@{{operator_name}} X
کیفیت پاسخگویی:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
سلام دوست گرامی
مشاوران ما اینجا آماده هستند تا هر زمان که مطالعه ی سایت برایتان کافی بود ، به هر سوالی که داشتید سریعا در چت پاسخ بدهند.
اگر شماره تماس خود را هم بگذارید ، همین الان با شما تماس می گیریم.
خدمت به شما ، افتخار ماست.
@{{comment.message}}
@{{comment.message}}
پشتیبانی

درباره ی استفاده از گرامر زبان انگلیسی در مکالمه چه می دانید؟

درباره ی استفاده از گرامر زبان انگلیسی در مکالمه چه می دانید؟

گرامر زبان انگلیسی در مکالمه | معمولا افرادی که به کلاس های زبان انگلیسی می روند و وقت زیادی را برای آن ها صرف می کنند، دنبال یک چیز هستند؛ داشتن مکالمه ای روان. اما خب صحبت کردن به زبان انگلیسی آن هم بدون هیچ عیب و نقصی همیشه جزو چالش های مهمی بوده که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. کاملا طبیعی است که صحبت به زبان انگلیسی برای آن دسته از اشخاصی که زبان مادری‌ شان زبان دیگری است و اشتراکات زیادی هم ندارد، مشکل است؛ اما چرا یادگیری مکالمه انگلیسی این ‌قدر سخت به نظر می ‌آید؟

شاید شما هم یکی از افرادی هستید که به خوبی به لغات و گرامر زبان انگلیسی تسلط دارید اما نمی توانید به راحتی از کلمات و قواعد در مکالمه استفاده کنید و منظورتان را به طرف مقابل برسانید. اما دلیل آن چیست؟ چرا با وجود این که حجم زیادی از قوانین گرامری در مغزتان وجود دارد هنوز هم نمی توانید آن طور که باید از آن استفاده کنید؟

پاسخ این سوال ها در دستان ماست. ما راهی را پیش پای تان می گذاریم که با قدم گذاشتن در آن مکالمه ای روان و راحت داشته باشید. مکالمه ای که در آن دیگر مشکلی در استفاده از قواعد و دستور زبان انگلیسی نداشته باشید. با ما همراه باشید.

گرامر زبان انگلیسی در مکالمه
گرامر زبان انگلیسی در مکالمه

برای داشتن مکالمه ای روان چه کنیم؟

خیلی روی گرامر تمرکز نکنید

به این جمله دقت کنید، ما نمی گوییم خواندن گرامر را کنار بگذارید بلکه منظور ما این است که بیش از حد به خواندنش بها ندهید و خیلی درگیرش نشوید. علاوه بر این که گسترش دایره ی واژگان مهم است یادگیری گرامر زبان انگلیسی نیز بسیار اهمیت دارد. ما هم به شما توصیه می کنیم که این دور کار را همراه با یکدیگر انجام بدهید. شما باشد در طول آموزش زبان انگلیسی تعادل را رعایت کنید. اگر هم نمی توانید این کار را انجام دهید ما به شما پیشنهاد می کنیم که روش آموزش زبان انگلیسی تان را تغییر دهید. بد نیست به روش های آموزشی نوین و جدید روی بیاورید. برای مثال می توانید به وب سایت آموزش آنلاین زبان من و زبان مراجعه کنید و از آن برای فراگیری این زبان پرکاربرد استفاده کنید.

افرادی که وارد این وب سایت می شوند نه تنها واژگان و لغات را به خوبی فرا می گیرند بلکه آگاهی کاملی نسبت به قواعد و دستور زبان ها پیدا می کنند و می توانند به خوبی بیاموزند که چطور از این قواعد در مکالمات شان استفاده کنند. پس فراموش نکنید که در طول روند یادگیری تان فقط به گرامر زبان انگلیسی تمرکز نکنید، این کار شما را محدود می کند. فردی که فقط گرامر یاد گرفته، تنها تعدادی قانون بلد است اما عملا ابزار لازم برای برقراری ارتباط کلامی را در اختیار ندارد.

عبارات و اصطلاحات را بشناسید و به خاطر بسپارید

زبان آموزان بسیاری هستند که عادت دارند برای هرچیز کوچکی به دیکشنری مراجعه کنند، آن ها همیشه این مشغله ذهنی را دارند که بتوانند با کنار هم قراردادن این کلمات، جملاتی را برای مکالمه به وجود بیاورند و در یادگیری مکالمه انگلیسی پیشرفت کنند. به نظر شا کمی عجیب است که بسیاری از این افراد، دایره لغات بسیار قوی دارند اما نمی توانند با کنار هم گذاشتن این لغات را کنار یکدگیر بگذارند و جمله ای تشکیل بدهند.

دلیل آن هم این است که اغلب این زبان آموزان به حفظ کردن لغات و عبارات می پردازند و چیزی از مفهوم و نحوه ی استفاده از آن نمی دانند. ممکن است شما هم این گونه باشید، اطلاعات تان در زمینه گرامر خوب است اما نمی دانید لغات را چطور کنار یکدیگر قرار دهید. برای رفع این مشکل باید نحوه ی آموزش تان را تغییر بدهید. زمانی که شما ۱۰۰۰ کلمه ی زبان انگلیسی بلد باشید، شاید قادر به ساختن یک جمله ی کامل و درست باشید؛ اما اگر تنها ۱۰ عبارت یا اصطلاح به خوبی بدانید و بفهمید، می ‌توانید بیشتر از ۱۰۰۰ مورد جمله ی درست و بهتر ایجاد کرده که بسیار زیباتر و بهتر از جملات عادی بدون اصطلاح است.

پیش از شروع به صحبت، برنامه ریزی داشته باشید!

واقعیت این است که اغلب زبان آموزان ایرانی پیش از شروع به صحبت درباره هر چیزی، در ابتدا آن قدر مقدمه چینی می ‌کنند که در نهایت ممکن است یادشان برود چه می ‌خواستند بگویند و یا این که دیگر فرصتی برای صحبت برای شان باقی نماند. اما برخلاف آن ها، افراد انگلیسی زبان معمولا صاف و پوست کنده سراغ اصل مطلب می روند و داستان را به صورت خطی از ابتدا تا انتها تعریف می‌ کنند.

پس بد نیست قبل از شروع به صحبت، چند ثانیه اتفاقات مورد نظر را در ذهن خود مرور کنید. در ابتدا چه اتفاقی افتاد، بعد از آن چه اتفاقاتی و در نهایت چه چیزی پیش آمد. فراموش نکنید که حتی در تمام آزمون های بین المللی، پیش از شروع به صحبت فرصتی در اختیار شما گذاشته می ‌شود تا بتوانید درباره آن چه می‌خواهید بگویید فکر کنید و در صورت لزوم نکاتی را برای خود یادداشت کنید. این کار برای افرادی که به تازگی قصد دارند به زبان انگلیسی صحبت کنند بسیار تاثیر گذار است و همیشه به زبان آموز کمک می کند تا همواره حرفی برای گفتن داشته باشد.

گرامر زبان انگلیسی در مکالمه
گرامر زبان انگلیسی در مکالمه

انگلیسی فکر کنید

یکی از بهترین راه های تقویت مکالمه و استفاده درست از گرامر زبان انگلیسی در حین صحبت کردن، فکر کردن به زبان انگلیسی است. بهتر است این عادت را در خودتان ایجاد کنید که برای فکر کردن به هر موضوعی به جای استفاده از زبان فارسی، از زبان پرکاربرد انگلیسی استفاده کنید. کودکی تان را به خاطر بیاورید؛ چطور زبان فارسی را آموختید؟ برای آموزش انگلیسی نیز باید دقیقا همان راه را پیش ببرید. این گونه می توانید به آسانی با یک انگلیسی زبان صحبت کنید بدون این که در زمینه استفاده از گرامر و قواعد به مشکل بربخورید.

از اشتباه کردن نهراسید

آیا گرامرتان اوضاع خوبی ندارد؟ می ترسید که حتی یک کلمه هم بر زبان بیاورید؟ این موضوع اصلا اهمیتی ندارد. این که گرامرتان خیلی عالیست اصلا مهم نیست. به طور معمول دو نوع وسواس عالی شدن وجود دارد. یکی که شما را به سمت هدف هدایت می دهد و دیگری که باعث می شود از هدف تان دور و دورتر شوید. برخی از افراد برای این که در مکالمه عالی شوند مدام در تلاش هستند که با مردم مکالمه ای داشته باشند، اما در مقابل آن ها برخی منتظر می مانند تا گرامرشان، لغات شان و … بهتر شود.

یکی از دلایل عمده به وجود آمدن استرس در هنگام مکالمه این است که پیش از گفتن مطلبی دائما سعی می کنید آن را عالی بیان کنید. بهتر است بدانید زمانی که این حس رو دارید که یک کلام صد درصد صحیح از دهان تان خارج شود و درست تلفظ شود، دو حالت رخ می دهد:

  • نگرانی موجب می شود که نتوانید هیچ چیزی بگویید.
  • مکالمه را انجام می دهید اما اگر غلط باشد، خود را سرزنش می کنید که چرا اشتباه کردید و به دنبال آن بیشتر نگران می شوید.

پس عالی بودن را فراموش کنید و خود را سرزنش نکنید؛ کمتر کسی اهمت می دهد که شما فعل یا لغتی را اشتباه بگویید.

گرامر زبان انگلیسی در مکالمه
گرامر زبان انگلیسی در مکالمه

ترجمه را کنار بگذارید

این عادت بد را کنار بگذارید که هنگام مکالمه جمله ای که قصد گفتنش را دارید ابتدا ترجمه می کنید و سپس بر زبان می آورید. برای درک بهتر این بخش بگذارید یک سوال از شما بپرسیم؛ آیا برای یادگیری زبان فارسی به کلاس رفتید؟ آیا کسی به شما قواعد و دستور زبان فارسی آموزش داد؟ مسلما خیر! هیچ یک از این اتفاقات نیفتادند. شما یک کودک بودید و آن قدر در معرض کلمات، مفاهیم آن ها، تصاویر و رفتارهای اطرافیان قرار گرفتید تا آموختید چطور باید صحبت کنید. برای یادگیری زبان انگلیسی و داشتن مکالمه ای روان نیز باید همین راه را پیش ببرید.

متاسفانه هرکدام از شما با بیشتر شدن سن تان این نوع یادگیری را کنار گذاشته و هر جمله ‌ای که به گوش تان می خورد ترجمه کرده و خیال می ‌کنید آن را فهمیده اید. یکی از مهم ترین دلایلی که موجب می شود با بالا رفتن سن این طور فکر کنید که دیگر گیرایی لازم را برای یادگیری مکالمه انگلیسی ندارید همین است! پس همین حالا ذهنیت و روندتان را عوض کرده و تلاش کنید مثل یک کودک یاد بگیرید! برای مثال زمانی که واژه ی “flower” را شنیدید به “تصویر گل” فکر کنید، نه خود واژه و معنای گل!

خوشبختانه روند آموزش زبان در وب سایت من و زبان بدین صورت است که فرد بارها و بارها می تواند پس از یادگیری یک واژه یا حتی یک قانون گرامری آن را تکرار کند و با انجام تمرین های مختلف معنا و کاربرد هریک از آن ها را به خوبی فرابگیرد و در ذهنش ثبت کند. پس درصورتی که به دنبال یک روش آموزش فوق العاده هستید که به تمام این موارد توجه کند، همین حالا وارد وب سایت آموزش آنلاین من و زبان شده و ثبت نام کنید. این را بدانید که تمرین و تکرار می تواند از شما یک انگلیسی زبان حرفه ای بسازد.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید