نکات طلایی، برای یادگیری زبان فرانسه

نکات طلایی، برای یادگیری زبان فرانسه

نکات طلایی، برای یادگیری زبان فرانسه | برای یادگیری زبان فرانسه معمولاً بایستی قواعد و چهارچوب خاصی را رعایت کرد، اگر بخواهیم خیلی اصولی و سریع یادگیری زبان فرانسه را دنبال کنیم، بایستی مطابق با روش های یادگیری و چهارچوب تعیین شده توسط اساتید زبان فرانسه عمل کنیم، مطمئن هستم خیلی سریع تر و اصولی تر زبان فرانسه را یاد میگیریم.
در ادامه ی مقاله قصد داریم به نکات مهمی که یادگیری زبان فرانسه را آسان تر می کند، اشاره کنیم. با سایت من و زبان همراه باشید و نکات مهم در یادگیری زبان فرانسه را فرا بگیرید :

تمرین و تکرار در یادگیری زبان فرانسه بسیار مهم است.

احتمالا اشتباه شماره یک کلیه فراگیران زبان فرانسه هم این است که فکر می‌کنند بایستی بر یادگیری موارد جدید تمرکز کرده و موارد قدیمی را به فراموشی بسپارند، در صورتی که این بزرگترین اشتباه فراگیران زبان است، قاعده ای کلی برای یادگیری مطالب جدید و قدیمی در زبان فرانسه وجود دارد به نام قاعده انگشت شست، برای هر ساعت یادگیری چیزهای جدید حداقل باید یک ساعت وقت خود را صرف مرور و تکرار دروس قدیمی کنید، تکرارکردن برای یادگیری زبان فرانسه بسیار مهم است.

به طور مرتب کلمات و عبارات فرانسوی را مطالعه کنید اما در جلسات کوتاه و نه چندان فشرده.

اگر تمامی بعد از ظهر های تان را به یادگیری زبان فرانسه اختصاص دهید، مطمئنا بعد از مدتی دچار خستگی شده و بسیار نا امید می شویم و در این شرایط انگیزه و تمرکز خود را از دست می دهید، سعی کنید که به مقدار کم اما به صورت مداوم، مطالعه و تمرین روزانه خود را در یادگیری زبان فرانسه داشته باشید. در این صورت می‌توانید آهسته و پیوسته گام برداشته و با نشاط و خوشحالی آرام آرام، زبان فرانسه را یاد بگیرید. اگر بتوانید روزانه 15 تا 30 دقیقه با 100 درصد تمرکز، برای یادگیری زبان فرانسه زمان بگذارید، مطمئنا بهتر است از زمانی که دو ساعت آخر هفته را به یادگیری زبان فرانسه اختصاص دهید.

نکات طلایی، برای یادگیری زبان فرانسه
نکات طلایی، برای یادگیری زبان فرانسه

اولویت بندی کنید.

برای اینکه یادگیری زبان فرانسه برای افراد جذاب تر شود، معمولاً معلمان زبان فرانسه سعی می‌کنند که متنی جالب یا داستانی خاص را به زبان آموزان ارائه دهند و از آنها بخواهند که آن را مطالعه کنند. اگر حافظه شما خوب باشد، به راحتی می توانید تمامی مطالب را یاد بگیرید اما اگر حافظه با شما یار نباشد، می توانید تمامی مطالب قابل یادگیری را اولویت بندی کنید، بدین ترتیب که ابتدا کلمات جدید را یادداشت کرده و حفظ کنید و سپس داستان را دوباره مرور کنید. برای یادگیری دستور زبان فرانسه نیز میتوانید از اولویت بندی مطالب استفاده کنید، بدین ترتیب که اول زمان های مربوط به حال حاضر را یاد بگیرید بعد از آن به سراغ یادگیری صفت ها، واژگان، کلمات پرسشی و ضمایر بروید، بعد از این موارد باز داستان را دوباره مرور کنید.

کلمات زبان فرانسه را در جمله یاد بگیرید.

اگر بتوانید کلمات را در موقعیت های مختلف به خاطر بسپارید، نهایتاً یک سری کلمه خواهید داشت که معمولاً با هم می آیند و یک جمله را می سازند بدین ترتیب به راحتی می توانید از این کلمات در مکالمه بعدی استفاده کرده و آن‌ها را به ذهن بسپارید.
برای یادگیری زبان فرانسه بهتر است که کتابهای صوتی فرانسوی را بارها و بارها گوش دهید و نقد ترجمه آنها را نیز گوش کنید. هنگامی که به فایل های صوتی زبان فرانسه گوش می دهید، سعی کنید جملاتی را که درک میکنید پیدا کنید. آنهایی را که فکر می‌کنید در زندگیتان کاربرد دارند، حفظ کنید با این کار به راحتی می توانید عبارات و جملاتی را در ذهن داشته باشید که در قرار گرفتن از بعضی موقعیت ها کار شما را راه بیندازند. مثلاً هنگامی که کلمه ی ” قرمز” را یاد بگیرید به دنبال چیزی قرمز باشید که در زندگی شما معنایی داشته باشد و در مورد آن بنویسید مثلاً من کفش قرمز را خیلی دوست دارم و همین عبارت را به زبان فرانسه به ذهن بسپارید این گونه به راحتی کلمه قرمز در ذهن شما باقی می ماند.
دلیل این امر این است که ذهن شما جملاتی را که برای توصیف یک حقیقت یا واقعیت در زندگیتان به کار می‌برد بسیار بهتر از جملات کلیدی یک داستان یا رمان به ذهن می سپارد.

از نوشتن در ذهن تان خودداری کنید.

بسیاری از دانش آموزان قبل از صحبت کردن به زبان فرانسه جملات را در ذهن خود می نویسند، اما در زبان فرانسه، حروف ممکن است بی صدا باشند، پس با نوشتن در ذهن خود نه تنها وقت زیادی را تلف می کنید بلکه ممکن است به طور کلی از صحبت کردن به زبان فرانسه ترسیده شده و منصرف شوید.

نکات طلایی، برای یادگیری زبان فرانسه
نکات طلایی، برای یادگیری زبان فرانسه

کلمات هم ریشه فرانسوی را بشناسید.

کلماتی که بین دو زبان یکسان هستند، بسیار گیج کننده و گمراه کننده هستند به شکلی که شما فکر می کنید دقیقا آنها را می دانید اما هنگام استفاده در مکالمات معمولاً به علت اشتراک بین دو زبان آنها را به خاطر نمی آورید و نمی توانید از آن ها استفاده کنید.
علاوه بر این معمولاً کلمات هم ریشه تلفظ متفاوتی در دو زبان دارند، اما مغز شما معمولاً به تلفظ اولیه کلمه که در زبان خود یاد گرفته اید دقت می کند و تلفظ فرانسه آنرا در نظر نمی گیرد. مثلاً من به راحتی دیده‌ام که دانش‌آموزان انگلیسی زبان با یادگیری کلمه شکلات در زبان فرانسه مشکل دارند چرا که این کلمه هم در زبان انگلیسی وجود دارد هم در زبان فرانسه اما زبان آموزان معمولاً از تلفظ انگلیسی آن در جملات فرانسه استفاده می کنند بنابراین سعی کنید برای یادگیری کلمات فرانسوی حتما تمرکز بیشتری بر کلمات مشترک بین زبان خود و زبان فرانسه داشته باشید و وقت کافی برای یادگیری آنها بگذارید. بنابراین اگر فکر می کنید که کلمات مشترک را بلد هستید و نباید وقت زیادی روی آنها بگذارید کاملاً در اشتباهید.

سعی کنید کلمات فرانسوی را به تصاویر و موقعیت های بصری ربط دهید.

تا حد امکان سعی کنید واژگان جدید فرانسوی را به تصاویر، موقعیت ها، احساسات و …ربط دهید تا بتوانید راحت ترین آنها را به خاطر بسپارید.
به عنوان مثال هنگام یادگیری جمله “j’ai froid” تصور کنید که سرما خورده اید و بعد از این جمله استفاده کنید. با این احساس حتما این عبارت را همیشه به یاد خواهید سپرد.
اگر سعی می کند که زبان فرانسوی را یاد بگیرید بهتر است همیشه تصور ذهنی از یک کلمه داشته باشید و در واقع وضعیت را ترسیم کنید حتی اگر هنرمند خوبی نیستید می‌توانید یک نقاشی کوچک در رابطه با کلمه ی فرانسوی جدیدی که یاد میگیرید بکشید و همواره با نگاه کردن به آن نقاشی کوچک، آن کلمه را در ذهن خود تصور کنید.

تا جایی که امکان دارد از ترجمه کردن کلمات فرانسوی به زبان مبدا خود اجتناب کنید.

هنگامی که تازه شروع به یادگیری زبان فرانسه کرده‌اید معمولاً کلمات را به زبان خود ترجمه می کنید اما با پیشرفت شما در یادگیری زبان فرانسه این کار باعث کند شدن روند یادگیری می شود این مسئله باعث می شود که ۳۰ درصد از وقت و انرژی تان بیشتر ذخیره شده و راحت تر بتوانید با زبان فرانسه ارتباط برقرار کنید .

نکات طلایی، برای یادگیری زبان فرانسه
نکات طلایی، برای یادگیری زبان فرانسه

مراقب ابزارهای رایگان یادگیری زبان فرانسه باشید.

این روزها اکثر وب سایت های آموزش آنلاین زبان فرانسه مطالبی رایگان جهت ارائه جهت یادگیری زبان فرانسه ارائه میدهند. متدهای جدید، فیلم های رایگان، پادکست های زبان و …
هنگام استفاده از آنها بسیار مراقب باشید چراکه شاید وقتی این فیلم ها را نگاه می کنید ، متوجه شوید که صرفاً وقت خود را هدر داده اید و هیچ چیز جدیدی یاد نگرفته گاه مطالب رایگان بسیار خوبی برای یادگیری وجود دارد اما همیشه اینطور نیست باید یک مسیر ساختاری را دنبال کنید که به آرامی شما را در مراحل مختلف یادگیری زبان فرانسه همراهی کند. مثلاً می توانید در یک سایت آموزش آنلاین زبان فرانسه ثبت نام کرده و دوره های یادگیری آن را خریداری نمایید و در دراز مدت وقت و زمان انرژی خود را روی یادگیری زبان فرانسه قرار دهید تا به نتیجه برسید. یکی از سایت هایی که میتوانید به راحتی با خرید دوره آموزش آنلاین زبان فرانسوی یاد بگیرید سایت من و زبان است، این سایت آموزش زبان، ارائه دهنده شش زبان زنده ی دنیا به صورت آنلاین است که شما را در یادگیری زبان مورد نظر همراه می کند.
به منظور یادگیری خصوصاً در مورد شبکه‌های اجتماعی بسیار دقت کنید چرا که به راحتی در این شبکه ها غرق می شوید و از تماشای یک فیلم خنده دار به تماشای فیلم دیگری می روید و وقت خود را هدر می دهید.
بدین منظور می توانید کتاب های صوتی رایگان زبان فرانسه را دانلود کنید و مطالب آن ها را مطالعه کنید.

استعداد یادگیری زبان خود را در نظر بگیرید.

اگرچه شاید گفتن این حقیقت برای بعضی افراد خوشایند نباشد اما واقعیت دارد، این که بسیاری از افراد به راحتی می توانند زبان دوم را فرا بگیرند، اما برای عده ای دیگر یادگیری زبان جدید چالشی بزرگ و گاها دست نیافتنی است چرا که استعداد افراد برای یادگیری زبان های دوم کاملاً با هم متفاوت است. همان طور که بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل و درس خواندن استعداد ندارند، بعضی افراد استعداد کافی برای یادگیری زبان جدید ندارند. اینگونه افراد بهتر است که اول از کارهایی شروع کنند که به آنها انگیزه لازم برای یادگیری زبان جدید را می دهد، مثلاً گوشی تلفن موبایل خود را روی زبان فرانسه تنظیم کنند و یا اینکه اسکایپ و یا واتساپ خود را با زبان فرانسه تغییر دهند. بدین ترتیب شاید انگیزه کافی برای یادگیری زبان جدید در آنها ایجاد شده و کم کم و آهسته زبان فرانسه را فرا بگیرند در غیر اینصورت حجم وسیعی از اطلاعات بر سر آنها خراب شده و آنها را گیج و سردرگم می کند.

بدین ترتیب با رعایت چندین نکته بالا، زبان آموزان می‌توانند یادگیری زبان موردنظرشان را دنبال کنند. بعد از مطالعه و بررسی نکات بالا اگر قصد یادگیری زبان جدیدی را دارید میتوانید با ما در سایت من و زبان تماس حاصل فرمایید.

هنگامی که از یادگیری زبان خاصی صحبت می کنیم، متوجه می شویم که:

  • همه افراد در یادگیری زبان دوم یکسان نیستند.

    با توجه به صدها دانشجویی که داشته ام به تجربه دریافته ام که افراد استعداد یکسانی در یادگیری زبان دوم ندارند اگرچه که عادلانه نیست و شاید گفتن آن درست نباشد اما به واقع اینطور است. این به این معنی نیست که شخصی با استعداد کمتر نمی تواند زبان فرانسه را یاد بگیرد، بلکه بدین معنی است که درس خواندن و کلاً تحصیل کردن برای بعضی از افراد به طور کلی معنایی ندارد. بعضی از دانش آموزان به مهارت های تدریس یک معلم نیاز دارند تا بتوانند انگیزه پیدا کرده و با پشتکار کار و مطالعه خود، روش های خلاقانه برای یادگیری پیدا کنند. اما بعضی افراد اصلا تمایلی به یادگیری ندارند پس مسلماً به راحتی نمی توانند زبان دوم را یاد بگیرند.

  • سبک خاص یادگیری خود را انتخاب کنید و مطمئن شوید که این سبک با روحیات و نوع یادگیری شما تطابق داشته باشد.

    اگر می خواهید که با یادگیری زبان فرانسه با دیگران ارتباط برقرار کنید حتماً بایستی بیشتر به فایل های صوتی و یادگیری از طریق اینگونه فایل ها تمرکز کنید، چرا که باید بالن و مراقب باشید که همیشه درس فرانسوی را با صدا مطالعه کنید. بسیاری از زبان آموزان زبان فرانسوی را درک نمی کنند و کلمات فرانسوی برایشان بسیار نامانوس و عجیب جلوه می کند. اگر می‌خواهید این حالت را رفع کنید، حتماً دروس فرانسوی را به صورت شنیداری نیز دنبال کنید. زبان فرانسوی نوشتاری و فرانسوی گفتاری تقریباً 2 زبان مختلف هستند. بسیاری از حروف بی صدا، پیوندها , … وجود دارند که در همه ی قسمت های زبان فرانسه یافت می شوند. بسیاری از دانش آموزان بیشتر زبان فرانسه را با مطالب مکتوب یا روشهای سنتی یاد می گیرند که هر کلمه را به طور واضح بیان می کنند. برنامه های درسی رسمی و کتب فرانسه مدرسه، معمولاً بر انواع گرامر و فعل تمرکز داشته و معلمان در این زمینه هیچ نوع انتخابی ندارند، اما بهتر است برای صحبت کردن به زبان فرانسه، حتماً روش های یادگیری صوتی زبان فرانسه را دنبال کنید. با این وجود، اگر می خواهید یادگیری زبان فرانسه برای برقراری ارتباط به زبان فرانسوی یاد بگیرید حتما باید آوا و لحن این زبان را یاد بگیرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید