مزیت های یادگیری زبان دوم پایان ندارد

مزیت های یادگیری زبان دوم پایان ندارد

مزیت های یادگیری زبان دوم | به عنوان فردی که در دنیای امروز زندگی می کنید، این را می دانید که فراگیری زبان خارجی می تواند در زمینه های مختلف به کمک تان بیاید. با خودتان کمی فکر کنید، چه احساسی خواهید داشت زمانی که یک برتری نسبت به دیگران داشته باشید؟ مانند افراد خاصی که در زندگی مزیت های زیادی دارند پول، هوش و … . برتری تان در زمینه های مختلف می تواند شما را یک سرو گردن از رقبای تان بالاتر نشان دهد.
پس چه بهتر که به برتری ویژه ای دست پیدا کنید و این کار را با یادگیری زبان دوم انجام دهید و علاوه بر این موقعیت های بیشتری را نیز برای خود بسازید! دو زبانه بودن جذابیت ، قدرت و هوش شما را افزایش می دهد. و این موضوع چیزی است که هر فردی می تواند با یک روش موثر و هوشمندانه به آن تبدیل شود. درضمن از یادگیری زبان دوم نترسید و این طور فکر نکنید که فراگیری یک زبان جدید سخت و طاقت فرسا و امکان ناپذیر است. کارشناسان من و زبان به شما می گویند که این کار نه تنها سخت نیست بلکه به کمک روشی نوین، یعنی یادگیری آنلاین زبان می توانید به راحتی و در هرکجا که باشید، آموزش زبان خارجی ببینید.
همیشه این جمله را آویزه گوش تان کنید که مهم نیست که چند ساله هستید ، کجا زندگی می کنید و چه تجربه هایی داشته اید. شما قدرت تغییر زندگی تان را از طریق یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم دارید. در ادامه هم به معرفی تعدادی از مزیت های یادگیری زبان دوم برای بزرگسالان و کودکان می پردازیم.

دنیایی از سفرها در انتظار است

شاید ندانستن زبان برای عده ی بسیاری از افراد مانند یک مانع بزرگ در سفر به کشورهای مختلف دنیا باشد. ممکن است شما هم جزو این دسته از افراد باشید و با توجه به این که علاقه زیادی به سفر به نقاط دوردست دارید، اما ندانستن زبان کشور مقصد، شما را مأیوس می کند. این روزها که سفر به نقاط دور و نزدیک آسان تر از روزهای گذشته شده، این که اجازه دهید چنین مانعی، از گشت و گذار در این دنیای زیبا محروم تان کند، بسیار ناراحت کننده است. حتی اگر والدین کودکی باشد، بهتر است این را بدانید که یادگیری زبان خارجی به کودک تان کمک می کند که در آینده ای نه چندان دور، امکان سفر به نقاط دیگر دنیا و کسب تجربه و آشنایی با فرهنگ های دیگر را داشته باشد.
به طور کلی یادگیری زبان دوم به هر فردی اجازه می دهد که گزینه های بیشتری برای انتخاب مقصد سفر داشته باشد. زبان هایی هستند که به طور گسترده در بسیاری از کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. اگر قصد دارید که با آموزش یک زبان خارجی به خود یا حتی فرزندتان کمک کنید تا امکان سفر به نقاط مختلف دنیا را داشته باشید، به دنبال زبانی بگردید که در کشورهای زیادی مورد استفاده مردم باشد. مانند زبان انگلیسی که با فراگیری آن می توانید به مکان های بسیاری سفر کنید. در این راستا کارشناسان من و زبان ثبت نام و استفاده از وب سایت آموزش آنلاین زبان خارجی من و زبان را پیشنهاد می کنند، چرا که آموزش با این روش شما را محدود نمی کند و حتی به عنوان یک فرد شاغل می توانید به راحتی ساعات پایانی روزتان را در خانه به به یادگیری زبان بپردازید.

مزیت های یادگیری زبان دوم
بهبود تمرکز و عملکرد مغز

تست ها و مطالعات بسیاری بر روی افراد دو زبانه و تک زبانه انجام شده که براساس نتایج به دست آمده از آن ها می توان نتیجه گرفت که یک ارتباط مستقیمی بین دو زبانه بودن و داشتن عملکرد بهتر مغز وجود دارد. به بیان دیگر، چند زبانه بودن می تواند شما را باهوش تر کند. اما دقیقا چطور؟ چطور می توان عملکرد مغز خود یا حتی فرزندتان را بهبود ببخشید؟
دانشمندان معتقدند که یادگیری دو یا چند زبان به مغز افراد کمک می کند که ورزش و فعالیت کند و این کار سبب می شود سطح عملکرد آن افزایش پیدا کند. این دقیقا مانند زمانی است که افراد سعی می کنند با بدنسازی و ورزش، ماهیچه های شان را قوی کنند.این فوق العاده نیست؟ چه کسی نمی خواهد یک مغز قدرتمند داشته باشد؟
حتی اگر به عنوان پدر یا مادر دوزبانه باشید و توانایی این را داشته باشید که کاملا روان صحبت کنید، خدمت بزرگی به کودک تان کرده اید. صحبت به دو زبان مختلف نه تنها عملکرد مغز پدر و مادر را بهبود می بخشد بلکه موجب بهبود عملکرد مغزی کودک نیز می شود. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد یادگیری زبان خارجی منجر به افزایش هوش و تمرکز در فرد خواهد شد.
اگر به دنبال این هستید که یک زبان خارجی را انتخاب کنید، می توانید با یادگیری زبان انگلیسی شروع کنید. زبان انگلیسی بسیار پرکابرد و آسان بوده و گزینه ی مناسبی برای شروع فرآیند آموزش زبان است. دستور زبان انگلیسی چندان دشوار نیست و معانی مختلف واژگان این زبان را هم می توان با یک جستجوی ساده در اینترنت یافت. درضمن به یاد داشته باشید که فراگیری این زبان می تواند مسیر فراگیری زبان های خارجی دیگر را هموار کند. برای مثال پس از آن می توان به یادگیری زبان های ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی و مواردی از این قبیل پرداخت.

تقویت حافظه

طبق تحقیقات و مطالعات بسیاری که در زمینه یادگیری زبان خارجی انجام شده، تقویت حافظه یکی از مهمترین مزیت های یادگیری یک زبان دوم است. نکته جالب این است که این مزیت به طور یکسان برای تمام زبان آموزان از کودک تا بزرگسال وجود دارد. پس اگر در کنار آموزش زبان به فرزندتان، خودتان هم اقدام به شروع زبان آموزی کنید، حافظه شما نیز تقویت خواهد شد. هرچند هنوز تحقیقات کافی در این مورد انجام نشده است، اما نتایج بسیاری از آن ها نشان می دهد که یادگیری یک زبان دوم، خطر ابتلا به مرض زوال عقل را نیز می تواند به تأخیر بیندازد.
اگر در میان آشنایان و دوستان تان فردی را می شناسید که از بیماری زوال عقل و آلزایمر رنج می برد، ممکن است بتوانید بهتر درک کنید که این بیماری چه شرایط سختی را برای فرد به وجود می آورد. اگر بروز زوال عقل در خانواده شما ارثی است یا حس می کنید که در خطر ابتلا به این بیماری هستید، می توانید یادگیری یک زبان دوم را در برنامه خودتان قرار دهید. حتی می توانید به آن به چشم یک پروژه خانوادگی نگاه کنید!!!
به عبارت دیگر می توانید همراه با دیگر اعضای خانواده یادگیری زبان را آغاز کنید. بخشی از روز را همراه با آن ها به تمرین بپرداید. تمرین کردن هم یکی دیگر از کارهایی است که بروز زوال عقل را به تعویق می اندازد. به عنوان مثال، می توانید زمانی که همراه با فرزندتان به پیاده روی و پیک نیک می روید، واژگان زبانی را که در طول روز آموختید را مرور کنید. وب سایت من و زبان بهترین همراه در این زمینه است. شما می توانید در طول روز بخشی از دروس زبان موردنظرتان را فرابگیرید و نکات و لغات را به فلش کارت های تان اضافه کنید، این گونه می توانید هر زمان که امکانش را داشتید به مرور دوباره آن ها بپردازید.

مزیت های یادگیری زبان دوم
قابلیت های تان را در هر مرحله از زندگی افزایش دهید

یادگیری زبان خارجی به عنوان زبان دوم تنها در زمینه های مختلف زندگی به کارتان نخواهد آمد بلکه در هر مرحله از زندگی و در هر سنی نتایج و فواید خاص خودش را دارد. تفاوتی ندارد پیر یا جوان هستید و تصمیم گرفتید که یادگیری یک زبان دیگر به جز زبان مادری تان را آغاز کنید در هر صورت این تصمیم زندگی تان را بهتر خواهد کرد.
برای مثال در بزرگسالان قابلیت ها کمی متفاوت است.اگر بخواهیم صادق باشیم، کودکان در یادگیری زبان بهتر از بزرگسالان هستند. با توجه به این موضوع، اگر شما به عنوان یک بزرگسال قصد یادگیری یک زبان خارجی را داشته باید تلاش مضاعفی داشته باشید اما قطعا خواهید توانست. شاید با بالا رفتن سن کمی این فرآیند سخت باشد اما اصلا غیرممکن نیست. خصوصا یادگیری به کمک روش های نوین.

داشتن اعتماد به نفس بیشتر

چه شما به عنوان یک بزرگسال و چه کودکان، همه و همه احساس برتری را دوست دارند. دانستن یک زبان خارجی این حس برتری را به افراد می بخشد. زمانی که احساس می کنید، موفق شدید به یک هدف دشوار برسید، حس یک قهرمان را خواهد داشت و این طور به نظرتان می رسد که هیچ کاری نیست که از عهده اش برنیایید.
یادگیری یک زبان خارجی حس عبور از خط پایان در اولین ماراتون زندگی است. زمانی که به عقب نگاه می کنید که در ابتدا چقدر دشوار بوده است، از این که حتی در لحظات ناامیدی هم متوقف نشدید و توانستید این راه با موفقیت طی کنید، احساس غرور خواهید کرد. این اعتماد به نفس، در انجام کارهای دیگر به فرزندتان نیز انگیزه دوچندان می بخشد.

داشتن فرصت های شغلی بیشتر

درصورتی که به دنبال شغلی جدید هستید و آگهی های استخدام مختلف را زیرورو می کنید و تنها به یک زبان صحبت می کنید، ممکن است گاهی با دیدن آگهی که در آن به دو زبانه بودن اشاره کرده و روی این موضوع برای استخدام تاکید دارد، احساس نگرانی کنید. واقعیت این است که شما دلیل خوبی برای نگرانی دارید.
این روزها دیگر کم تر مدیر یا کارفرمایی وجود دارد که به دنبال یک نیروی کار یک زبانه باشد. اغلب افراد تمایل دارند فردی را استخدام کنند که چند زبانه باشند. اما واقعا چه چیزی موجب می شود که دو زبانه بودن، کارجویان را مطلوب تر جلوه دهد؟ زیرا این روزها بیشتر کارفرمایان، کسب و کارهایی را مدیریت می کنند که با مشتریان و ارباب رجوع هایی از سراسر جهان ارتباط دارند و آن ها نیازمند نیرویی هستند که بتوانند به طور موثرتری با گروه های مختلف مردم و شرکت های خارجی ارتباط برقرار کنند.

به طور کلی، دو زبانه بودن تنها منحصر به تعدادی از مشاغل خاص نیست. دو زبانه بودن در حالی که خدمت رسانی می کند، می تواند برای شما سودمند باشد. زمانی که در لیست کارجویان قرار می گیرید شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارید در واقع شما فرصت های بیشتری نسبت به رقبای تک زبانه ی خودتان دارید.

مزیت های یادگیری زبان دوم
با یادگیری زبان خارجی به دیگران کمک کنید

شاید با دیدن این عنوان کمی تعجب کنید که چطور ممکن است یا فراگیری یک زبان خارجی به دیگران کمک کرد؟!؟
تا به این جا متوجه شدید که یادگیری زبان در زمینه های مختلف چه کمک بزرگی به خودتان می کند، اما جالب است بدانید که شما می توانید از مهارت های زبانی تان برای موارد بهتر استفاده کنید و مانند یک قهرمان واقعی عمل کنید. شما می توانید به روش های مختلفی از استعداد دو زبانه بودنتان برای ایجاد تفاوت در جهان استفاده کنید درحالی که احترام و تحسین بیشتری را هم از انسان های دیگر دریافت می کنید.
به عنوان مثال اگر معلم دوزبانه ای هستید پس می توانید با استفاده از مهارت های دوزبانه بودن، دانش آموزانی را در سراسر جهان آموزش دهید و با این کار تاثیر ویژه ای روی دانش آموزان در هر نقطه از جهان داشته باشید. همچنین می توانید به خانواده و دوستان تان، زبان خارجی ای را که صحبت می کنید آموزش دهید. بنابرین آن ها می توانند مزایای دو زبانه بودن شما را تجربه کنند که احتمالا از شما تصویری به نام قهرمان در ذهن شان برجای خواهند ماند.

مزیت های یادگیری زبان دوم به روش های نوین

یادگیری یک زبان خارجی، حال تفاوتی ندارد چه زبان انگلیسی باشد و چه ترکی، آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی یا حتی چینی، فرآیندی زمان بر است و وقت هم قطعا طلاست، پس باید در انتخاب روش آموزش و راهنمای آموزش بسیار دقت کنید، چرا که با هر گونه آموزش اشتباه، زمان را از دست می دهید. حتی ممکن است با روش آموزش اشتباه، انگیزه تان برای ادامه ی یادگیری را از دست بدهید، پس دقت کنید و به هر روشی اطمینان نکنید. درضمن این را فراموش نکنید که مزایای یادگیری زبان دوم به کمک شیوه های نوین آموزشی و به دور از روش های سنتی وقدیمی مزایای بسیاری دارد.

در همین راستا هم ما، کارشناسان من و زبان با استفاده از متدهای روز دنیا اقدام به طراحی و راه اندازی وب سایت من و زبان کردیم. ما به عنوان متخصصین زبان های خارجی سعی داریم تا با بکارگیری روش های روز آموزش مانند تمرین و تکرار، به شما عزیزان کمک کنیم تا در زبان ترکی استانبولی حرف اول را بزنید.

همچنین با من و زبان دگیر نیازی نیست نگران زمان فراگیری زبان باشید. چه در منزل باشید یا در شرکت و دانشگاه، یا حتی در طول سفر، تنها با داشتن یک سیستم و اینترنت، و با چند کلیک ساده می توانید در محیطی جدید و درعین حال ساده و با زبان کاملا فارسی به یادگیری زبان ترکی بپردازید. این سادگی و در دسترس بودن مخصوصا برای افرادی که شاغل یا محصل هستند و فرصتی برای رفتن به کلاس ها حضوری را ندارند، بسیار مناسب است.

سخن آخر
داشتن مکالمه ای روان با یک فرد خارجی، پیدا کردن کار یا ترفیع گرفتن و یا حتی مهاجرتی، تحصیل در دانشگاه های درجه یک و سلامت ذهن و مغز، مواردی است که هوش از سر هر فردی می پراند. تصور کنید با قرارگیری در مسیر آموزش زبان دوم خصوصا زبان انگلیسی بتوانید با دیدن یک فرد خارجی، با اعتماد به نفس و تسلط کامل با او حرف بزنید، آیا واقعا لذت بخش نیست؟

حال که با مزیت های یادگیری زبان دوم آشنا شدید اگر به دنبال بهبود زندگی خود هستید، پس دست به کار شوید با یادگیری یک زبان خارجی شروع کنید. آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که چقدر هیجان انگیز است که به اطلاعاتی دسترسی داشته باشید که عده ای از آن بی بهره اند؟ یا تحت تاثیر قراردادن رییس و همکاران تان و یا حتی دوستان تان هنگامی که به راحتی به زبان فرانسه صحبت می کنید، واقعا لذت بخش نخواهد بود؟ پشت سر گذاشتن رقیبان تنها با دانستن یک زبان خارجی کار دشواری نیست. توصیه کارشناسان منو زبان، برای مشتاقانی که پیشرفت برای شان مهم و حیاتی است این خواهد بود که در کوتاه ترین مدت زمان این پیشرفت را با ما تجربه کنید.
وب سایت من و زبان، وب سایت آموزش زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ترکی، چینی و ایتالیایی است. منو زبان با به کارگیری متخصصین زبان های خارجی و با استفاده از متدهای روز دنیا به آموزش از صفر تا صد زبان های مذکور می پردازد. یکی از مزایای بالقوه ی این وب سایت این است که با تمرین و تکرار زیاد شما را در یادگیری زبان مورد علاقه تان یاری می کند. در هر جایگاه و شرایطی که هستید، از یادگیری زبان فرانسه یا هر زبان دیگری هراس نداشته باشید، خوشبختانه محیط و روند یادگیری زبان در این وب سایت طوری است که شما می توانید هر مدت زمانی که می خواهید را به تمرین و تکرار مطالبی که آموختید، اختصاص دهید. من و زبان همیشه در دسترس شماست.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید