نسبت های خانوادگی در فرهنگ چین از بین رفته است!

نسبت های خانوادگی در فرهنگ چین

نسبت های خانوادگی در فرهنگ چین | یکی از کشورهایی که همواره به فرهنگ اصیل و تاریخ خود می بالد و به آن افتخار می کنند، چین است. کشور و فرهنگ چین تمدنی چندین هزار ساله دارد، از این رو دارایی های معنوی و مادی بسیاری دارد. فرهنگ این کشور تا حدود زیادی تحت تاثیر اتفاقاتی است که در این سرزمین رخ داده است. این کشور از فرهنگی هزار ساله و منسجم برخوردار است.

چین به عنوان یکی از وسیع ترین کشورهای جهان به حساب می آید. این کشور حدود میلیاردها نفر را در خود جای داده است. جالب است بدانید که نژاد چینی امروزه جزو بزرگ ترین گروه های قومی جهان به حساب می آیند. چینی ها به عنوان زرد پوستان شناخته می شوند.

چینی ها دارای تمدنی ۳ هزار ساله هستند، این تمدن در طول قرن های مختلف دستخوش تغییرات بزرگ و کوچک و حتی مثبت و منفی شده است. چینی ها به زبان ماندارین صحبت می کنند. زبان ماندارین همان زبانی است که ما آن را به عنوان زبان چینی می شناسیم و علت این نام گذاری این بود که این زبان در بین قبیله های چینی مورد استفاده واقع می شد.

جالب است بدانید که زبان چینی از پر گویش ترین زبان های دنیاست. همین عامل باعث شده است که افراد زیادی در سراسر دنیا تمایل به یادگیری این زبان داشته باشند. اما آنچه همواره فکر علاقمندان را به خود مشغول می کند این است که آیا یادگیری زبان چینی به راستی سخت است؟

در ابتدا جالب است بدانید که این زبان الفبایی نداشته و این زبان بیشتر شبیه به نقاشی می باشد. برای مثال مفهوم حساب کردن در کاراکتر های سنتی همچون زنی می باشد که نشسته و در حال برنج پاک کردن است. چینی را زبان مفهوم گرا می دانند و به همین علت است که می گویند یادگیری این زبان سخت است.

چین به عنوان یکی از ابر قدرت های جهان می باشد. با توجه به اینکه اکثر اقتصاد دان ها معتقد هستند که در چند سال آینده این کشور قطب اول اقتصاد جهان خواهد شد، بنابراین یادگیری این زبان به شما کمک می کند تا وارد دنیای تجارت شوید.

البته خبر خوب این است که زبان چینی گرامر سختی نداشته و به راحتی قابل یادگیری می باشد و در نهایت منجر به تقویت مغز شما خواهد شد چرا که برای یادگیری این زبان، بایستی از هر دو کره مغز خود استفاده کنید. با توجه به اینکه در آینده ای نه چندان دور این کشور به عنوان قدرت اول اقتصادی شناخته می شود بنابراین این زبان ارزش یادگیری دارد.

نکته قابل توجه این است که امروزه در کل چین و در تمامی ادارات و اماکن رسمی از این زبان برای انجام کارها استفاده می شود.
از قدمت زبان چینی بیش از هزاران سال می گذرد. فرهنگ مردم در این کشور با توجه به ادیان مختلفی که در این کشور وجود داشته است دستخوش تغییراتی قرار گرفته است. شاید که شما نیز اسم مکتب کنفوسیوس را شنیده باشید. این مکتب در چین یکی از معروف ترین مکتب موجود است. کنفوسیوس از نظریه پردازان و البته معلمان چینی بود که نقش بسزایی در فرهنگ چینی داشته است.

نسبت های خانوادگی در فرهنگ چین
نسبت های خانوادگی در فرهنگ چین

چینی ها اغلب طرفدار مذهب تائو و یا مسیحی بوده، تعدادی نیز از پیروان دین اسلام هستند.

در این کشور بر آثار هنری و ادبیات تاکید بسیاری شده است. اغلب چینی ها به در دوران کودکی خود سفالگری را می آموزند. این کشور همچنین از لحاظ ادب و فرهنگ و همچنین شعر و نقاشی حرفی برای گفتن دارد. فرهنگ مردم در این کشور به طریقی است که بر پیوندهای خانوادگی تاکید بسیاری دارد.
با وجود این که کونفوسیوس قرن هاست که دیگر به صورت رسمی در این کشورحضور ندارد اما، تاثیر آن به قدری بوده که در جامعه ی چینی امروزی می توان شاهد آن بود.

برای مثال کنفوسیوس تاکید زیادی به وفاداری و احترام به والدین داشته و می توان شاهد چنین اتفاقی در فرهنگ مردمی چین بود. همینطور که می دانید حتی امروزه هم هنوزخانواده های چینی همگی با هم در یک خانه ساکن هستند و این امر نشان دهنده ی تاثیر همین مکتب است. در این کشور تمامی جوان ها وظیفه خود میبینند که همواره از خانواده خود دیدن کنند.

فرهنگ مردم در این کشور به گونه ای است که همواره منافع جمعی را به شخصی ترجیح می دهند.
چینی ها همیشه به صورت گروهی کار کرده و انجام کارها بر اساس منافع گروه صورت می گیرد. مردم چین بسیار مهربان هستند. و افرادی که به عنوان گردشگر و یا مهاجر به این کشور می روند متوجه این مسئله می شوند.

با توجه به رشد بالای جمعیت در این کشور، مسئولین این کشور قانون تک فرزندی را برای خانواده های چینی به تصویب رساندند.
و همین مسئله باعث شده است که اکثر خانواده های چینی تنها یک فرزند داشته باشند و حق داشتن فرزند بیشتری را ندارند. به همین دلیل نسبت های خانوادگی همچون خواهر و برادر، عمو، عمه، خاله و دایی به طور کلی در فرهنگ چینی نابود شده و از بین رفته است.

از لحاظ غذایی فرهنگ مردم در این کشور تا حد زیادی با سایر کشورهای جهان تفاوت دارد. عادت های غذایی در این کشور به حدی با ما تفاوت دارد که شاید حتی حاضر نباشید برای یکبار هم آن را تکرار کنید. البته آنچه در مورد عادت های غذایی این کشور درست است به اصل خورد و خوراک مردم در این کشور بر می گردد. چینی ها عاشق ادویه جات هستند و از گوشت ماهی و غذاهای دریایی به میزان زیادی استفاده می کنند. محبوب ترین غذاهای چینی ها شامل توفو، رشته، کوفته برنجی و گوشت اردک می باشد.

نسبت های خانوادگی در فرهنگ چین
نسبت های خانوادگی در فرهنگ چین

مردم این کشور در کنار غذای شان از انواع متفاوت ترشیجات استفاده می کنند و همواره در سفره های شان سوپ وجود دارد. غذای محبوب چینی ها که اغلب در خیابان پخته می شود، اسنک های خیابانی است که حتی می توان درباره آن ها گفت که مردم چین عاشقش هستند!
از دیگر رسوم فرهنگ مردم چین می توان به این قضیه اشاره کرد که آن ها ترجیح می دهند که از مهمانان خود در رستوران ها استقبال کنند و این را به نهایت ادب و احترام می دانند.

هدیه دادن و هدیه گرفتن نیز جزئی جدایی ناپذیر از فرهنگ مردم این کشور است. فرهنگ مردم چین در خصوص هدیه دادن جالب می باشد. آن ها همواره عادت دارند که هدیه را با دو دست خود به دیگران تقدیم کنند. یکی از باورهایی که در بین مردم این کشور وجود دارد این مسئله است که آنها از پذیرفتن و البته گرفتن وسایلی مانند گل، قیچی، حصیر، چاقو و ساعت خودداری می کنند چرا که آن ها این وسایل را سمبل بد بیاری می دانند.

حقایقی درباره ی فرهنگ مردم در چین

  • زبان چینی بیشترین تعداد گوینده را در دنیا دارد.
  • در قسمت هایی از این کشور همچون گوآنگجو و ماکائو از زبان کانتونی استفاده می شود.
  • در کشور چین بیش از ۲۰۰ زبان وجود دارد.
  • در چین ترتیب سلسله مراتب در خانواده ها از پدر، مادر و فرزند شروع می شود.
  • مطابق با فلسفه و مکتب کنفوسیوس، جایگاه زن در جامعه چینی بعد از مرد بوده اما امروزه اینگونه نیست و زن ها در چین از قدرت و نفوذی برابر برخوردار هستند و چه بسا در بیشتر اوقات این میزان تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.
  • همانطور که می دانید ریشه اصلی ورزش های رزمی مانند کونگ فو و کاراته به کشور چین بر می گردد. حتی با استناد بر کتب تاریخی این کشور میعادگاه ورزش پرطرفدار فوتبال نیز بوده است و حتی نقاشی هایی در این زمینه موجود است که می تواند این حقیقت را تایید کند.
  • چنانچه به منزل یک چینی دعوت شدید، بهتر است که نحوه غذا خوردن با چاپ استیک را یاد بگیرید چرا که چینی ها دوست ندارند که از آن ها برای خوردن غذا درخواست قاشق کنید!
  • چینی ها اغلب بهعنوان هدیه به یکدیگر سبدهای میوه و یا غذا می دهند.
  • چینی ها اعیاد خود را به باشکوه ترین شکل ممکن جشن می گیرند و این جشن ها خود به عنوان جاذبه های این کشور شمرده می شوند.

چنانچه از مطالعه فرهنگ مردم این کشور به وجد آمده اید و دوست دارید از این کشور بازدید کنید و یا اینکه برای ادامه تحصیل و یا اشتغال و زندگی این کشور را برای ادامه زندگی تان انتخاب کردید، بهتر است که شروع به یادگیری زبان چینی کنید.

نسبت های خانوادگی در فرهنگ چین
نسبت های خانوادگی در فرهنگ چین

شاید یادگیری زبان چینی برای تان اتفاقی محال و سخت باشد! اما این طرز تفکر درست نیست. اگر واقعا دوست داشته باشید که کاری را انجام دهید تنها کافیست که آن را تبدیل به هدف تان در زندگی کنید. هر کاری هر چقدر سخت بسته به پشتکار و تلاش شما امکان پذیر خواهد بود. تنها کافیست روزانه زمان مشخصی را به انجام آنچه می خواهید اختصاص دهید. بعد از مدتی به این نتیجه خواهید رسید که عملا هیچ کاری انجام نشدنی نیست.

اگر زمان کافی برای رفتن به کلاس های آموزشی را ندارید و یا اینکه از هزینه های سرسام آور کلاس های آموزشی زبان شکایت دارید، نگران نباشید. امروزه به لطف تکنولوژی امکان یادگیری زبان حتی در خانه نیز امکان پذیر شده است.

تنها کافیست از سایت من و زبان دیدن کنید. این سایت به همت کارشناسان زبان به گونه ای طراحی شده است که امکان یادگیری 0 تا 100 درصد 6 زبان زنده دنیا برای علاقه مندان فراهم شده است. با یکبار خرید، و اختصاص روزانه تنها 30 دقیقه می توانید به دور از ترافیک و خستگی مسیر شروع به یادگیری زبان مورد نظر خود کنید.

محتوای این پکیج ها به گونه ای می باشد که تمامی مهارت های زبانی شما به صورت همزمان تقویت می شود. همچنین به لطف آزمون ها و سوالاتی که در هر درس مطرح شده است شما آموخته های خود را مورد ارزیابی قرار خواهید داد و در نتیجه با سنجیدن و شناخت نقاط ضعف و قوت خود قادر خواهید بود که در این مسیر بهتر عمل کنید.

علاوه بر این با عضویت در سایت من و زبان می توانید از شرایط و هدایای ویژه ای که برای اعضا این سایت مقرر می شود برخوردار شوید. پس وقت را از دست ندهید و همین الان از این سایت دیدن کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید