10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی

10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی

10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی | این یک واقعیت که یادگیری زبان انگلیسی به یکی از جنبه های اساسی زندگی تبدیل شده و حتی در بعضی از موارد یک عامل کلیدی مهم برای آینده یک فرد است. شاید زبان انگلیسی بیشترین متکلم را در جهان نداشته باشد، اما تخمین زده می شود که تعداد افرادی که از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند، یک میلیارد و 500 میلیون نفر در سراسر جهان و یک میلیارد نفر نیز در حال یادگیری آن هستند.

یادگیری زبان انگلیسی برای افراد که می خواهند وارد بازار کار جهانی شوند و آینده بهتری داشته باشد، تقریبا به یک ضرورت تبدیل شده است. اما مسئله ای که ذهن هر زبان آموزی را در ابتدای مسیر یادگیری این زبان مشغول می کند، این موضوع است که چه روشی برای آموزش زبان انگلیسی از بقیه روش ها بهتر است؟ چه قوانین طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، که به کمک آنها می شود انگلیسی را بهتر و راحت تر یاد گرفت؟ در ادامه 10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی را توضیح داده ایم.

10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی
10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی

قانون طلایی شماره 1: مرتب صحبت کنید

یک ضرب المثل انگلیسی هست که می گوید تمرین کردن باعث بی نقش شدن می شود، که همان معادل کار نیکو کردن از پر کردن در زبان فارسی است. هرچه بیشتر تمرین کنید اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید ، پس بهتر است از همین امروز صحبت کردن به زبان انگلیس را شروع کنید. اصلا مهم نیست که چقدر به زبان انگلیسی تسلط دارید و چقدر اشتباه می کنید.

فقط صحبت کردن به این زبان را ادامه دهید و از کلمات جدید یا نکات دستوری که هر روز با آنها روبرو می شوید استفاده کنید. یک دوست یا هر کسی که مثل شما در حال یادگیری زبان انگلیسی است را پیدا کنید، و هر ورز حتی در حد چند جمله هم که شده با هم به انگلیسی صحبت کنید.

برای اینکه زودتر به این زبان تسلط پیدا کنید، بهتر است که موقع تمرین کردن اشتباهات خود را یادداشت کنید و بعد درست آن را هم جلویش بنویسید. اصلاح کردن ایراداتی که موقع صحبت کردن دارید، باعث می شود تا روز به روز اشتباهات شما کمتر شده و در نتیجه به این زبان بیشتر تسلط پیدا کنید.

قانون شمار 2: به انگلیسی فکر کنید

به انگلیسی فکر کردن یک مرحله بسیار مهم برای شروع تمرین است. اگر یاد بگیرید چطور از زبان مادری خود جدا شوید و به انگلیسی فکر کنید، واقعا در سرعت و تسلط شما به زبان انگلیسی تاثیر می گذارد. فکر کردن به زبانی که در حال یادگیری آن هستید باعث می شود تا ذهن درست مثل زمانی که زبان مادری خود را در کودکی یاد می گرفتید، عمل کند. بعد از مدت کوتاهی خودتان از نتیجه ای که بدست می آورید شگفت زده خواهید شد.

برای اینکه بتوانید به انگلیسی فکر کنید، به اطراف خود نگاه کنید و به محض شروع فکر کردن ، سعی کنید کلمات و جملات انگلیسی را با تصاویر موجود در ذهن خود مرتبط کنید. هرگز از ترجمه کلمات یا عبارات استفاده نکنید. برای مثال در ذهن خود نگویید که دیوار به انگلیسی چه می شود، بلکه به دیوار نگاه کنید و از خود بپرسید انگلیسی ها به این چه می گویند.

قانون شماره 3: انگلیسی را جزئی از زندگی روزمره خود کنید

اگر می خواهید واقعا در زبان انگلیسی مهارت پیدا کنید ، تنها راه ممکن استفاده منظم از آن در زندگی روزمره است. صحبت کردن به زبان انگلیسی باید به نوعی از روال روزمره زندگی شما تبدیل شود. اگر در ابتدا شروع این کار پر از اشتباه حرف می زنید خیلی مهم نیست.

موضوع مهم شروع کردن این کار و تبدیل آن به یک عادت روزانه است. همه باید از جایی شروع کنند ، دقیقا مثل کودکان خردسال که به زبان مادری خود صحبت می کنند. گام به گام ، با تمرین منظم روزانه ، زبان خود را بهتر و بهتر می کنید. این کار تسلط طبیعی و طولانی مدت به زبان انگلیسی را برای شما به همراه خواهد داشت.

قانون شماره 4: با توجه انگلیسی را گوش کنید

برای اینکه خوب صحبت کنید ، باید شنونده خوبی هم باشید ، بنابراین به دیگرانی که خوب صحبت می کنند گوش دهید و از آنها یاد بگیرید. به دوستان و معلمان خود و یا هر فردی که با او در ارتباط هستید و آن فرد زبان انگلیسی را خوب صحبت می کند با توجه و تمرکز گوش کنید و از آنها تقلید کنید.

حتی می توانید به دیالوگ افراد مشهور مورد علاقه خود گوش کنید و از کلمات و اصطلاحاتی که آنها به کار می برند استفاده کنید. از همه چیز می توانید مرحله به مرحله به عنوان یک منبع یادگیری استفاده کنید. هرچه عبارات عالی بیشتری بشنوید ، می توانید این عبارات را بیشتر کپی و تکرار کرده و در نتیجه به زبان انگلیسی مسلط تر شوید.

10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی
10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی

قانون شماره 5: به آهنگ های انگلیسی گوش کنید

گوش دادن به آهنگ های انگلیسی یک روش سریع و سرگرم کننده برای یادگیری کلمات و اصطلاحات جدید است. خیلی ساده و راحت می توانید آهنگ های مورد علاقه خود در اینترنت با متن پیدا کنید. گام به گام متن را گوش دهید ، به عقب برگردید و آنها را تکرار کنید و هنگامی که آماده شدید ، تمام آهنگ را با زیرنویس یا بدون آن گوش دهید. از اینکه این روش با چه سرعتی می تواند بر روی یادگیری شما تاثیر بگذارد شگفت زده خواهید شد.

قانون شماره 6: فیلم ، سریال و مستند انگلیسی ببینید

درست مثل گوش دادن به آهنگ ها به زبان انگلیسی ، می توانید هرچه مورد علاقه شماست را تماشا کنید. با این کار کلمات و اصطلاحات جدید را هم یاد می گیرد. وقتی آموزش زبان انگلیسی را با علاقه انجام می دهید ، خیلی بیشتر یاد می گیرید. مهم نیست که چه چیزی تماشا می کنید و حتی دیدن فیلم با زیرنویس در ابتدای کار خیلی هم خوب است. بعد از مدتی که سطح یادگیری شما بیشتر شد و احساس کردید که اگر با دقت گوش کنید متوجه جملات می شوید، دیگر لازم نیست که فیلم را با زیرنویس ببینید.

قانون شماره 7: مجلات و روزنامه های انگلیسی بخوانید

مقالات مورد علاقه خود را در مجلات و روزنامه های معروف و مورد علاقه خود پیدا کنید. خود را مجبور نکنید چیزهایی را بخوانید که علاقه ای به آنها ندارید. باز هم یادتان باشد که وقتی به موضوعی علاقه داشته باشید، آن را بهتری یاد خواهید گرفت. شاید موضوعات مورد علاقه شما برای یک مبتدی کمی سنگین باشد، اما اصلا جای نگرانی نیست.

همین قدر که کمی از یک موضوع را در ابتدای مسیر یادگیری متوجه شوید باز هم بسیار با ارزش است. زمانی که موضوعی را دوست دارید ، کلمات و اصطلاحات بیشتری را حفظ می کنید و ناخودآگاه تلاش بیشتری می کنید تا دستور زبان را هم خوب یاد بگیرید. بنابراین خواندن مجلات و روزنامه هایی که به زبان انگلیسی نوشته شده است ، و خوشبختانه در اینترنت به راحتی در دسترس قرار دارد، باعث م شود تا به تدریج دایره لغات شما بیشتر شده و به گرامر تسلط بیشتری پیدا کنید.

10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی
10 قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی

قانون شماره 8: کتاب های انگلیسی را بیشتر بخوانید

ادبیات انگلیسی در قالب کتاب و رمان واقعا یک روش عالی برای پیشرفت بیشتر در زبان انگلیسی است. در مورد انتخاب کتاب هم باز به موضوع علاقه توجه کنید. کتاب هایی را انتخاب کنید به موضوعات آن علاقه دارید. خواندن کتاب هم درست مثل خواندن مجله و روزنامه باعث می شود تا دایره لغات شما بیشتر شود و به تدریج به گرامر نیز تسلط بیشتری پیدا کنید.

بسیاری از کتاب ها با موضوعات مختلف و در سطوح مختلف( مبتدی، متوسط، پیشرفته) را می توانید در اینترنت پیدا کنید، بنابراین می توانید کتابی را که می خواهید بخوانید که متناسب با سطح شما باشد پیدا کنید. کتاب هایی که برای سطوح مختلف آموزش زبان انگلیسی نوشته می شوند، به شکلی طراحی می شوند که کلمات و ساختارهای جدید در آن کتاب بارها و بارها تکرار شود. همین موضوع باعث می شود تا غیر مستقیم به کلمات و گرامری که برای ان سطح در نظر گرفته شده است به تدریج تسلط پیدا کنید.

قانون شماره 9: به انگلیسی بنویسید

هر روز به زبان انگلیسی چیزی بنویسید. یک جمله ، یک پاراگراف ، یک پیام متنی ، یک مقاله ، هر چیزی که می توانید یا به آن علاقه دارید را می توانید برای نوشتن استفاده کنید. اصلا نگران این نباشید که به اندازه کافی به لغات و گرامر تسلط نداری، مهم نیست که اشتباه می نویسد یا نه، مهم این است که نوشتن به زبان انگلیسی را به یک عادت تبدیل کنید. بعد از نوشتن می توانید از معلم، دوست یا حتی اینترنت برای بچک کردن نوشته خود استفاده کنید. و در نوشته های بعدی اشتباهات شما کم تر و کمتر شده و در نتیجه به زبان انگلیسی تسلط بیشتر پیدا خواهید کرد.

حتی می توانید از اشتباهات معمول خود لیستی تهیه کنید و سعی کنید روی اصلاح تمرکز کنید. اکثر زبان آموزان با حروف تعریف THE یا a / an و بزرگ و کوچک نوشتن حرف اول کلمات مشکل دارند. اشتباهات رایج خود را جمع کرده و یکی یکی آنها را بر طرف کنید. خواندن و نوشتن دست به دست هم می دهند بنابراین هرچه بیشتر بخوانید ، می توانید از ساختارها بیشتر کپی کرده و از اشتباهات نوشتاری جلوگیری کنید. از همه مهمتر ، لطفا هنگام نوشتن کلمه به کلمه به زبان خود فکر نکنید و بعد آنها را به هم بچسبانید. قانون طلایی فکر کردن به انگلیسی را در زمان نوشتن فراموش نکنید.

قانون شماره 10: از برنامه های یادگیری آنلاین زبان انگلیسی استفاده کنید

دسترسی به اینترنت باعث شده تا روش های آموزش زبان انگلیسی و به طور کلی بیشتر روش های آموزش زبان نیز شکل های جدیدی پیدا کند. یکی از این روش ها، شویه آموزش آنلاین زبان انگلیسی است. در این روش که در آن معمولا از یک برنامه یا سایت آموزش زبان استفاده می شود، زبان آموز می تواند در محیطی سرگرم کننده یادگیری آنلاین زبان انگلیسی را تجربه کند.

اگر با روش آموزش آنلاین زبان انگلیس آشنایی ندارید، با مراجعه به سایت آموزش زبان آنلاین من و زبان با آن آشنا شوید. من و زبان با استفاده از روش های آموزشی به روز دنیا تجربه یادگیری آنلاین زبان انگلیسی را در اختیار شما قرار می دهید. فقط کافی است در سایت آموزش آنلاین زبان من و زبان ثبت نام کنید و هر کجا و هر زمان که می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید..

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید