نکات جادویی برای یادگیری زبان ایتالیایی

نکات جادویی یادگیری زبان ایتالیایی

نکات جادویی یادگیری زبان ایتالیایی | آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر زبان را در خانه یاد می گرفتید چقدر عالی می شود و یا اینکه از دوره هایی استفاده می کردید که زمان زیادی از شما نمی گرفت و در مدت زمان کمی، شما را به یک فرد مسلط به زبان تبدیل می کرد. شاید هم فردی باشید که علاقه مندید در کلاس های حضوری شرکت کنید اما زمان کافی ندارید و یا اینکه محل زندگی تان از آموزشگاه ها و موسسه های زبان فاصله دارد. در این صورت بهترین روش، استفاده از آموزش آنلاین زبان است که این روز ها به پیشرفت تکنولوژی بسیار فراوان شده است. همان طور که می دانید امروزه همه انسان ها، به دنبال یادگیری زبانی هستند که هم نیاز های کاری و زندگی شان را برطرف کند و هم مورد علاقه آن ها باشد، از این رو یکی از زبان ها را انتخاب کرده و نسبت به آموزش آن، اقدام می کنند. یکی از زبان های معروف و جذاب دنیا، زبان ایتالیایی می باشد که زبان آموزان زیادی مشتاق یادگیری آن هستند. ممکن است فردی باشید که فرصت شرکت در کلاس های حضوری را نداشته باشید و ترجیح دهید وارد آموزش مجازی و از راه دور شوید. یا اینکه شخصی باشید که نگران تلفظ درست کلمات باشید و در واقع ندانید که از کجا و چطور زبان ایتالیایی را تقویت کنید. همان طور که می دانید، فراگیری زبان لزوما نشستن پای کتاب نیست و منابع بسیاری وجود دارد که می تواند به فرد کمک کند تا در مسیر درستی قرار گیرد. وب سایت من و زبان یکی از معتبر ترین وب سایت ها در امر آموزش زبان می باشد و یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی را از صفر تا صد در اختیار زبان آموزان قرار می دهد.

نکات جادویی برای یادگیری زبان ایتالیایی
نکات جادویی برای یادگیری زبان ایتالیایی

9 نکته بسیار خوب و خاص برای یادگیری ایتالیایی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یادگیری زبان ایتالیایی ممکن است دشوار باشد، و یا تا به حال از روش های نادرست آموزشی استفاده کرده اید تا در فراگیری زبان ناکام بمانید و موفق نشوید؟ باید بدانید که زبان ایتالیایی، زبانی بسیار سخت و یا بسیار آسان نیست ولی اگر فردی دانش زبان فرانسه و اسپانیایی داشته باشد، می تواند به راحتی درگیر یادگیری زبان ایتالیایی شود. دلیل این است که همه این زبان ها به خانواده زبان رومانس تعلق دارند، در نتیجه آن ها از نظر، ساختار واژگان و دستور زبان شباهت هایی بسیاری دارند. هر چند ممکن است فردی به جز زبان انگلیسی، درگیر یادگیری زبانی دیگر نشده باشد، ازاین رو زبان ایتالیایی تجربه ای جذاب و فوق العاده برایش خواهد بود. در این قسمت به 9نکته خاص در مورد فراگیری و آموزش آنلاین زبان ایتالیایی می پردازیم تا سفر به این کشور برای تان راحت باشد.

 1. یافتن شباهت های دیگر زبان ها با ایتالیایی
  همان طور که قبلا خاطر نشان کردیم که زبان ایتالیایی به زبان فرانسه و اسپانیایی نزدیک است و فردی که دانش زبان فرانسه و اسپانیایی داشته باشد، زبان ایتالیایی برایش راحت تر خواهد بود. ممکن است بیش از 30 درصد کلمات ایتالیایی در این دو زبان نیز موجود باشد و کار زبان آموز را بسیار آسان کند. بیاد داشته باشید که زبان ایتالیایی با زبان انگلیسی نیز شباهت هایی دارد و این مورد از حضور رومی ها در انگلیس نشات می گیرد. جالب است بدانید که رومی ها ابتدا هنگام ورود به انگلستان در قرن اول و قبل از میلاد، آثار مربوط به فرهنگ و رنسانس معرفی کردند. با توجه به این داستان تاریخی، بهتر است در ابتدای آموزش زبان ایتالیایی، کلمه های شبیه را پیدا کنید.
 2. یادگیری افعال نامنظم در زبان ایتالیایی
  جالب است بدانید که افعال نا منظم بسیاری در زبان ایتالیایی یافت می شوند و ممکن است فرد را از آموزش زبان دلسرد کند. زیرا معمولا اکثر زبان آموزان به دنبال افعال شبیه بهم و آسان هستند و موارد متفاوت را سخت و دشوار می پندارند. در صورتی که اگر روش های یادگیری به درستی انتخاب شوند، ممکن است سرنوشت آموزش فرد طور دیگری رقم بخورد و بعد از مدت کوتاهی فرد بتواند به زبان ایتالیایی مسلط شود. یکی از روش های مفید افعال نا منظم، استفاده از برخی تمرین های روزانه است، که این ترکیبات می تواند واژگانی جدید به زبان آموز بیاموزد. حتی 15 دقیقه در روز می تواند کافی باشد و قطعا از هیچ چیز بهتر خواهد بود. به علاقه مندان نیز توصیه می شود تا ریتمی آموزشی پیدا کنند که مناسب با شخصیت شان باشد و همگام با آن بتوانند روش مناسبی برای یادگیری این زبان پیدا کنند.
 3. بکار گیری تلفظ صحیح در خواندن متون
  روش یاد شده در عنوان، بسیار ساده است زیرا زبان ایتالیایی همان طور که نوشته شده است خوانده و صحبت می شود. ممکن است زبان اول فرد با زبان انگلیسی تفاوت هایی در تلفظ داشته باشد، اما داستان در ارتباط با زبان ایتالیایی بسیار متفاوت است. زیرا هر حرف منفرد دارای یک تلفظ خاص می باشد و لازم نیست که به طور کامل تفسیر شود. از این فرد موظف است تلفظ تمامی حروف را به درستی یاد بگیرد و پس از آن نسبت به یادگیری کلمه ها و جمله ها در زبان ایتالیایی اقدام کند. یکی از بهترین روش های تقویت تلفظ، استفاده از وب سایت های آموزشی زبان است که توسط متخصصان آموزش زبان و مهندسان فناوری اطلاعات تهیه شده است. این گونه وب سایت های آموزشی، با بکارگیری آموزش آنلاین زبان ایتالیایی، علاقه مندان را از مطالب بروز زبان آگاه می کند.
 4. تجربه گرامری آسان در زبان ایتالیایی
  به نظر می رسد مباحث گرامری همیشه سخت و دشوارند، در حالی که کسی آن را در زبان مادری سخت احساس نمی کند و آن فرآیند به آرامی انجام می شود. برای یادگیری گرامر زبان ایتالیایی بهتر است کارمان را با نکات مربوط به جنسیت آغاز کنیم. جالب است بدانید که بسیاری از اسم های ایتالیایی با -a یا -O به پایان می رسند، و این نشان دهنده مذکر و مونث بودن کلمات می باشد. علاوه بر این، اسم هایی که انتهایی آن ها با -e است نیز نشان دهنده مذکر و مونث بودن کلمات است. ممکن است فرد برای آموزش گرامر، زمان کافی برای شرکت در کلاس های حضوری را نداشته باشد، از این جهت ترجیح می دهد تا از دوره های آموزش آنلاین زبان ایتالیایی استفاده کند و در مدت زمانی کم به این زبان زیبا مسلط شود. در این دوره های آموزشی، تمام نکات گرامری از ابتدایی گرفته تا پیشرفته، را می توان یافت.

  نکات جادویی برای یادگیری زبان ایتالیایی
  نکات جادویی برای یادگیری زبان ایتالیایی
 5. زبان ایتالیایی، زبان افزایش انگیزه
  مهم است که به یاد داشته باشید که چرا برای سفر به ایتالیا شروع به یادگیری زبان ایتالیایی کردید. این نکته کاملاً واضح است که برای فراگیری ایتالیایی و یا هر زبان دیگری نیاز به انگیزه و اشتیاق دارید. مسلما هر کسی بدون دلیل اقدام به آموزش زبان ایتالیایی نمی کند و هدف اوست که باعث پیش روی در یادگیری می شود. پس به علاقه مندان توصیه می شود تا روی هدف خود متمرکز شوند. به عمق واژگان فرو روند تا بتوانند به درک درستی از زبان ایتالیایی برسند. در حالت کلی باید بدانید که یادگیری زبان به انگیزه نیاز دارد، در غیر این صورت، فرد در مسیر به موفقیت نمی رسد.
 6. پیدا کردن محتوایی جذاب برای مطالعه
  امروزه در دنیای واقعی و مجازی، محتوای بسیاری به زبان ایتالیایی وجود دارد که شامل فیلم ‌های آموزشی، مصاحبه‌ها و ویدیو‌های متعدد در دنیای مجازی و آنلاین، می شوند. از این رو بهتر است به سراغ علاقه خود بروید و هر آنچه علاقه دارید را دنبال کنید. بدین منظور، هر کدام از این موارد مخصوصا اگر در زمینه علاقه فرد باشد می‌تواند به عنوان نکته ای حرفه ای در آموزش ایتالیایی عمل کند. برای مثال تصور کنید که زمینه مورد علاقه شما، تکنولوژی است، بنابراین می توانید ساعت ‌ها ویدیو درباره این زمینه مشاهده کنید. بزرگترین خوبی که این روش دارد، این است که ویدیو خود یکی از محتواهای آموزشی به شمار می رود، مورد علاقه تان است و از دیدن آن خسته نمی شوید، از این جهت، پیدا کردن محتوایی جذاب برای مطالعه، به فرد کمک خواهد کرد که زودتر کلمات و ترکیبات را به خاطر بسپارد و زودتر کل موضوع را درک کند.
 7. شرکت در دوره های یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی
  همان طور که می دانید، برخی از افراد زمان کافی برای رفتن به کلاس های حضوری ندارند، از این رو می توانند از وب سایت های یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی استفاده کنند. برای مثال، وب سایت من و زبان با طراحی خاص خود، علاوه بر آموزش لغت، گرامر، اصطلاحات و به تقویت مهارت های خواندن و مکالمه تان نیز کمک ویژه ای می کند و شما می توانید به عنوان یک منبع آنلاین در آموزش زبان ایتالیایی یا هر زبان دیگری که علاقه دارید، از آن بهره مند شوید. می توانید به این فکر کنید که فقط از مزایای مکالمه و یادگیری کلاسی به صورت آنلاین استفاده کنید و خود را از دانش و اطلاعاتی که در این دوره ها ارائه می شود، سرشار کنید.
 8. انگلیسی صحبت کردن با خودتان
  شاید برخی از شما فکر کنید که این کار با دیوانگی برابر است ولی باید بدانید صحبت کردن با خود، یکی از موارد مهم آموزشی است که اعتماد به نفس فرد را بالا می برد. زمانی که فردی با خودش صحبت می کند و نکاتی که یاد گرفته است را تکرار می کند، تمامی اطلاعات در ذهن او ثبت می شود و پس از مدتی قادر است آن ها را به یاد بیاورد.
 9. درگیر کردن خود در زبان ایتالیایی
  گوش دادن به موسیقی و پادکست، مشاهده فیلم های زبان ایتالیایی و مطالعه کتاب های آموزشی در این زمینه، باعث بهبود مهارت های زبانی فرد می شود. برای آموزش بهتر باید خود را درگیر آموزش کنید، موسیقی که می شنوید، کتابی که می خوانید و فیلمی که می بینید به زبان اصلی باشد. البته دیدن فیلم با زیرنویس ایتالیایی و چک کردن آن ها با لغت نامه مخصوص این زبان، کمک به سزایی در ساخت واژگان نیز می کند. برای یادگیری بهتر نیز علاقه مندان می توانند از منابع آموزشی زبان ایتالیایی قرار گرفته در سایت های یادگیری زبان، بهره مند شوند.

 

نکات جادویی برای یادگیری زبان ایتالیایی
نکات جادویی برای یادگیری زبان ایتالیایی

با وب سایت من و زبان ایتالیایی بیاموزید

زبان ایتالیایی یکی از بهترین و زیبا ترین زبان هایی است که امروزه علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است تا خود را درگیر یادگیری این زبان ارزشمند کنند. همان طور که در بالاتر هم اشاره کردیم، تیم متخصص من و زبان تمام سعی خود را کرده است که با ارائه منابع آموزشی معتبر و به روز و ایجاد محیط آموزشی جالب و خلاقانه، بهترین خدمات آموزشی را به زبان آموزان خود ارائه دهد. از نکات مهم و جالب من و زبان این است که شما تمامی آموزش ها را به زبان های مختلف دریافت می کنید و آن را آموزش می بینید. همچنین با انجام آزمون های مختلف می توانید از روند یادگیری خودتان نیز مطلع و مطمئن شوید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید