سلامتی تان با یادگیری زبان تضمین می شود

سلامتی با یادگیری زبان

سلامتی با یادگیری زبان | برای حفظ سلامتی بدن و مغز یک راه بسیار ساده پیش پای تان قرار دارد که ممکن است خیلی به آن توجه نکنید و آن را جدی نگیرید، این راه ساده چیزی نیست جز یادگیری زبان.
این روزها که همه به دنبال سلامتی و راه هایی برای حفظ آن هستند، حتما برای تان جالب است که بدانید با یادگیری زبان به راحتی می توان سلامتی را افزایش داد. در واقع زمانی که شما زبان جدیدی را یاد می گیرید، اتفاقاتی در بدن شما می افتد که بر روی سلامتی تان تاثیر می گذارد. ممکن است شما برای افزایش سلامتی تان غذاهای سالم بخورید، از ویتامین های مختلف استفاده کنید، ورزش کنید و یا سایر روش ها را امتحان نمایید. اما ما می خواهیم یک راه جدید را به شما پیشنهاد کنیم و آن یادگیری زبان است. بله درست شنیدید؛ یادگیری زبان بر اساس تحقیقات و مطالعات انجام شده می تواند ضامن سلامتی شما باشد.

سلامتی با یادگیری زبان
سلامتی با یادگیری زبان

با یادگیری زبان باهوش تر شوید

همانطور که می دانید یادگیری زبان مغز شما را درگیر می کند. زمانی که شما نکات آموزشی زبان جدیدی را فرا می گیرید، مغزتان فعالیت زیادی انجام می دهد و این باعث می شود که ورزیده تر شود و بهتر کار کند. اگر مغز شما بهتر کار کند، به این معناست که قدرت تصمیم گیری، تجزیه و تحلیل و حافظه بهتری خواهید داشت. ممکن است این موضوع برای تان ساده به نظر برسد، اما اینطور نیست؛ یادگیری زبان همیشه با تقویت مغز همراه است و باعث می شود که شما باهوش تر شوید.
وقتی که از مغزتان بیشتر استفاده می کنید، روند پیری آن را به تاخیر می اندازید. ما می خواهیم در این مطلب به شما یادگیری زبان با منبعی تضمینی را معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید زندگی سرشار از سلامتی را تجربه کنید. آموزش زبان این روزها با منابع گوناگونی انجام می شود، ولی صرفا تمام این روش ها شما را به اهدافتان نمی رسانند و یادگیری صد در صدی را برایتان به ارمغان نمی آورند. مرجعی که قصد معرفی آن را به شما داریم وب سایت من و زبان است. این وب سایت با آموزش های استاندار و به روزی که ارائه می کند، قطعا یک انتخاب مناسب برای افراد علاقه مند به یادگیری زبان های خارجی خواهد بود. حال بیایید در ادامه نگاهی دقیق تر این به این موضوع و مسائل مربوط به آن داشته باشیم.

در تصمیم گیری های تان قدرت جادویی پیدا کنید

کسانی که توانایی صحبت کردن به زبان دیگری را دارند، می توانند در تصمیم گیری های شان بهتر عمل کنند. چرا که یادگیری زبان افراد را نکته سنج می کند و همین ویژگی باعث می شود که در تمامی تصمیم گیری های مان همه جوانب را در نظر بگیریم.

بهبود حافظه خود را باور کنید

حتما در دوره امتحانات متوجه این موضوع شده اید که پس از مدتی حافظه شما برای بخاطر سپاری مطالب بیشتر تقویت می شود. در واقع زمانی که شما در یک بازه زمانی مشغول دادن امتحانات هستید، مغز در حال تلاش برای حفظ کردن مباحث و به یاد سپردن آن هاست. تلاش های مغز باعث می شود که رفته رفته این قدرت در مغزتان تقویت شود. به عبارت بهتر هر چه بیشتر از قدرت حافظه تان بهره بگیرید بیشتر فعال خواهد شد. در امر یادگیری زبان نیز که باید لغات و گرامر جدیدی را همراه با قواعدشان به ذهن بسپارید، با یادگیری هر چه بیشتر، بهبود حافظه برای تان اتفاق می افتد. اگر می خواهید از قدرتی باور نکردنی در حافظه تان بهره مند شوید، یادگیری یک زبان خارجی همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

سلامتی با یادگیری زبان
سلامتی با یادگیری زبان

با حواس پرتی خداحافظی کنید

یادگیری یک زبان جدید از شما فردی متمرکز می سازد و باعث می شود که کمتر دچار حواس پرتی شوید. یک فرد دو زبانه این قابلیت را دارد که تمایزات میان دو زبان مختلف را از هم تفکیک کند؛ به همین خاطر نیز تمرکز بالایی را بدست می آورد. در حقیقت جداسازی ساختارهای هر زبان به مغز کمک می کند که به تمرکز بیشتر و بهتر بر روی مسائل و فیلتر کردن اطلاعات اضافی بپردازد. از این رو افرادی که مورد آموزش زبان دوم قرار می گیرند همواره تمرکز بالاتری نسبت به افراد یک زبانه دارند.

چند وظیفه ای شوید

یکی دیگر از مزایای سلامتی که در گرو یادگیری زبان است، این می باشد که شما را چند وظیفه ای یا چند کاربره می کند. از آنجایی که گفتیم دو زبانه ها حافظه بهتری داشته و قدرت سوئیچ کردن و جابجایی روی دو زبان را دارند، بنابراین این افراد قدرت جابجایی بر روی چند فعالیت مختلف و انجام هم زمان چندین کار را خواهند داشت.

بیشتر درک کنید

کودکانی که علی رغم برخورداری از یک زبان مادری در کشور دیگری زندگی می کنند، زبان آن کشور را به راحتی یاد می گیرند و زمانی که صحبت هایی با زبان مادری شان را می شنوند، درکی از آن را در ذهن دارند. یادگیری زبان کمک می کند که شما قدرت ادراک تان را بالا ببرید و بتوانید بهتر مسائل روزمره را درک کنید. مسلما افرادی که گوش شان به چند زبان عادت داشته باشد، راحت تر می توانند زبان های دوم و یا چندم را فرا بگیرند.

سلامتی با یادگیری زبان
سلامتی با یادگیری زبان

توانایی شناخت در شما شکل می گیرد

در یادگیری زبان شما دائما به کشف ناشناخته های یک زبان دیگر می پردازید و به همین خاطر قوه شناخت در شما تقویت می گردد. بنابراین در زندگی اجتماعی تان نیز قدرت شناختی بیشتری نسبت به سایرین خواهید داشت.

فراموشی و زوال عقلی به سراغ تان نخواهد آمد

به طور کلی با افزایش سن میزان یادگیری در افراد تحلیل می رود و توانایی یادگیری شان کاهش می یابد. به مرور زمان اگر از مغزتان کار نکشید و از آن استفاده نکنید دچار فراموشی و زوال عقلی می شوید. یادگیری زبان دائما شما را به تکاپو می اندازد که نکاتی را در مغزتان جای دهید. در حقیقت در روند یادگیری زبان دائما در حال ذخیره و بازیابی اطلاعات از مغز خود هستید. به همین ترتیب به بیماری های مغزی همچون فراموشی و زوال عقلی دچار نمی شوید.
با توجه به تمامی مواردی که به آن ها اشاره کردیم، در می یابید که یادگیری زبان تا چه اندازه بر سلامتی تاثیر گذار است چرا که شما با حافظه بهتر، شناخت و یادگیری راحت تر، درک بیشتر، چند وظیفه بودن، باهوش بودن و سایر مواردی که گفتیم می توانید در زندگی به فرد موفقی تبدیل شوید. هم اینک با ثبت نام در یکی از دوره های آموزش زبان های خارجی در وب سایت من و زبان خود را برای داشتن یک زندگی سالم و عالی آماده کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید