یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت به اتریش

یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت به اتریش

یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت به اتریش | این روزها افراد برای یادگیری یک زبان خارجی دلایل متفاوتی دارند. برخی برای پیشرفت در موقعیت کاری خود رو به یادگیری زبان می آورند و برخی دیگر نیز برای مهاجرت به یک کشور خارجی دست به این کار می زنند. اما با توجه به افزایش میزان مهاجرت به کشورهای اروپایی و به خصوص کشورهایی که انگلیسی در آن ها زبان اصلی و رسمی نیست، افراد علاقه زیادی به یادگیری زبان های دیگری به غیر از انگلیسی پیدا کرده اند.
به تازگی زبان های اروپایی از جمله زبان آلمانی طرفداران بسیار زیادی دارند. چرا که با دانستن این زبان می توانید به بسیاری از کشور های اروپایی مهاجرت کنید. یکی از محبوب ترین مقصدهایی که اخیرا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است، کشور اتریش است.. کشور اتریش به عنوان یکی از کشورهای اروپای مرکزی به شمار می آید و پایتخت آن شهر وین است. اتریش با کشورهایی مانند آلمان و جمهوری چک هم مرز است. زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است و 98 درصد مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. شهرهای مهم کشور اتریش به غیر از پایتخت این کشور یعنی وین به قرار مقابل هستند: گراتس، اینسبروک، زالتسبورگ، کلاگن فورت، لینتس، لئوبن، آیزن اشتات، و فیلاخ.
کشور اتریش در سال 2015 در بین ثروتمند ترین کشورهای دنیا قرار گرفت و این معیار بر اساس تولید ناخالص داخلی این کشور اروپایی به دست آمد. دین اکثر مردم اتریش، حدود 60 درصد، مسیحی کاتولیک است. در این میان 7 درصد از مردم این کشور مسلمان هستند. جمعیت این کشور نیز نزدیک به 9 میلیون نفر است.
در مجموع کشور اتریش یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت به شمار می آید اما برای مهاجرت به این کشور باید زبان آلمانی را یاد بگیرید. اگر به این زبان مسلط نباشید قطعا نمی توانید با دیگران به راحتی ارتباط برقرار کنید، کار پیدا کنید و زندگی عادی داشته باشید. بنابراین یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت به اتریش و بعضی از کشورهای اروپایی ضروری است.

تاریخچه زبان آلمانی

زبان آلمانی به طور عمده در اروپای مرکزی صحبت می شود. این زبان در آلمان، اتریش، سوئیس، ناحیه ای از جنوب ایتالیا، جامعه آلمانی زبان بلژیک و لیختن اشتاین به طور گسترده صحبت می شود و زبان رسمی آلمان و اتریش به حساب می آید. زبان هایی که بیشتر به آلمانی شبیه هستند، شاخه های دیگر زبان آلمانی غربی از جمله آفریقایی، هلندی و انگلیسی هستند. شباهت های شدیدی در واژگان زبان های دانمارکی، نروژی و سوئدی وجود دارد، گرچه این ها زبان ها متعلق به گروه آلمانی شمالی هستند. آلمانی بعد از انگلیسی دومین زبانی ایست که به صورت گسترده در اروپا صحبت می شود.

این زبان تقریباً توسط 100 ملیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود. کشورهای آلمانی زبان از نظر انتشار سالانه کتاب های جدید در رده پنجم قرار دارند که یک دهم از کل کتاب ها (از جمله کتاب های الکترونیکی) در جهان به زبان آلمانی منتشر می شوند. در انگلستان، زبان آلمانی و فرانسوی، جز زبان هایی هستند که برای پیداکردن شغل مورد نیاز هستند.
آلمانی از جمله زبان های خانواده هندواروپایی است که جزو زیر شاخه زبان های ژرمنی غربی به شمار می رود. جالب است بدانید که پس از زبان انگلیسی، این زبان دومین زبان از نظر اسناد علمی می باشد که اهمیت آن را بسیار افزایش می دهد. همچنین زبان آلمانی به عنوان سومین زبان در وبسایت های اینترنتی شناخته شده است.

یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت به اتریش

نکات مهم یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی ممکن است سخت به نظر برسد اما روش هایی هستند که این امر را برای شما آسان می کنند. بنابراین از آن جایی که زبان رسمی اتریش آلمانی است و شما برای مهاجرت و سفر به این کشور به آن نیاز دارید، در این مقاله قصد داریم بهترین روش ها و نکات مهم برای یادگیری زبان آلمانی را با هم بررسی کنیم.

دلیل مهمی برای یادگیری زبان آلمانی داشته باشید

یکی از مهم ترین مسائلی که در یادگیری یک زبان خارجی تاثیر گذار می باشد داشتن یک دلیل مناسب و قوی می باشد. چرا که یادگیری یک زبان خارجی و بخصوص یادگیری زبان آلمانی می تواند بسیار دشوار و سردرگم کننده باشد، و ممکن است در حین یادگیری زبان آموز دلسرد شده و همین مسئله باعث شود که فرآیند یادگیری پایان یابد. به همین دلیل در این مواقع داشتن یک دلیل قوی می تواند به حدی به زبان آموز انگیزه دهد که با قدرت به مسیر خود ادامه دهد. در نتیجه داشتن یک دلیل مناسب می تواند انگیزه مورد نیاز برای یادگیری زبان آلمانی را به زبان آموز بدهد.

خود را غرق در فرهنگ آلمانی کنید

یکی از کارهایی که می تواند به شکل بسیار چشم گیری در یادگیری زبان آلمانی تاثیر مثبتی داشته باشد، این است که خود را تا جایی که می توانید غرق در فرهنگ آلمانی کنید. این کار انگیزه بسیار بالایی برای یادگیری زبان آلمانی به شما خواهد داد. علاوه بر این انجام این کار باعث خواهد شد تا همواره فرایند یادگیری زبان آلمانی جریان داشته باشد. از جمله کارهایی که می توانید در این راستا انجام دهید این است که زبان کامپیوتر یا تلفن همراه خود را به زبان آلمانی تغییر دهید، این مسئله باعث خواهد شد تا در هر لحظه با زبان آلمانی در ارتباط باشید.
کار دیگری که می توانید در این زمینه انجام دهید این است که سعی کنید در شبکه های اجتماعی و پلتفرم ها مربوط با افراد آلمانی زبان ارتباط برقرار کرده و صحبت کنید. این مسئله علاوه بر این به یادگیری زبان آلمانی کمک می کند، باعث می شود که اعتماد بنفس شما در استفاده از زبان آلمانی افزایش پیدا کند. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که برنامه های تلویزیونی به زبان آلمانی نگاه کنید. برای انجام این کار می توانید از زیرنویس کمک بگیرید. همچنین می توانید به موسیقی آلمانی گوش دهید. این کار کمک بسزایی به یادگیری زبان آلمانی می کند و همچنین با توجه به اینکه سرگرم کننده است باعث می شود تا انگیزه بیشتری برای یادگیری زبان آلمانی داشته باشید.

روی بخش های ساده زبان آلمانی تمرکز کنید

برای بسیاری از افراد شروع یادگیری زبان آلمانی می تواند بسیار دشوار باشد. زبان آلمانی می تواند به عنوان یکی از زبان های دشوار دنیا شمرده شود. به همین دلیل یادگیری زبان آلمانی می تواند به حدی دشوار شود که زبان آموز از یادگیری آن دلسرد شده و دیگر فرآیند یادگیری را ادامه ندهد. به همین دلیل هنگامی که شروع به یادگیری زبان آلمانی می کنید، بسیار حائز اهمیت است که نخست روی بخش های ساده آن تمرکز کنید.

صدا های آلمانی را تمرین کنید

یکی از سخت ترین بخش های یادگیری زبان آلمانی برای هر کسی می تواند صداهای این زبان باشد. بسیاری از زبان آموزان در تلفظ کلمات این زبان دشواری دارند چرا که به خوبی نمی توانند صداهای این زبان را ادا کنند. به همین دلیل هنگامی که شروع به یادگیری زبان آلمانی می کنید بسیار حائز اهمیت است که صداهای این زبان را از طریق تمرین و تکرار تمرین بیاموزید.
برای این کار می توانید از وبسایت هایی مانند یوتوب کمک بگیرید و به صدای هر کدام از حرف های الفبای زبان آلمانی گوش کنید. پس از اینکه به تلفظ هر کدام از این صداها گوش دادید سعی کنید آنها را به بهترین شکل ممکن تکرار کنید. به مرور زمان انجام این کار باعث می شود تا صداهای زبان آلمانی را به خوبی بیاموزید و بتوانید در نهایت کلمات زبان آلمانی را به راحتی تلفظ کنید.

اخبار آلمانی بخوانید و ببینید

این روزها دیدن و خواندن اخبار از اهمیت زیادی برخوردار است. هر روزه وقایع بسیار زیادی در دنیا رخ می دهند و به همین دلیل حائز اهمیت است که خود را همگام با این وقایع مطلع نگه دارید. قطعا بهترین راه برای انجام این کار خواندن اخبار و یا دیدن بخش های خبری است. در حین یادگیری زبان آلمانی می توانید با خواندن اخبار به زبان آلمانی و دیدن بخش های خبری به زبان آلمانی، علاوه بر اینکه خود را از تمامی وقایع بروز دنیا مطلع نگه می دارید، به فرایند یادگیری زبان آلمانی خود نیز کمک شایانی کنید. دسترسی به منابع خبری آلمانی می تواند به راحتی از طریق موتورهای جستجو و حتی شبکه های اجتماعی صورت گیرد.

یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت به اتریش

افراد بومی را پیدا کنید و از روز اول با آن ها آلمانی صحبت کنید

برای بهبود سریع زبان آلمانی خود، باید از همان روز اول شروع به صحبت کردن بکنید. رویکرد صحبت کردن، سریع ترین و کارآمدترین روش برای یادگیری زبان آلمانی است. به ویژه اگر با کسانی صحبت کنید که آلمانی، زبان مادریشان است نتیچه بهتری خواهید گرفت. با این کار مجبور می شوید برای رساندن منظور خود، رقبت بیشتری برای یادگیری این زبان داشته باشید و اصطلاحاتی را یاد بگیرید که شاید نتوانید در بسیاری از کتاب ها پیدا کنید. پیداکردن افراد آلمانی در رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک و توییتر یکی از روش های یادگیری آنلاین زبان آلمانی به حساب می آید که تاثر مثبتی در تسلط شما به این زبان خواهد گذاشت.

یادگیری را برای خود سخت نکنید

بسیاری از مردم فکر می کنند که آلمانی یک زبان واقعا دشوار برای یادگیری است. در حقیقت، زبان آلمانی نکاتی دارد که باعث می شود یادگیری آن نسبت به بسیاری از زبان های دیگر آسان تر باشد. هنگام یادگیری زبان آلمانی، بهترین ترفندی که می توانید اتخاذ کنید این است که روی قسمت هایی از زبان آلمانی تمرکز کنید که آسان تر هستند. در کنار آن، می توانید شیوه هایی را پیدا کنید که به شما کمک می کند قسمت هایی را که دشوارتر هستند بهتر درک کنید.
آلمانی زبان آسانی برای یادگیری است زیرا:

  • هیچ ارتباطی بین کلمات وجود ندارد، همانطور که در زبان فرانسه وجود دارد.
  • بسیاری از حروف های این زبان شبیه انگلیسی هستند، برخلاف ژاپنی یا کره ای
  • زبان آلمانی بدون پسوند یا اصطلاحات پیش فرض است مانند زبان مجارستانی یا ترکی
  • تلفظ صامت های آلمانی مثل زبان کشور چک، سخت نیست.

به علاوه، آلمانی یک زبان آوایی است. این بدان معنی است که (با استثنائات بسیار اندک) وقتی کلمه ای را می بینید دقیقا به همان صورت که نوشته می شود نیز تلفظ می شود. به همین ترتیب وقتی یک کلمه ای را می شنوید تقریباً به راحتی می توانید آن را بنویسید.
مهم تر از آن، بسیاری از قسمت های دستور زبان آلمانی شبیه انگلیسی است زیرا هر دو بخشی از خانواده زبان های آلمانی هستند. متون قدیمی آنگلوساکسون خصوصاً نزدیک به زبان آلمانی است. حتی آثار کلاسیک، مانند شکسپیر، به ریشه های آلمانی- انگلیسی نزدیک تر هستند.

از کتاب های صوتی به عنوان منبع معتبر استفاده کنید.

کتاب های صوتی منابع خوبی برای تقویت مهارت شنوایی و گفتار هستند. این روز ها، آموزش زبان آلمانی با این کتاب های صوتی طرفداران زیادی دارد. یکی از مزیت های این کتاب ها این است که می توانید مهارت مکالمه خود را به سطح عالی برسانید، این امکان برای شما وجود دارد که قسمت هایی را که به نظرتان سخت است و با یک با گوش دادن متوجه نمی شوید، چند بار گوش دهید و تلفظ دقیق آن را یاد بگیرید. با این کار بعد از مدتی خواهید دید که مهارت صحبت کردن و تلفظ شما پیشرفت قابل توجهی داشته است.

همانطور که در بالا به نکات مهم در یادگیری زبان آلمانی اشاره کردیم لازم است بدانید که یادگیری آنلاین زبان آلمانی یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش هاست که امروزه افراد زیادی به آن روی آورده اند. من و زبان، وبسایت آموزش آنلاین زبان آلمانی به زبان فارسی است که می توانید به صورت آنلاین بدون محدودیت زمانی و مکانی به یادگیری بپردازید. من و زبان با استفاده از به روزترین متدهای آموزشی، لذت یادگیری را برای شما دوچندان می کند. با آموزش آنلاین زبان آلمانی در من و زبان شما می توانید بعد از مدتی آلمانی را روان صحبت کنید. حتی این امکان برای شما فراهم شده است که در صورت عدم رضایت می توانید تا 48 ساعت بعد از خرید بسته وجه خود را پس بگیرید. من و زبان علاوه بر آموزش آنلاین زبان آلمانی، 5 زبان پرکاربرد دیگر دنیا از جمله انگلیسی، ترکی، فرانسوی، ایتالیایی و چینی را به شما آموزش می دهد.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید