زبان فرانسه در خاورمیانه

زبان فرانسه در خاورمیانه

زبان فرانسه در خاورمیانه | فرانسوی همچون زبان رومانیایی، اسپانیایی و پرتغالی، یک زبان از خانواده زبان های رومی می باشد که این زبان بعد از منحل شدن امپراتوری روم غربی، در فرانسه توسعه پیدا کرد و به عنوان یک زبان جایگزین برای لاتین، در سال 1539 به رسمیت شناخته شد. در سراسر جهان چیزی در حدود 300 میلیون نفر با زبان فرانسوی به صحبت پرداخته و آن را به زبانی گسترده تبدیل کرده اند. بومی زبانان فرانسه قریب به 80 میلیون نفر می باشند و بالغ بر 220 میلیون نفر از این زبان در جایگاه زبان دوم و یا سوم بهره می گیرند. پس از زبان های انگلیسی، عربی، هندی، ماندارین و اسپانیایی، زبان فرانسه، ششمین زبان گفتاری رایج می باشد. جالب است بدانید که چیزی در حدود 120 میلیون نفر در سراسر جهان، در حال تحصیل زبان فرانسه هستند. البته بیشترین بومی زبانان در خود فرانسه می باشند و جمعیت هایی از آنان در آفریقا، جمهوری دموکراتیک کنگو و کانادا نیز سکونت دارند. پیش بینی می شود که جمعیت فرانسوی زبان ها تا سال 2050 به رقمی 700 میلیونی برسد. در این مقاله از وبسایت آموزشی من و زبان ، می خواهیم از یادگیری زبان فرانسه و اهمیت آن در خاورمیانه بگوییم. بنابراین خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

زبان فرانسه در خاورمیانه
زبان فرانسه در خاورمیانه

اهمیت یادگیری زبان فرانسه در خاورمیانه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کشور لبنان تنها منطقه در خاورمیانه می باشد که زبان رسمی آن فرانسه است. حتی در مدارس این کشور، 70 درصدشان از زبان فرانسه به عنوان زبان دوم بهره می گیرند. شاید با خود بگویید که چرا زبان فرانسه در لبنان استفاده می شود؟ باید در پاسخ به این سوال بگوییم که این امر به تاریخ کشور لبنان باز می گردد. بعد از جنگ جهانی اول، 20 درصد از لبنانی ها به زبان فرانسه صحبت می کردند. از طرفی ترجیح به استفاده از زبان عربی در تحصیل کرده های لبنان رو به کاهش بوده و زبان های انگلیسی و فرانسوی بسیار در میان جوانان این کشور رایج و پرطرفدار شده اند. از سویی آموزش زبان فرانسه و یادگیری آن برای بحث آموزش، تجارت و دیپلماسی در لبنان و سایر کشورهای خاورمیانه از جمله امارات متحده عربی، عربستان سعودی، قطر وعمان ارجحیت یافته است. همچنین جمعیت مهاجر از فرانسه به کشورهای خاورمیانه مانند امارات مهاجرت کرده اند و زبان خود را در خاورمیانه ترویج داده اند.

جایگاه زبان فرانسه در سایر نقاط جهان

فرانسه به عنوان زبان رسمی در اروپا رواج دارد و به غیر از خود فرانسه در سوئیس، موناکو، لوکزامبورگ و بلژیک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در فرانسه جمعیتی در حدود 60 میلیون نفر و همچنین 30 میلیون نفر در جمهوری دموکراتیک کنگو از زبان فرانسه به عنوان زبان دوم استفاده کرده و جالب تر آنکه نیمی از جمعیت بلژیک برای صحبت کردن و مکالمات روزانه خود این زبان را بکار می برند. خوب است بدانید که زبان فرانسوی، زبان رسمی پلینزی فرانسه، فوتونا، والیس، کالدونیای جدید و انواتو می باشد. از جمله کشورهای خاور دور نیز که این زبان را بکار می گیرند، ویتنام، لائوس و کامبوج را می توان نام برد. به طور کلی 29 کشور زبان رسمی فرانسوی دارند و این زبان پس از انگلیسی رتبه دوم را برای یادگیری به خومد اختصاص داده است. 29 کشوری که از آن ها یاد کردیم، شامل بلژیک، بوروندی، کانادا، بنین، چاد، بورکینافاسو، جیبوتی، کامرون، گینه استوایی، ساحل عاج، هائیتی، کنگو، ماداگاسکار، فرانسه، نیجریه، لوکزامبورگ، رواندا، مالی، سنگال، موناکو، وانواتو، سوئیس، توگو و سیشل می شوند. زبان فرانسوی در اروپا رایج است و از در دیوان عدالت برای رایزنی استفاده می شود. همچنین این زبان، یکی از زبان های کاربردی در سازمان ملل شناخته می شود.

 

زبان فرانسه در خاورمیانه
زبان فرانسه در خاورمیانه

 

رایج بودن مکالمه در اروپا به زبان فرانسه

در رابطه با رایج بودن مکالمات به زبان فرانسه در اروپا باید بگوییم که به طور تقریبی نصف جمعیت بلژیک و تعداد زیادی از افراد تبعه سوئیس، فرانسوی را استفاده می کنند و زبان بومی و دوم خودشان می دانند. در لوکزامبورگ نیز به همین شکل است و صحبت کردن به فرانسه بسیار گسترده است. مجموع این فرانسوی زبانان عددی در حدود 80 میلیون نفر را تشکیل داده اند و فرانسه را بعد از زبان آلمانی و روسی، به سومین زبان مادری در اروپا تبدیل کرده اند. ریاضیدانان ثابت کرده اند که حدودا 40 درصد از جمعیت کل جهان فرانسوی می دانند و به طور کلی در هر پنج قاره با زبان فرانسه صحبت می شود. درست است که بیشتر فرانسه زبانان در آمریکای شمالی، اروپا و آفریقا می باشند، ولی در خاورمیانه، آسیا، اقیانوسیه و آمریکای جنوبی نیز متکلمان بسیاری دارند.

چرا فرانسه یاد بگیریم؟

همانطور که می دانید زبان فرانسه به دلیل داشتن ریشه رومی در زمره زبان های عاشقانه قرار دارد و عده بسیاری خواهان یادگیری این زبان هستند. آموزش زبان فرانسه شاید در نظر اول سخت و عجیب باشد، اما موسسات آموزشی خوب و سایت های آموزش آنلاین زبان فرانسه بسیار خوبی در بستر اینترنت موجود می باشند که شما می توانید از طریق آن ها اقدام به فرا گیری این زبان کنید. خوب است بدانید که برای آموزش زبان فرانسه به صورت آنلاین و کاملا تضمینی، وبسایت من و زبان به وجود آمده است و کلیه شرایط و امکانات لازم جهت یادگیری را برایتان محیا کرده است. شما امکان تست رایگان کلیه خدمات و امکانات این سایت را به مدت دو روز دارید و همچنین اگر از آموزش های آن ناراضی بودید می توانید از گارانتی بازگشت وجه استفاده نموده و هزینه پرداختی خود را کامل پس بگیرید. انواع زبان های خارجی در این سایت مورد آموزش قرار می گیرند و شما می توانید زبان هایی همچون ایتالیایی، فرانسوی، ترکی، انگلیسی، آلمانی و چینی را به خوبی با آن یاد بگیرید و به تسلط کامل در آن ها برسید. به عنوان زبان آموز یا کسی که علاقه مند به زبان فرانسه است، شاید ازخودتان بپرسید که چرا باید فرانسه یاد بگیرم؟ دلایل بسیاری برای این موضوع وجود دارد که در زیر ما به شرح برخی از آن ها می پردازیم.

 

 

  • علاقه مندی به فرهنگ غنی فرانسه

شاید بتوان گفت که یادگیری زبان فرانسه، مانند دری است رو به ادبیات، هنر و فرهنگ غنی این کشور. ادبیات فرانسه متشکل از بزرگان و فرهیختگانی نظیر ولتر، مونتسکیو، آنتوان دو سنت اگزوپری، دومای پدر و پسر، ویکتور هوگو، آندره ژید، لویی فردینان سلین، سیمون دوبووار، ژان-پل سارتر و بسیاری شخصیت های معروف دیگر است که مسلما خواندن آثار این افراد به زبان اصلی، لذت مطالعه را دو چندان می کند. هنرمندان بزرگ و شهره ای مانند کلود دبوسی، موریس راول، ژرژ بیزه، هکتور برلیوز، گابریل فوره، لئو دلیب، اریک ساتی و بزرگان دیگری در عرصه هنر، دارای زبان مادری فرانسه بوده اند. همچنین ادگار دگا، کلود مونه، پیر-آگوست رنوا و ادوار منه، موسیقی ‌دانان خوشنام و بزرگ فرانسوی زبان هستند. از طرفی نقاشان بزرگ دوره امپرسیونیسم و بسیاری مشاهیر و بزرگان دیگر نیز از متکلمان زبان فرانسه هستند.

  • جذابیت هایی که این زبان به شکل شخصی برای افراد دارد

زبان فرانسه جزو جذاب ترین زبان ها برای یادگیری در سراسر جهان است که هر روز به طرفداران آن افزوده می شود. اغلب افرادی که به دنبال یادگیری زبان های خارجی هستند، زبان فرانسه را جزو انتخاب های خود قرار می دهند. تلفظ این زبان همراه با حروف الفبا و نحوه بکارگیری، همه و همه ممکن است برای شما به لحاظ فردی جذابیت و تازگی داشته باشد. این زبان زیبا که در سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است شما را به مدارج بالای علمی، کاری و … برساند و تاثیرات مثبتی را در زندگی تان بر جای بگذارد.

  • ادامه تحصیل در رشته آموزش زبان فرانسه

ممکن است هدف شما از یادگیری زبان فرانسه، آموزش و تحصیل در این زبان باشد. بسیاری از دانشجویان جهان ترجیح می دهند که در دانشگاه های معتبر کشور فرانسه همچون دانشگاه سوربن پاریس به ادامه تحصیل پرداخته و با فارغ التحصیل شدن از آن مدرک تحصیلی معتبر و با ارزشی را دریافت نمایند.

 

زبان فرانسه در خاورمیانه
زبان فرانسه در خاورمیانه

 

  • کار و اشتغال با یادگیری زبان فرانسه

گفتیم که زبان فرانسه جزو زبان های پرطرفدار در میان ملل مختلف جهان است. بنابراین اگر قصد کار در فرانسه یا شرکت های بین المللی را دارید که با زبان فرانسه فعالیت هایشان را پیش می برند، باید آموزش زبان فرانسه را شروع کرده و سعی کنید مهارت هایتان را در این زبان به میزان زیادی بالا ببرید.

  • مهاجرت و زبان فرانسه

کشوری همچون کانادا که مهاجر پذیر می باشد، برای ورود شرایط ویژه ای دارد. یکی از شرایط مهاجرت به کانادا به خصوص در برخی از استان ها مانند کبک که زبان مورد استفاده شان فرانسوی می باشد، دانستن این زبان است. بنابراین باید حتما قبل از مهاجرت به کشورهایی که زبان فرانسه را بکار می گیرند و قبلا از آن ها نام بردیم، اقدام به یادگیری زبان فرانسه کنید.

  • یادگیری زبان فرانسه برای سفر

همانطور که می دانید دانستن زبان محلی یک منطقه، باعث می شود که در سفر به آن احساس راحتی بیشتری داشته باشید و بتوانید نهایت لذت را از سفرتان برده و به بخش هایی از آن برای گردشگری بروید که یک فرد عادی ناآگاه از زبان فرانسه نمی تواند به آن مکان ها برود.

 

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید