در خانه بمانید و زبان آلمانی یاد بگیرید!

زبان آلمانی در خانه

زبان آلمانی در خانه | آیا یادگیری زبان آلمانی واقعا سخت است؟ طبیعتا زبان آلمانی یکی از زبان های خاصی است که به سخت بودنش معروف است، اما آیا واقعا آنقدر که بیان می شود سخت است؟
قرار نیست که سخت بودن زبان آلمانی را کتمان کنیم. یادگیری زبان آلمانی، در واقع چالش جدید و خاصی برای اکثر زبان آموزان است. با این حال برای یادگیری هر زبان جدیدی این مساله رخ می دهد. آیا یادگیری زبان آلمانی، زبان آموزان را به مسیر دیگری هدایت می کند؟ مسلما خیر. زبان فارسی، تفاوت بسیار زیادی با زبان های اروپایی و لاتین دارد که مسلما زبان آموز را برای یادگیری هر زبانی با چالش مواجه خواهد کرد. در هر صورت یادگیری قسمت های سخت و مشکل آموزش زبان آلمانی را می شود با تکنیک های ساده ی یادگیری جذاب تر و آسان کرد. جالب است که بدانید که با رعایت کردن بعضی از جزئیات به راحتی می توانید، زبان آلمانی را به یکی از آسان ترین زبان های خارجی تبدیل کنید. شاید وقت آن رسیده باشد که در ادامه ی مقاله تنها یک بار برای همیشه به این سوال پاسخ دهیم که آیا یادگیری زبان آلمانی دشوار است؟
می خواهیم در ادامه ی مقاله به نکات سخت زبان آلمانی نگاهی بیندازیم و روش های راحتی برای یادگیری این زبان بیاموزیم. همچنین به دلایلی استناد می کنیم که نشان می دهد یادگیری زبان آلمانی واقعا ضروری است.

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟‌

زبان آموزان اغلب اصرار دارند که اینطور بیان کنند که زبان آلمانی خیلی سخت است. اما در حقیقت case system در گرامر زبان آلمانی است که آنرا سخت می کند. البته به یاد داشته باشید که آلمانی زبانان در طفولیت این گرامر را یاد گرفته و به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانند صحبت کنند. اگر می خواهید بدانید که منظور از case study چیست، بایستی اشاره به نقش کلمات در جمله کنیم که مطابق با حروف تعریف تغییر شکل پیدا می کند که در اکثر مواقع گیج کننده است و بایستی تمرین زیادی داشت که از پس یادگیری آن بر آمد. کلا بعضی از قسمتهای گرامر در زبان آلمانی چالش بر انگیز است. اما این مشکل یه راحتی قابل حل است، می توانید در سایت من و زبان ثبت نام کنید و تمامی نکات و دستور زبان گرامر زبان آلمانی به راحتی و به آرامی یاد بگیرید. گفتم به راحتی، چون دروس سایت آموزش آنلاین زبان، من و زبان به گونه ای طراحی شده که چالش برانگیز ترین نکات گرامری را به زبان راحت و ساده برای زبان آموزان بیان می کند و بدین نحو دیگر شما مشکلی با یادگیری گرامر زبان آلمانی نخواهید داشت.

یکی دیگر از چالش هایی که معمولا زبان آموزان با یادگیری زبان آلمانی دارند، تلفظ کلمات زبان آلمانی است.

آلمانی زبان‌ها چندین نوع صدای مختلف دارند که در زبان فارسی اصلا وجود ندارند و این خود موردی است که یادگیری زبان آلمانی را برای زبان آموزان سخت تر می کند اما اینها تماما مباحثی است که در سایت من و زبان با ظرافت و دقت خاصی در تمامی دروس آموزشی گنجانده شده است به نحوی که دیگر سختی آن برایتان بی معنی است.

زبان آلمانی در خانه
زبان آلمانی در خانه

چرا آلمانی را یاد بگیریم؟

در این قسمت سعی داریم دلایل اصلی شروع به یادگیری زبان آلمانی را عنوان کنیم. دلایل خوب بسیار زیادی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد که در اینجا به اختصار آنها را توضیح خواهیم داد.
شاید دوست داشته باشید که به آلمان رفته و در دانشگاه های معتبر بین المللی آلمان تحصیل کنید، یا دلتان می خواهد در تعطیلات تابستانی به آلمان سفر کرده و از جذابیت های این کشور زیبا دیدن کنید، شاید دوستی داشته باشید که دوست دارید به زبان آلمانی با وی ارتباط برقرار کنیدپ و یا می خواهید به این کشور زیبا و دوست داشتنی مهاجرت کنید، یا اینکه صرفا آوای این زبان را دوست دارید و یا هزاران شاید دیگر… در این مطلب می خواهیم دلایل مهم برای یادگیری زبان آلمانی را برایتان شرح دهیم، دلایلی که شما را متقاعد می کند که حتما زبان آلمانی را یاد بگیرید، پس با ما همراه باشید.

  • آلمانی زبانی پرکاربرد در اروپا است.

زبان آلمانی زبان مادری اغلب جمعیت کشورهای اروپاییاست. جای تعجب نیست، زیرا کشورآلمان با 83 میلیون نفر جمعیت جز پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی است. زبان آلمانی همچنین زبان رسمی کشورهای اتریش، سوئیس، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین است. درواقع زبان بومی بخش قابل توجهی از جمعیت در شمال ایتالیا، شرق بلژیک، هلند، دانمارک، شرق فرانسه، بخش هایی از لهستان، جمهوری چک، روسیه و رومانی و همچنین سایر مناطق اروپا است. در حالی که یادگیری زبان آلمانی می تواند شما را به 120 میلیون نفر آلمانی زبان در سراسر جهان متصل کند، به یاد داشته باشید که بسیاری از افراد نیز آلمانی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند. این سومین زبان مشهور خارجی است که در سراسر جهان تدریس می شود و دومین و محبوب ترین زبان در اروپا و ژاپن ، بعد از زبان انگلیسی است.

  • آلمان دارای سومین اقتصاد قدرتمند و اولین کشور صادر کننده در جهان است.

کشور آلمان سومین اقتصاد بزرگ جهان را دارد و قدرت اقتصادی اتحادیه اروپا است. این کشور در سال 2007 برای 5 سال متوالی عنوان اولین صادر کننده ی جهان را به خود اختصاص داد. آلمانی ها در صادرات قهرمان جهان هستند. این کشور 940 میلیارد دلار کالای ارزشمند، را به سرتاسر جهان صادر می کند که درست قبل از ایالت متحده ی امریکا قرار گرفته است. قسمت عمده ی درآمد مشاغل آلمانی از طریق صادرات این کشور است و در واقع به روند صادرات این کشور مربوط می شود. رقابت و مطلوبیت محصولات آلمانی در بازار نشانگر مازاد تجاری قابل توجه این کشور است که در سال 2006 به 162 میلیارد یورو (209 میلیارد دلار) رسید و هر سال به رشد خود ادامه می دهد. و البته در نظر داشته باشید که سوئیس، یکی دیگر از کشورهای آلمانی زبان، است که دارای بالاترین استانداردهای زندگی در جهان است.

زبان آلمانی در خانه
زبان آلمانی در خانه
  • یادگیری زبان آلمانی فرصت های شغلی ایجاد می کند.

قدرت اقتصادی آلمان برابر است با اکثر فرصت های شغلی و تجاری که در آلمان وجود دارد. فرصت های تجاری بیشماری در سراسر اتحادیه اروپا و در کشورهای اروپای شرقی وجود دارد، جایی که آلمانی دومین زبان مکالمه پس از روسی است. شرکت هایی مانند BMW ، Daimler ، Siemens ، Lufthansa ، SAP ، Bosch ، Infineon ، BASF و بسیاری دیگر به شرکای بین المللی احتیاج دارند که این خود نیز یادگیری زبان آلمانی را می طلبد. ژاپنی ها که دومین اقتصاد قدرتمند جهان را دارند، معمولا از دانش آلمانی ها برای تولید محصولاتشان استفاده می کنند و این نیز باعث شده است که 68٪ از دانشجویان ژاپنی به زبان آلمانی تحصیل کنند تا بتوانند به علم روز دنیا دسترسی پیدا کنند.
اگر به دنبال اشتغال در ایالات متحده هستید، دانستن زبان آلمانی و تسلط بر آن، می تواند مزیت بزرگی برای شما به حساب آید. شرکت های آلمانی 700000 شغل در ایالات متحده دارند و شرکت های آمریکایی نیز تقریباً همین تعداد شغل در آلمان ایجاد کرده اند. علاوه بر این اگر در ایالات متحده به دنبال شغل می گردید، دانستن زبان آلمانی، یک مزیت بزرگ برای شما به حساب آمده و به راحتی می توانید نسبت به دیگر متقاضیان اولویت پیدا کرده و استخدام شوید. بیشتر شرکت های آمریکایی افرادی را که به زبان آلمانی تسلط دارند نسبت به دیگر متقاضیان ترجیح می دهند.

  • آلمانی ها مبتکر هستند.

افراد بسیاری از زمانهای دور تا کنون بوده اند که چیز های زیادی برای ارائه به علم داشته اند که امروز به چنین دانشی در سطح وسیع تبدیل شده است مثلا دانیل فارنهایت دماسنج را در سال 1714 کشف کرد. از چاپخانه گوتنبرگ گرفته تا کشف هرتز از امواج الکترومغناطیسی، از پیشرفت شیمی درمانی اریلیچ تا تئوری نسبیت انیشتین، گرفته تا ایجاد فرمت موسیقی دیجیتالی MP3 از براندنبورگ، در طول تاریخ آلمانی ها خود را بارها و بارها به عنوان نوآوران بزرگی به اثبات رسانده اند. این روند امروزه نیز ادامه دارد. 4 شرکت از 10 شرکت خلاق مشهور جهان در آلمان واقع شده و با 12.7٪ برنامه های ثبت اختراع در جهان، این کشور رتبه سوم جهان را دارد. در نتیجه، 200000 از شرکتهای صنعتی، هر ساله محصولات جدیدی را در بازار معرفی می کنند.

زبان آلمانی در خانه
زبان آلمانی در خانه

به عنوان یک کشور متعهد به تحقیق و توسعه، آلمانی ها در خط مقدم فناوری های جدید قرار دارند. آلمان محصولات پیشرفته تری نسبت به سایر کشورها به جز ایالات متحده صادر می کند و بیش از 600 شرکت در زمینه اصلی بیوتکنولوژی فعالیت می کنند. 115 مورد از اینها فقط در مونیخ واقع شده است. شهر شرقی دردن آلمان با بیش از 765 شرکت نیمه هادی خود به مرکز میکروچیپ اروپا تبدیل شده است. با توجه به تعهد آلمانی ها به نوآوری ، شاید جای تعجب نباشد که دو سوم نمایشگاه های بین المللی تجارت جهانی در آلمان برگزار می شود. تمامی این ها نشان دهنده ی ضرورت یادگیری زبان آلمانی است چرا که اگر بخواهیم با گسترش علم و صنعت جهانی به پیش رویم حتما آموختن زبان آلمانی یکی از ضروریات است.

سخن آخر

حال که به دلایل مهمی از ضرورت آموزش زبان آلمانی اشاره کردیم، مطمئنا متقاعد شده اید که اگر زبان آلمانی را یاد بگیرید، می توانید در کسب و کارتان یک قدم جلوتر رفته و بهتر عمل کنید. اگر می خواهید به دانشگاه های آلمان بروید و در این کشور تحصیل کنید، قاعدتا یکی از شرایط اولیه تحصیل در این کشور یادگیری زبان آلمانی است. اگر دوست دارید که در کشوری با سطح استاندارد رفاه اجتماعی زندگی کنید و از آرامش و رفاه اقتصادی بهره مند شوید، قاعدتا مهاجرت به آلمان یک گزینه ی خوب خواهد بود که پیش نیاز آن نیز یادگیری زبان آلمانی است، اگر متخصص هستید و دنبال درآمد یورویی هستید نیز باز کار در آلمان یک گزینه ی مناسب برای شما خواهد بود در هر حال اگر دوست دارید به نوعی با این کشور در ارتباط باشید، دانستن زبان آلمانی اولین قدم است. اما برای یادگیری زبان آلمانی، اگر شاغل هستید و یا عجله دارید و مشغول انجام کارهای دیگری برای ادامه ی تحصیل و یا مهاجرت و یا … هستید و نمی توانید در کلاس های حضوری آموزش زبان آلمانی شرکت کنید، ما به شما شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی را پیشنهاد می دهید. اگر دوست دارید که بدون حضور در کلاس های آموزشی و در خانه به راحتی موفق به یادگیری زبان آلمانی شوید، می توانید در دوره های آموزشی سایت من و زبان ثبت نام کرده و در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن زبان آلمانی را یاد بگیرید.
سایت من و زبان اولین سایت آموزش آنلاین زبان است که شش زبان زنده ی دنیا ایتالیایی، ترکی، چینی، انگلیسی، آلمانی و فرانسه به روش آموزش آنلاین زبان ارائه می دهد. این سایت با بهره گیری از بهترین متدهای به روز و علمی آموزشی، توانسته است به بهترین شکل ممکن دروس آموزشی زبان های مختلف را ارائه دهد، با ما همراه باشید و به راحتی زبان المانی و یا زبان مورد نظر خود را در خانه یادبگیرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید