چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم؟

چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم

چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم | یادگیری هر زبانی اگر از روش درست آن انجام شود، به یک تجربه لذت بخش تبدیل خواهد شد. یادگیری زبان ایتالیایی نیز از این قاعده مستثنی نیست. زبان ایتالیایی یکی از محبوب ترین زبان های دنیا برای یادگیری معماری، هنر و سرگرمی است. جالب است بدانید که زبان ایتالیایی چهارمین زبانی است در آمریکا آموزش داده می شود.

چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم
چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم

آشنایی با مهد فرهنگ غرب

با آموزش زبان ایتالیایی دریچه ای رو به تاریخچه یکی از غنی ترین فرهنگ ها و هنر دنیا به روی اما باز خواهد شد. یادگیری زبان میکل آنژ درک بهتری از آثار هنری او را در اختیار شما قرار خواهد داد. چه کسی عاشق ادبیات کلاسیک است و دوست ندارد کمدی الهی دانته را به زبان ایتالیایی بخوانید؟ یادگیری ایتالیایی کمک می کند تا با طرز فکر مردم این سرزمین بیشتر آشنا شده و در نتیجه درک عمیق تر و درست تری از فرهنگ و هنر غربی داشته باشید.

بر اساس گزارش یونسکو بیش از 60 درصد گنجینه های هنری جهان در ایتالیا قرار دارد، که نشان دهنده فرهنگ غنی این کشور است. پس اگر شما هم عاشق فرهنگ و هنر غرب هستید ،که این فرهنگ تاثیر قابل توجهی در فرهنگ و هنر سایر مناطق دنیا داشته است، و یا در زمینه مطالعه و تحقیق در زمینه های تاریخ هنر، ادبیات، باستان شناسی و فلسفه فعالیت می کنید، از همین امروز یادگیری ایتالیایی را با من و زبان شروع کنید.

آشنایی یا یکی از مهمترین زبان های بین المللی کسب و کار

ایتالیا در زمینه های مختلف صنعتی و مد فعال است، به طوری که بعد از کوکا کولا و ویزا کلمه ساخت ایتالیا سومین برندی است که در دنیا شناخته شده است. برند های مختلف ایتالیایی از مد و خودرو گرفته تا ماشین آلات صنعتی در همه جای دنیا معروف هستند. چه کسی است که اسم برندهای بنتون، ، فراری، آرمانی ، مازراتی و بسیاری از برندهای معروف ایتالیایی را نشنیده باشد؟ ایتالیا به دلیل کیفیت فوق العاده محصولاتش در سراسر جهان معروف است. ایتالیا یکی از اقتصادهای قوی را در دنیا دارد و بسیاری از شرکت های بین المللی به دنبال استخدام نیروی کاری هستند که بتواند به ایتالیایی صحبت کند. شرکت های تجاری مختلفی از سراسر دنیا در ایتالیا دفتر دارند و در این کشور به فعالیت مشغولند.

زبان ایتالیایی برای طرفداران طراحی و مد

مگر می شود که موضوع مد و طراحی مطرح شود اما خبری از اسم ایتالیا نباشد؟ یادگیری زبان ایتالیایی باعث می شود در صورت علاقه به فعالیت حرفه ای در زمینه مد و طراحی نه تنها کتاب ها و مقالات و سایت های طراحان معروف را به زبان اصلی بخوانید، بلکه در صورت علاقه به یادگیری حرفه ای طراحی و مد در دوره های مخصوص طراحی و مد طراحان مشهوری مثل ورساچه، گوچی، آرمانی، بنتتون و پرادا و … در کشور ایتالیا شرکت کنید. یا شاید هم توانستید در یکی از خانه های مشهور مد جهان به کار پیدا کنید.

زبان ایتالیایی را چطور یاد بگیریم؟

از برقراری ارتباطات آنلاین گرفته تا وب سایت ها و نرم افزارها و تغییر سبک زندگی و بسیاری از موارد دیگر، همگی باعث شده که روش های بیشتری برای یادگیری ایتالیایی به صورت آنلاین بوجود آید. چندین روش اصلی برای یادگیری این زبان وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. این روش های شامل یادگیری از طریق تجربه و زندگی در کشور ایتالیا و زندگی با یک خانواده ایتالیایی است که اصطلاحا به آن روش غوطه ور شدن می گویند. روش های دیگر شامل آموزش زبان ایتالیایی از راه ترجمه، دستور زبان، ارتباطات و واژگان است. از آنجا که امروزه تقریبا اکثر کارها به صورت آنلاین انجام می شود، خوشبختانه امکان یادگیری یک زبان کاملا به صورت آنلاین وجود دارد.

به صورت آنلاین خودتان را در زبان ایتالیایی غرق کنید

روش غوطه وری در یادگیری زبان ایتالیایی، روشی است که در آن باید به کشور ایتالیا سفر کرده و مدت زمان طولانی در آنجا زندگی کنید. در این مدت از طریق مکالمات روزانه با افراد ایتالیایی را یاد خواهید گرفت. البته به همین سادگی هم نیست، و شاید بزرگترین ایراد آن به گران بودن و مشکلات زندگی در کشور جدید و در کنار افراد جدید باشد. روش غوطه وری به صورت آنلاین، کمی متفاوت است. نیازی به گذرنامه، بلیط هواپیما یا حتی ترک خانه ندارید و به جای ارتباط با افراد واقعی از فیلم ها و افراد ایتالیایی زبان استفاده می کنید . این کار باید به صورت روزانه انجام شود به طوری که کاملا در این زبان غرق شوید. اگر نمی توانید به ایتالیا بروید هیچ ایرادی ندارد، ایتالیا را به خانه بیاورید!

این روش یکی از سریعترین راه های یادگیری زبان ایتالیایی است چرا که زبان آموزان را مجبور می کند که در شرایط طبیعی زبان را آموزش ببیند. این گزینه برای کسانی که دوست ندارند حتما سر کلاس درس بنشینند روش بسیار جذابی است. علاوه بر آن، این روش برای افرادی که انگیزه کافی برای وقت گذاشتن و پیدا کردن منابع آنلاین و یا استفاده از سایت های آموزش آنلاین زبان را دارند نیز روش بسیار مناسبی است. در این روش زبان آموزان به این موضوع تشویق می شوند تا به شکل آنلاین با افرادی که زبان اصلی آنها ایتالیایی است ارتباط برقرار کرده و به آنها تعامل داشته باشند. با این حال، برای استفاده از این روش فرد باید پشتکار و انگیزه بالایی داشته باشد.

چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم
چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم

یادگیری زبان ایتالیایی با لغت

این روش قدیمی است و در آن زبان آموز باید از فرهنگ لغت دو زبانه برای ترجمه بین ایتالیایی و زبان مادری خود برای یادگیری استفاده کند. این روش برای کسانی که نمی خواهند این یک رویکرد بسیار مقرون به صرفه است شاید برای کسانی که به صرفه جویی تمایل دارند روش مناسبی باشد، اما برای آنهایی که واقعا می خواهند ایتالیایی یاد بگیرند روش چندان مناسبی نیست. پیدا کردن درس های آموزشی به صورت آنلاین که به دو زبان ایتالیایی و زبان مادری شما نوشته شده باشد کار زیاد سختی نیست، اما روند ترجمه و یادگیری خسته کننده و بسیار چالش برانگیز است.

یادگیری زبان ایتالیایی با گرامر

این روش معمولا در بیشتر کتابهای درسی یادگیری ایتالیایی استفاده می شود و کتابهای خودآموز بر یادگیری قواعد دستوری ایتالیایی و امکان خواندن و نوشتن تاکیید دارند. این روش را می توان به صورت آنلاین در بسیاری از وب سایتهای یادگیری زبان که بر روی توضیحات و تمرین های دستور زبان متمرکز هستند پیدا کرد. برای زبان آموزانی که دوست دارند قواعد یک زبان را بدانند و بتوانند این قوانین را در صحبت کردن و نوشتن خود به کار گیرند، یک روش عالی و مقرون به صرفه برای یادگیری آنلاین ایتالیایی است. اما فراموش نکنید که این روش کمی خشک و خسته کننده می باشد.

چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم
چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم

روش یادگیری با شیوه ارتباطی آنلاین

روش ارتباطی روشی است که بیشتر در مدارسی که ایتالیایی را به عنوان زبان دوم آموزش می دهند مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از موسساتی که زبان را به صورت آنلاین ارائه می دهند از این روش استفاده می کنند. معمولا در این روش معلم به گروه کوچکی از زبان آموزان درس می دهد و دروس معمولا به چهار مهارت یادگیری زبان یعنی خواندن، نوشتن ، شنیدن و صحبت کردن تقسیم می شوند. این دروس اغلب بصورت آنلاین از طریق اسکایپ یا کلاس های آنلاین انجام می شود. این روش تا حد زیادی به مهارت معلم، منابع درسی کلاس و اتصال به اینترنت بستگی دارد و اغلب بسیار گران است و در نتیجه همه نمی توانند از این روش استفاده کنند.

یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی با من و زبان

امروزه روش های مختلفی برای یادگیری زبان وجود دارد و هر فرد با توجه به نیاز و هدف و دسترسی به امکانات می تواند از هر روشی که برای او مناسب تر است استفاده کند. دیگر لازم نیست که حتما در کلاس درس حضور داشته باشید و یا معلم خصوصی بگیرید. روش آموزش آنلاین زبان را در سایت من و زبان امتحان کرده اید؟ در این روش که یک روش تعاملی است زبان آموز زبان مورد نظر خود را به شیوه ای سرگرم کننده و دسته بندی شده آموزش می بینید.

با ثبت نام در من و زبان می توانید وارد پنل کاربری خود شوید و درس های ارائه شده برای هر زبان را به شکل سطحی و یا بر اساس هر سطحی که تمایل دارید، انتخاب کرده و آنرا آموزش ببینید. در این روش دیگر لازم نیست که حتما سر ساعت مشخصی و یا در مکان خاصی حضور داشته باشید. هر کجا و هر زمان که بخواهید می توانید وارد سایت شده و آموزش آنلاین زبان ایتالیایی را تجربه کنید.

 

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید