روش های یادگیری زبان انگلیسی

روش های یادگیری زبان انگلیسی

روش های یادگیری زبان انگلیسی | یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهارت هایی است که این روزها کاملا به یک ضرورت تبدیل شده است. زمانی یادگیری زبان دوم صرفا به عنوان یک سرگرمی و یا فقط از روی علاقه انجام می شد، اما با تغییر دنیا و تبدیل شدن تدریجی آن به یک دهکده جهانی ارتباط انسان های مختلف از سراسر دنیا با یکدیگر بیشتر شده است. وسایل ارتباطی پیشرفته و رشد فناوری هم در این موضوع تاثیر زیادی داشته است. بنابراین برای همراه شدن با دنیای امروز یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی برای همه ضروری است. اما موضوعی که در زمان آموزش زبان انگلیسی مطرح می شود این است که کدام یک از روش های آموزشی بهتر است و چطور می شود زبان دوم را آسان تر و در مدت زمان کوتاه تری یاد گرفت.

به طور کلی نمی توان تنها یک روش را به عنوان بهترین روش برای همه افراد معرفی کرد زیرا شیوه یادگیری افراد با هم متفاوت است. برای مثال بسیاری از زبان آموزان حتما باید در کلاس آموزش زبان انگلیسی حضور داشته باشند و برای آنها اجبار در شرکت در کلاس باعث می شود که بتوانند یک زبان را آموزش ببینید. برخی دیگر از افراد استفاده از روش یادگیری آنلاین زبان انگلیسی مانند روشی که در سایت آموزش آنلاین زبان انگلیسی من و زبان وجود دارد برایشان مفید است. در کنار روش های مختلف یادگیری یک زبان موضوع تکنیک های مختلف برای یادگیری موثر تر هم مطرح است که با کمک آنها می توان آنچه را که آموزش دیده اید به شکل بهتر و موثرتری به حافظه بسپارید. در ادامه این مقاله چندین روش یادگیری زبان انگلیسی را بررسی می کنیم.

تا می توانید انگلیسی بخوانید

هر چیزی که دم دستتان به زبان انگلیسی نوشته شده است را بخوانید. از ادبیات کلاسیک، مقاله، روزنامه، وب سایت، رسانه های اجتماعی، نوشته پشت بسته بندی مواد غذایی و به طور کلی هر چه به زبان انگلیسی نوشته شده است را بخوانید. این کار باعث می شود که با لغات جدید آشنا شوید و به دلیل اینکه لغات را از طریق متن یاد می گیرید یادگیری بهتر انجام می شود. یکی دیگر از مزیت های این روش این است که شما بر اساس نوع علاقه خود یک متن را می توانید انتخاب کنید و برای آنکه متوجه شوید در آن متن چه چیزی نوشته شده است بیشتر تلاش می کنید تا لغات جدید را یاد بگیرید. در کنار این موضوع خواندن متن به زبان انگلیسی باعث می شود تا به شکل غیر مستقیم دستور زبان انگلیسی را هم یاد بگیرید.

از نت برداری استفاده کنید

یکی از روش های موثر و مفید در یادگیری زبان دوم استفاده از روش های نت برداری برای به خاطر سپردن نکات و لغات جدید است. نوت برداری درست یکی از مهارت های ضروری نه تنها برای یادگیری زبان است بلکه می توانید از آن برای یادگیری هر مطلب جدیدی نیز استفاده کنید. خواندن به تنهایی کافی نیست و آنچه یاد می گیریم بدون یادداشت برداری به سادگی فراموش می شوند. خواندن زمانی مفید است که از تکنیک های مختلف برای یادداشت برداری و به خاطر سپردن و خلاصه نویسی استفاده کنیم.

 

روش های یادگیری زبان انگلیسی
در انگلیسی غرق شوید

نیازی نیست که در یک کشور انگلیسی زبان باشید تا بتوانید در انگلیسی غرق شوید. روش های مختلفی وجود دارد که به کمک آن می توانید محیط اطراف خود را به شکلی بسازید که زندگی روزمره شما شبیه به محیطی شود که همه چیز در آن انگلیسی است. برای مثال می توانید لیست خرید خود را به انگلیسی بنویسید. هر روز روزنامه انگلیسی بخوانید. به رادیو و پادکست های انگلیسی گوش کنید خاطرات خود را به زبان انگلیسی بنویسید. هر چیزی را که در زندگی روزمره انجام می دهید می توانید به انگلیسی تبدیل کنید. برای مثال زمانی که در حال آشپزی هستید می توانید نقش یک آشپز را بازی کنید که در حال آموزش غذا است. به این ترتیب خودتان را مجبور می کنید تا جای ممکن به انگلیسی فکر کنید و حرف بزنید.

دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید

حتما لازم نیست در در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید تا دوستان انگلیسی زبان داشته باشید. این روزها با پیشرفت تکنولوژی و گسترش دسترسی به اینترنت و شبکه های اجتماعی پیدا کردن دوستان انگلیسی زبان کار سختی نیست. شاید بتوانید افرادی را پیدا کنید که به یادگیری زبان شما علاقه دارند و می توانید به کمک هم زبان مورد علاقه خود را یاد بگیرید. از طرفی زمانی که با یک شخص واقعی صحبت می کنید مجبور می شوید که نسبت به استفاده درست از کلمات و دستور زبان دقت بیشتری کنید و دایره لغت و سطح خود را بالاتر ببرید. یکی دیگر از مزیت های این روش این است که ارتباط برقرار کردن با یک فرد انگلیسی زبان انگیزه خوبی برایتان به وجود می آورد تا سریع تر این زبان را یاد بگیرید.

موزیک انگلیسی گوش کنید

تاثیر موزیک نه تنها بر یادگیری زبان انگلیسی بلکه بر یادگیری هر زبان دیگری کاملا شناخته شده است. زمانی که یادگیری همراه با وزن و ریتم اتفاق می افتد تاثیر آن بیشتر می شود. بنابراین می توانید یکی از سبک های مورد علاقه خود در موسیقی را انتخاب کنید و به آن گوش کنید. این کار علاوه بر اینکه باعث می شود تا یادگیری زبان برایتان خوشایند تر باشد به دلیل آنکه می خواهید متن و شعر آهنگی که به آن گوش می دهید را درست متوجه شوید به تلفظ، معنی و ساختار جملات نیز توجه می کنید. به این ترتیب بدون آنکه بخواهید بر اساس قواعد و تحت عنوان ساختار جملات یک زبان را بخوانید به طور غیر مستقیم آن را آموزش می بینید. یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان انگلیسی از طریق گوش دادن به موسیقی این است که هر آهنگ پر از لغات و اصلاحات به روز و حتی عامیانه است. از آنجایی که مخاطب این آهنگ ها افرادی هستند که زبان مادری آنها انگلیسی است اصطلاحات جدید و روزمره در آنها زیاد استفاده می شود و شما با گوش دادن به آنها با اصطلاحات جدید نیز آشنا می شوید.

 

روش های یادگیری زبان انگلیسی
تکرار کنید، تکرار کنید و باز هم تکرار کنید

رمز موفقیت در یادگیری نه تنها برای زبان انگلیسی بلکه برای یادگیری هر چیز جدیدی تمرین و تکرار و تلاش است. یادگیری هرگز یک شبه اتفاق نمی افتد و برای موفق شدن و رسیدن به سطح قابل قبولی در زبان انگلیسی باید تا می توانید موضوعات جدید را تکرار کنید تا در حافظه بلند مدت شما ثبت شود. هر لغت و یا گرامر جدیدی را که یاد گرفتید با صدای بلند تکرار کنید. با این کار صدای خودتان را هم می شنوید و ذهن بهتر می تواند مطالب جدید را به خاطر بسپارد. راز موفقیت در یادگیری زبان استمرار و تکرار است. هر چقدر بیشتر موضوعات را تکرار کنید موفق تر خواهید شد.

روش های جالب برای یادگیری کلمات جدید پیدا کنید

از روش های یادگیری زبان انگلیسی این است که اگر دوست دارید می توانید با کلمات جدید شعر بسازید و آواز بخوانید. حتی می توانید این کار را جالب تر هم بکنید به این شکل که شعر آهنگ مورد علاقه خود را با کلمات جدید جایگزین کنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که جملات خنده دار بسازید. یادگیری همراه با سرگرمی همیشه موثر است و باعث می شود تصورات و موانع ذهنی که طبق آنها یادگیری یک موضوع جدید به نظر سخت می آید برداشته شود و به آسانی یک لغت و یا گرامر را یاد بگیرید. روش دیگری که می توانید از آن استفاده کنید این است که کنار هر کلمه جدید یک شکل خنده دار بکشید تا با دیدن آن شکل بلافاصله لغت به ذهنتان بیاید.

یک داستان به زبان انگلیسی بنویسید

داستان نوشتن به زبان انگلیسی چالش بسیار خوبی است که باعث می شود دایره لغات، گرامر و بسیاری از قواعد زبان انگلیسی را تمرین کنید و بهتر یاد بگیرید. داستان نوشتن درست مثل صحبت کردن است با این تفاوت که در صحبت کردن ممکن است به دلایل مختلف زبان آموز از اینکار صرف نظر کند. اما در داستان نوشتن این نگرانی وجود ندارد که ممکن است کلمات را به درستی تلفظ نکنید و یا در حرف زدن دچار لکنت شوید.

 

روش های یادگیری زبان انگلیسی
هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید

بهترین راه برای یادگیری هر زبان جدید فقط صحبت کردن به آن زبان است. فرقی نمی کند چقدر طولانی و یا کوتاه صحبت کنید حتی اگر فقط پنج کلمه انگلیسی بلد هستید هم با همان کلمات چند جمله بسازید. صحبت کردن به زبان انگلیسی یکی از سریعترین و مؤثرترین روش های مفید برای یادگیری است. نباید صبر کنید تا اینکه کاملا با این زبان احساس راحتی کنید و بعد صحبت کردن به زبان انگلیسی را شروع کنید ، چرا که به احتمال زیاد مدت طولانی زمان می برد تا شما به چنین احساسی دست پیدا کنید که آنقدر به زبان انگلیسی مسلط شده اید که می توانید به راحتی صحبت کنید. بنابراین خود را به بیرون از منطقه راحتی خود هول دهید و همین امروز به زبان انگلیسی صحبت کنید. زمانی که این کار را شروع کردید از سرعت پیشرفت خود شگفت زده خواهید شد.

از اشتباه کردن نترسید

یکی از بزرگترین موانع که باعث می شود یک زبان آموز از یادگیری صرفه نظر کنند و یا یادگیری زبان انگلیسی به نظر آنها سخت بیاید توجه بیش از حد به این موضوع است که از اشباه کردن می ترسند. اشتباه کردن جزئی از فرایند یادگیری است و باید آن را به عنوان یک موضوع کاملا عادی در فرایند یادگیری در نظر بگیرید. هیچ کسی تا به حال بدون اشتباه کردن چیزی را یاد نگرفته است. بنابراین شما هم یک فرد استثنایی نیستید و حتما در زمان یادگیری زبان دچار اشتباه خواهید شد. اشتباه نکردن فقط بعد از تمرین زیاد از بین می رود. بنابراین به جای تمرکز بر اشتباه نکردن بر روی تمرین و تکرار تمرکز کنید.

از روش یادگیری آنلاین زبان انگلیسی استفاده کنید

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی مزایای زیادی دارد که با دسترسی به فناوری های جدید و اینترنت که در زندگی روزمره ما تقریبا در دسترس همه قرار دارد جای خود را به کلاس درس و معلم خصوصی داده است. دیگر لازم نیست که وقت خود را صرف پیدا کردن معلم خصوصی خوب و یا آموزشگاه زبان بکنید. با کمک از کامپیوتر ، تلفن های هوشمند و اینترنت یادگیری زبان های جدید بسیار آسان شده است. این کار آنقدر آسان و در دسترس است که در هر زمان و مکانی امکان یادگیری و آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. یادگیری زبان انگلیسی به صورت آنلاین یک روش عالی برای تقویت مهارت های زبانی است. دوره های آنلاین مزایای بسیاری دارند که کلاس درس یا معلم خصوصی آنها را ندارند. برخلاف سایر روش های یادگیری زبان ، دوره های آنلاین به گونه ای طراحی شده اند که مقرون به صرفه و انعطاف پذیر باشند، یعنی این شما هستید که موضوع را انتخاب می کنید و هر زمان که خواستید می توانید وقت خود را برای یادگیری زبان بگذارید. برای آشنایی با روش یادگیری آنلاین زبان انگلیسی می توانید به سایت من و زبان بروید و یادگیری آسان زبان انگلیسی را با من و زبان تجربه کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید