چرا زبان انگلیسی زبان رسمی کل جهان شد

چرا زبان انگلیسی زبان رسمی کل جهان شد؟

چرا زبان انگلیسی زبان رسمی کل جهان شد | همه ما همیشه شنیده ایم که زبان انگلیسی زبان رسمی کل دنیا است. در بسیاری از کشور ها نیز در کنار زبان مادری، زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم آموزش داده می شود. عبارتی که برای زبان انگلیسی به عنوان یک زبان رسمی عنوان می شود، Lingua Franca می باشد. این مفهوم اشاره به یک زبان متداول، زبان تجارت و یا زبان بومی دارد. یا به تعبیری زبانی است که به عنوان زبان سوم در میان دو فرد از دو زبان مختلف، به عنوان ابزار ارتباطی استفاده می شود.با این توضیحات به جرات می توان گفت، این زبان سوم همان زبان انگلیسی است. کارشناسان من و زبان، به عنوان تیمی خبره و کارآزموده در حوزه زبان و زبان شناسی که دارای وب سایت آموزش شش زبان زنده دنیا می باشند، امروز قصد دارند در این نوشتار به اهمیت زبان انگلیسی و دلیل جهانی شدن آن بپردازند. پس اگر این موضوع در ذهن شما باعث ایجاد سوال شده است و تمایل دارید، بیشتر با زبان انگلیسی آشنا شوید، تا انتها همراه ما باشید…

 

انگلیسی زبان رسمی
انگلیسی زبان رسمی

انگلیسی زبان رسمی

در سراسر جهان در حدود سیصد و پنجاه میلیون نفر به زبان انگلیسی صحبت می کنند. این درحالی است که زبان مادری این تعداد افراد، انگلیسی است. در نتیجه بالغ بر چهارصد و سی میلیون نفر هم هستند که زبان انگلیسی، زبان دوم آن ها است. اما چرا انگلیسی انقدر معروف و مشهور شده است؟ و چرا زبان انگلیسی زبان رسمی کل جهان است؟

این روز ها همه اذعان می کنند که زبان انگلیسی زبان تجارت است و همین باعث بین المللی شدن آن شده است. حتی بسیاری از برنامه های MBA که در سراسر جهان برگزار می شود و طرفداران زیادی هم برای کسب و کار های مختلف دارند، همه به زبان انگلیسی می باشند. بنابراین توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی به یک مهارت مهم تبدیل شده است. یادگیری زبان انگلیسی، شما را می تواند در موقعیت بهتری در اجتماعات بین المللی قرار دهد.

اهمیت زبان انگلیسی برای جهان

بسیاری از شرکت های چند ملیتی برای کارمندان خود داشتن مهارت در زبان انگلیسی را ملزم کرده اند تا بتوانند از این نیرو های انسانی برای ارتباطات کاری در سطح بین المللی استفاده کنند. به همین دلیل است که آموزش زبان انگلیسی بیش از گذشته رواج پیدا کرده است. یکی از حوزه هایی که بیشتر باعث شده انگلیسی زبان رسمی شناخته شود، پزشکی و داروسازی است. بنابراین اگر شما هم علاقه مند به این رشته ها می باشید، باید خودتان را برای یادگیری تمام عیار زبان انگلیسی آماده کنید.

پزشکی و دارو سازی از آنجایی که با جان و سلامتی مردم در سراسر جهان سر و کار دارد، لازم است به یک زبان واحد در میان کشور های مختلف ارائه شود. محققان و پزشکان برای به اشتراک گذاری دانش و یافته های خود در این حوزه، همه به زبان انگلیسی مسلط هستند و شما اگر به دنبال آخرین نتایج تحقیقاتی باشید (نه تنها در رشته پزشکی، بلکه در هر حوزه ای) باید در منابع انگلیسی جست و جو کنید.

پس می توان گفت، هر محققی در هر جای جهان که بخواهد نتایج تحقیقات خود را منتشر کند باید آن را به زبان انگلیسی ارائه کند. بنابراین فرقی نمی کند محققی در چین باشد یا در امریکای مرکزی، زبان واحد علوم و تحقیقات، زبان انگلیسی است. دانشگاه ها نیز در بسیاری از کشور ها آموزش های خود را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. از آنجایی که هر روز بر تعداد دانشجوهای بین المللی در کشور های مختلف، خصوصا کشور های اروپایی افزوده می شود، نیاز به استفاده از یک زبان واحد نیز بیشتر شده است. این زبان واحد معمولا زبان انگلیسی است.نویسندگان و روزنامه نگاران نیز برای اینکه پیام های خود را به گوش جهانیان برسانند، در سال ها اخیر سعی کرده اند دانش زبانی خود را در زبان انگلیسی تقویت کنند و متون شان را به این زبان برای استفاده های جهانی، منتشر کرده اند. حتی بهترین کتاب ها که به زبان مادری نویسنده منتشر شده است، در نهایت یک بار هم به زبان انگلیسی ترجمه می شود، تا به گوش جهانیان برسد.

انگلیسی زبان رسمی
انگلیسی زبان رسمی

چطور یادگیری انگلیسی زبان رسمی دنیا را شروع کنید؟

تا اینجا به اهمیت انگلیسی زبان رسمی کل دنیا پی بردید. اما چطور می توانید خودتان را با موج زبان انگلیسی در جهان پیش ببرید؟ چالش یادگیری زبان همیشه بوده است و خیلی از افراد با آن مشکل داشته اند. همه خاطره و تجربه حضور در کلاس های زبان و خرید کتاب های مختلف و سی دی های متنوع را داریم. اما شاید آن انتظاری که از یادگیری زبان داشتیم را نتوانستیم برآورده سازیم.

در سال های اخیر با رشد فناوری های ارتباطی و تکنولوژی های مبتنی بر اینترنت، شاهد انقلابی در آموزش ها بوده ایم. امروزه درباره هر موضوعی که بخواهید می توانید با یک جست و جوی ساده در گوگل و یا یوتیوب با خیل عظیمی از آموزش ها روبه رو شوید و با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسید.

انگلیسی زبان رسمی جهان در بستر های اینترنتی

اهالی مسئول در حوزه های یادگیری زبان نیز، بیکار ننشسته اند و در تلاش بودند از این بستر فوق العاده برای یادگیری زبان هم استفاده کنند. تا جایی که امروز شاهد برگزاری دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی و دیگر زبان ها هستیم. اما واضح است که انگلیسی زبان رسمی جهان، در این بستر های مجازی و اینترنتی هم نقش بسیار پر رنگی دارد.

بسیاری از فیلم های آموزشی موجود در یوتیوب و بسیاری از وب سایت های یادگیری آنلاین زبان انگلیسی، همه به زبان انگلیسی هستند! بنابراین حتی اگر بخواهید زبان انگلیسی را با یکی از وب سایت ها و یا صد ها اپلیکیشن موجود یاد بگیرید، باز هم خواهید دید که بسیاری از آن ها زبان اصلی شان، انگلیسی است. پس دیگر به انگلیسی زبان رسمی جهان شک نکنید، این زبان دقیقا اولین و مهمترین زبانی است که باید آن را هرچه زودتر فرا بگیرید.

انگلیسی زبان رسمی
انگلیسی زبان رسمی

ماهیت یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری فرصتی است که می توانید از آن برای استفاده از آموخته های تان بهره ببرید! یا یادگیری افق دید شما گسترده تر می شود و حتی دید بهتری نسبت به خود خواهید داشت. اما این ها تاثیرات یادگیری در تمامی حوزه ها می باشد نه فقط زبان. شعار من و زبان “یادگیری زبان جدید، تجربه زندگی جدید” است. پس با شروع یادگیری زبان انگلیسی می توانید دنیای جدیدی برای خود بیافرینید.

زمانی که بر انگلیسی زبان رسمی دنیا مسلط شوید، دیگر هیچ ترس و مانعی بر سر راه پیشرفت شما وجود ندارد. این حس در شما پدید می آید که هرچه بیشتر درباره این زبان بدانید، بیشتر می توانید به اهداف خود در دنیای ارتباطات برسید. یادتان باشد صحنه زندگی، کلاس یادگیری است و یادگیری همان زندگی است.

زبان رسمی کل جهان را با من و زبان بیاموزید

من و زبان مفتخر است که برای اولین بار وب سایتی را به زبان فارسی برای یادگیری شش زبان زنده دنیا راه اندازی کرده است. کارشناسان این تیم پر تلاش، به اهمیت یادگیری زبان پی برده اند و خلا یک آموزش حرفه ای و استاندارد را در کشور نیز احساس کردند. در نتیجه برآن شدند تا با استفاده از روش آموزشی McGraw Hill شش زبان زنده دنیا را در محیطی خاص و ناب آموزش دهند.

با من و زبان دیگر دغدغه رفتن به کلاس های حضوری را ندارید و لازم نیست برای آن ها و تامین منابع آموزشی، که معمولا شامل کتاب ها و سی دی های آموزشی زیادی هستند، وقت و هزینه صرف کنید. این را باید مدیون علم فناوری ارتباطات باشید و البته کارشناسان متخصص کشور عزیزمان که اقدام به راه اندازی چنین فرصت آموزشی بی نظیر کرده اند.

یکی از چالش هایی که بسیاری از زبان آموز ها خصوصا زبان آموزان بزرگسال در کلاس های زبان با آن مواجه بودند، عدم هم خوانی رنج سنی کلاس و منابع آموزشی بود. معمولا بزرگسالانی که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی می گرفتند به دلیل اینکه دانش شان در این زبان حداقل و یا صفر بود، مجبور بودند با کودکان هم کلاس شوند.

حتی آموزشگاه هایی که تصمیم به تفکیک این دو گروه سنی گرفتند، نتوانستند روش آموزشی خود را با سرعت متفاوت یادگیری در زبان آموزان بزرگسال همسو کنند. و این شد که کلاس های آموزش زبان نتوانست اهداف زبان آموزان را محقق کند. من و زبان با علم به این محدودیت ها و چالش ها، دوره های آموزش زبان خود را راه اندازی کرده است و توانسته تا کنون رضایت دانشپذیران زیادی را جلب کند.

در من و زبان شما به راحتی می توانید از میان دروس موضوع بندی شده، موضوع دلخواه و مورد علاقه خود را انتخاب کنید و با هر سرعتی که دوست دارید، آموزش تان را پیش ببرید. این وب سایت با به کارگیری بازی و ریاضی در کنار فایل های صوتی و تصویری، فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی زبان رسمی جهان خلق کرده است که اگر در استفاده از آن پشتکار داشته باشید، می توانید در مدت زمان کوتاهی به زبان انگلیسی تسلط کامل پیدا کنید.

دیگر مزایای استفاده از من و زبان

  • با من و زبان امکان مطالعه زبان با اهداف ویژه (ESP) را خواهید داشت. برای مثال می توانید انگلیسی را در مطبوعات یاد بگیرید و یا آن را به قصد تجارت و بازرگانی مطالعه کنید.
  • من و زبان امکان فلش کارت را نیز برای شما فراهم کرده است که از طریق آن می توانید کلماتی که یادگیری شان کمی دشوار است را بارها و بارها تمرین کنید.
  • با من و زبان در هر لحظه و هر زمان می توانید زبان دلخواه تان را یاد بگیرید، حتی در رخت خواب و حتی در نیمه های شب که بیخواب شده اید!
  • من و زبان به فکر تقویت املای انگلیسی شما نیز بوده است و تمریناتی را برای آن در نظر گرفته است…

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید