یادگیری زبان انگلیسی در تجارت

یادگیری زبان انگلیسی در تجارت

یادگیری زبان انگلیسی در تجارت | اهمیت یادگیری زبان دوم بر کسی پوشیده نیست و این موضوع همه جوانب زندگی هر فردی را می تواند تحت تاثیر قرار دهد. اهمیت یادگیری زبان دوم در تجارت بسیار زیاد است و می توان گفت تاجری که زبانی غیر از زبان مادری آموخته باشد در مقایسه با تاجری که تنها زبان مادری بلد باشد، روابط گسترده تری دارد و به طبع موفق تر خواهد بود. حال کدام زبان یا زبان ها در تجارت کاربرد بیشتری دارند؟ و یادگیری کدام زبان برای معاملات تجاری اهمیت بیشتری دارد؟

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی از نظر ملیت در رتبه سوم جهانی قرار دارد، اما از نظر تنوع کاربردی، زبانی است که بین تمام تاجران مشهور است و می توان گفت به ‌عنوان یک زبان کاربردی برای افرادی که در زمینه تجارت کار می‌کنند، مؤثر است و در واقع زبان تخصصی تجارت است و تجار از آن استفاده می‌کنند، یعنی زبان انگلیسی بین دو ملیت با دو فرهنگ متفاوت، تأثیرگذار بوده و توانسته مخاطبان خود را جلب کند. علت آن هم سادگی کاربرد این زبان است. مخاطب ‌هایی که از این زبان استفاده می ‌کنند، می‌ توانند به ‌راحتی فرا بگیرند، لغات و اصطلاحات آن آسان است، دستور زبان پیچیده ‌ای ندارد و در واقع، بی ‌قاعدگی بسیاری از زبان ‌های دیگر را ندارد. به همین خاطر، مخاطبان توانستند به‌ راحتی با آن ارتباط برقرار کنند. تلفظ این زبان بسیار ساده ‌تر‌ و راحت ‌تر از زبان‌ های دیگر است. اگر شما بخواهید انگلیسی را با زبان‌ های دیگر مقایسه کنید، خواهید دید که پیچیدگی‌ های خاص این زبان‌ ها بسیار زیاد است. این باعث می ‌شود که این زبان‌ ها نتوانند زبان تجاری بین تجار باشند، یعنی آن ‌قدر راحت نباشد که تجار بتوانند از آن ‌ها استفاده کنند و پیچیدگی ‌های مکالمات را زیاد کند. اگر شما به زبان انگلیسی کالا و خدمات خود را تبلیغ کنید، شامل حال تمام مخاطبان تاجر شما می‌‌ شود و نیازی نیست که این کار به زبان دیگری انجام شود. ولی اگر به زبان دیگری کار کنید، فقط مخاطبان عمومی آن منطقه هدف شما خواهند بود و حتی ممکن است تجاری که در آن منطقه به دنبال محصول هستند، تبلیغات شما را نبینند.
این موضوع را در نظر بگیرید که زبان انگلیسی می ‌تواند بسیار مؤثر باشد، اما نیازی هم نیست که تخصصی و حرفه ‌ای آن را یاد بگیرید، فقط در حدی که بتوانید از پس مکالمات عمومی برآیید. انگلیسی کسب و کار یک تخصص در مطالعه زبان انگلیسی است و معمولا مرتبط با تجارت و صنعت مالی و امور بین المللی است. در دنیای امروز بازار های جهانی و ارتباطات دیجیتال، انگلیسی کسب و کار مفهومی است که اهمیت روز افزونی یافته، چرا که زبان انگلیسی به عنوان “زبان کسب و کار” نیز شناخته می شود.

یادگیری زبان انگلیسی در تجارت
یادگیری زبان انگلیسی در تجارت

مزایای یادگیری زبان دوم

در مواجهه با فردی که از فرهنگی متفاوت باشد، بسیار اتفاق می افتد که آرزو می کنیم کاش زبان آن فرد را می دانستیم تا با او ارتباطی عمیق تر برقرار کنیم و دانش مان را از آن فرهنگ غنی تر کنیم. به علاوه، با آموزش واژگان و عباراتی از زبان خودمان، به دیگران کمک کنیم تا فرهنگ مان را بهتر درک کنند. هیچ انسانی فرصت کافی ندارد تا همه زبان های جهان را بیاموزد. اگر حتی یک نفر یا یک فرهنگ هست که دوست داریم بیشتر بشناسیم، بدون شک یکی از بهترین راه ها آموختن زبان آن فرهنگ یا فرد است. فراگیری یک زبان جدید دیدگاهی مثبت به افرادی که زبان و فرهنگ متفاوت دارند ایجاد می کند و به این ترتیب فرصت های فراوانی برای دوستی های تازه میان فرهنگی پدیدار می شود. افرادی که به چند زبان مسلط هستند، موقعیت ‌های بسیار بیشتری برای موفقیت و همچنین گسترش فعالیت ‌های تجاری خود در اختیار دارند. این افراد می‌ توانند در محیط ‌های چند ملیتی شروع به کار کنند، و یا به نقاط مختلف دنیا سفر نمایند. همان طور که می دانید تجارت‌ ها روز به روز به سوی جهانی شدن حرکت می‌کنند. به همین دلیل نیاز است تا با فراگیری زبان‌ های جدید خود را در جایگاه مناسب ‌تری برای به دست آوردن شغل‌ های مورد نظر قرار دهیم. فراگیری زبان ‌های جدید علاوه بر این که می ‌توانند توانایی ‌های فردی زبان آموزان را افزایش دهد، بلکه موقعیتی را فراهم می‌کنند تا افراد چند زبانه به ویژه یکی از این هفت زبان اصلی دنیا در محیط‌ های تجاری چند ملیتی موفق ‌تر ظاهر شوند. جهان به سرعت در حال رشد و تغییر است و کسب و کار ها در حال توسعه هستند. کسب و کار های بزرگ چند ملیتی هر روز در پی جذب بهترین نیرو های حرفه ای می باشند و به طبع نیازمند نیروی انسانی هستند که تفکری جهانی داشته باشند و بتوانند حداقل به یک زبان دیگر سخن گوید. از سوی دیگر همواره در سفر های خارجی امکان مواجهه با فرهنگ و زبانی جدید وجود دارد. نمی ‌توان انتظار داشت که بدون داشتن مهارت‌ های زبانی لازم در جامعه مقصد، یک مسافر و یا حتی تاجر بتواند موفق شود. واقعیت این است که زبان ‌آموزی یکی از لازمه‌ های مسافرت است. حال انتخاب یک شیوه آموزشی صحیح و استاندارد برای آموزش هر زبان خارجی بسیار حائز اهمیت است، پس دقت کنید و به هر روشی اطمینان نکنید.
برخی از مزایای دیگر یادگیری زبان دوم به شرح زیر است:

  • زبان ‌آموزی باعث بهبود عملکرد مغز می‌شود.
  • یادگیری زبان دوم باعث بهبود تصمیم‌‌گیری در همه ی ابعاد زندگی می شود.
  • دانستن زبانی جدید فرصت دوستی‌ های تازه‌ را فراهم می‌کند.
یادگیری زبان انگلیسی در تجارت
یادگیری زبان انگلیسی در تجارت

با سایت من و زبان به راحتی تجارت کنید

وب سایت رسمی و قانونی من و زبان وب سایت آنلاین آموزش زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ترکی، چینی و … می باشد. این وب سایت با به کارگیری متخصصین زبان های خارجی و با استفاده از متدهای روز دنیا به آموزش از صفر تا صد زبان های مورد علاقه شما می پردازد. یکی از مزایای بالقوه این وب سایت این است که با تمرین و تکرار زیاد شما را در یادگیری زبان مورد علاقه تان یاری می کند. خوشبختانه محیط و روند یادگیری زبان در این وب سایت به گونه ای است که شما می توانید هر مدت زمانی که می خواهید را به تمرین و تکرار مطالبی که آموختید، اختصاص دهید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید