مخاطب خاصت را با زبان فرانسه عاشق کن

عشق در زبان فرانسه

عشق در زبان فرانسه | فرهنگ هر کشوری را که مورد بررسی قرار دهیم و زبان هر کشوری را که یاد بگیریم قطعاً به جایی خواهیم رسید که در خصوص عشق سخن گفته است. مرور این اصطلاحات و عبارات و البته یادگیری آن ها خالی از لطف نیست. در این مقاله به استفاده از این اصطلاحات در موقعیت های خاص خواهیم پرداخت، باشد که بتوانید از آن ها استفاده کنید.

فرانسوی زبان عشق است. تنها کافیست آهنگ های زیبای عاشقانه ای که به زبان فرانسوی می باشد را بشنوید تا قلب تان به تپش بیفتد. این حقیقت را نمی توان انکار کرد که بیان کلمات فرانسوی در لحظه های رمانتیک چقدر می تواند موثر باشد و به دل معشوق تان بشیند، به شرط آنکه مخاطب تان نیز زبان فرانسه را بداند. می توانید این مقاله را با او به اشتراک بگذارید!

در اولین قسمت قصد داریم ببینیم چگونه با استفاده از زبان فرانسوی می توانیم به کسی بگوییم دوستش داریم. با اصطلاحاتی که در این زمینه می توانید از آن ها استفاده کنید آشنایی دارید؟

می دانید چگونه به فرانسوی به کسی بگویید «دوستت دارم»؟

تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و با کلمات، عبارات و اصطلاحاتی که می توانید با استفاده از آن ها احساسات خود را نشان دهید آشنا شوید تا بتوانید به زبان فرانسوی، که به زبان عشق مرسوم است احساسات خود را ابراز کنید.

عشق در زبان فرانسه
عشق در زبان فرانسه

در ابتدا اشاره کوتاهی به فرانسه و موقعیت جغرافیایی این کشور می کنیم و در ادامه در خصوص زبان این کشور و نحوه ابراز علاقه به فرانسوی خواهیم پرداخت. فرانسه در اروپای غربی واقع شده است. این کشور بعد از اوکراین به عنوان دومین کشور بزرگ قاره اروپا شناخته می شود. پایتخت این کشور پاریس بوده و زبان رسمی آن ها فرانسوی می باشد. جمعیت این کشور حدود ۶۵میلیون نفر بوده و واحد پول آن ها یورو است. این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا دارای مرز زمینی مشترک است.

چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟

یادگیری مهارت های زبان فرانسوی می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. حتی خارج از کشور فرانسه، شناخت این زبان می تواند به شما کمک کند. زبان فرانسه در واقع به عنوان یک زبان رسمی، قانونی و بالفعلدر جهان شناخته می شود. همچنین فرانسه به عنوان زبان دیپلماسی شناخته می شود. این زبان جزو زبان­های کاری بوده و جالب است بدانید که این زبان از جمله زبان­های رسمی سازمان ملل متحد شناخته می شود و برخی از سازمان­های بین­ المللی همچون اتحادیه اروپا و صلیب سرخ می باشد.

البته لازم به ذکر است که یادگیری زبان فرانسه برای تحصیل در این کشور و اخذ مدرک ضروری نیست چرا که بسیاری از دوره ها و دانشگاه ها در این کشور برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اما یادگیری این زبان خالی از لطف نیست با یادگیری زبان فرانسه می توانید تجارب جدید و لذت بخشی را در زندگی خود کسب کنید.

 روش هایی برای گفتن دوستت دارم به فرانسوی

اگر اهل گوش دادن به آهنگ های فرانسوی باشید، قطعا لارا فابیان را می شناسید و شاهکار او که به جد می توان گفت آهنگ Je t’aime است را شنیده اید. Je t’aime به معنای دوستت دارم بوده و راحتترین روش برای ابراز علاقه به زبان فرانسوی می باشد.
اگر به دنبال این هستید که صریح و راحت به مخاطب خود ابراز علاقه کنید می توانید از این جمله ساده استفاده کنید و احساسات حود را به دیگری منتقل کنید.
و اما روش های دیگری نیز برای این ابراز احساسات وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید.

Je suis amoureux de toi به فارسی معادل عاشق تو هستم و معادل انگلیسی آن I am in love with you است.
اما تفاوت دو عبارتی که به آن ها اشاره کردیم در چیست؟ اگرچه هر دو عبارت معنای یکسانی دارد اما از Je t’aime می توانید برای ابراز احساسات تان به هر کسی که او را دوست دارید و احساس صمیمیت دارید استفاده کنید. برای مثال می توانید از این جمله برای نشان دادن علاقه تان به اعضای خانواده و یا دوستان تان استفاده کنید ولی از جمله Je suis amoureux de toi صرفا برای ابراز عشق و علاقه تان به معشوق تان استفاده کنید.
دقت داشته باشید که اگر زن هستید بایستی از فرم مونث این جمله استفاده کنید و بگویید: je suis amoureuse de toi “ “

اما با استفاده از زبان فرانسه چگونه می توانید معشوق خود را مورد خطاب قرار دهید؟
ساده ترین راه برای اینکه معشوق خود را مورد خطاب قرار دهد این است که به او بگویید عشق من، این عبارت در زبان فرانسه معادل Mon amour می باشد.
روش دیگر این است که مخاطب تان را “عزیزم” صدا کنید که معادل آن Mon chéri / ma chérie می باشد.
اگر این کلمات تا به الان نتوانست به اندازه کافی عشق تان را به مخاطب تان نشان دهد می توانید او را Mon ange بنامید. این عبارت به معنای “فرشته من” است.
حالا می توانید با ترکیب روش هایی که برای صدا زدن معشوق تان وجود دارد و قرار دادن آن ها در کنار عباراتی که برای ابراز علاقه کردن وجود دارد، بهتر ابراز عشق و دوست داشتنخود را نشان دهید. برای مثال:
je t’aime mon ange
je t’aime mon amour

اگر به آهنگ های فرانسوی علاقمند هستید بهتر است به آهنگ Mon amour از Richard Anthony گوش کنید. این آهنگ فوق العاده احساسی و عاشقانه است و قطعا از آن لذت خواهید برد.
نظرتان چیست اصطلاحات عاشقانه فرانسوی را یاد بگیریم؟ با ما در ادامه همراه باشید.

عشق در زبان فرانسه
عشق در زبان فرانسه

اصطلاحات عاشقانه

اصطلاحاتی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، اصطلاحاتی است که فرانسوی زبانان برای ابراز عشق و علاقه شان از آن استفاده می کنند.

Coup de foudre
این اصطلاح به معنای عشق در نگاه اول است، بنابراین اگر کسی به شما گفت که:

Hier j’ai rencontré quelqu’un, j’ai eu un véritable coup de foudre
منظورش این است که دیروز کسی را ملاقات کرده و در نگاه اول عاشقش شده است. آیا تا به حال این احساس را تجربه کرده اید؟

اصطلاح بعدی Fou amoureux است که به معنای دیوانه وار عاشق کسی بودن است. به این مثال دقت کنید:
Jean est fou amoureux de Marie
جین دیوانه وار عاشق ماری است.

و اما اصطلاح Tomber amoureux نیز به معنای عاشق شدن است.

آیا می دانید مردم فرانسه چگونه ولنتاین را جشن می گیرند؟

در قرون وسطی مردان و زنان در «لاتری عشق» la loterie de l’amour شرکت می کردند. در این مراسم افراد به طور اتفاقی با یکدیگر زوج می شدند. در این مراسم زنان و مردان رو به ‌روی یکدیگر می ایستادند و چنانچه مردی از زنی که رو به رویش بود خوشش نمی آمد می توانست با فرد دیگری جفت شود در نهایت زنانی که تنها می ماندند، آتش بازی راه می انداختند و اسم مردانی که آن ها را رد کرده بودند در آتش می سوزاندند. خوشبختانه این رسم سالهاست که از بین رفته است و افراد تنها در این روز به فضاهای رمانتیک رفته و احساس عاشقانه و قلبی خود را به معشوق شان ابراز می کنند.

اغلب زوج های فرانسوی شب ولنتاین را دست در دست در کنار رود سن سپری می کنند. عده ای نیز به پل Pont Des Arts رفته و زمان شان را در آنجا سپری می کنند. این پل که در پاریس واقع شده “پل عشاق” نامیدهمی شود. در مورد این پل چهمی دانید؟ در ادامه توضیح مختصری در خصوص تاریخچه این پل ارائه کرده ایم:

پل Pont des arts به دستور ناپلئون بناپارت در تاریخ 15 مارچ 1801 ساخته شد. جالب است بدانید که این پل اولین پل فلزی بود که در کشور فرانسه ساخته شد. این پل 9 طاق فلزی داشت که به منظور عبور و مرور پیاده‌ها ساخته شده است.

این پل در سال 1975 توسط وزارت فرهنگ فرانسه به عنوان یک بنای تاریخی ملی شناخته شد اما متاسفانه در سال 1979 بر اثر برخورد یک قایق به طور کامل فرو ریخت و در سال 1981 تا 1984 مجددا ساخته شد، تنها تفاوت آن این است که به جای 9 طاق از 7 طاق تشکیل شده است.
جالب است بدانید که هم اکنون از این پل برای برگذاری نمایشگاه‌های هنری و حتی استودیوهای نقاشی برای هنرمندان و عکاسان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تا اینجا در خصوص تاریخچه این پل سخن گفتیم اما آیا در خصوص داستان عاشقانه ای که درباره این پل وجود دارد اطلاعاتی دارید؟ شاید شنیده باشید که قفل های زیادی به این پل زده شده و امروزه در کشور فرانسه به عنوان یک سنت از این عمل یاد می شود. داستانی که پشت این رسم مخفی شده است به آموزگاری به نام نادا برمی گردد. بد نیست این داستان کوتاه را نیز بخوانید. نادا عاشق یک افسر صربستانی به نام «رلجا» شد، این دو با هم نامزد کردند و بعد از مراسم «رلجا» برای جنگ به یونان رفت. در این فاصله رلجا با زنی یونانی آشنا می شود و …، زمانی کهداستان این خیانت به گوش نادا می رسد نمی تواند با آن کنار بیاید و خود کشی می کند. بنا بر این داستان زنان اغلب برای زنده نگه داشتن خاطره نادا و عشق بی نهایتش، نام او را بر روی قفل هک می کنند و با بستن آن بر پل بر این باور هستند که یاد و خاطره او زنده می ماند.

عشق در زبان فرانسه
عشق در زبان فرانسه

جالب است بدانید که وزن این قفل ها به حدود 45 تن رسید و در نتیجه بار دیگر منجر به تخریب آن شد، لذا برای جلوگیری از خراب شدن آن، نرده های فلزی را از این پل جدا کردند و به جای آن نقاشی های خیابانی نصب کردند!
امیدوارم خوش شانس باشید و بتوانید برای یکبار هم که شده روی این پل با معشوق خود قرار عاشقانه داشته باشید و حال و هوای تمامی افرادی که در این فضا قرار می گیرند را درک کنید.

توجه داشته باشید که برای یادگیری یک زبان خارجی بهتر است که با استفاده از موضاعات خاص یادگیری خود را شروع کنید و در این مسیر حرکت کنید. یادگیری از طریق موضوعات خاص می تواند روشی شیرین در یادگیری باشد و زمانی که به این نتیجه برسید که تمامی لغات و اصطلاحات یک حیطه را آموخته اید، قطعا احساس خوبی خواهید داشت و این احساس منجر به ترغیب شما به یادگیری بیشتر خواهد شد.

چنانچه به دنبال این هستید که زبان فرانسوی را بیاموزید می توانید از سایت ” من و زبان” دیدن کنید. این سایت به همت کارشناسان مجرب زبان طراحی شده است و با استفاده از به روز ترین روش هایی که برای یادگیری زبان وجود دارد شما را هدایت می کند. با من و زبان می توانید تنها با یکبار هزینه، پکیج یادگیری صفر تا صد زبان فرانسوی را در اختیار داشته باشید و در هر زمان و مکانی به یادگیری مشغول شوید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • سینا

  سلام. من چندین بار تصمیم گرفتم که زبان فرانسه رو یاد بگیرم ولی متاسفانه هم منبع خوبی برای یادگیری پیدا نکردم و هم اینکه سبک آموزشی هیچ موسسه ای من رو جذب نکرد. به خصوص که زبان فرانسه سخته و تلفظ دشواری داری. من تست دو روزه رایگان این زبان رو از سایتتون امتحان کردم و واقعا خوشم اومد. ممنونم از وبسایت خوبتون

  پاسخ
  • مدیر

   🌹🌹🌹

   پاسخ
 • بتول

  زبان فرانسه هیچ کاربردی توی ایران نداره. من میخواستم چند بار برم دنبالش و یاد بگیرم ولی هم خیلی سخت بود و هم وقتی فکرشو کردم ارزش دنبال کردن نداره چون تو ایران نیازی بهش نیست.

  پاسخ