لغات انگلیسی را با این پنج روش یاد بگیرید

پنج روش یاد گیری لغات انگلیسی

پنج روش یاد گیری لغات انگلیسی | یکی از واجبات یادگیری زبان انگلیسی تمرین لغات و واژه های این زبان است. تا زمانی که شما دایره لغات و واژگانی خود را گسترش ندهید نمی توانید از مهارت هایی که در زبان انگلیسی آموخته اید، استفاده کنید. به همین دلیل باید به فکر روش هایی برای تقویت یادگیری لغات انگلیسی باشید. کارشناسان من و زبان امروز در این مقاله قصد دارند، چند روش را برای این هدف به شما معرفی کنند و شما را در رسیدن به تسلط واژگانی یاری دهند. پس با ما همراه باشید.

یادتان باشد یادگیری هر زبانی مانند یادگیری زبان انگلیسی چالش ها و روش های خاص خود را دارد. این چالش ها زمانی که نوبت به یادگیری واژه ها می رسد، کمی پیچیده تر هم می شوند. خوشبختانه روش های زیادی برای یادگیری لغات وجود دارد که می توانید بسته به علاقه و میل خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. در ادامه به پنج مورد از این روش ها اشاره می کنم و یک سری راه کار برای یادگیری لغات انگلیسی به شما معرفی می کنم.

پنج روش یاد گیری لغات انگلیسی
پنج روش یاد گیری لغات انگلیسی

استفاده از فلش کارت ها

یکی از متداول ترین راه و روش ها برای یادگیری لغات انگلیسی استفاده از فلش کارت ها است. به کمک این روش شما هم تصویر لغت را مشاهده می کنید و هم معنای آن را. در فلش کارت های فیزیکی این دو مورد، دو روی یک کارت هستند. اما در وب سایتی مانند وب سایت من و زبان، فلش کارت ها همراه با فایل های صوتی هم می باشند و شما علاوه بر تصویر، معنا و فایل صوتی به مثال هم دسترسی دارید. اما اگر از فلش کارت های فیزیکی استفاده می کنید، باید ابتدا به یک روی کارت توجه کنید مثلا ابتدا به لغت انگلیسی و تصویر آن نگاه کنید و بعد از آن روی دیگر کارت را مشاهده کنید تا در ذهن تان تصویر کلمه شکل ببندد و به خاطر سپاری آن برای شما راحت تر شود.
در کل فلش کارت ها منابع عالی برای یادگیری لغات مختلف می باشند و یادگیری شما را سریع تر و کاربردی تر پیش می برند. مزیت استفاده از فلش کارت ها استفاده راحت است و ضمن اینکه شما با فلش کارت ها تنها روی یک کلمه و معنای آن تمرکز می کنید و جملات و کلمات دیگر حواس شما را پرت نمی کند. علاوه بر این شما در من و زبان این امکان را دارید که فلش کارت هایی که برای یادگیری آن ها به تمرین بیشتری نیاز دارید را در لیست مورد علاقه های خود ذخیره کنید و هر زمان که فرصت داشتید روی آن ها مرور مجدد داشته باشید. اگر می خواهید خودتان برای خودتان فلش کارت درست کنید تنها ایراد آن زمان بر بودنش است، که ما توصیه می کنیم با استفاده از دوره های آموزشی متنوع من و زبان خودتان را از قید این مشکل هم رها کنید.

پنج روش یاد گیری لغات انگلیسی
پنج روش یاد گیری لغات انگلیسی

استفاده از لیست لغات

یک روش دیگری که می تواند در یادگیری لغات به شما کمک زیادی کند، تهیه لیست لغات است. به این معنا که لیستی از کلماتی که به هم ارتباط دارند و در یک موقعیت و شرایط خاص استفاده می شوند، همه را در کنار هم لیست کنید. مثلا لغاتی که در بانک کاربرد دارد. با این کار ذهن تان نسبت به لغات این موقعیت کاملا باز می شود و سعی می کنید لغات بیشتری به آن اضافه کنید و از آنجایی که همه آن ها به هم مرتبط هستند، به خاطر سپاری و یادگیری شان برای شما راحت تر می شود. علاوه بر این، این روش یادگیری لغات را می توانید در کنار دیگر روش ها به کار گیرید، مثلا درحالی که دارید با من و زبان در درس سلام و احوال پرسی آموزش می بینید، هر کلمه ای که مرتبط با این موضوع می باشد را برای خودتان لیست کنید و در انتهای درس روی آن ها مرور کنید و ببینید چه کلمات دیگری نیاز دارید و لیست تان را تکمیل کنید.

استفاده از تکرار لغات

اگر می خواهید حین یادگیری لغات، املای آن ها را هم تمرین کنید، یکی از بهترین راه ها استفاده از تکرار در بیان و نوشتن لغات می باشد. با این روش می توانید هر کلمه را بار ها و بارها تکرار کنید. توصیه می کنیم در زمان انجام این کار آن ها را بلند بخوانید تا ضمن تمرین تلفظ لغات، بهتر در ذهن تان بمانند. یکی از ویژگی های من و زبان هم اتفاقا استفاده از همین تکنیک تکرار است. شما هر عبارت و واژه ای را در من و زبان می آموزید، آنقدر در تمرین های مختلف و درس های بعدی برای تان تکرار می شود که دیگر محال است از یادتان برود. لزومی ندارد که در این روش حتما از مداد و دفتر استفاده کنید، حتی می توانید به کمک تلفن های هوشمند، لپ تاپ و تبلت هم این کار را انجام دهید و این موضوع خیلی کار شما را راحت تر می کند چرا که دیگر مجبور نیستید به دنبال قلم و دفتر باشید.

پنج روش یاد گیری لغات انگلیسی
پنج روش یاد گیری لغات انگلیسی

استفاده از آزمون های لغت

اگر بعد از مدتی استفاده از سه روش قبلی احساس کردید به تنوع نیاز دارید، می توانید آزمون های لغت را امتحان کنید. به کمک این آزمون ها خیلی راحت می توانید مسیر یادگیری تان را مرور کنید و با تعیین نقاط ضعف و قدرت تان با انگیزه بیشتر به راه خود ادامه دهید. نیازی نیست جای خاصی به دنبال این آزمون ها باشید، با شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی من و زبان خیلی راحت می توانید در پایان هر درس دایره لغات تا را چک کنید. با دادن آزمون یک نگاه صادقانه نسبت به پیشرفت خود در یادگیری زبان خواهید داشت و همین موضوع به شما کمک می کند تا بفهمید در چه زمینه هایی باید تمرین بیشتری داشته باشید.

استفاده از لغات جدید در مکالمه

درست است که روش هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، همه کاربردی و مفید هستند، اما تا زمانی که از لغات در جملات استفاده نکنید و آن ها را در مکالمات روزمره تان وارد نکنید، هیچ فایده ای ندارد. پس استفاده از لغات در مکالمات را می توان مهمترین و تاثیرگذاری ترین روش برای یادگیری واژه های انگلیسی دانست. به هر حال هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی برقراری ارتباط با این زبان است و کلید ارتباطات هم کلام است. پس برای خود یک وقتی را در روز تعیین کنید تا کلماتی که جدیدا آموخته اید را در قالب جملات کاربردی و هدفمند به کار ببرید.

تجربه یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با من و زبان می تواند یک موقعیت عالی برای شما باشد که تمامی این روش ها را در خود دارد و به مرور زمان تمامی مهارت های ضروری زبان انگلیسی را در شما تقویت می کند، پس تمرکز آن تنها روی لغات و واژه ها نیست. شما در این وب سایت برای اولین بار به زبان فارسی تمام گرامر و قواعد زبان انگلیسی را می آموزید و در تمرین های متنوعی آن ها را تکرار می کنید تا در نهایت کاملا این قواعد را فرا بگیرید. از آنجایی که تمامی آموزش های این سایت مبتنی بر فایل های صوتی و تصویری هستند، یادگیری برای شما سرد و خشک نخواهد بود.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی فرصتی است که این روز ها هواداران خاص خود را دارد و به دلیل مزایای زیادی که در بر دارد، همه را به سوی خود جلب کرده است. اما از آنجایی که بسیاری از این آموزش های آنلاین به زبان انگلیسی هستند، یک خلا بزرگی برای زبان آموزان ایرانی وجود داشت، که من و زبان با شناسایی دقیق آن و با ارزیابی نیازهای زبان آموزان ایرانی توانست به خوبی آن را جبران کند. اگر شما هنوز تجربه یادگیری آنلاین را نداشته اید، پیشنهاد می کنیم با من و زبان این فرصت عالی را به خود هدیه دهید و برای بهبود مهارت های زبانی تان، از منبع آموزشی فارسی، معتبر و استانداردی چون من و زبان استفاده کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید