حقایقی درباره زبان چینی

حقایقی درباره زبان چینی

حقایقی درباره زبان چینی | کشور چین یکی از پر جمعیت ترین کشور های جهان به شمار می رود و از نظر صنعت، اقتصاد و سیاست نیز، حرف اول را می زند. شهر های بزرگ آن، پکن و شانگهای هستند که جزو مناطق صنعتی چین به شمار می روند. افرادی که علاقه مند به یادگیری زبان چینی باید بدانند که الفبای آن، به آسانی زبان انگلیسی نمی باشد و سیستم نوشتاری آن نیز ساده نخواهد بود. همان طور می دانید، فراگیری زبان های دیگر با آموزش چندین حروف آغاز می شود ولی افرادی که به آموزش زبان ماندرین مشغول می شوند، باید هزاران حرف را در ذهن بسپارند و با آن ها کلمه بسازند. جالب است بدانید که در سراسر جهان، زبان ماندرین چینی توسط بیش از یک میلیارد نفر صحبت می شود و یکی از زبان هایی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود اینکه زبان چینی دارای حروف الفبای زیادی است، اما یادگیری آن پیچیده نیست. آموزش زبان چینی بسیار چالش بر انگیز است و زبان آموزان از یادگیری آن، خسته نخواهند شد، به علاوه بهتر است آموزش آنلاین نیز مورد استفاده قرار گرفته شود تجربه فراگیری زبان چینی را لذت بخش تر کند. همان طور که می دانید، وب سایت های آموزشی زبان نیز امروزه برای یادگیری آنلاین زبان چینی و دیگر زبان ها، بکار گرفته می شوند، یکی از این سایت ها، من و زبان است که شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند. جالب است بدانید که مردم زیادی در سراسر جهان به یادگیری این زبان، علاقه مند هستند زیرا کشور چین دومین قدرت اقتصادی برتر جهان و برترین قدرت اقتصادی نیمکره ی شرقی زمین، به شمار می رود. از این رو، دانستن زبان چینی به کسانی که در حوزه ی تجارت فعالیت می کنند، بسیار کمک کننده، خواهد بود. به همین دلیل است که بسیاری از مردم که در کشورهای غربی ساکن هستند، نیز به یادگیری زبان ماندرین روی آورده اند. بهتر است بدانید که در ایالات متحده آمریکا، آموزش زبان چینی پس از زبان اسپانیایی در اولویت قرار دارد.

حقایقی درباره زبان چینی
تاریخی مختصر از زبان چینی

زبان چینی یکی از زبان هایی است که هنوز تاریخچه درستی از آن در دسترس نمی باشد و متخصصین به دنبال یافتن نکات مهمی درباره آن هستند. آن ها معتقدند که شکل های مدرن زبان چینی از دو زبان مختلف به وجود آمده است. این دو زبان از سبک های سینو و تبت حاصل شده است ولی هیچ سابقه مکتوبی از آن ها یاد نمی شود. بنابراین نمی توان توضیح کامل و دقیقی از زبان چینی قدیمی ارائه داد، زیرا بعد از پیشرفت و توسعه این کشور، افرادی مهاجرت کردند و انواع مختلف زبان چینی را گسترش دادند. از این رو، یافتن پیشینه در این زبان بسیار دشوار است. در حال حاضر، زبان چینی نوشته شده از حدود 40،000 کاراکتر تشکیل شده است که می‌تواند تا 30 حالت داشته باشد، که معنای مختلفی از آن ها گرفته شود. این بدان معنی است که هر هجا بسته به حالتی که با آن تلفظ می‌شود می‌تواند معنی های مختلفی داشته باشد. برای مثال، کلمه ماندارین در زبان چینی 4 تن دارد و کانتونی نیز در زبان چینی، دارای 6 تا 9 تن می باشد. حال بهتر است نگاهی به چینی قدیمی بیندازیم، در گذشته این نوع زبانی به چینی باستانی شناخته می شد. جالب است بدانید که چینی قدیمی در دوران اوایل و میانه سلسله ژو (قرن یازدهم تا هفتم قبل از میلاد) مورد استفاده قرار گرفته می شد و متون آن نیز شامل کتیبه های قدیمی حک شده روی آثار باستانی می باشد و پس از آن، کار برای بازسازی زبان چینی قدیمی با فلاسفه سلسله کینگ آغاز شد و مورد بررسی قرار گرفت. عناصر آوایی موجود در زبان چینی نیز نشان دهنده تلفط آن ها می باشد. این زبان سیستم صوتی غنی نیز دارد. پس از چینی قدیمی و باستانی، نوبت به زبان چینی میانی رسید که در دوره سلسله های تنگ و سونگ در قرن 7 تا10 میلادی، بکار گرفته می شد. در تاریخ کلی زبان چینی، شواهدی برای تغییرات چینی میانی، وجود دارد که آن ها تغییرات گویش مدرن، لغت نامه های قافیه دار و ترجمه های خارجی می باشند.

حقایقی درباره زبان چینی
چرا باید به یادگیری زبان چینی بپردازیم؟

جالب است بدانید که زبان چینی زیر مجموعه زبان چینی تبتی می باشد که از نظر افرادی که به این زبان صحبت می کنند، زبانی است که از گویش های بسیاری تشکیل شده است. در جهان به جز چین، مالزی و سنگاپور نیز هستند که زبان رسمی کشور آن ها، چینی است. می توان گفت، زبان مادری بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان، چینی می باشد. زبان چینی دارای گویش و لهجه‌ های متعدد و مختلفی است و درمیان این ‌گویش های متفاوت، گویش مردم پایتخت به عنوان یک زبان رسمی و با نام پو تونگ هوا، شناسایی و انتخاب شده است. لازم به ذکراست که این زبان سریع ترین رشد را در میان دیگر زبان های جهان دارد و آموزش زبان چینی نیز، مورد توجه عده زیادی از مردم قرار گرفته است زیرا می توانند با استفاده از آن، به کسب و کار و تجارت خود، بهبود ببخشند. در این میان، یادگیری زبان چینی دلایلی دارد که باید به آن ها پرداخته شود. وب سایت من و زبان، یکی از سایت آموزش مجازی و آنلاین است که فراگیری زبان ها را از صفر تا صد در اختیار زبان آموز قرار می دهد و همچنین به یادگیری زبان در تجارت نیز می پردازد.

 • زبان چینی بالا ترین میزان نفرات را در دنیا دارد و حدود 1197000000 نفر در جهان به زبان چینی صحبت می کنند و در حالت کلی آمار کسانی که زبان چینی می دانند با 14 درصد در دنیا می رسد.
 • زبان چینی در کشور های مالزی، تایوان، سنگاپور، اندونزی، تایلند و فیلیپین، به عنوان زبان رسمی، مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که گفته شد از این زبان به منظور تجارت و بازرگانی نیز استفاده می شود.
 • کشور چین دارای غنی ترین و قدیمی ترین تاریخ دنیا می باشد و به داستان ها، رمان ها و اشعار معروفی شهرت فراوانی دارد. به علاوه، دیدن فیلم ها و خواندن داستان های مربوط به تاریخ چین، علاقه شما را نسبت به زبان چینی بیشتر می کند.
 • با استفاده از این زبان، می توان با فرهنگ های دیگر آشنا شد. با توجه به جمعیت بالای چین، می توانید در دنیای واقعی و مجازی، با افراد بسیاری که این زبان را می دانند آشنا شوید و به تبادل اطلاعات مشغول شوید.
 • زبان چینی بسیار برای تجارت و بازرگانی در سراسر جهان مناسب است و تقریبا می توان ذکر کرد که پر کاربرد ترین مکانی که از زبان چینی استفاده می شود، برای کار و تجارت است و دانستن این زبان، نقش مهمی در تجارت و بازرگانی بین افراد ایفا می کند.

حقایقی درباره زبان چینی
واقعیت های شگفت آور درباره زبان چینی

جالب است بدانید که افراد زیادی هستند که به آموزش زبان چینی ماندرین علاقه مند می باشند. برخی ممکن است به دلیل ارتقا شغلی، استفاده از فرصت های شغلی مناسب، تجارت و مسائل شخصی، با فراگیری این زبان مشغول شوند. شاید هم شرکت ها و سازمان ها برای بهبود عملکرد مدیریتی خود به کسانی نیاز داشته باشند که زبان چینی بدانند، از این جهت، یادگیری و آموزش این زبان، به زبان آموزان توصیه می شود. علاوه بر این موارد، برخی از افراد هستند که توانایی رفتن به کلاس زبان چینی را ندارند و یا وقت کافی برای گذراندن در کلاس های آموزشی صرف نمی کنند، وب سایت من و زبان برای فراگیری و آموزش آنلاین زبان چینی، اطلاعات مهمی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد و در این قسمت به حقایقی درباره زبان چینی می پردازد.

 • زبانی است بسیار متفاوت
  اگر تا کنون سعی کرده اید زبان های آسیایی را یاد بگیرید، شباهت های زیادی بین زبان های کره ای و ژاپنی پیدا خواهید کرد. با این حال، باید بدانید که زبان چینی بسیار متفاوت است. این زبان دارای واژگان کاملاً جدید و بی شماری می باشد که بستر را برای فراگیری و یادگیری آنلاین زبان چینی در وب سایت های آموزشی، فراهم می کند. همین امر باعث می شود، متوجه تفاوت های چینی ماندارین و سایر زبان های آسیایی دیگر، شوید.
 • یادگیری فرهنگ با زبان چینی
  بهترین بخش آموزش زبان چینی این است که فرد در کنار آن، فرهنگ را فرا خواهد گرفت. فرهنگ چینی عمیق و دارای ابعاد مختلف است. آگاهی از فرهنگ به فرد این امکان را می دهد تا به درک بالا تر و عمیق تری از معانی و کلمه ها برسد. علاوه بر این، به فرد اجازه می دهد تا افکار و اندیشه های خود را به زبان چینی بیان کند و دوستان خود را تحت تاثیر قرار دهد.
 • گرامر چینی واقعاً دشوار نیست
  دستور زبان چینی بسیار ساده است و هیچ فعلی در آن وجود ندارد. جالب است بدانید که استفاده از زمان ها، با بکار گیری از عبارات زمانی مانند فردا، دیروز، در آینده و غیره بیان می شود. بایستی به این نکته توجه کنید که برای تمایز میان اسم مفرد و جمع، باید گرامر زبان چینی را فرا بگیرید. به منظور بهتر انجام شدن این فرآیند می توانید از وب سایت من و زبان جهت آموزش آنلاین زبان چینی استفاده کنید تا تمامی مطالب و نکات گرامری را به خوبی فرا بگیرید.
 • وجود برخی از چهره های معروف
  جالب است بدانید که افراد مشهور در حال یادگیری ماندارین هستند. به تازگی مشاهده شده که، مدیر عامل و بنیان گذار فیس بوک، مارک زاکربرگ، با سخنرانی به زبان چینی گروهی از دانشجویان دانشگاه پکن را شگفت زده کرد. افراد مشهور دیگری که به زبان ماندارین صحبت می کنند، شامل نخست وزیر پیشین استرالیا کوین رود و وزیر امور خارجه وزارت خزانه داری آمریکا، تیموتی گیتنر، می شوند که در دانشگاه پکن، به تحصیل زبان چینی پرداخته اند. حتی شاهزاده ویلیام به تازگی مصاحبه ای را به زبان چینی ماندارین انجام داد و سال نو خوبی را برای همه آرزو کرد و آن را به زبان چینی بیان کرد.
 • زبان چینی سریعترین زبان در حال رشد در جهان
  نه تنها زبان چینی سریع ترین زبان در حال رشد در جهان است، بلکه سریع ترین زبان در حال رشد در غرب به شمار می رود. همان طور که در مقاله بیان کردیم، زبان چینی پس از زبان اسپانیایی، دومین زبانی است در ایالات متحده آمریکا، مورد یادگیری قرار گرفته می شود.
 • استفاده از دو نیم کره چپ و راست مغز
  برخی زمینه تحقیقات و مطالعات انجام گرفته، نشان می دهد که افرادی که زبان چینی ماندرین یاد می‌گیرند از هر دو نیمکره‌ی مغز خود برای اینکار استفاده می کنند، درست برخلاف آن، برای یادگیری زبان انگلیسی فقط نیمکره چپ مغز بکار گرفته می شود. زیرا طرز ادا کردن کلمات در زبان چینی بسیار متفاوت است و برای انجام این کار مغز و زبان به هر دو نیمکره نیاز دارد.

در این مقاله حقایقی درباره زبان چینی بیان شد. همان طور که گفته شد، برخی از افراد زمان کافی برای رفتن به کلاس های حضوری ندارند، از این رو می توانند از وب سایت های آموزش آنلاین زبان چینی استفاده کنند. وب سایت من و زبان با طراحی خاص خود، علاوه بر آموزش لغت و گرامر به تقویت مهارت های خواندن و مکالمه تان نیز کمک ویژه ای می کند و شما می توانید به عنوان یک منبع یادگیری آنلاین زبان چینی یا هر زبان دیگری که علاقه دارید، از آن بهره مند شوید. حال که به نکات مهمی درباره یادگیری زبان چینی و حقایقی درباره آن، پرداخته شد، می توانید، هر چه سریع تر آموزش زبان را با سایت من و زبان را امتحان کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • سمیه

  زبان چینی خیلی واقعا عجیبه. من فکر نکنم تا آخر عمرم بتونم تلفظ این زبان رو یاد بگیرم. شما می تونید کمکی در رابطه با تلفظ این زبان به من بکنید؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. تمامی تلفظ ها کاملا native و روی تلفظ ها خیلی کار شده که میتونه به شما کمک کنه.

   پاسخ