پنج تکنیک ساده برای یادگیری زبان ایتالیایی

پنج تکنیک برای یادگیری زبان ایتالیایی

پنج تکنیک برای یادگیری زبان ایتالیایی | زمانی که صحبت درباره یادگیری زبان ایتالیایی می شود، روش های قدیمی آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار می شوند. اما به جرات می توانیم بگوییم در یادگیری هر زبانی، دنیایی از اتفاق های خوب و جالب وجود دارد. زمانی که زبان را با هدف برقراری ارتباط با افراد آن زبان می خواهید یاد بگیرید، اصلا درست نیست که یک کتاب راهنما دست تان بگیرید و در مقابل او به دنبال عبارت ها و جملات مناسب باشید. پس کتاب ها را کنار بگذارید و در این مقاله با تیم متخصص و کارشناس من و زبان همراه شوید، تا بیشتر درباره روش های یادگیری زبان ایتالیایی بدانید و بخوانید…

زبان ایتالیایی پر از عجایب است و همین باعث شده این زبان را به یکی از زبان های خاص جهان تبدیل کند.

یادگیری زبان ایتالیایی چیزی فراتر از یادگرفتن چارت های فعل ها و صرف آن ها و نحوه تلفظ حرف “ر” در دهان می باشد!!! وقتی تصمیم به یادگیری زبان ایتالیایی می گیرید، باید خودتان را برای چیز های زیادی آماده کنید اما این به این معنا است که روش های مختلفی هم برای مطالعه این زبان عجیب و زیبا وجود دارد. گاهی با تغییر روش یادگیری تان می توانید به نتایج بسیار متفاوت و چشم گیری دست پیدا کنید.

پنج تکنیک برای یادگیری زبان ایتالیایی
پنج تکنیک برای یادگیری زبان ایتالیایی

چطور زبان ایتالیایی را خاص و منحصر به فرد یاد بگیریم؟

در ادامه کارشناسان من و زبان راه هایی را به شما معرفی می کنند که می توانید از آن ها برای یادگیری هر چه بهتر و جالب تر زبان ایتالیایی استفاده کنید. روش های آموزش زبان ایتالیایی در سراسر جهان رو به تغییر است و این روز ها هر موسسه و آموزشگاهی به دنبال ارائه یک روش نوین و جذاب می باشد که بتواند تجربه یادگیری متفاوتی را نیز برای زبان آموز های خود رقم بزند. به همین دلیل شاهد تنوع زیادی در حوزه آموزش زبان ایتالیایی هستیم. تیم من و زبان نیز برای اولین بار، دست به راه اندازی وب سایت آموزش زبانی زده است که در آن بر پایه بازی و ریاضی و با استفاده از زبان شیرین فارسی، شش زبان زنده دنیا از جمله زبان ایتالیایی را آموزش می دهد و سعی کرده است در این آموزش ها با خلق محیطی جذاب و سرگرم کننده فضایی را برای آموزش ایجاد کند که در آن انگیزه یادگیری زبان آموز ها بیشتر شود. با این توضیحات بیایید ببینیم توصیه های این تیم متخصص برای یادگیری زبان ایتالیایی چیست…

  • خودتان را در دامن فرهنگ ایتالیایی بیاندازید!!!

حتما بار ها و بار ها این توصیه را شنیده اید، ولی من و زبان به شما پیشنهاد می کند، برای یک بار هم که شده در روند یادگیری زبان ایتالیایی تان به این توصیه عمل کنید. اگر می خواهید این زبان شیرین و جذاب را خیلی عمیق و دقیق یاد بگیرید، لازم است که عمیقا خود و زندگی تان را نیز در فرهنگ ایتالیایی غرق کنید. حتما دلیلی پشت این همه اصرار کارشناسان زبان بر روی این موضوع می باشد. از نظر این کارشناسان درگیر کردن خود با فرهنگ زبانی که می خواهید آن را یاد بگیرید، بخش مهمی در روند آموزشی می باشد. اما فکر می کنید این کار چطور به شما در یادگیری هرچه بهتر زبان ایتالیایی کمک می کند؟

زمانی که به دنبال متون تاریخی و فرهنگی زبان های مختلف می گردید، می توانید تفاوت های ظریف میان زبان های مختلف را بهتر درک کنید. از این تفاوت های ریز می توانید برای بهتر به خاطر سپردن کلمات و عبارات جدیدی که در زبان ایتالیایی می آموزید، استفاده کنید. به طور کلی امروز ثابت شده است که اگر در روند یادگیری تان به دنبال سر نخ های بیشتری باشید، بهتر در ذهن خود می توانید آن ها را حفظ کنید و در زمان کاربرد سریع تر می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.

زمانی که شما با فرهنگ ایتالیا آشنا می شوید بهتر می توانید با ایتالیایی ها ارتباط برقرار کنید، این هم یک اصل مهم در آموزش زبان ایتالیایی است. با مطالعه فرهنگ ایتالیایی می توانید ارزش های این زبان را بهتر درک کنید و زمانی که می خواهید با یک ایتالیایی ارتباط برقرار کنید، راحت تر می توانید دل او را به دست آورید، چرا که به پیشینه فرهنگی او آشنایی دارید و احساس صمیمیت بین شما زودتر ایجاد می شود.

در کل در هر ارتباطی اگر به دنبال موفقیت هستید باید بدانید چه چیز هایی برای طرف مقابل تان ارزش است و چه باور ها و اعتقادی به مانند تابو برای او می ماند، با این روش دیگر در ارتباط خود کاری نمی کنید که او ناراحت شود و یا رابطه شما خشک و سرد باشد. ضمن اینکه با این کار دیگر نا خواسته به فرد ایتالیایی زبان مقابل خود بی احترامی هم نمی کنید! به هر حال ممکن است بیان حرفی در فرهنگ ما معمولی باشد اما در فرهنگ ایتالیایی نشانه بی احترامی و ناسزا. این موارد را تنها در آشنایی با فرهنگ ایتالیایی می توانید یاد بگیرید، پس این نکته را هم حتما در نظر بگیرید.
علاوه بر مواردی که در بالا گفتیم، با غرق کردن خودتان در فرهنگ ایتالیا، روش های برقراری ارتباط تان نیز تغییر می کند و در ایجاد یک رابطه بیشتر احساس راحتی می کنید.

برای این منظور سعی کنید مهارت های ارتباطی خود را با آشنایی با فرهنگ ایتالیایی تقویت کنید و مانع از خجالت زدگی تان در جمع های ایتالیایی شوید! اما اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ما توصیه می کنیم یک سری به وب سایت من و زبان بزنید و در آموزش های آن شرکت کنید. در این سایت شما با فرهنگ این کشور و عبارت ها و اصطلاحات کاربردی و روزمره آشنا می شوید.

پنج تکنیک برای یادگیری زبان ایتالیایی
پنج تکنیک برای یادگیری زبان ایتالیایی
  • اصطلاحات و صحبت های عامیانه ایتالیایی را یاد بگیرید

از حفظ کردن لیست لغات ایتالیایی و قواعد زبان ایتالیایی دست بردارید، البته نه برای همیشه!!! اما بهتر است برای انگیزه دادن به خود کمی از قواعد و لغات فاصله بگیرید و وقت خود را کمی هم صرف یادگیری جملات و عبارت های جالب و خنده دار و البته عامیانه ایتالیایی کنید. در کل اگر می خواهید شبیه یک ایتالیایی زبان صحبت کنید، لازم است که این موارد را یاد بگیرید و خودتان را در معرض آن ها قرار دهید. برای این منظور باید چه کار کنید؟ بهترین کاری که کارشناسان من و زبان به شما توصیه می کنند، تماشای فیلم و سریال های ایتالیایی می باشد، معمولا در فیلم های به روز این کشور، می توانید به راحتی با بسیاری از این اصطلاحات و صحبت های عامیانه آشنا شوید. معمولا این عبارت ها برای جوان ها جذاب تر است، حالا که از این اصطلاحات خوشتان آمده است می توانید آن ها را به بخش های کوچکتری تقسیم کنید و با حلاجی این زبان، نکات بیشتری را هم بیاموزید.

زبان ایتالیایی هم مانند هر زبان دیگر از کلمات پر کننده مکث استفاده می کند. شاید این گزینه ها یکی از بهترین ها برای شروع باشند. همانطور که گفتیم این کلمات را می توانید در فیلم و سریال های ایتالیایی ببینید. اما مطالعه کتاب های داستان و رمان های ایتالیایی هم در پیدا کردن این عبارت ها می تواند به شما کمک کند. با این کار نه تنها زمانی که ایتالیایی ها با شما صحبت می کنند، بهتر متوجه حرف های شان می شوید، بلکه با یادگیری آن ها دایره لغات و اصطلاحات تان نیز تقویت می شود.

  • از صحبت کردن به زبان ایتالیایی نترسید!!!

وقتی در حال یادگیری زبان ایتالیایی هستید، نمی توانید منکر صحبت کردن شوید! پس چرا مقاوت می کنید؟ مگر نه این است که برای برقراری رابطه با ایتالیایی ها دارید این زبان را یاد می گیرید؟ تا زمانی که به آن صحبت نکنید، نمی توانید در این کار موفق شوید. قبول داریم که این بخش یکی از چالش برانگیز ترین بخش های یادگیری هر زبانی می باشد. اما خوشبختانه در من و زبان و در بستر آموزش آنلاین زبان ایتالیایی این شانس را دارید که بدون استرس، خودتان ابتدا با خودتان صحبت کنید. بعد از آن باید تلاش کنید رفته رفته در محیط های دیگر هم آموخته های خود را بیان کنید و هر آنچه که در این زبان یاد گرفتید را تمرین کنید.

صحبت کردن کاری است که تمام مردم جهان در هر جای این هستی آن را انجام می دهند، پس اجازه ندهید هراس از صحبت کردن به زبان ایتالیایی شما را از این اولین ابزار ارتباطی پر کاربرد، محروم کند. اگر نتوانستید در اطراف خودتان ایتالیایی زبان پیدا کنید از قدرت فضای مجازی استفاده کنید و در اینترنت از مرز ها عبور کنید و سعی کنید دوستان ایتالیایی پیدا کنید و با آن ها ارتباط بگیرید. فراموش نکنید تا زمانی که نتوانید به زبان ایتالیایی حرف بزنید، هیچ چیز به دست نمی آورید. پس برای رسیدن به این مهم لازم است که با چالش ها و ترس های این بخش هم روبه رو شوید و دل را به دریا بزنید.

پنج تکنیک برای یادگیری زبان ایتالیایی
پنج تکنیک برای یادگیری زبان ایتالیایی
  • ایرادی ندارد اگر اشتباه کنید!!!

یادتان هست چه گفتیم؟ هر روز تمامی افراد در سراسر جهان به زبان های مختلف با هم صحبت می کنند، در میان این صحبت ها روزانه میلیون ها اشتباه صورت می گیرد!!! اما این عادی است و آسمان را به زمین نمی آورد. پس اگر در استفاده از زبان ایتالیایی دچار اشتباه شدید، خودتان را سرزنش نکنید، این اتفاق واقعا عادی است و جای ناراحتی ندارد. رمز موفقیت در این مرحله نیز دقیقا همین است، اینکه این موضوع را عادی در نظر بگیرید. اما صبر کنید!!! باید از هر اشتباه درس بگیرید و آن را اصلاح کنید، نمی توانید راحت از آن بگذرید… ما با اشتباه کردن و تصحیح آن ها می توانیم یاد بگیریم. وقتی آنقدر شجاعت پیدا کردید که با ایتالیایی زبان ها صحبت کنید، یادتان باشد هر اشتباهی که می کنید می تواند یک فرصت برای یادگیری باشد. برای این کار هم بهتر است از آنها بخواهید اشتباهات شما را گوشزد کنند و صحیح آن را نیز از آن ها بپرسید. از این فرصت برای پیدا کردن نقاط ضعف تان استفاده کنید و سعی کنید هر بار بهتر از دفعه قبل صحبت کنید و دیگر آن اشتباه را تکرار نکنید. یک راه دیگر برای اینکه بیشتر به اشتباهات و نقاط ضعف تان پی ببرید، نوشتن است. می توانید جملات و عباراتی را به زبان ایتالیایی بنویسید و آن را برای یک ایتالیایی زبان بفرستید و از او بخواهید اشتباهات تان را مشخص کند و درست آن ها را نیز برای شما توضیح دهد.
از آنجایی که صحبت کردن و نوشتن هر دو مهارت هایی هستند که می توانید با آن با دیگران ارتباط برقرار کنید، حتما برای این دو وقت بگذارید و سعی کنید خودتان را در این دو مهارت حسابی حرفه ای کنید. خوشبختانه من و زبان نیز برای شما تدابیر خوبی اندیشیده است و با یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی می توانید مهارت نوشتن را هم تمرین کنید و آن را با تیم کارشناس و متخصص من و زبان به اشتراک بگذارید. در من و زبان شما امکان یادگیری زبان ایتالیایی را در بستری با بازی و ریاضی دارید و می توانید هر عبارت و کلمه ای را به همراه فایل صوتی و تصویری آن تمرین کنید. همچنین در من و زبان دیگر نیاز نیست نگران گرامر و دستور زبان باشید، چرا که می توانید هر نکته گرامری را به زبان شیرین فارسی یاد بگیرید و آن را بار ها و بار ها در تمرین های مختلف در طول دوره تمرین کنید تا در نهایت در ذهن شما نهادینه شود و برای همیشه آن را به خاطر بسپارید.

  • خسته نشوید!!!

حتما این داستان برای شما هم آشنا است: کتاب زبانی می خرید و یا در یک دوره آموزش آنلاین زبان ایتالیایی شرکت می کنید، خیلی مشتاق هستید و پر انرژی مطالعه آن را شروع می کنید. اما بعد از یک هفته اصلا نمی دانید آن کتاب کجاست و یا آنچه در روز های اول آموختید را کاملا فراموش کرده اید. چه اتفاقی افتاده است؟! همه این موارد به خاطر این است که شما اهداف درستی برای یادگیری زبان ایتالیایی برای خود ایجاد نکرده اید. به خاطر همین است که انرژی تان به یک باره تمام می شود و دیگر انگیزه ای برای یادگیری ندارید.
بهترین کار این است که اهداف تان را از یادگیری زبان ایتالیایی به درستی و روشنی برای خود مشخص کنید. فراموش نکنید که این اهداف باید واقع بینانه باشند و یک برنامه ریزی دقیق روزانه هم برای آن داشته باشید. پس باید عادت یادگیری ایتالیایی را در خود تبدیل به یک عادت روزمره و متداول کنید تا نتیجه درستی نیز از آن بگیرید. هدف گذاری به طور کلی برای هر کاری یک اصل اولیه می باشد و در فرایند زبان آموزی نیز باید آن را جدی بگیرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید