درباره واتیکان بیشتر بدانید

درباره واتیکان بیشتر بدانید

درباره واتیکان بیشتر بدانید | علاقه مندان به ایتالیا و زبان ایتالیایی حتما به گردش در شهر های ایتالیایی هم علاقه دارند. این کشور تاریخی نه تنها از زبان شیرین و جذابی برخوردار است، بلکه شهر هایی دارد که جاذبه های گردشگری زیادی هم دارند. حضور شما در این صفحه و در وب سایت ما نشان از علاقه شما به زبان و کشور ایتالیا است. به همین منظور متخصصین من و زبان، در مقاله امروز قصد دارند شما را کمی بیشتر با این کشور و به خصوص شهر واتیکان آشنا کنند. پس در ادامه با ما همراه باشید…
یادگیری زبان ایتالیایی یکی از جذاب ترین آموزش ها در زندگی هر فردی می باشد. این زبان آنقدر شیرین و جذاب است که شما حتی اگر شما به دنبال سفر به کشور ایتالیا هم نباشید باز می توانید آن را به عنوان یک سرگرمی انتخاب کنید و از آن لذت ببرید. خوشبختانه وب سایت من و زبان این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید این زبان شیرین را به روشی نوین و جذاب فرا گیرید. آموزش آنلاین زبان ایتالیایی قابلیتی است که من و زبان به همراه تیم متخصصش برای شما تدوین کرده است. پیش از آنکه بیشتر به معرفی این دوره ها بپردازیم، اجازه دهید کمی درباره واتیکان صحبت کنیم.

درباره واتیکان

حقایقی جالب درباره شهر واتیکان

یکی از شهر های معروف و خاص کشور ایتالیا، شهر واتیکان می باشد که قدمت تاریخی بسیار زیادی دارد. واتیکان روی تپه ای به همین نام قرار گرفته است و در شمال غرب شهر رم می باشد. دور تا دور این شهر را دیوار فرا گرفته است تا پاپ ها و و به خصوص پاپ اعظم در این شهر از امنیت برخوردار باشد. این کشور با وجود مساحت خیلی کمی که دارد از قدرت زیادی برخوردار است و تمامی نیاز های خود را خودش برطرف کرده است و هیچ وابستگی به دولت ایتالیا ندارد، برای مثال دارای اداره پست، آتش نشانی، نیرو های امنیتی و پلیس، ایستگاه های راه آهن، سبکه های نیروی برق، رستوران، بانک ها و شبکه های انحصاری اینترنتی می باشد. نکته جالب در باره شهر واتیکان این است که این شهر هیچ فرودگاهی ندارد و تنها یک باند هلیکوپتر دارد. در ادامه می خواهیم حقایقی جالب را درباره این شهر به شما بدهیم. پس با ما همراه باشیم…

 • واتیکان کوچکترین کشور جهان است!!!

  واتیکان با داشتن دو مایل مرز مشترک با کشور ایتالیا، کوچکترین کشور جهان شناخته می شود. درواقع واتیکان به دلیل داشتن دولت مستقل به عنوان یک کشور در نظر گرفته می شود و پایتخت آن شهر واتکیان است که خود در قلب پایتخت ایتالیا یعنی رم قرار گرفته است. دولت این کشور کوچک سریس مقدس نام دارد و تنها هشتصد هزار نفر جمعیت دارد. این دولت در سال 1929 پس از کشمکش های بسیار زیاد با دولت ایتالیا توانست استقال خود را به دست آورد. جالب است بدانید طلوع و غروب خورشید در شهر واتیکان از بالای گنبد کلیسای سن پیترو می باشد و این بر زیبایی های این شهر کوچک افزوده است. به طور کلی می توان گفت مکه مسیحیان در سراسر جهان شهر واتیکان است.

 • وجود ابلیسک در میدان سن پیتر

  گفته می شود امپراطور رم “کالیگولا” در واتیکان هیل یا همان تپه واتیکان سیرکی داشته است که در آن ارابه رانان آموزش می دیدند. طبق گزارشاتی که در تاریخ ثبت شده است این جا همان جایی است که “نرون” مسیحیان را کشته اند. به همین منظور این امپراطور دستور داد برای مشخص شدن این موضوع یک ابلیسک را از “هلیوپولیس” کشور مصر، به واتیکان بیاورند و در آن محل قرار دهند. جنس این ابلیسک از گرانیت می باشد و به رنگ قرمز است. وزن این ابلیسک بیش از 350 تن است و تاریخ ساخت آن به بیش از سه هزار سال پیش بر می گردد که توسط یک فرعون مصری ساخته شده است. در سال 1586 به میدان سن پیتر منتقل شد.

 • اعتصاب پاپ ها و عدم خروج از واتیکان به مدت 60 سال

  وقتی کشور ایتالیا متحد شد، یک سری ایالت های مستقل در مرکز ایتالیا تحت کنترل پاپ ها درآمدند. دولت جدید ایتالیا که دولتی سکولار بود، شامل تمامی سرزمین های ایتالیا من جمله همین واتیکان می شد. اما پاپ ها این دولت را به رسمیت نمی شناختند و به همین دلیل رفته رفته واتیکان از کنترل دولت ایتالیا خارج شد. پاپ وقت هم خود را به عنوان زندانی واتیکان معرفی کرد و بر اساس گفته او، پاپ ها تا 60 سال به عنوان اعتراض از واتیکان خارج نشدند.

 • اکثر شهروندان واتیکانی در خارج زندگی می کنند

  جالب است بدانید در سال 2011 تعداد افرادی که ملیت واتیکانی داشتند تنها 594 نفر بود. که بیشتر متشکل از افرادی مانند گارد سوئیسی، کشیش ها،کاردینال ها و راهبه ها بود. جالب تر اینکه هر زمان که یک پاپ جدید انتخاب شود، یک نفر به این جمعیت اضافه می شود و بیشتر جمعیت این شهر خارجی هستند و یا افراد واتیکانی اصیل خارج از این شهر زندگی می کنند.

 • اداره پست، ارگان محبوب واتیکان

  اداره پست در شهر واتیکان بسیار محبوب است! اما چرا؟ این اداره از سرعت بسیار بالایی در ارسال مرسولات برخوردار است و به همین دلیل حتی مردم شهر رم هم مرسولات خود را به این اداره ارسال می کنند. در کنار این اداره، مکان دیگری که از جذابیت بسیار زیادی در این شهر برخوردار است، موزه های آن می باشد. با سفر به ایتالیا واقعا دیدن شهر واتیکان و این موزه ها را نباید فراموش کنید. نکته جالب در مورد موزه های واتیکان، طول آن ها است که در حدود نه مایل می باشد. گفته می شود تماشای تمامی این موزه ها به حداقل چهار سال زمان نیاز دارد! پس اگر می خواهید همه آن ها را مشاهده کنید، بهترین کار اخذ اقامت این کشور و البته یادگیری زبان ایتالیایی می باشد. برای تسهیل کار شما، من و زبان امکان یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی را فراهم کرده است، تا در هر لحظه و هر مکانی بتوانید ایتالیایی را فرا گیرید.

 • واتیکان زبان رسمی ندارد!

  زبان مردم واتیکان لاتین، ایتالیایی، فرانسوی و انگلیسی است و هیچ زبان واحد و رسمی ندارد. اما یک نکته جالب در این شهر این است که تمامی مردم آن باسواد هستند. پس اگر می خواهید از این شهر دیدن کنید دانستن یکی از این زبان ها برای شما کافی است. خوشبختانه خبر خوب ما به شما این است که با استفاده از آموزش زبان ایتالیایی در من و زبان می توانید به زبان هایی چون فرانسوی و ایتالیایی و سه زبان زنده دیگر هم دسترسی داشته باشید.
  واتیکان نقش بسیار مهمی در تعیین فرهنگ و سیاست های جهان مسیحیت داشته است و به همین دلیل سالانه افراد زیادی از این کشور کوچک بازدید می کنند. پس به جرات می توان گفت بخشی از درآمد واتیکان وابسته به صنعت جهانگردی و گردشگری آن است.

با دانستن این نکات درباره واتیکان حتما متوجه شدید که دیدن این شهر تاریخی ارزشش را دارد. ضمن اینکه اگر به این هر سفر کنید بیشتر می توانید این حقایق و تاریخچه آن را درک کنید و همین موضوع باعث جذابیت دو چندان سفر شما می شود. این شهر به عنوان یکی از بهترین شهر های توریستی اروپا شناخته شده است و روزانه میلیون ها توریست از آن بازدید می کنند.
با این تفاسیر شما برای سفر به این شهر تاریخی و جالب نیازمند زبان ایتالیایی هستید، بهترین دوره آموزش زبان ایتالیایی در نظر شما چه دوره ای است؟

درباره واتیکان
یادگیری زبان ایتالیایی با من و زبان

من و زبان به عنوان اولین وب سایت آموزشی زبان های مختلف به زبان فارسی شناخته می شود. در این وب سایت شما می توانید با پرداخت هزینه بسیار کمی، در مقایسه با دوره های حضوری، شش زبان زنده دنیا را فرا گیرید، آن هم به صورت آنلاین و مجازی. زبان هایی که در این وب سایت آموزش داده می شود شامل: انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی، چینی، آلمانی و ترکی می باشد که تیم متخصص من و زبان در صدد ان هستند شش زبان دیگر هم به این لیست اضافه کنند.
در دنیای امروزی که همه افراد گرفتاری ها و مشغله های خاص خود را دارند، رفتن به کلاس های آموزشی خیلی سخت شده و همین موضوع تبدیل به مانعی برای علاقه مندان به زبان آموزی شده است. استفاده از فضای مجازی برای رفع بسیاری از نیاز های ما امروز بیش از گذشته مرود توجه قرار گرفته است، مانند استفاده از سوپرمارکت های آنلاین، تاکسی های آنلاین و حالا کلاس زبان آنلاین.
مزایای آموزش آنلاین بسیار هستند، اما از مهمترین مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در کلاس های آنلاین نیازی نیست هزینه رفت و آمد پرداخت کنید و این خود می تواند از ترافیک و آلودگی شهر هم بکاهد.
 • با شرکت در کلاس های آنلاین می توانید سرعت آموزش را خودتان به دست بگیرید. این موقعیت را شما در کلاس های حضوری ندارید و معلم و مدرس بی توجه به این موضوع آموزش را برای کل کلاس بیان می کند.
 • در کلاس های من و زبان می توانید هر لحظه که آماده بودید در آزمون ها شرکت کنید و فشار و استرسی در این خصوص بر دوش شما نیست.
 • آموزش های دوره های من و زبان همه با بازی و ریاضی هستند و در یک محیطی جذاب و سرگرم کننده آموزش ها به شما ارائه می شود.
 • مهم تر از همه، شما در من و زبان امکان تست 24 ساعته آموزش ها را دارید و در صورت عدم رضایت می توانید وجه خود را پس بگیرید.

 

درباره واتیکان
در پایان باید بگوییم که با شرکت در دوره های زبان، وب سایت من و زبان، مدرک معتبری دریافت می کنید که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و می توانید از این اعتبار در کار و حرفه خود استفاده کنید. در ادامه چهار نکته درباره یادگیری سریع زبان ایتالیایی برای شما عنوان کرده ایم:

 • یک: روی گرامر تاکید و تمرکز زیادی نکنید:گرامر ممکن است در ابتدای راه تنها برای شما استرس و نگرانی ایجاد کند، سعی کنید زبان ایتالیایی را به روش های شاد و سرگرم کننده یاد بگیرید و در دل کار به نکات گرامی توجه کنید. این قابلیت برای شما در من و زبان گنجانده شده است.
 • دو: خودتان را در نقش یک ایتالیایی قرار دهید: برای اینکه بهتر و البته سریع تر بر این زبان مسلط شوید، باید خودتان را در نقش یک ایتالیایی زبان تصور کنید و سعی کنید بسیاری از مکالمات روزمره تان را به ایتالیایی بیان کنید و یا هر چیزی که یاد می گیرید را سریع به کار ببرید.
 • سه: صبور باشید: یادگیری هر موضوع و مهارتی به تمرین و تکرار مداوم نیاز دارد. پس صبور باشید و با صبر و حوصله زبان ایتالیایی را در من و زبان تمرین کنید و با استفاده از قسمت اضافه کردن به فلش کارت ها موضوعات و کلماتی که فکر می کنید به تمرین بیشتری نیاز دارد را برای خود ذخیره کنید.
 • چهار: بخوانید و بخوانید و بخوانید… یکی از بهترین راه های آموزش هر زبانی خواندن متون به زبان مورد نظر می باشد. شما هم می توانید منابع نوشتاری زبان ایتالیایی را انتخاب کنید و با خواندن آن ها دایره لغات و دانش گرامری تان را بالا ببرید. در من و زبان هم یک بخش خواندن وجود دارد که با مطالعه آن باید به سوالات و تمرین های بعدی اش پاسخ دهید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • آرش

  خیلی خوب و جالب بود این مقاله (: این کشور واتیکان ویزایی چزی نداره بگیریم بریم؟! دانشگاهی اداره ای جایی بریم درس بخونیم کار کنیم؟! بقیه کشورا که سختن شاید این واتیکان مذهبیه یکم راحت تر باشه (:(:

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما . میتونید تحقیق کنید . دانشگاه ها و شرایط جذبشون رو سرچ کنید.

   پاسخ