معرفی هشت اصطلاح عاشقانه زبان فرانسه

اصطلاحات عاشقانه زبان فرانسه

اصطلاحات عاشقانه زبان فرانسه | یادگیری هر زبانی می تواند موقعیت های جدیدی به روی شما باز کند، همیشه در خصوص زبان آموزی می گویند: زبان جدید مصادف است با زندگی جدید. پس یکی از بهترین کار ها برای خلق تجربه های تازه در زندگی تان یادگیری زبان می باشد. انتخاب زبان به علاقه و نیاز شما بستگی دارد. اما اگر زبان فرانسه را انتخاب کرده اید، باید بگوییم در واقع زبان عشق را برگزیدید. در من و زبان شما امکان یادگیری آنلاین زبان فرانسه را خواهید داشت و به کمک آن می توانید در وقت و هزینه های خود صرفه جویی زیادی کنید. امروز هم تیم متخصص من و زبان قصد دارد شما را با اصلاحات عاشقانه و جذاب این زبان آشنا کند.
زبان فرانسه به دلیل اهمیت زیادی که به عشق و محبت داده می شود، به زبان عشق معروف شده است. اما فارغ از آن، آنچه اهمیت دارد این است که یادگیری اصطلاحات را در هر زبانی جدی بگیرید. در آموزش آنلاین زبان فرانسه در من و زبان و البته در مقاله های این وب سایت شما شانس فراگیری این اصطلاحات جالب و کاربردی را خواهید داشت. اجازه دهید کمی درباره اهمیت یادگیری اصطلاحات در زبان آموزی صحبت کنیم…
وقتی وارد فرایند آموزش زبان می شویم، در می یابیم که بسیاری از زبان آموز ها اصلا آماده یادگیری اصطلاحات نیستند، چرا که در نظرشان یادگیری و به خاطر سپردن این عبارت ها سخت است و شاید باید به اواخر آموزش موکول شود. اما اگر از راهش وارد یادگیری اصطلاحات شوید، این کار دیگر برای شما چالش بر انگیز نیست و اتفاقا خیلی جذاب و جالب می باشد. در دوره های آموزش زبان فرانسه اگر تمرکز مدرس و مربی ها روی ساده سازی دروس باشد و با جذابیت و سرگرمی موضوعات را به دانش آموزان یاد دهند، این مشکل برطرف می شود. اما متاسفانه در اکثر دوره های آموزش زبان این موضوع رعایت نمی شود.
با یادگیری اصطلاحات می توان روی تمام جوانب آموزش زبان تمرکز کرد تا اصطلاحات برای زبان آموز ها ملموس تر شده باشند. برای مثال در یک اصطلاح فرانسوی می توان هم کلمه جدید آموزش داد، هم روی گرامر کار کرد و هم معنای ضمنی آن اصطلاح را آموزش داد. فراموش نکنید که با یادگیری این اصلاحات خیلی سریع تر می توانید روان صحبت کنید و از زبان فرانسه در موقعیت های خاص استفاده کنید و دانش زبانی خود را به رخ دیگران بکشید. پس اصطلاحات اهرمی برای افزایش مهارت شما در برقراری ارتباط است. یکی دیگر از مزایای یادگیری اصطلاحات این است که به شما انگیزه زیادی می دهد و به تعبیری تسهیل کننده روند آموزشی شما است.
از دیگر مزایای یادگیری اصطلاحات این است که شما با آن ها می توانید خیلی راحت تر منظور فرانسوی زبان ها را بفهمید، خصوصا در فیلم ها و سریال ها. در مواجه با فرانسوی زبان ها اگر بتوانید منظور یک فرانسوی زبانی که از اصطلاحات استفاده می کند، بفهمید یک امتیاز بسیار بزرگی در ارتباطات به دست خواهید آورد. یادگیری زبان فرانسه در من و زبان، می تواند این موقعیت را برای شما فراهم کند که در راستای آموزش های اصولی و پایه این زبان، اصلاحات را نیز فرا گیرید.
آموزش های من و زبان از آنجایی که به صورت آنلاین و مجازی می باشد، فرصت بسیار عالی برای یادگیری است چرا که شما با من و زبان می توانید در هر زمان و مکانی، آموزش را شروع کنید و حتی اگر به تمرین و تکرار بیشتری نیاز داشته باشید، می توانید این فرصت را برای خود ایجاد کنید. مزایای آموزش زبان فرانسوی با من و زبان بیشتر از این موارد است و توصیه ما به شما این است که خودتان هرچه زودتر از این موقعیت آموزشی استفاده کنید و نتیجه آن را ببینید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا چند مورد از عاشقانه ترین اصطلاحات این زبان را با هم فرا بگیریم…

اصطلاحات عاشقانه زبان فرانسه
معرفی هشت اصطلاح عاشقانه فرانسوی

تا اینجا درباره اهمیت اصطلاحات در زبان آموزی صحبت کردیم، حالا بد نیست به چند مورد از جالب ترین آن ها در زبان فرانسه اشاره کنیم.

 • اصطلاح اول: Avoir un coup de foudre
  معنای تحت اللفظی این عبارت یعنی : مبهوت نور شدن. معنای این اصطلاح یعنی در یک نگاه عاشق شدن و یا در نگاه اول به کسی دل سپردن. به مقال زیر دقت کنید:
  Je ne comprends pas, il avait l’air super content quand il m’a annoncé qu’il avait eu un coup de foudre
  یعنی: متوجه نشدم او وقتی به من گفت در یک نگاه عاشق شده است، به طرز عجیبی خوشحال بود. پس از این اصطلاح می توانید در شرایطی که خودتان و یا فردی در یک لحظه عاشق می شود استفاده کنید و با بیان آن احساس عاشقانه و جالبی را خلق کنید.
 • اصطلاح دوم: vivre d’amour et d’eau fraiche
  معنای تحت اللفظی این عبارت یعنی: زندگی در عشق و آب تازه، اما معنای ضمنی آن یعنی عاشق بودن و بی خیالی نسبت به چیز های دیگر. وقتی فردی را ملاقات می کنید که عاشقانه به او علاقه دارید و از صمیم قلب تان او را دوست دارید، دیگر نسبت به همه چیز بیخیال می شوید و تمام موارد دیگر را فراموش می کنید و یا در نگاه شما بی اهمیت می شوند. بسیاری از افراد این گونه هستند و زمانی که شعله عشق در وجود شان روشن می شود، دیگر هیچ چیز این جهان در نظرشان اهمیت ندارد. به مثال زیر دقت کنید:
  L’amour c’est génial, mais à un moment, tu vas devoir travailler. Tu ne peux pas vivre que d’amour et d’eau fraiche.
  یعنی: عشق بسیار عالی است اما برخی مواقع باید به کار و دیگر فعالیت ها هم توجه کرد. تنها با عشق نمی توان زندگی کرد.
  در زبان فارسی هم میان ما رواج دارد که عشق و نان و آب نمی شود. پس اگر دیدید کسی قید تمام کار هایش را زده است و تنها به عشق و عاشقی فکر می کند، می توانید این اصطلاح جالب را برای او به کار ببرید.
 • اصطلاح سوم: Fou amoureux
  برای اینکه بخواهیم در زبان فرانسه درباره دیوانه وار عاشق بودن صحبت کنیم می توانیم از جمله زیر استفاده کنیم:
  Hier j’ai rencontré la femme des mes rêves, je suis fou amoureux.
  یعنی: دیروز خانمی را در رویا هایم دیدم، دیوانه وار عاشق شده ام.
 • اصطلاح چهارم: Poser un lapin
  معنای تحت اللفظی: خرگوش را کشتن! معنای ضمنی این عبارت سر کار گذاشتن است. مثلا فکر می کنید امروز روز بزرگی است و بعد از هفته ها که به صورت تلفنی و یا آنلاین با معشوقه خود درباره آینده و زندگی مشترک تان صحبت کرده اید، تصمیم می گیرید او را ملاقات کنید، اما او حاضر نمی شود. به مثال زیر دقت کنید:
  J’y crois pas, elle m’a posé un lapin
  یعنی: باورم نمی شود، مرا سر کار گذاشته است. اگرچه این موقعیت خیلی تلخ می باشد، اما شاید بتوانید با استفاده از این اصطلاح جالب کمی از بار غم این موضوع بکاهید.
 • اصطلاح پنجم: Se prendre un râteau
  معنای تحت اللفظی: شکاف خوردن. معنای ضمنی یعنی رد شدن از طرف کسی که شما به او علاقه مند هستید. در زبان فرانسه این عبارت یعنی در عشق شکست خوردن. به مثال زیر دقت کنید:
  Alors, comment ça s’est passé avec Thomas ? Je me suis pris un râteau
  رابطه ات با توماس چطور بود؟ او دست رد به سینه ام زد.
 • اصطلاح ششم: Se faire larguer
  معنای تحت اللفظی: رها کردن و فروختن. معنای ضمنی این عبارت یعنی معشوق خود را رها کردن. به این مثال توجه کنید:
  Il est inconsolable depuis qu’il s’est fait larguer.
  یعنی: از وقتی معشوقه اش دست رد به او زده است، بسیار تسکین ناپذیر شده.
  از این اصطلاح می توانید برای دلداری دادن دوستی که در چنین وضعیتی قرار گرفته است، استفاده کنید.
 • اصطلاح هفتم: Larguer quelqu’un
  این اصطلاح دقیقا برعکس اصطلاح قبلی است. یعنی زمانی به کار می رود که شما بخواهید کسی را رها کنید. به این مثال دقت کنید:
  Tu ne peux pas rester avec lui après ce qu’il a fait, il est temps de le larguer.
  یعنی: بعد از کاری که او کرد، دیگر صلاح نیست با او باشید، زمان رها کردن او رسیده است.
 • اصطلاح هشتم: S’envoyer en l’air
  معنای تحت اللفظی انداختن فردی در هوا! این عبارت یک روش غیر رسمی برای اخراج کردن یا بیرون کردن فردی از زندگی تان می باشد.

تا اینجا با مزایای یادگیری زبان فرانسه و هشت اصطلاح پر کاربرد فرانسه آشنا شدید. اما در ادامه به ذکر چند روش برای یادگیری سریع و راحت این زبان اشاره می کنیم.

اصطلاحات عاشقانه زبان فرانسه
چطور زبان فرانسه را سریع تر یاد بگیریم؟

اگر می خواهید زبان فرانسه را فرا گیرید و وقت رفتن به کلاس ندارید و یا به فکر هزینه های آن هستید، ما پیشنهاد بهتری برای شما داریم. با ثبت نام در وب سایت آموزش زبان “من و زبان” می توانید از یک فرصت آموزشی استثنایی استفاده کنید. با استفاده از من و زبان شانس یادگیری موضوعات مختلف را به زبان فرانسه خواهید داشت و به این روش خیلی سریع می توانید موضوعات پر کاربردی را فرا گیرید.
برای اینکه نتیجه بهتری از این آموزش ها بگیرید، توصیه می کنیم در زمان استفاده از آموزش های آنلاین، یک برگه و خودکار در کنار تان باشد و تمرین های درس را به زبان فرانسه یادداشت کنید. نوشتن خود مهارت مهمی در یادگیری زبان است. این دست نویس ها را نگه دارید و هر زمان که می خواهید فرانسه تمرین کنید، آن ها را مرور کنید. به این روش خیلی راحت تر خواهید فهمید که در چه زمینه هایی مشکل دارید و باید تمرین بیشتری کنید.
یکی دیگر از روش های تسریع یادگیری زبان فرانسه، استفاده از فلش کارت هاست. خوشبختانه من و زبان این امکان جالب و جذاب را نیز برای شما فراهم کرده است. ضمن اینکه شما می توانید این فلش کارت ها را ذخیره کنید و هر زمان که لازم باشد بر آن ها مرور داشته باشید. این فلش کارت ها با صوت و تصویر تغذیه شده اند و یک منبع آموزشی بسیار خوبی هستند.
یک راه دیگر استفاده فیلم و دیالوگ و البته موسیقی است. باز هم خبر خوبی برای شما داریم، در اینستاگرام من و زبان می توانید فیلم ها، دیالوگ ها و موسیقی های معروف را همراه با تیم متخصص من و زبان دنبال کنید و از مزایای آن بهره ببرید. این روش ها از آنجایی که خاص و منحصر به فرد می باشند، ضمن اینکه یک سرگرمی جالبی هستند، می توانند به تقویت مهارت شما در زبان فرانسه کمک زیادی کنید.
تماشای تلویزیون و فیلم ها را فراموش نکنید و سعی کنید فیلم هایی را تماشا کنید که هم به زبان اصلی باشند و هم زیر نویس فرانسوی داشته باشند. به مرور زبان با تماشای فیلم ها به زبان اصلی وابستگی شما به زیر نویس ها کمتر و کمتر می شود. با این توصیه ها و استفاده روزانه و مداوم از وب سایت من و زبان می توانید امیدوار باشید که خیلی زودتر و سریع تر زبان فرانسه را فرا گیرید.

اصطلاحات عاشقانه زبان فرانسه

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید