راه تضمینی یادگیری زبان انگلیسی

راه تضمینی یادگیری زبان انگلیسی

راه تضمینی یادگیری زبان انگلیسی | یادگیری زبان جدید فواید بسیاری دارد و شما را وارد دنیای تازه ای می کند. شما با دانستن یک زبان جدید، می توانید موقعیت های خوبی را در کار، تحصیل و به طور کلی زندگی شخصی تان بدست بیاورید. هر چقدر هم که زبان انگلیسی پیچیدگی و چالش به همراه داشته باشد، باز هم نمی توان از اهمیت یادگیری آن غافل بود و باید سعی کنید بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی را بیابید و آن را در پیش گیرید. شاید ندانید که از چه طریق می توان به تسلط صد درصدی در این زبان رسید. ما قصد داریم در این مقاله از من و زبان شما را با یک راه تضمینی برای یادگیری زبان انگلیسی آشنا کنیم تا بتوانید با پیگیری آموزش های کاربردی آن به اهداف خود از یادگیری زبان دوم برسید.

راه تضمینی یادگیری زبان انگلیسی
راه تضمینی یادگیری زبان انگلیسی

راه هایی برای در پیش گرفتن یادگیری زبان انگلیسی

  • الگوها و ساختار زبان انگلیسی را دنبال کنید
هر زبانی ساختار مخصوص به خودش را دارد و زبان انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما باید در روند یادگیری زبان حتما به زمان ها و الگوهای گرامری توجه کنید. به عنوان مثال اگر از جملات زمان گذشته استفاده می کنید، باید دقت کنید که ed به آخر فعل ها اضافه کنید، یا مثلا به فعل هایی که برای سوم شخص بکار می برید s اضافه کنید. با رعایت همین موارد هر چند جزئی ولی مهم، می توانید زبان انگلیسی را به شکل صحیح و اصولی یاد بگیرید.
  • کارهایی را که دوست دارید، با زبان انگلیسی انجام دهید
برای اینکه خودتان را درگیر یادگیری زبان انگلیسی کنید، خوب است که کارهای روزمره و سرگرمی های خود را به زبان انگلیسی انجام دهید. این روش به شما انگیزه بیشتری در مسیر یادگیری می دهد و باعث می شود که زود از روند آموزشی خسته نشوید. به طور کلی اگر قدری سرگرمی و علاقه را چاشنی یادگیری زبان کنید، شاهد نتایج شگفت انگیزی در این راستا خواهید بود. در زیر چند نمونه از کارهای مورد علاقه افراد یا سرگرمی هایی که می توان با آن ها اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کرد را آورده ایم:
بازی های ویدیویی آنلاین را امتحان کنید: هنگامی که کنسول بازی را روشن می کنید، دائما اصطلاحات و کلمات انگلیسی را در آن ها می بینید و می شنوید. این شنیدن و دیدن خودش می تواند بهترین تمرین برای یادگیری زبان انگلیسی باشد.
ورزش های گروهی را با زبان انگلیسی انجام دهید: ممکن است به کشور دیگری بروید و ببینید که عده ای در پارک در حال انجام ورزش های گروهی هستند. شما می توانید به آن ها بپیوندید و همراه با یادگیری زبان ورزش نیز بکنید. حتی اگر به سفرهای خارجی نمی روید، می توانید در حین ورزش کردن، سعی کنید که با زبان انگلیسی انجام حرکات را در ذهنتان مرور کنید.
برای کارهای هنری همچون مجسمه سازی، بافندگی، موسیقی و یوگا زبان را همراه خود کنید: زمانی که کارهای هنری و خلاقانه انجام می دهید، ذهن شما بسیار باز و فعال است. اگر در این شرایط اقدام به یادگیری زبان انگلیسی نیز بکنید، می توانید به خوبی مفاهیم زبان جدید را به خاطر بسپارید و در کنار لذت انجام کارهای هنری آموزش زبان انگلیسی خود را نیز جلو ببرید.
  • خودتان را در رسانه های انگلیسی زبان غرق کنید
خواندن کتاب، مجلات، روزنامه ها، گوش دادن به موسیقی، پادکست و فایل های صوتی، دیدن فیلم و هر گونه کلیپ موزشی وغیر آموزشی، همه و همه راه هایی برای یادگیری هر چه بهتر و سریع تر زبان انگلیسی هستند. حتی شبکه های اجتماعی نیز که امروزه بسیار پرطرفدار و سرگرم کننده هستند، بسترهای مناسبی برای یادگیری زبان به شمار می روند. چرا که شما با این رسانه های انگلیسی زبانی که نام بردیم، خودتان را کاملا در پروسه یادگیری زبان انگلیسی غرق می کنید و به خوبی از پس چالش های پیش روی خود در یادگیری بر می آیید. بنابراین افرادی که علاقه مند به یادگیری زبان دوم هستند، نباید از فواید و تاثیرات مطلوب رسانه های انگلیسی زبان غافل بمانند.
  • فقط به گرامر توجه نکنید
برای یادگیری باید به گرامر، لغات جدید، درک مطالب، قدرت شنیداری، توان نوشتاری و تلفظ توجه کنید. برخی از افراد تمام توجه خودشان را معطوف به یادگیری گرامر می کنند و فاکتورهای مهم دیگر را در نظر نمی گیرند. شما به عنوان یک فرد زبان آموز باید دقت کنید که گرامر همه چیز نیست و شما نمی توانید تنها با اتکا به یادگیری گرامر خود را فردی مسلط به زبان انگلیسی بدانید. تمرین و تکرار قواعد و دستور زبان مهم هستند، اما شما باید با زمانبندی مناسب تک تک مهارت هایتان را ارتقا بدهید.
  • پیگیر کلمات و عبارات جالب باشید
زمانی که تحت آموزش زبان انگلیسی قرار می گیرید، ممکن است کلمات و عبارات جالب توجهی را بشنوید. با یادداشت کردن آن ها و به خاطر سپاری شان می توانید به فردی مسلط و حرفه ای در زبان انگلیسی تبدیل شوید. سعی کنید دائما کلمات و عباراتی را که در طول روز فرا می گیرید، مرور کنید و هرگز از یادگیری عبارت های جدید و کاربردی دست برندارید. قطعا پشتکار و تلاش بی وقفه شما در روند یادگیری شما را زودتر به آرزویتان از یادگیری زبان انگلیسی می رساند.
  • برای مطالعه روزانه زبان انگلیسی و یادگیری، زمانبندی و برنامه ریزی داشته باشید 
هیچ کاری بدون انجام زمانبندی مناسب و برنامه ریزی دقیق، خوب پیش نمی رود. شما باید به عنوان یک زبان آموز متعهد به یادگیری، برای خود یک پلن مشخص تنظیم کنید و بر اساس آن آموزش خود را انجام دهید. به عنوان مثال اگر موظف هستید در روز 3 ساعت زمان خود را صرف یادگیری زبانم انگلیسی کنید، خوب است که این بازه سه ساعته را به چند بخش با زمانبندی ها و بر نامه ریزی های مشخص تقسیم بندی کنید. مثلا 20 دقیقه برای گرامر، 30 دقیقه برای لغات، 15 دقیقه برای لیسنینگ و … به این ترتیب شما برنامه هدفمندی دارید که با کمک آن زودتر به هدفتان می رسید و برای غلبه بر چالش ها، مشکلات کمتری برایتان به وجود می آید.
راه تضمینی یادگیری زبان انگلیسی
راه تضمینی یادگیری زبان انگلیسی
  • فکر کردن به نحوه استفاده و به کارگیری زبان را فراموش نکنید
قبل از اینکه راه یادگیری زبان انگلیسی را در پیش بگیرید، خوب است که به هدف خود از یادگیری زبان جدید فکر کنید. مثلا اگر برای تحصیل، کار، مهاجرت و هر هدف دیگری به دنبال افزایش دانش زبانی خود هستید، یادگیری خود را با آن هدف همسو کنید. در بسیاری از نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی  و وبسایت های آموزش آنلاین زبان انگلیسی ، چارچوب هایی برای اهاداف مختلف یادگیری چیده شده اند. به عنوان مثال شما می توانید پلن یادگیری زبان را ویژه تجارت انتخاب کنید و یا ویژه تحصیل و … به هر حال با این آموزش های طبقه بدنی شده و منظم، خواسته های شما زودتر عملی می شوند و شما با توجه به نیازی که در خودتان احساس می کنید فراگیری زبان دوم را کلید می زنید.
  • از اشکالات و اشتباهات خود دلسرد نشوید
هیچکس در مسیر یادگیری زبان بدون ایراد نیست؛ بنابراین خودتان را بابت اشکالات یا اشتباهاتی که در زبان دارید سرزنش نکنید. به هر حال اشتباه و خطا در پروسه یادگیری طبیعی است و ممکن است هر از گاهی رخ بدهد. شما باید از اشتباهات تان درس بگیرید و سعی کنید آن ها را اصلاح کنید. برای اینکه خوب صحبت نمی کنید و یا لغات را فراموش می کنید، سرخورده نشوید. شما باید سعی کنید اعتماد به نفس تان را بالا ببرید، مرتبا مکالمه به زبان انگلیسی را تمرین کنید، حتی با بومی زبانان آن کشور. سعی کنید که مسائل روزمره تان و حرف هایی که می خواهید با خانواده یا دوستانتان بزنید را به زبان انگلیسی بیان کنید. اگر تفکرات خود را هم به زبان انگلیسی تغییر بدهید و در تمامی مراحل خود را ملزم به برقراری ارتباط با این زبان بکنید، به زودی یک فرد مسلط و حرفه ای در این زبان خواهید شد.
  • با یادگیری زبان خوش بگذرانید!
یادگیری زبان انگلیسی باید کاری باشد که به آن علاقه داشته باشید. هیچ چیزی بدون علاقه و صرفا از سر اجبار و زور به خوبی انجام نمی شود. یادگیری زبان را به چشم یک خوش گذرانی و سپری کردن اوقات خوش ببینید.  سعی کنید روال یادگیری را برای خودتان هیجان انگیز و سرگرم کننده کنید و هر از گاهی بابت بهبود پیدا کردن در مباحث مورد یادگیری، به خودتان پاداش نیز بدهید. سعی کنید که همیشه روشی را پیدا کنید که بیشترین میزان لذت از یادگیری را به شما هدیه بدهد و هرگز شما را از یادگیری خسته و کلافه نکند. چرا که اگر یادگیری لذت بخش و تفریحی باشد، شما به آن پایبند تر و متعهد تر بوده و رهایش نخواهید کرد.
راه تضمینی یادگیری زبان انگلیسی
راه تضمینی یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با وبسایت من و زبان تضمینی است

این روزها دیگر کسی طرفدار روش های حضوری یادگیری زبان انگلیسی نیست و همه می خواهند به راحتی در هر کجا که هستند، مراحل یادگیری زبان جدید مورد علاقه شان را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارند. وبسایت من و زبان نیز بر اساس برترین روش های آموزشی موجود در دنیا و بهترین سطح کیفی و کمی به وجود آمده است تا علاقه مندان به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری بتوانند به آرزوی خود از یادگیری زبان دوم و دنبال کردن اهدافشان برسند.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید