حقایقی درباره زبان فرانسه که شما را شگفت زده می کند

حقایقی درباره زبان فرانسه

حقایقی درباره زبان فرانسه | حقایقی درباره زبان فرانسه که شما را شگفت زده می کند | شاید پیش خودتان فکر کنید که همه چیز را درباره زبان فرانسه می دانید، حروف بی صدا، جنسیت، آهنگ های فرانسوی و…. اما در مورد این زبان چه چیز دیگری می دانید؟ هر زبان برای خود رمز و رازهایی دارد که شاید زبان آموزی که در حال یادگیری ان زبان است از آنها اطلاعات کاملی نداشته باشد. در مورد زبان فرانسه نیز این موضوع وجود دارد و به احتمال بسیار زیاد اگر در حال یادگیری زبان فرانسه هستید هنوز مواردی شگفت انگیز درباره این زبان وجود دارد که از آن اطلاعی ندارید. در این مقاله بعضی از این حقایق جالب را در باره زبان فرانسوی بررسی می کنیم.

آمریکایی ها همسایه های فرانسوی دارند

تعداد مهاجرانی که از آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی به کشور آمریکا مهاجرت می کنند هر روز در حال بیشتر شدن است و به همین دلیل اکثر افراد فکر می کنند که زبان اسپانیایی مهمترین زبانی است که باید بعد از انگلیسی در کشور آمریکا بلد باشند. اما اگر به ایالت های مختلف آمریکا سفر کنید در کمال تعجب افراد فرانسوی تباری را خواهید دید که همچنان زبان ابا و اجدادی خود را حفظ کرده اند و با لهجه های مختلف به فرانسوی صحبت می کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید چندین ایالت در کشور آمریکا را فرانسوی ها ساخته اند.

زبان فرانسه زبان رسمی 29 کشور دنیا است

کشورهای زیادی در دنیا هستند که زبان رسمی آنها زبان فرانسه است. شاید از قبل می دانستید که زبان رسمی کشورهای مانند کانادا، بلژیک، سوئیس و … زبان فرانسوی است، اما آیا می دانستید که زبان رسمی کشور سنگال و جیبوتی نیز فرانسه است؟ در مورد ماداگاسکار و وانواتو چطور؟ (اصلا می دانید وانواتو کجاست؟) هر قسمت از دنیا را ببینید کشوری پیدا می شود که در آن زبان فرانسوی با یکی از زبان های رسیم آن کشور است و یا نهادهای مستقل فرانسوی زبان در آنجا وجود دارد. فرانسوی ها سال ها قبل از انگلیسی ها که به استعمار پیر شناخته می شوند، راهی سراسر دنیا شدند و روشن است که زبان آنها در بسیاری از نقاط دنیا به عنوان زبان رسمی و یا زبانی که مردم آن شکور با آن آشنا هستند، تبدیل شد.

حقایقی درباره زبان فرانسه
حقایقی درباره زبان فرانسه

لهجه فرانسوی از کشورهای مختلف متفاوت است

لهجه فرانسوی در کل دنیا را می توان به سه گروه تقسیم کرد که عبارتند از: فرانسوی اروپایی، فرانسوی کانادایی و فرانسوی آفریقایی. اگر در حال یادگیری زبان فرانسه هستید و با این موضوع تازه آشنا شده اید، شاید کمی باعث نگرانی شما شود. اگر بدانید که در خود کشور فرانسه هم لهجه از شهری به شهر دیگر متفاوت است حتما نگران تر هم خواهید شد. اما اگر به لهجه های مختلف کشور خودمان هم نگاه کنیم، متوجه می شوید که تفاوت لهجه تاثیر چشمگیری در ارتباط برقرار کردن افراد با یکدیگر ندارد و کسانی که به یک زبان صحبت می کنند، با وجود تفاوت لهجه به راحتی می توانند منظور یکدیگر را متوجه شوند. بنابراین زمانی که در حال آموزش زبان فرانسه هستید اصلا نباید تفاوت در لهجه شما را نگران کند.

هیچ کلمه اصلی فرانسوی W ندارد

شاید بگوید پس حرف W در حروف الفبای زبان فرانسوی چیست. واقعیت این است که حرف W از سایر زبان ها به این زبان وارد شده و در واقع ریشه فرانسوی ندارد، برای مثال کلماتی مانند wagon یا western ریشه فرانسوی ندارند. به همین دلیل کلماتی که با W شروع می شود گاهی در این زبان تغییر می کند، مانند کلمه Warsaw که به Varsovie تبدیل شده است و فرانسوی ها به راحتی آن را تغییر داده اند.

پرتکرارترین حرف در زبان فرانسه حرف E است

فقط کافی است چند کلمه پر کاربرد در زبان فرانسه را ببینید، کاملا مشخص است که حرف E در کلمات فرانسوی چقدر زیاد حضور دارد و تکرار می شود. به این کلمات نگاه کنید: Je, elle, au revoir, merci ، حرف E همه جا هست. سعی کنید یک مکالمه کوتاه و ساده به زبان فرانسه داشته باشید و ببینید که آیا بدون حرف E این کار امکان پذیر است؟!

بسیاری از کلمات انگلیسی ریشه فرانسوی دارند

اگر کمی با زبان انگلیسی آشنا باشید، شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از کلماتی که در زبان انگلیسی وجود دارد، ریشه فرانسوی دارند. کلماتی مثل café, bourgeois و hors d’oeuvre کلماتی هستند که از زبان فرانسه وارد زبان انگلیسی شده اند. با این حال به احتمال زیاد کلمات زیاد دیگری نیز در زبان انگلیسی وجود دارد که تا به امروز نمی دانستید ریشه فرانسوی دارند. آیا تا به حال به ریشه کلماتی مثل silhouette، brunette فکر کرده اید؟ آیا می دانستید R.S.V.P. مخفف کلمه répondez s’il vous plait است؟ در مورد کلمه Depot چطور؟ حتما تا به حال کلماتی مانند Office Depot یا Home Depot را شنیده اید ، ولی به احتمال زیاد نمی دانستید که این کلمات در واقع از زبان فرانسه وارد زبان انگلیسی شده اند.

حقایقی درباره زبان فرانسه
حقایقی درباره زبان فرانسه

فرانسوی پنجمین زبان پرکاربر در دنیا است

احتمالا تا به حال این موضوع را نمی دانستید. 220 میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسه صحبت می کنند و به همین دلیل این زبان به عنوان یکی از پرکاربردترین زبان های دنیا تبدیل شده و در لیست 5 زبان پر گویش در دنیا قرار دارد. این بدان معنی است که با یادگیری زبان فرانسه به جمع میلیون ها نفر در دنیا خواهید پیوست و این امکان برای شما فراهم می شود که با میلیون ها انسان جدید ارتباط برقرار کنید.

فرانسوی ها در شیرینی درست کردن فوق العاده اند

اگر می خواهید اطرافیان خود را با شیرینی و کیک های فوق العاده تحت تاثیر قرار دهید، هر چه سریع تر آموزش زبان فرانسه را شروع کنید و از دستورهای کیک و شیرینی فرانسوی ها استفاده کنید. فرانسوی ها عاشق شیرینی هستند و تقریبا در کنار اکثر وعده های غذایی خود از کیک و شیرینی به عنوان دسر استفاده می کنند. چه عاشق کروسان و ورقه ورقه بودن این شیرینی هستید و چه ماکارون دوست داشته باشید و یا انواع دیگر کیک و شیرینی برای شما جذاب باشد، برای همه سلیقه ها فرانسوی ها یک نوع شیرینی دارند و کسی را در این مورد نامید نمی کنند.

زبان فرانسه، زبان عشق است

کمتر کسی است که تا به حال آهنگ های عاشقانه فرانسوی را شنیده باشد و از این همه احساس و کلمات و شعر عاشقانه لذت نبرده باشد. در یک تحقیق انجام شده در گوگل مشخص شد که عاشقانه ترین عبارات در مقایسه چندین زبان با یکدیگر از جمله زبان های انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی و روسی به زبان فرانسوی تعلق دارد.

زبان فرانسه دومین زبان محبوب دنیا است

زبان فرانسه علاوه بر اینکه در صدر زبان های عاشقانه دنیا قرار دارد، به لحاظ محبوبیت نیز در جایگاه بالایی قرار دارد و رتبه دوم محبوب ترین زبان دنیا به این زبان تعلق دارد. در اکثر کشورهای دنیا بعد از زبان انگلیسی ، این زبان فرانسوی است که طرفداران زیاد دارد. بسیاری از افراد دوست دارند تا این زبان را یاد بگیرند و به همین دلیل در اکثر کشورهای دنیا کلاس های آموزش زبان فرانسوی وجود دارد. به همین دلیل جای تعجب نیست که آموزش آنلاین زبان فرانسه یکی از محبوب ترین آموزش های آنلاین زبان است.

حقایقی درباره زبان فرانسه
حقایقی درباره زبان فرانسه

زبان فرانسه پر از کلمات هم آوا است

کلمات هم آوا کلماتی هستند که تلفظ یکسان دارند اما املا و معنای آنها با هم متفاوت است. شاید تا به حال کلماتی را برای تمرین به اصطلاح چرخش زبان شنیده باشید؛ این کلمات دقیقا همان کلمات هم آوا هستند که تنها تلفظ یکسان دارند اما معنی آنها با هم متفاوت است. در زبان فرانسوی از این دست کلمات زیاد است و یکی از عباراتی که با استفاده از این کلمات گفته می شود این عبارت است: Si mon tonton tond ton tonton, ton tonton sera tondu. یکی دیگر از این عبارات As-tu vu le vert ver allant vers le verre en verre vert? است. آیا می توانید این عبارات را سریع و پشت سر هم چندبار تکرار کنید؟

زبان فرانسه زبان دیپلماتیک است

در کنار زبان انگلیسی این زبان یکی از تاثیر گذار ترین زبان ها در دنیای دیپلماتیک است. بسیاری از موسسات بین المللی این زبان را به عنوان یکی از زبان های رسمی خود می شناسند و از آن استفاده می کنند. از جمله این موسسات می توان به سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، کمیته بین المللی المپیک، صلیب سرخ و بسیاری دیگر از موسسات اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از دادگاه های بین المللی از زبان فرانسوی به عنوان یکی از زبان های رسمی خود استفاده می کنند.

یادگیری زبان یکی از لذت بخش ترین تجربیات است، به خصوص اگر به آن زبان علاقه مند هم باشید. با این حال استفاده از روش های درست برای یادگیری یک زبان می تواند نقش قابل توجهی در لذت بخش کردن یادگیری این مهارت و یا برعکس در سخت کردن آن داشته باشد. خوشبختانه با تغییراتی که در سبک های مختلف آموزش زبان به وجود آمده، دگر هر فرد می تواند با توجه به علاقه و سبک یادگیری و یا حتی سبک زندگی خود یک روش یادگیری انتخاب کند.

سایت من و زبان با ارائه آموزش آنلاین زبان فرانسه و چندین زبان زنده دنیا تجربه یادگیری آنلاین زبان فرانسه را در اختیار شما قرار می دهد. من و زبان یک سایت آموزش آنلاین زبان است که با استفاده از روش های به روز دنیا محیط آموزشی جذاب و سرگرم کننده ای را برای افراد علاقمند به یادگیری زبان فراهم می کند. فقط کافی است در این سایت ثبت نام کنید و یادگیری زبان را به یک تجربه لذت بخش تبدیل کنید.

زبان فرانسه بعد از انقلاب فرانسه

در زمان انقلاب فرانسه ، 75 درصد از جمعیت این کشور به زبان محلی خود صحبت می کردند و زبان رسمی به عنوان یک زبان مادری در این کشور وجود نداشت. در طول قرن هجدهم ، بسیاری از مردم فرانسه بسته به موقعیت جغرافیایی خود با لهجه های مجزا از فرانسه صحبت می کردند. در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ، یک برنامه فدرال برای استاندارد سازی زبان فرانسوی ، که عمدتا از طریق اصلاح آموزش انجام شد، گویشی که برای استاندارد سازی استفاده کرد که فرانسوی پاریسی بود. متفکران انقلابی فرانسوی در ابتدا آزادی زبان ها را اعلام کردند ، به این معنی که شهروندان فرانسوی می توانند هر گویش یا زبانی را که دوست دارند به آن صحبت کنند؛ با این حال ، این سیاست به دلیل ارزش های روشنگری برای به اشتراک گذاری دانش از طریق یک زبان مشترک برای همه تغییر پیدا کرد.

کینشاسا بزرگترین شهر فرانسوی زبان در جهان است

کینشاشا ، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو ، حدود 11 میلیون نفر ساکن دارد و یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. این شهر اخیرا از نظر جمعیت از پاریس پیشی گرفته و به بزرگترین منطقه شهری فرانسوی زبان در جهان تبدیل شده است. زبان فرانسوی در کشور کنگو به عنوان زبان رسمی مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر در مدارس و ادارات مورد استفاده قرار می گیرد. زبان لینگال که یک زبان محلی است، بیشتر در بین مردم رایج است و به اصطلاح زبان بومی مردم است.
حدود 30 درصد از کلمات انگلیسی ریشه فرانسوی دارد

انگلیسی ها بسیاری از کلمات فرانسوی را از آغاز قرن یازدهم ، با حمله نورمن ها به انگلیس پذیرفتند. جریان ورود کلمات فرانسوی به انگلیسی به ویژه در دوران رنسانس ادامه یافت. برخی از کلمات انگلیسی که در اصل از زبان فرانسه گرفته شده است عبارتند از: conquer, pride, staunch, surf, view و war.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید