در آلمان اکثر دانشگاه ها رایگان است

آلمان و دانشگاه های رایگان

آلمان و دانشگاه های رایگان | تحصیل در کشور آلمان شاید اندیشه ای باشد که در ذهن بسیاری از افراد شکل بگیرد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هزینه ‌های تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر دانشگاه‌ های دولتی آلمان، عمدتا به‌ صورت رایگان است. ولی نکته قابل توجه این است که دانشجویان آلمانی و بین المللی از اولویت برخوردارند. در این دانشگاه‌ها دانشجویان فقط موظف به‌ پرداخت ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو بابت هزینه ‌های اداری دانشگاه خود می باشند. بنابراین اگر شما نیز می خواهید در آلمان که یک کشور صنعتی و پیشرفته با حداقل نرخ بیکاری است به تحصیل بپردازید، با این مقاله از من و زبان همراه باشید تا شما را برای ورود به دانشگاه های بعضا رایگان این کشور آماده کنیم.

تنها چند شهر در آلمان وجود دارند که از برخی از دانشجویان خارجی هزینه ‌های متفاوتی دریافت می‌ کنند. برخی قوانین نیز برای دانشجویان دکترا و پناهندگان وجود دارد که شامل هزینه ‌های پایینی است. زمانی که کشور آلمان را به‌ عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنید باید دقت کنید؛ چرا که بعضی از دوره ‌ها در این کشور وجود دارد که در هنگام شروع برای شما رایگان است اما وارد شدن به‌ این دوره‌ها وابسته به پرداخت هزینه ‌هایی در آینده خواهد بود. باید بدانید هزینه‌ های مطالعاتی آلمان همراه با اقتصاد غنی آن و همچنین سیستم عالی آموزشی، می ‌تواند آینده روشنی را برای دانشجویان و والدین آن‌ ها به ارمغان بیاورد.

در کشور آلمان بیش از ۴۰ دانشگاه با استاندارد بالای جهانی وجود دارد. اگر شما در جستجوی دانشگاهی در آلمان هستید که بتوانید به‌ صورت رایگان در آن تحصیل کنید باید به‌ شما بگویم با این وجود باز هم باید مقداری پول برای پرداخت هزینه‌ های جانبی به‌ همراه خود داشته باشید.

یادگیری زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان

هر ساله دانشجویان بسیاری آلمان را به عنوان یک کشور مناسب برای تحصیل انتخاب می کنند تا بتوانند از مزایای مهاجرت تحصیلی به آلمان اروپایی برخوردار شوند. تحصیل در آلمان غالبا رایگان است و همین موضوع موجب شده که متقاضیان بسیاری از سراسر جهان به آن جذب شوند. آلمان یکی از کشورهای پیشرفته و صنعتی اروپایی می باشد و پایتخت آن برلین است.

آلمان همانطور که گفتیم گزینه خوبی برای انتخاب است ولی باید پیش از هر چیز بدانید که تسلط به زبان آلمانی یک مزیت محسوب می شود. با یادگیری زبان آلمانی می توانید راحت تر نسبت به مهاجرت تحصیلی اقدام کنید و دانشگاه ها معمولا از افرادی که زبان آلمانی می دانند استقبال بیشتری می کنند. وبسایت من و زبان آموزش های بی نظیری را در زمینه یادگیری زبان آلمانی ارائه می کند که زبان آموزان می توانند با مراجعه به وبسایت من و زبان از آن ها برخوردار شوند. یادگیری زبان آلمانی با من و زبان شما را به هدفتان از ورود به آلمان می رساند و این مزیت را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید با یادگیری زبان آلمانی در دانشگاه های رایگان آلمان که بسیار پیشرفته و مدرن هستند به تحصیل بپردازید.

 

آلمان و دانشگاه های رایگان

شرایط تحصیل در آلمان

افرادی که تمایل به تحصیل در آلمان را دارند، می توانند در سه مقطع مختلف در کشور آلمان تحصیل کنند و همچنین لازم به ذکر است موسسه های آموزشی در آلمان به سه دسته تقسیم می شوند و همگی نیازمند یادگیری زبان آلمانی می باشند. این اموزشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه ها
 • موسسات علمی کاربردی
 • کالج هنر، فیلم و موسیقی

متقاضیانی که می خواهند مهاجرت تحصیلی به آلمان داشته باشند باید بدانند که در این کشور می توانند به زبان های انگلیسی و آلمانی به تحصیل مشغول شوند. از مهم ترین نکاتی که در مهاجرت تحصیلی به آلمان وجود دارد یادگیری زبان آلمانی از طریق موسسات و وبسایت های آموزش آنلاین کشور است. من و زبان جزو همان وبسایت هایی است که می تواند آموزش آنلاین زبان آلمانی را به بهترین شکل در اختیار شما قرار دهد.

متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارند و می خواهند در این کشور با زبان آلمانی به تحصیل بپردازند با توجه به دانشگاهی که در این کشور برای تحصیل انتخاب می کنند باید مدرک زبان سطح B1 و یا B2 داشته باشند. یادگیری زبان آلمانی با بهترین منابع آموزشی را از وبسایت من و زبان بخواهید. منو زبان شما را به اخذ مدرک زبان آلمانی می رساند و موفقیت شما را تضمین می نماید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان چگونه است؟

مقطع کارشناسی در ۶ تا ۸ ترم به پایان می رسد و پس از پایان تحصیل می توانید در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید یا می توانند به کار حرفه ای مشغول شوید. افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی در آلمان به تحصیل بپردازند، باید حتما مدرک زبان آلمانی را در کنار سابقه 12 ساله تحصیل خود ارائه کنند. با دنبال کردن آموزش های وبسایت من و زبان در جهت یادگیری زبان آلمانی می توانید علاوه بر تسلط به این زبان موفق به اخذ مدرک مورد نیاز خود نیز بشوید. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، باید ابتدا در دانشگاه های این کشور پذیرش شوند. کیفیت تحصیل بسیار بالا در آلمان باعث شده است تا متقاضیان بسیاری قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را داشته باشند و به طور کلی ۳۵ درصد از کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان تحصیل می کنند جزء دانشجویان بین المللی هستند .

 

آلمان و دانشگاه های رایگان

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

متقاضیان تحصیل باید مقطع کارشناسی را به اتمام رسانده باشند تا بتوانند در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان مشغول به تحصیل شوند. این افراد می توانند پس از این که از دانشگاه مورد نظر خود در آلمان پذیرش گرفتند مقطع کارشناسی ارشد خود را در سه الی ۴ ترم به پایان برسانند. برای گرفتن پذیرش دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد باید در کنار ارائه ی مدرک کارشناسی، مدرک زبان B1 را نیز ارائه بدهید اجازه ۲۰ ساعت کار نیمه وقت در هفته را دریافت می کنید. من و زبان همراه شماست تا بتوانید با یادگیری زبان آلمانی به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان مشغول شوید.

از اصلی ترین مدارکی که متقاضی مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد باید به همراه داشته باشد مدرک زبان آلمانی در این کشور می باشد و سطحی که برای زبان آلمانی درنظرگرفته می شود نیز بستگی به رشته ای دارد که فرد انتخاب کرده و به همین دلیل متغیر خواهد بود.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور آلمان

با پایان دوره ی کارشناسی ارشد افرادی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند برای مقطع دکترا در یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرند. تحصیل در مقطع دکترا در آلمان ۲ تا ۵ سال زمان می برد و در طول این بازه زمانی فرد دانشجو می تواند بر روی پروژه تحصیلی خود کار کند.

برای اخذ پذیرش خود در مقطع دکترا باید فرد متقاضی در کنار ارائه مدرک کارشناسی ارشد خود، مدرک زبان آلمانی و یک استاد راهنما نیز داشته باشد. از آنجایی که وبسایت من و زبان، آموزش زبان آلمانی را در سطوح مختلف ارائه می کند. شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترای کشور آلمان می توانید یادگیری زبان آلمانی را با این سایت پیش ببرید.

 

آلمان و دانشگاه های رایگان
آلمان و دانشگاه های رایگان

اعزام دانشجو به کشور آلمان

متقاضیان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان برای این که بتوانند در کشور آلمان تحصیل کنند و اقامت داشته باشند؛ باید ویزای تحصیلی آلمان را اخذ کنند.
ویزای تحصیلی اعطا شده به دانشجویان تا ۲ سال اعتبار دارد و پس از آن در صورتی که فرد بخواهد در آلمان ادامه تحصیل بدهد، می تواند ویزای خود را تمدید کند. ظرفیت زیادی برای پذیرش دانشجو توسط دولت آلمان وجود دارد و همچنین این کشور دارای فرصت های شغلی بی شماری می باشد. این موضوع باعث شده که امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان آلمانی و خارجی توسط کشور آلمان محیا شود.
جالب است بدانید در صورتی که زبان تدریس در دانشگاه آلمانی باشد به طور کلی تحصیل در دانشگاه رایگان می شود؛ اما اگر زبان تدریس در دانشگاه انگلیسی باشد هزینه ی بسیار کمی از افراد اخذ می گرددد. این موضوع اهمیت یادگیری زبان آلمانی را بیش از پیش به ما گوشزد می کند. بنابراین برای یادگیری زبان آلمانی که یک زبان شیرین و دوست داشتنی است با مشاوران وبسایت منو زبان تماس حاصل فرمایید.

اعزام دانشجو به آلمان دانشگاه های کشور آلمان به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه هامبورگ
 • دانشگاه ایبرهارد کارل
 • دانشگاه صنعتی درهزن
 • دانشگاه فنی برلین
 • دانشگاه فنی آخن
 • دانشگاه فرایبورگ
 • دانشگاه آزاد برلین
 • دانشگاه هامبولت برلین
 • دانشگاه فنی KIT
 • دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ
 • دانشگاه روبرت کارلز هایدلبرگ
 • دانشگاه فنی مونیخ
 • دانشگاه هانوفر

اکثر دانشگاه های آلمان که در بالا به آن ها اشاه کردیم تا مقطع فوق لیسانس، تدریس به زبان آلمانی دارند به طوری که می توان گفت تنها چند دانشگاه در آلمان در مقاطع بالا به زبان انگلیسی ارائه می گردند. اما همانطور که گفتیم اگر باز هم به زبان انگلیسی باشند معمولا یا برای دانشجویان امکان تحصیل رایگان را نخواهند داشت و یا پروسه اخذ پذیرش برای این دانشگاه ها بسیار سخت و زمانبر خواهد بود.
لازم به ذکر است دربعضی دانشگاه های آلمان، زبان آلمانی جز ملزومات گرفتن پذیرش آن دانشگاه می باشد. چرا که افراد متقاضی این رشته ها بایستی آزمون های مختلفی را پشت سر بگذارند تا بتوانند پذیرش مربوطه را دریافت کنند و تنها ارائه ی مدرک برای آن ها کافی نیست.

سخن پایانی
وبسایت من و زبان با بهره گیری از اساتید حرفه ای زبان آلمانی به شما کمک می کنند تا یادگیری این زبان را از صفر تا صد با علاقه دنبال کنید. یادگیری آنلاین زبان آلمانی شاید به عقیده شما ناممکن و سخت باشد ولی وبسایت منو زبان آموزش های خود را به صورت کاملا هدفمند و یکپارچه ارائه می نماید و زبان آموزان می تواند در فرآیند یادگیری زبان آلمانی با کاربردی ترین اصطلاحات، ضرب المثل ها و مکالمات روزمره تا تخصصی این زبان را یاد بگیرند. شما باید برای اقدام به تحصیل در کشور زیبای آلمان بتوانید یادگیری زبان آلمانی خود را به سطح مورد نیاز برسانید.

برخی زبان آموزان از شیوه های تدریس نادرست که قبلا در موسسات یا منابع دیگر پشت سر گذاشته اند ناراضی هستند. انتخاب شیوه صحیح یادگیری باعث می شود که نسبت به این زبان دلسرد و نا امید نشوید و با انگیزه بیشتری آموزش های آلمانی را دنبال کنید. گرامر هر زبان خارجی و واژگان آن با تکرار و تمرین در ذهن باقی می ماند. نکته مثبتی که در مورد یادگیری زبان آلمانی با وبسایت من و زبان وجود دارد این است که میزان مناسبی از تمرین و تکرار مباحث و مطالب آموزشی در مورد هر زبان خارجی در آن اتفاق می افتد. هنگامی که هر کاربر روزانه مدت زمانی را صرف یادگیری زبان آلمانی می کند؛ پس از گذشت مدتی متوجه ارتقا یافتن سطح زبان آلمانی خود می شود و به خوبی می تواند تفاوت های آموزشی موجود در وبسایت منو زبان را با سایر مراجع متوجه شود. امیدواریم که بتوانید خیلی زود به هدف خود از یادگیری زبان دلخواهتان برسید و از آن نهایت لذت را ببرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید