مطالعه کنید. سعی کنید که در رسانه ها و شبکه های اجتماعی مثل Youtube و فیس بوک با زبان فرانسوی تعامل و حضور داشته باشید. به طور کلی اگر می خواهید در یک زبان عالی شوید، باید آن را زندگی کنید، نفس بکشید و به اصطلاح آن را بخورید. غوطه وری در زبان فرانسه دقیقا همین مفهوم را در بر دارد و یک پروسه سرگرم کننده و مهیج است.

تکنیک های طلایی در آموزش زبان فرانسه
تکنیک های طلایی در آموزش زبان فرانسه

با موسیقی زبان فرانسه را به طرز دلنشینی بیاموزید

موسیقی راه دیگریست که توصیه می شود از آن برای کمک به یادگیری زبان فرانسه تان استفاده کنید. اگر یاد بگیرید که آهنگ های فرانسوی چه می گویند، جملات و کلماتشان چیست و حتی نحوه تلفظ شان به چه صورت است، شما برد کرده اید. این کار حقیقتا به شما کمک می کند تا در پروسه زبان آموزی موفق باشید و بتوانید زبان فرانسوی را به عنوان زبان دوم با موزیک های دلنشین و زیبا دنبال نمایید. ممکن است نکات کلیدی و مهم و همچنین لغات جدید و خاصی را در میان ترانه های فرانسوی زبان یاد بگیرید. گوش کردن به ترانه ها هم سرگرم کننده است و خسته کننده نمی باشد و هم باعث می شود چیزهایی را که یاد می گیرید به واسطه آهنگین بودن ترانه ها هرگز فراموششان نکنید.

از اشتباه کردن نترسید

این کاملا طبیعیست که در شروع یادگیری یک زبان دارای خطا و اشتباه زیادی باشید. شما برای یادگیری اقدام کرده اید، اگر قرار بود که همه چیز را بدانید، دیگر دلیلی برای فراگیری وجود نداشت. بنابراین با خودتان نگویید که من دائما اشتباه می کنم و از خطا کردن نترسید. اشتباه صحبت کردن و یا اشکالات گرامری و نگارشی همگی با تمرین و تکرار مستمر در ادامه مسیر برطرف می شوند. افکار منفی، ترس و استرس را کنار بگذارید چرا که اگر بترسید در یادگیری زبان فرانسه فلج می شوید و اشتیاقتان را از دست می دهید. سعی کنید بجای فرار از اشتباهات از آنان درس بگیرید و سطح یادگیری تان را ارتقا بدهید. همیشه به یاد داشته باشید که خطا و لاشتباه بخشی از مسیر یادگیری هستند و نباید در آن نقطه متوقف بشوید.

تکنیک های طلایی در آموزش زبان فرانسه
تکنیک های طلایی در آموزش زبان فرانسه

تمرین و تکرار زیادی را انجام دهید

همه زبان ها برای یادگیری و تسلط عالی، نیاز به تکرار و تمرین بسیار دارند. تمرین کردن مداوم بسیاری از اشتباهات شما را در هر زمینه ای بر طرف می کنند. به عنوان مثال اگر شما مکالمه کننده قدرتمندی نیستید، به مرور زمان می توانید این مهارت را در خودتان تقویت کنید. اگر کلمات زیادی را نمی دانید یا در گرامر و دستور زبان فرانسه مشکل دارید، با تکرار و تمرین پی در پی به آن ها پ می برید و اشکالاتتان بر طرف می شوند. گوش دادن به پادکست ها، دیدن کلیپ های آموزشی و مطالعه مداوم شما را در این راه یاری خواهند کرد.

بهانه گیری نکنید، فقط قوانین را بپذیرید و آن ها را بخاطر بسپارید

برخی از افراد دائما به دنبال چرایی مباحث هستند. آن ها مرتب در حال نقد کردن زبان مورد یادگیری شان هستند و به آن ایراد می گیرند. به عنوان مثال ممکن است در یادگیری نکات دستور زبان فرانسه بگویند که این ها عجیب و مزخرف است. چرا باید اینگونه باشد؟ چرا باید تلفظ را به این صورت انجام داد؟ و موارد بسیاری از این دست. اما نکته ای که باید به عنوان یک زبان آموز به آن توجه کنید آن است که یادگیری زبان فرانسه و یا هر زبان دیگری قواعد خاص خودش را دارد و شما باید بی چون و چرا آن ها را بپذیرید و به خاطر بسپارید. مطمئنا دلایل محکمی در ساختار هر زبانی نهفته است که شما از آن ها بی اطلاعید. اما این ها دلیل نمی شود که شما به کلی بخواهید چارچوب یک زبان را زیر سوال ببرید و برخی قواعدش را پذیرفته و برخی را رد کنید.

تکنیک های طلایی در آموزش زبان فرانسه
تکنیک های طلایی در آموزش زبان فرانسه

سعی کنید عبارات و جملات بیشتری را بیاموزید

شاید بهتر باشد عبارات و جملات را به جای کلمات فرا بگیرید. چرا که هر جمله یا عبارت شامل چندین کلمه است و بدین ترتیب شما نحوه قرارگیری کلمه در جمله، کاربرد و ماهیت آن و ساختار جمله بندی را نیز یاد می گیرید. بنابراین سعی کنید که جملات کاربردی بسیاری را به ذهن بسپارید و در روزمره از آن ها استفاده کنید. مثلا یک محیط مانند رستوران را در نظر بگیرید و تصور کنید که اگر در رستوران باشید به دانستن چه جملات و عباراتی نیاز خواهید داشت. اگر به طور مداوم جملات مهم و پر کاربرد را در آموزش زبان فرانسه دنبال کنید، تسلط شما به زودی اتفاق می افتد و خواهید دید که به راحتی با این زبان صحبت می کنید.

یادگیری زبان فرانسه را فراتر از صرفا یادگیری دنبال کنید

اغلب افراد صرفا به یادگیری یک زبان فکر می کنند و با خودشان اینگونه می پندارند که فرا گیری و تکمیل یک زبان برای آن ها کافیست. در صورتی که باید به مباحثی فراتر از یادگیری صرف توجه کنید. بدانید که یادگیری زبان چه تاثیرات مهمی در زندگی و شغل شما دارد. اهدافتان را گسترده تر کنید و فراتر بروید. سعی کنید با عشق زبان فرانسه را یاد بگیرید و دانستن نکات جدید آن را به منزله یک سرگرمی یا تفریح بدانید. در هر کاری که واقعا به آن علاقه داشته باشید، مطمئنا موفق خواهید شد.

برای خودتان یک عادت یادگیری روزانه ایجاد کنید

اگر روند یادگیری را برای خود دلچسب تر کنید، علاقه تان در این مسیر بیشتر خواهد شد. یک کار جالب و مهیجی که می توانید انجام دهید، ایجاد عادات یادگیری در طول روز است. به عنوان مثال فرض کنید که هر روز خودتان را عادت دهید که 10 کلمه جدید یاد بگیرید، یا سه جمله کاربردی را به ذهن بسپارید. این عادت ها در طی سال برای شما به یک سرگرمی جذاب تبدیل می شوند و شما هر لحظه در حال ارتقای خود هستید. عادت ها همانطور که از نامشان پیداست دارای یک روال روتین هستند. بنابراین جزئی از زندگی تان می شوند و شما را به انجام کار یا کارهایی ترغیب می کنند. چه چیزی بهتر از اینکه به یادگیری نکات جدید در زبان فرانسه عادت کنید؟

آموزش زبان فرانسه را با من و زبان شروع کنید

من و زبان یک وبسایت مناسب و جامع برای یادگیری زبان فرانسه است. این وبسایت 6 زبان زنده دنیا را از جمله انگلیسی، چینی، آلمانی، ترکی، ایتالیایی و فرانسه به شما آموزش می دهد. کافیست که در وبسایت من و زبان ثبت نام کنید و با اکانتی که تهیه می کنید، آموزش زبان فرانسه را به شکل حرفه ای و جدی آغاز نمایید. مزایا و امکانات بی شماری برای این منبع مهم و کاربردی وجود دارد. به عنوان مثال شما می توانید زبان دلخواهتان را از هر سطحی که می خواهید آغاز کنید، آموزش های آن بسیار به روز، جذاب و سرگرم کننده هستند، امکان تست دو روزه رایگان کلیه موارد موجود در سایت را دارید و از همه مهمتر گارانتی بازگشت وجه برای شما وجود دارد. شما تمامی تکنیک های طلایی که برای آموزش زبان فرانسه گفتیم را می توانید در قالب این وبسایت آموزشی تجربه کنید و از نتایج آن حیرت زده شوید.
همه زبان آموزانی که علاقه مند به یادگیری زبان در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت هستند، می توانند با شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان ، به خواسته و هدفشان برسند. نکته مهم این است که زبان آموزان بعد از گذراندن این دوره ها می توانند به فرصت های شغلی مهم و بازار کار ورود پیدا کنند و به جایگاه ها و مدارج عالی برسند. یادگیری زبان برای هر شخص امکاناتی را فراهم می آورد که سایرین از آن ها بی بهره اند. به عنوان مثال شرکت در این دوره باعث می شود به راحتی بتوانید به کشور فرانسه مهاجرت کنید، برای تحصیل در این رشته موفق تر باشید و یا در شرکت های بین المللی پذیرفته شوید. بنابراین با وجود همه محاسنی که از یادگیری زبان جدید گفتیم، هم اکنون دست به کار شوید و زبان دلخواهتان را با من و زبان یاد بگیرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید