@{{operator_name}} X
کیفیت پاسخگویی:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
سلام دوست گرامی
مشاوران ما اینجا آماده هستند تا هر زمان که مطالعه ی سایت برایتان کافی بود ، به هر سوالی که داشتید سریعا در چت پاسخ بدهند.
اگر شماره تماس خود را هم بگذارید ، همین الان با شما تماس می گیریم.
خدمت به شما ، افتخار ماست.
@{{comment.message}}
@{{comment.message}}
پشتیبانی

پنج دلیل اهمیت مکالمه در یادگیری زبان انگلیسی

پنج دلیل اهمیت مکالمه در یادگیری زبان انگلیسی

دلیل اهمیت مکالمه در یادگیری زبان انگلیسی | بیشتر افرادی که یادگیری زبان انگلیسی را شروع می کنند بیشتر وقتشان را بر روی یادگیری گرامر و حفظ کردن لیست لغاتی می کنند که به تازگی یاد گرفته اند. این کار معمولا باعث می شود تا از تمرین کردن و وقت گذاشتن بر روی مکالمه خودداری کنند. در حالی که مکالمه و صحبت کردن به زبان در حال یادگیری در واقع هدف اصلی یادگیری یک زبان است. اگر هزاران لغت بلد باشید و تمام قواعد دستوری یک زبان را به خوبی یاد گرفته باشید، اما نتوانید روان صحبت کنید ، در حقیقت وقت خود را تلف کرده اید. هیچ وقت به این موضوع فکر کرده اید که هدف اصلی یادگیری زبان چیست؟

شاید کسانی را دیده باشید که توانایی تسلط و مهارت چندانی در صحبت کردن به زبانی که در حال یادگیری آن بوده اند نداشته اند، اما بعد از مهاجرت و قرار گرفتن در محیط مجبور به صحبت کردن شده اند، و به سرعت هم رشد کرده اند. درست است که هر چهار مهارت زبانی یعنی خواندن ، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن همگی مهم هستند، اما زمانی که مجبور به صحبت کردن می شوید ، سه مهارت دیگر نیز تقویت می شود. بنابراین تمرکز کافی و وقت گذاشتن برای یادگیری زبان اهمیت زیادی دارد. اما مکالمه چطور بر تقویت یادگیری زبان تاثیر می گذارد؟

اهمیت مکالمه در یادگیری زبان انگلیسی
اهمیت مکالمه در یادگیری زبان انگلیسی

روان صحبت کردن را یاد می گیرید

زمانی که با افراد انگلیسی زبان صحبت می کنید، هر آنچه از زبان آنها یاد گرفته اید را به کار می گیرید تا بتوانید با او مکالمه داشته باشید؛ منظور خودتان را به او برسانید و پیام او را هم به درستی دریافت کنید. درست به همین دلیل صحبت کردن به زبانی که در حال یادگیری آن هستید شما را مجبور به استفاده از قواعد دستوری درست، کلمات مناسب ،عبارات صحیح و تلفظ درست کلمات می کند. از طرفی به دلیل اینکه باید به ذهن خود فشار بیاورید تا سریع تر چیزی که می خواهید به ذهنتان برسد، به مرور مجبور به روان صحبت کردن می شوید.

موضوع دیگر این است که مغز نیز درست مثل بدن با تمرین قوی تر شده و به اصطلاح ماهیچه های حافظه تقویت می شوند و در نتیجه کلمات و قواعد دستوری یک زبان را سریع تر به یاد می آورید. یادگیری زبان درست مثل یادگیری یک ساز است، اگر یک جا بشینید و فقط آکوردها را حفظ کنید، اما دست به ساز نزنید آیا به یک نوازنده تبدیل خواهید شد؟ مسلما این طور نیست، و چیزی را که یاد گرفته اید باید در عمل هم استفاده کنید. اساسا در حین تمرین کردن است که یادگیری واقعی اتفاق میفتد. چرا که شما به چالش به یادآوردن، استفاده درست و سایر موضوعات کشیده می شوید. در آموزش زبان نیز موضوع همین است، تا زمانی که صحبت نکنید هیچ کدام از چیزهایی که مدتها برای یادگیری آن زمان گذاشته اید فایده ای ندارد. به همین دلیل است که مکالمه در یادگیری زبان اهمیت زیادی دارد.

انگیزه یادگیری شما بیشتر می شود

هدف اصلی از یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردن به آن زبان است. یکی از اولین انگیزه هایی که برای یادگیری یک زبان در اکثر افراد به وجود می آید، این انگیزه است که بتواند با سایر مردم دنیا ارتباط برقرار کند؛ تصور کنید که به زبان انگلیسی تسلط کافی پیدا کرده اید، با هر فردی در هر کجای دنیا که بخواهید می توانید ارتباط برقرار کنید. مهارت کافی داشتن برای صحبت کردن و گپ زدن با افراد جدید بسیار هیجان انگیز است.
صحبت کردن به یک زبان جدید بسیار چالش برانگیز است. تلاش برای هم گام شدن سرعت مکالمه، استفاده از کلمات جدید، درست استفاده کردن از کلمات و ساختارهایی که به آنها عادت ندارید، درک اصطلاحات عامیانه همگی هم زمان، چالش برانگیز و در عین حال لذت بخش است. همه این موضوعات در کنار یکدیگر باعث می شود تا انگیزه شما برای بهتر یادگیری زبان افزایش پیدا کند. به هر حال قرار است که با افراد جدید ارتباط برقرار کنید و اگر به اندازه کافی ماهر نباشید این اتفاق به درستی پیش نمی رود.

اهمیت مکالمه در یادگیری زبان انگلیسی
اهمیت مکالمه در یادگیری زبان انگلیسی

از اشتباهات خود یاد می گیرد

صحبت کردن به زبان انگلیسی و یا هر زبانی که در حال یادگیری آن هستید، باعث می شود تا هر اشکال یا ایرادی را که در آن زبان دارید مشخص شود. در زمان مکالمه نمی توانید کلمات یا قواعد دستوری را جابه جا استفاده کنید، چرا که باعث بد فهمی و یا حتی سو تفاهم و در نهایت عدم برقراری یک ارتباط درست می شود. به همین دلیل صحبت کردن برای درست آموزش دیدن زبان انگلیسی اهمیت زیادی دارد.
وقتی می خواهید در مورد چیزی صحبت کنید اما نمی دانید که کلمه مناسب چیست و یا چه گرامری درست تر است، مجبور به یادگیری می شوید. البته این نکته را هم باید همیشه در ذهن داشته باشید که یادگیری یک زبان جدید و صحبت کردن به آن هرگز بدون اشکال و اشتباه نیست. اساسا همین آزمون و خطاهاست که باعث می شود به تدریج بر یک زبان تسلط کافی پیدا کنید و تا جای ممکن در موقعیت های مختلف منظور خود را بهتر برسانید.
موضوع دیگر در زمان صحبت کردن به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگر این است که در صحبت کردن با فرد انگلیسی زبان یا فردی که در حال یادگیری زبان مادری او هستید از اشتباه کردن نترسید. خودتان را جای آنها بگذارید و ببینید که اگر مثلا یک انگلیسی زبان فارسی را با بعضی از اشتباهات و یا با لهجه خاصی صحبت کند شما چه احساسی خواهید داشت. کمی که فکر کنید می بینید که نه تنها مشکلی با این موضوع ندارید بلکه برایتان بسیار هم جذاب است. بنابراین حرف زدن را همین الان شروع کنید تا بهتر متوجه اشکالات خود شوید و با اصلاح کردن آنها به زبانی که در حال یادگیری آن هستید، تسلط پیدا کنید.

مهارت های ارتباطی شما قوی تر می شود

زمانی که به تنها به یادگیری یک زبان مشغول می شوید، عملا با خودتان تنها هستید و فقط به نیروی حافظه خود تکیه کرده اید. اگر حافظه خوبی نداشته باشید چه می شود؟ ناامید می شوید و فکر می کنید که در یادگیری زبان استعداد ندارید و یا زبانی که در حال یادگیری آن هستید زبان سختی است. اما اگر هر چیزی را که از یک زبان و در هر سطحی که یادگرفته اید در ارتباط با فرد دیگری استفاده کنید، متوجه می شوید که یادگیری زبان آنقدرها هم سخت نیست.
از طرف دیگر زمانی که به یک زبان جدید با دیگران ارتباط برقرار می کنید، به دلیل توجه بیشتر برای بیان منظور خود و درک پیام فرد مقابل مهارت های ارتباطی شما نیز تقویت می شود. خوب گوش دادن به دیگران یکی از اصلی ترین مهارت های ارتباطی است که می توانید آن را هم زمان با یادگیری یک زبان جدید تقویت کنید.

فرصت های جدیدی پیش روی شما قرار می گیرد

یادگیری یک زبان جدید پنجره ای رو به یک دنیای جدید را برای شما باز می کند. دیدن افراد مختلف که فرهنگ ها و سبک های مختلفی برای زندگی دارند نه تنها باعث می شود که به زبان انگلیسی تسلط بیشتری پیدا کنید، بلکه به آگاهی شما در مورد فرهنگ و آداب و رسوم دیدگاه های جدید به دنیا نیز کمک می کند. علاوه بر این باعث می شود تا افراد جدید و فرصت های جدیدی را تجربه کنید.
شاید یک دوست در آن سر دنیا پیدا کنید که به دنبال یک برنامه نویس است و شما همان کسی هستید که می خواهد. از شما دعوت به همکاری می کند و شما زندگی و کار در کشور دیگری را پیدا می کنید. یا شاید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروید و بعد از آن مسیر زندگی شما به کلی تغییر کند. همه این موارد و بسیاری از فرصت های دیگر زمانی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که به اندازه کافی مهارت زبانی خود و به خصوص مکالمه را تمرین کرده و به آن مسلط شده باشید.

اهمیت مکالمه در یادگیری زبان انگلیسی
اهمیت مکالمه در یادگیری زبان انگلیسی

با روش یادگیری آنلاین زبان انگلیسی من و زبان آشنایی دارید؟

برای یادگیری یک زبان جدید روش های مختلفی وجود دارد و هر فرد با توجه به علاقه، میزان هزینه ای که می خواهید برای این کار بپردازد و سایر موارد می تواند یک یا چند روش را انتخاب کند. یکی از روش های نسبتا جدید روش آموزش آنلاین زبان انگلیسی است. در این روش محیطی سرگرم کننده برای آموزش دادن زبان طراحی شده است که در آن زبان آموز همراه با نوعی سرگرمی زبان یاد می گیرد. از مزایای این سبک آموزش زبان این است که شما در هر کجا و هر زمان که بخواهید، می توانید زبان مورد نظر خود را آموزش ببیند.
من و زبان با استفاده از این روش آموزشی تجربه یادگیری یک زبان جدید را به موضوعی لذت بخش تبدیل کرده است. دیگر لازم نیست که برای یادگیری یک زبان حتما سر کلاس درس حضور داشته باشید و یا هزینه زیادی را پرداخت کنید. اگر تا به حال این روش را امتحان نکرده اید در سایت من و زبان ثبت نام کنید و با ورود به پنل کاربری خود از یادگیری زبان مورد علاقه خود لذت ببرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید