سلامتی تان را با یادگیری زبان دوم حفظ کنید

سلامتی تان را با یادگیری زبان دوم حفظ کنید

سلامتی تان را با یادگیری زبان دوم حفظ کنید | شاید تا ده یا پانزده سال پیش زمانی که حرف از یادگیری زبان دوم و رفتن به کلاس های زبان می شد کم تر کسی به مزایای آن در باب سلامتی و تقویت مغز و … اشاره می کرد. اما این روزها با تحقیقات و مطالعات گسترده ای که توسط دانشمندان در این حوزه انجام می شود بسیاری از افراد به این موضوع پی برده اند که با فراگیری یک زبان خارجی نه تنها در زندگی کار و شخصی خود به پیشرفت می رسند بلکه سلامتی شان نیز حفظ می شود.

برای حفظ سلامتی بدن و مغز یک راه بسیار ساده پیش پای تان قرار دارد که ممکن است خیلی به آن توجه نکنید و آن را جدی نگیرید، این راه ساده چیزی نیست جز یادگیری زبان. این روزها که همه به دنبال سلامتی و راه هایی برای حفظ آن هستند، حتما برای تان جالب است که بدانید با یادگیری زبان به راحتی می توان سلامتی را افزایش داد. در واقع زمانی که شما زبان جدیدی را یاد می گیرید، اتفاقاتی در بدن شما می افتد که بر روی سلامتی تان تاثیر می گذارد. ممکن است شما برای افزایش سلامتی تان غذاهای سالم بخورید، از ویتامین های مختلف استفاده کنید، ورزش کنید و یا سایر روش ها را امتحان نمایید. اما ما می خواهیم یک راه جدید را به شما پیشنهاد کنیم و آن یادگیری زبان دوم است. بله درست شنیدید؛ یادگیری زبان بر اساس تحقیقات و مطالعات انجام شده می تواند ضامن سلامتی شما باشد.

با یادگیری زبان باهوش تر شوید

این واقعیت که با فراگیری زبان مغزتان درگیر می شود برهیچکس پوشیده نیست. همانطور که می دانید یادگیری زبان مغز شما را درگیر می کند. در طول این دوره هنگامی که شما نکات آموزشی زبان جدیدی را فرا می گیرید، مغزتان فعالیت زیادی انجام می دهد و این باعث می شود که ورزیده تر شود و بهتر کار کند. اگر مغز شما بهتر کار کند، به این معناست که قدرت تصمیم گیری، تجزیه و تحلیل و حافظه بهتری خواهید داشت. ممکن است این موضوع برای تان ساده به نظر برسد، اما اینطور نیست؛ یادگیری زبان همیشه با تقویت مغز همراه است و باعث می شود که شما باهوش تر شوید.

درضمن شما با انجام این کار روند پیری را نیز به میزان زیادی کند می کنید. وقتی که از مغزتان بیشتر استفاده می کنید، روند پیری آن را به تاخیر می اندازید. ما می خواهیم در این مطلب به شما یادگیری زبان با منبعی تضمینی را معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید زندگی سرشار از سلامتی را تجربه کنید. آموزش زبان این روزها با منابع گوناگونی انجام می شود، ولی صرفا تمام این روش ها شما را به اهدافتان نمی رسانند و یادگیری صد در صدی را برایتان به ارمغان نمی آورند. مرجعی که قصد معرفی آن را به شما داریم وب سایت من و زبان است. این وب سایت با آموزش های استاندارد و به روزی که ارائه می کند، قطعا یک انتخاب مناسب برای افراد علاقه مند به یادگیری زبان های خارجی خواهد بود. حال بیایید در ادامه نگاهی دقیق تر این به این موضوع و مسائل مربوط به آن داشته باشیم.

در تصمیم گیری های تان قدرت جادویی پیدا کنید

افرادی که قادر هستند علاوه بر زبان مادری شان به زبان دیگری صحبت کنند و بر آن تسلط دارند، می توانند در تصمیم گیری های شان بهتر عمل کنند. چرا که یادگیری زبان افراد را نکته سنج می کند و همین ویژگی باعث می شود که در تمامی تصمیم گیری های تان همه جوانب را در نظر بگیرید.

یادگیری زبان دوم
یادگیری زبان دوم

بهبود حافظه خود را باور کنید

اگر کمی به عقب بازگردید و به دوره هایی که در مدرسه یا دانشگاه گذراندید نگاه کنید، حتما متوجه این موضوع خواهید شد که در دوره امتحانات و گذشت چند روز از آن بازه زمانی و پس از مدتی مطالب را بهتر به خاطرتان می سپاردید، در حقیقت حافظه تان برای بخاطر سپاری مطالب بیشتر تقویت شده می شد. به طور کلی زمانی که شما در یک بازه زمانی مشغول دادن امتحانات هستید، مغز در حال تلاش برای حفظ کردن مباحث و به یاد سپردن آن هاست.

تلاش های مغز باعث می شود که رفته رفته این قدرت در مغزتان تقویت شود. به عبارت بهتر هر چه بیشتر از قدرت حافظه تان بهره بگیرید بیشتر فعال خواهد شد. در امر یادگیری زبان نیز که باید لغات و گرامر جدیدی را همراه با قواعدشان به ذهن بسپارید، با یادگیری هر چه بیشتر، بهبود حافظه برای تان اتفاق می افتد. اگر می خواهید از قدرتی باور نکردنی در حافظه تان بهره مند شوید، یادگیری یک زبان خارجی همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

با حواس پرتی خداحافظی کنید

یادگیری یک زبان جدید از شما فردی متمرکز می سازد و باعث می شود که کمتر دچار حواس پرتی شوید. یک فرد دو زبانه این قابلیت را دارد که تمایزات میان دو زبان مختلف را از هم تفکیک کند؛ به همین خاطر نیز تمرکز بالایی را بدست می آورد. در حقیقت جداسازی ساختارهای هر زبان به مغز کمک می کند که به تمرکز بیشتر و بهتر بر روی مسائل و فیلتر کردن اطلاعات اضافی بپردازد. از این رو افرادی که مورد آموزش زبان دوم قرار می گیرند همواره تمرکز بالاتری نسبت به افراد یک زبانه دارند.

چند وظیفه ای شوید

یکی دیگر از مزایای سلامتی که در گرو یادگیری زبان است، این است که شما را چند وظیفه ای یا چند کاربره می کند. از آن جایی که گفتیم دو زبانه ها حافظه بهتری داشته و قدرت سوئیچ کردن و جابجایی روی دو زبان را دارند، بنابراین این افراد قدرت جابجایی بر روی چند فعالیت مختلف و انجام هم زمان چندین کار را خواهند داشت.

یادگیری زبان دوم
یادگیری زبان دوم

قدرت درک تان افزایش می یابد

کودکانی که علی رغم برخورداری از یک زبان مادری در کشور دیگری زندگی می کنند، زبان آن کشور را به راحتی یاد می گیرند و زمانی که صحبت هایی با زبان مادری شان را می شنوند، درکی از آن را در ذهن دارند. یادگیری زبان کمک می کند که شما قدرت ادراک تان را بالا ببرید و بتوانید بهتر مسائل روزمره را درک کنید. مسلما افرادی که گوش شان به چند زبان عادت داشته باشد، راحت تر می توانند زبان های دوم و یا چندم را فرا بگیرند.

توانایی شناخت در شما شکل می گیرد

در یادگیری زبان شما دائما به کشف ناشناخته های یک زبان دیگر می پردازید و به همین خاطر قوه شناخت در شما تقویت می گردد. بنابراین در زندگی اجتماعی تان نیز قدرت شناختی بیشتری نسبت به سایرین خواهید داشت.

فراموشی و زوال عقلی به سراغ تان نخواهند آمد

به طور کلی با افزایش سن میزان یادگیری در افراد تحلیل می رود و توانایی یادگیری شان کاهش می یابد. به مرور زمان اگر از مغزتان کار نکشید و از آن استفاده نکنید دچار فراموشی و زوال عقلی می شوید. یادگیری زبان دائما شما را به تکاپو می اندازد تا نکاتی را در مغزتان جای دهید. در حقیقت در روند یادگیری زبان دائما در حال ذخیره و بازیابی اطلاعات از مغز خود هستید. به همین ترتیب به بیماری های مغزی همچون فراموشی و زوال عقلی دچار نمی شوید.

من و زبان هم در حفظ سلامتی شما سهم دارد!

با توجه به تمامی مواردی که به آن ها اشاره کردیم، بدون شک این طور نتیجه خواهید گرفت که یادگیری زبان تا چه اندازه بر سلامتی تاثیر گذار است چرا که شما با حافظه بهتر، شناخت و یادگیری راحت تر، درک بیشتر، چند وظیفه بودن، باهوش بودن و سایر مواردی که گفتیم می توانید در زندگی به فرد موفقی تبدیل شوید. اگر هم تنبلی می کنید و مثل هزاران نفر آدم دیگر این طور فکر می کنید که یادگیری زبان سخت و پیچیده است، باید بگوییم که سخت دراشتباه هستید.

“هیچ زبان خارجی سخت نیست!” ممکن است ابتدا با خواندن این جمله کمی گارد بگیرید و بگویید اصلا این طور نیست و یادگیری زبان سخت است اما درحقیقت این جمله واقعیت دارد. یادگیری یک زبان دیگر بیشتر از آن که سخت و پیچیده باشد، زمان بر است و به روش آموزشی مناسبی نیاز دارد.

یادگیری زبان دوم
یادگیری زبان دوم

بگذارید مثالی بزنیم؛ زبان انگلیسی به عنوان یک زبان پرطرفدار و ساده دومین زبان پرکاربرد جهان است. جمعیتی حدود دو میلیارد در سرتاسر جهان در سطح قابل قبولی به زبان انگلیسی تسلط دارند و می ‌توانند به این زبان صحبت کنند. این آمار نشان می دهد که به دلیل تعداد زیادی از افراد که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، بسیاری از شرکت‌ های بین ‌المللی و حتی شرکت های داخلی، زبان انگلیسی را برای تجارت شان انتخاب می‌ کنند. به همین علت هم ممکن است شما این زبان را برای شروع یادگیری انتخاب کنید. حتی فراگیری این زبان نیز مانند سایر زبان های خارجی مزایای بسیار زیادی در حفظ سلامتی شما به خصوص تقویت مغزتان دارد. پس بدون معطلی در وب سایت من و زبان ثبت نام کنید و آموزش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری مثل ایتالیایی، ترکی، چینی، آلمانی و … را آغاز کنید.

قطعا به گوش تان خورده که در روش های یادگیری نوین، تمرین و تکرار حرف اول را می زند. این دقیقا پایه و اساس وب سایت من و زبان است. در حقیقت یکی از مزایای ویژه ی این وب سایت این است که با تمرین و تکرار زیاد شما را در یادگیری زبان مورد علاقه تان یاری می کند. خوشبختانه محیط و روند یادگیری زبان در این وب سایت به گونه ای است که شما می توانید هر مدت زمانی که می خواهید را به تمرین و تکرار مطالبی که آموختید، اختصاص دهید. پس معطل نکنید و همین حالا آموزش زبان مورد علاقه تان را آغاز کنید؛ اگر واقعا می خواهید سلامتی تان حفظ و تسلط تان بر زبان بیشتر شود!

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید