چرا زبان آلمانی یاد نگیریم؟

چرا زبان آلمانی یاد نگیریم؟

چرا زبان آلمانی یاد نگیریم | یکی از اولین سوال هایی که در مورد یادگیری زبان آلمانی به ذهن بسیاری از افراد می رسد این است که چرا زبان آلمانی یاد بگیریم؟ در جواب به این سوال باید گفت چرا زبان آلمانی یاد نگیریم؟ وقتی بعد از یادگیری زبان آلمانی می شود فرصت های شغلی بهتر، زندگی جدید داشت و تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان را تجربه کرد و یا به عنوان مترجم و یا راهنمای تور در کشور خود مشغول به فعالیت شد، چرا این کار را نکنیم؟
یادگیری یک زبان جدید یعنی تجربه دیدن دنیا با یک نگاه نو، که باعث می شود علاوه بر یک دید تازه به مسائل فرصت های زیادی هم برای تغییر در زندگی و کار در اختیار ما قرار گیرد.

زبان آلمانی به عنوان یکی از زبان های پرطرفدار دنیا، نه فقط زبان صنعت بلکه زبان موسیقی، فلسفه و روانشناسی است. اهمیت یادگیری زبان آلمانی را می شود با 140 میلیون نفری که در اروپا و سراسر جهان به این زبان صحبت می کنند، متوجه شد. زبان آلمانی همراه با زبان فرانسه به عنوان پرطرفدارترین زبان دوم در اتحادیه اروپا شناخته می شود. یکی از دلیل اهمیت زبان آلمانی ایفای نقش این کشور در طی قرن ها در اروپا و در صحنه جهانی است.

چرا زبان آلمانی یاد نگیریم

چرا زبان آلمانی یاد نگیریم

آلمانی زبان ها پیشرو در علم و هنر

از چاپخانه گوتنبرگ گرفته تا کشف امواج الکترومغناطیسی توسط هرتز، کشف روش شیمی درمانی اریلیچ و تئوری نسبیت انیشتین گرفته تا معرفی فرمت موسیقی دیجیتال MP3 توسط براندنبورگ ، همگی نشان می دهد که آلمانی ها در طول تاریخ خود را بارها و بارها به عنوان نوآوران بزرگ به اثبات رسانده اند. علاوه بر این میراث فرهنگی بسیار غنی آلمانی ها باعث شده تا زبان آلمانی به عنوان یکی از مهم ترین زبان های دنیا شناخته شود. در طی قرن ها آلمانی ها آثار هنری و معماری فوق العاده ای را از قرون وسطا تا دوران مدرن از خود به جا گذاشته اند.
آلمانی ها در تئاتر و موسیقی هم همیشه جز برترین ها بوده اند. گروه های تاتر و کر آلمانی و موسیقی دانان آلمانی در همه جای دنیا شناخته شده اند. چه کسی است که تا به حال اسم موتسارت یا بتهوون و باخ را نشنیده باشد؟ آلمانی هر کجا که رفته اند فرهنگ خود را هم در آن مکان جدید گسترش داده اند. پایه های فرهنگی از قبیل مهد کودک ، درخت کریسمس ، هات داگ ، همبرگر ، سس کچاپ و بسیاری از کارخانه های تولیدی و همچنین شلوار جین لی وایز و شکلات هرشی توسط مهاجران آلمانی به آمریکا معرفی شدند و در حال حاضر به عنوان بخشی از فرهنگ آمریکا تبدیل شده اند.

آلمانی جز زبان های غربی اروپاست که به زبان انگلیسی و هلندی هم خانواده است و به دلیل واژگان مختلف ، جنسیت مذکر ، مونث و خنثی و دستور زبان نسبتا سخت و پیچیده ، یادگیری آن نسبت به زبان انگلیسی تا حدی سخت است.

اگرچه دسته بندی کلمات کار نسبتا ساده ای است ، اما درک اینکه کدام حرف تعریف برای کدام کلمه مناسب است واقعا کار سختی است. تقسیم بندی اسامی بر اساس جنسیت آنها سخت ترین و خاص ترین بخش یادگیری زبان آلمانی است ، زیرا واقعا نمی شود پیش بینی کرد که یک کلمه به چه جنسیتی نیاز دارد. امکان فراموش کردن آنها را هم به طور کلی باید از سرتان بیرون کنید، چرا که معمولا گزینه دیگری برای جایگزین کردن آن وجود ندارد و ساختار جمله و واژگان به جنسیت بستگی دارد.

چرا زبان آلمانی یاد نگیریم
چرا زبان آلمانی یاد نگیریم

اهمیت زبان آلمانی در اتحادیه اروپا

تاثیر زبان آلمانی در اتحادیه اروپا به عنوان مهمترین زبان کسب و کار باعث می شود تا شکاف خاص مربوط به سیستم های مالی مستقر و در حال ظهور اروپای مرکزی و شرقی به وجود آید. در نتیجه ، دانستن آلمانی در بخش هایی از لهستان ، مجارستان ، رومانی ، روسیه ، اوکراین ، کشورهای بالتیک و جمهوری چک بسیار با ارزش است. آلمانی زبان ها بزرگترین گروه از شرکای تجاری اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند و حدود یک سوم آن را تشکیل می دهند. به همین دلیل صحبت کردن به این زبان و آموزش زبان آلمانی، گروه هدف زیادی را در اختیار ما قرار می دهد و می تواند یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذاری در تبلیغات موفق باشد.
آلمانی زبان مادری است که به طور گسترده در اروپا صحبت می شود. این زبان جز ده زبان متداول دنیا است. حدود 175 تا200 میلیون گوینده در سرتاسر دنیا به آلمانی صحبت می کنند و تعداد آلمانی زبان ها در اروپا از تمام زبان های دیگر این قاره بیشتر است. زبان آلمانی در آلمان ، اتریش ، سوئیس ، لوکزامبورگ ، لیختن اشتاین و بلژیک و همچنین در تیرول جنوبی ایتالیا به عنوان زبان رسمی صحبت می شود. علاوه بر این ، آلمان زبان بومی جمعیت قابل توجهی در روسیه ، هلند ، دانمارک ، مجارستان ، شرق فرانسه ، لهستان ، جمهوری چک ، اسلواکی ، رومانی و سایر مناطق اروپا است.

تحصیل رایگان و کار می خواهید؟ زبان آلمانی یاد بگیرید

اگر به دنبال فرصت شغلی و تحصیلی در کشورهای آلمانی زبان هستید و تحصیلات رایگان می خواهید، پس روی آموزش دیدن زبان آلمانی سرمایه گذاری کنید. آلمان مکان مناسبی برای ادامه تحصیل برای دانشجویان خارجی است.

مدارک دانشگاهی آلمان از اعتبار بین المللی بسیار خوبی برخوردار هستند و مورد توجه کارفرمایان در سراسر جهان قرار می گیرد. پس از رسیدن به سطح پیشرفته و تسلط به زبان آلمانی ، می توانید در آلمان ، اتریش و سوئیس برای پیدا کردن کار و یا تحصیل اقدام کنید.
هر ساله بعضی از دانشگاهای آلمان تعداد زیادی بورسیه تحصیلی را برای تحصیلات تکمیلی ، کارشناسی ارشد و دکترا در بهترین دانشگاه های آلمان برای رشته های مختلف به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. آلمان سالانه بیش از 60،000 مبادله بین المللی را حمایت مالی می کند. با وجود اینکه چندین رشته در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شود ، اما اکثریت آنها به ویژه در مقطع دکتری ، فقط به زبان آلمانی تدریس می شوند. علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های آلمان باید مهارت و تسلط خود را به زبان آلمانی ثابت کنند. چرا زبان آلمانی را نیاموزیم تا در بهترین دانشگاه های دنیا رایگان تحصیل کنیم؟

علاوه بر تحصیل رایگان در بعضی از بهترین دانشگاه های دنیا، آموزش زبان آلمانی شانس اشتغال در آلمان ، سوئیس ، اتریش و سایر مناطق اروپای مرکزی و شرقی را برای شما فراهم می کند. بسیاری از شرکت ها در این مناطق مایل به استخدام شخصی هستند که بتواند آلمانی را خوب صحبت کند. موضوع دیگر قدرت اقتصادی آلمان است که وجود فرصت های شغلی مختلف را در این کشور چند برابر دیگر کشورهای دنیا کرده است. بسیاری از شرکت های آلمانی به صورت بین المللی فعالیت می کنند و به دنبال افرادی هستند که علاوه بر زبان مادری خود به زبان آلمانی هم تسلط داشته باشند.

چرا زبان آلمانی یاد نگیریم
چرا زبان آلمانی یاد نگیریم

اهل هنر و فلسفه هستید؟ زبان آلمانی یاد بگیرید

فرهنگ آلمان فقط به جشن های معروف این کشور محدود نمی شود. این زبان است که گوته، هایزنبرگ، کافکا، لوتر، فروید، انیشتین، موتزارت، باخ، بتهوون، شومان، واگنر و صدها نویسنده، هنرمند، فیلسوف، دانشمند و آهنگساز دیگر به ان فکر کرده و آثار خود را به این زبان به دنیا معرفی کرده اند. از ادبیات گرفته تا موسیقی و فلسفه و اپرا ریشه های عمیقی در زبان غنی آلمانی دارند. در دوره های اصلاحات، رمانتیسم و مدرنیسم، کشوری که ما آلمان می نامیم، شاهد تولد ادبیات، کلامی، فلسفی، هنری تاثیر گذار و فوق العاده ای بوده است.
این جریان تا امروزه همچنان ادامه دارد. توانایی درک زبان آلمانی باعث می شود تا جنبه های بسیاری از فرهنگ آلمانی را یاد بگیرید. ادبیات و فلسفه به زبان آلمانی هم مانند موسیقی بسیار غنی است. از هر10 کتاب در جهان یک کتاب به زبان آلمانی منتشر می شود. از نظر تعداد مقالات علمی منتشر شده ، مونیخ بعد از نیویورک در دنیا رتبه دوم را دارد. بسیاری از مشهورترین نویسندگان ، اندیشمندان و هنرمندان دوره مدرن به زبان آلمانی فکر کرده و نوشتند. 10 جایزه نوبل ادبیات به نویسندگان آلمانی، اتریشی و سوئیس آلمانی اهدا شده است.

درباره زبان آلمانی بیشتر بدانید

زبان آلمانی جز زبان های هندو- اروپایی و از شاخه زبان های ژرمنی غربی است. زبان آلمانی بیشتر در اروپای مرکزی تکلم می شود و پر گویش ترین زبان در اتحادیه اروپاست. این زبان پس از زبان انگلیسی دومین زبان علمی است و سومین زبانی است که در دنیای اینترنت وجود دارد. زبان آلمانی در یک دسته بندی کلی به آلمانی بالا دست و پایین دست تقسیم می شود و مانند بسیاری از زبان های دنیا گویش های مختلفی دارد.
زبان آلمانی در طول تاریخ خود بخش زیادی از دستور زبان و واژگان بومی ژرمنی را حفظ کرده و در دستور زبان خود به آن وفادار مانده است. در سال 1996 موضوع اصلاحات املایی مطرح شد که در نهایت بعضی از ایالت ها آن را نپذیرفتند. زبان آلمانی از جمله مهم ترین زبان های دنیا است و میلیون ها نفر در سراسر دنیا به آن صحبت می کنند. گفته می شود که حدود 80 میلیون نفر آلمانی را به عنوان زبان دوم یاد گرفته اند.
یکی از ویژگی های خاص زبان آلمانی به جنسیت داشتن اسامی مربوط می شود. همه اسامی در زبان آلمانی جنسیت دارند به این معنی که مذکر، مونث و یا خنثی هستند. در بعضی از اسامی شکل جمع اسم
چهارمین جنس در زبان آلمانی در نظر گرفته می شود. جنسیت اسامی در دستور زبان آلمانی اهمیت زیادی دارد، به طوری که بر اساس جنسیت یک اسم جایگاه آن در جمله و حرف تعریفی که قبل از آن قرار می گیرد متفاوت است.
چالش دیگری که در زبان آلمانی وجود دارد و باعث می شود که این زبان کمی سخت به نظر برسد، حالت مفعولی در زبان آلمانی است. در زبان فارسی، اگرچه مفعول در پاسخ به یکی از دو پرسش “چه چیزی را” یا “چه کسی را” می ‌آید، در آلمانی یک نوع از مفعول ‌ها متفاوت است. معمولا به مفعولی که در پاسخ به “چه چیزی را” یا “چه کسی را” می‌ آید، مفعول بی‌ واسطه یا akkusativ می گویند. نوع دیگر مفعول در آلمانی ، مفعول با واسطه است. در نوع مفعول، کاری یا درخواستی با واسطه ‌ای روی چیزی یا کسی اتفاق میفتد و آن چیز یا کس مفعولِ با واسطه یا dativ نامیده می شود. بعضی از افعال در زبان آلمانی ، مفعول با واسطه دارند و برخی هم بی‌ واسطه و برخی هم هر دو را می‌ گیرند.

یادگیری زبان آلمانی با من و زبان

روش های مختلفی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد، که هر شخص با توجه به علاقه، هزینه، زمان و بساری عوامل می تواند روش مورد علاقه خود را انتخاب کند. با این حال به دلیل تغییراتی که در سبک زندگی این روزها به وجود آمده ، روش یادگیری زبان هم تا حدی تغییر کرده است. یادگیری آنلاین زبان آلمانی در سایت من و زبان یکی از این روش ها است که به شما کمک می کند در هر کجا و هر زمان که می خواهید به آموزش آنلاین زبان آلمانی دسترسی داشته باشید. فقط کافی است در سایت من و زبان ثبت نام کنید و با این شیوه آموزشی جدید آشنا شوید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • محمدپور

  من چند سالی دارم این زبان رو یاد می گیرم به همه اونایی که زبان دوست دارن پیشنهاد می کنم دور آموزششو شروع کنن، واقعا کاربردیه مخصوصا تو پیدا کردن کار

  پاسخ
 • مهسا

  زبان آلمانی به نظر سخت میاد. یعنی امیدی هست که بتونم با سایت شما آلمانی رو مثل بلبل حرف بزنمو یاد بگیرم. راستش قصد تحصیل در آلمان رو دارم ولی میترسم نتونم این زبان رو اونجور که باید و شاید یاد بگیرم و خودمو آماده کنم.

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما اگر خوب کار کنید و وقت بذارید چرا که نه . حتما یاد میگیرید.

   پاسخ
 • احسان

  زبان آلمانی آسونه فقط تلفظشه که خیلی سخته. من هر چی تمرین می کنم بازم کلمه ها رو خوب بیان نمی کنم. راه حل شما برای این موضوع چیه؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما . تمرین و تکرار به علاوه شنیدن برای بهبود تلفظ کمک دهنده هستند.

   پاسخ